Macierewicz: Katastrofa boeinga to zbrodnia wojenna - zdjęcie
18.07.14, 10:24Antoni Macierewicz (fot. TV Republika)

Macierewicz: Katastrofa boeinga to zbrodnia wojenna

11

Poseł PiS mówił również: "Gdybyśmy mieli do czynienia z tragiczną pomyłką, to Rosjanie powiedzieliby, że chcą to zbadać otwarcie i doszło do pomyłki. Teraz dzieje się zupełnie odwrotnie. Na świecie chcą to rozmyć, mówiąc, że nie wiadomo, kto to zrobił".

Macierewicz ostro krytykuje niektóre wypowiedzi polskich polityków, komentujących zamach na pasażerski samolot." Jestem przerażony wypowiedziami polskich polityków, którzy stwierdzają, że tę zbrodnię powinien badać MAK. To są rzeczy niebywałe, ten człowiek powinien być natychmiast zdymisjonowany, bo w pełni stanął po stronie rosyjskiej, ale premier milczy".

Podobnie jak poseł Witold Waszczykowski (CZYTAJ TUTAJ) tak i Macierewicz dostrzega analogię między wydarzeniami z 10 kwietnia 2010 roku a wczorajszą katastrofą Boeinga 777: "Analogią katastrofy smoleńskiej z wczorajszym wydarzeniem jest działanie strony rosyjskiej, która przerzuca winę na najbardziej pokrzywdzonego. To, co się stało w Polsce 10 kwietnia to tylko początek. Musimy mieć świadomość, że ci, którzy to zaczęli, będą to kontynuować".

Antoni Macierewicz na koniec wysunął prawdopodobna hipotezę zamachu na pasażerski samolot malezyjskich linii lotniczych: "Można założyć, że celem była eskalacja dramatu wojennego, mającego na celu podporządkowanie sobie Ukrainy i dokonania podziału na tych, którzy jasno reagują na akty terroru oraz na tych, którzy nadal nie chcą widzieć, co naprawdę się dzieje".

Według Macierewicza USA będzie w tej kwestii bardziej stanowcze, natomiast Unia Europejska pozostanie bierna, a na tym najbardziej zależy stronie rosyjskiej. – UE raczej przyjmie pozycję wstrzemięźliwą, ostrożną i szukającą dalej wymówek. Stany zachowają się w taki sposób, w jaki powinny się zachować, czyli zażądają wycofania się sił rosyjskich z terytorium Ukrainy – uznał. – Takie zróżnicowanie mogłoby nastąpić, niestety na korzyść Rosji – dodał.

mod/Telewizja Republika

Komentarze (11):

anonim2014.07.18 10:32
Akurat kto jak kto, ale Macierewicz narobił już dość złego niewinnym. Powinien już dawno ponieść karę za swoje czyny.
anonim2014.07.18 10:51
zbulwersowany ty także szkodę robisz i powinieneś ponieść karę za swoje czyny...
anonim2014.07.18 11:08
@zbulwersowana ------------------------------------------- "Akurat kto jak kto, ale Macierewicz narobił już dość złego niewinnym. Powinien już dawno ponieść karę za swoje czyny." --------------------------------------------------- Tego rodzaju przekaz formułuje osoba, która bezbronne, niewinne niczemu dziecka określa mianem "tego" ("to" - takową formę stosując). No comment.
anonim2014.07.18 11:16
Zbyszek katolik Jakie czyny?
anonim2014.07.18 11:20
Sylabariusz akurat wyciągnąłeś bardzo mylne wnioski co do mnie.
anonim2014.07.18 11:38
@zbulwersowana Ad. 1 Taki właśnie zapis zastosowałaś w odniesieniu do dziecka, któremu pozwolił przyjść na świat prof. Chazan, dzięki któremu dziecko się de facto urodziło. Ad. 2 W tak bezosobowej formie, wedle mojej oceny, zawiera się znaczna doza pogardy i niechęci wobec tej istoty ludzkiej. Na bazie Twych słów można wysnuć wniosek, co do przekazu, jaki starałaś się sformułować: "To nie jest człowiek, to nie zasługuje na szacunek, na życie. To jest takie cóś, bestia, potwór szkarada". Jeśli jest inaczej, zawsze możesz podjąć próbę obrony... Ja tak to odebrałem, ale przecież nie jestem nieomylny. Sformułowanie: "akurat wyciągnąłeś bardzo mylne wnioski co do mnie" jeszcze obrony, obalenia w sobie nie zawiera.
anonim2014.07.18 12:15
Czemu Maciarewicz nie jest redachtorem naczelnym Frondy?
anonim2014.07.18 13:58
Moim zdaniem wyjaśnienie jest banalnie proste. Obok tego boeinga pewnie przelatywał ukraiński samolot transportowy. Ruscy pewwnie się siekneli (u nich to praktycznie norma) i zestrzelili nie ten samolot co trzeba.
anonim2014.07.18 14:17
Należałoby zadać pytanie dlaczego ten samolot leciał nad obszarem działań de facto wojennych?
anonim2014.07.18 16:29
@AirWolf- Tyle tylko, że to nie był ,,cywilny" samolot.
anonim2014.07.19 6:05
@AirWolf- Przypominam, że maszyna należała do pułku.