Lewicowy portal ujawnia straszną prawdę o antykoncepcji - zdjęcie
16.04.19, 10:30

Lewicowy portal ujawnia straszną prawdę o antykoncepcji

71

Lewica obiecuje, że dzięki antykoncepcji hormonalnej wszyscy mają możliwość radosnego seksu bez zobowiązań, ''wyzwolenia'' od moralności. Nie jest to wyraz troski lewicy o zapewnienie wszystkim radości z seksu, ale kolejny element rewolucji seksualnej mającej na celu rozbicie naturalnych wspólnot (rodziny, religii, kultury i narodu – opierających się na trwałych, a nie przygodnych relacjach) by lewicowa tyrania mogła swobodnie zniewalać (pozbawione więzi i wsparcia wyalienowane) jednostki.

 

Sojusz lewicy i globalnych korporacji medycznych (promujących preparaty, których skutki zdrowotne wywołują choroby i potrzebę zakupu kolejnych preparatów, czyli nieustanny wzrost zysków) w propagowaniu zalet antykoncepcji hormonalnej, pomija konsekwencje dla zdrowia kobiet wynikające z jej używania.

Globalne korporacje i lewica, promując środki antykoncepcyjne, przemilczają, że w wyniku ich stosowania u kobiet rośnie ryzyko: nadciśnienia, chorób układu krążenia, serca, nowotworów, raka piersi, raka szyjki macicy, raka jelita grubego, sutka, kosmówki, chorób jelit, stanów zapalnych i infekcji układu rozrodczego, bólów głowy i brzucha, nudności, zrostów jajowodów, ciąż pozamacicznych, niepłodności, żółtaczki cholestatycznej, kamicy pęcherzyka żółciowego, wzrostu wagi, skurczów nóg, skłonności do depresji.

Na stronie głównej lewicowego portalu „Na temat” jest odsyłacz na stronę „Mamadu” do artykułu Katarzyny Chudzik „"Ale ciacho!". Zaskakujący wpływ pigułek antykoncepcyjnych na to, jakich mężczyzn wybieramy”.

Według artykułu „hormony płciowe decydują o tym, jakich mężczyzn kobiety uważają za atrakcyjne”. Kobietom, które nie trują się antykoncepcją hormonalną, podobają się, rozpoznawani między innymi przez zapach, mężczyźni o odmiennym kodzie genetycznym, bo dzieci rodziców o podobnym kodzie genetycznym narażone są za wady genetyczne.

Z artykułu można dowiedzieć się, że organizm kobiet „które przyjmują antykoncepcję hormonalną [...] jest w stanie hormonalnie przypominającym ciążę, bardziej atrakcyjni wydają im się partnerzy o zbliżonym kodzie genetycznym, a więc tacy, którzy zapewnią bezpieczeństwo, są niejako "rodziną"”. Czyli kobieta trująca się antykoncepcją hormonalną skazana jest na dokonywanie takich wyborów partnerów, które gdy zajdzie z nim w ciążę (pomimo antykoncepcji albo po jej odstawieniu) doprowadzić mogą do urodzenia dziecka z wadami genetycznymi (wynikającej z podobieństwa genetycznego rodziców).

Dodatkowo kobieta trująca się antykoncepcją hormonalną, kiedy ją odstawi w trakcie trwania związku, uświadamia sobie, że partner, który jej się podobał pod wpływem sztucznych hormonów, gdy jest poza ich działaniem, przestaje być atrakcyjny. Podobnie kobieta, która już będąc w związku, zaczyna truć się antykoncepcją hormonalną, traci zainteresowanie swoim partnerem.

Jan Bodakowski

Komentarze (71):

gośka2019.04.16 16:30
idźmy we właściwą stronę...po co upokarzać ciągle kobiety i truć im o niechcianej ciąży...projektanci mody, wymyślcie majtki dla facetów...majtki z blokadą bezpieczeństwa wobec kobiet....były kiedyś pasy cnoty i gryzły kobiety? to teraz niech będą majtki z blokadą dla facetów!...zaczyna mnie przytłaczać, że faceci czują się w większych prawach tutaj na ziemi niż kobiety...a dosyć Q tego!
taro2019.04.16 16:19
a jesli pieprzona lesbo-feministka bierze hormony i alumunium do tego, to jest alergiczna na chlopow i rzuca sie na brzydkie baby.
wiktor2019.04.16 13:22
O matko, Panie Bodakowski, co Pan wypisuje? Opętało Pana? Może Pan podać jakiś przypadek z życia - oczywiście prawdziwy. Słyszał Pan o upośledzonych dzieciach, które rodziły przez antykoncepcje? Wśród kobiet, które nigdy jej nie używały są liczne takie przypadki. W każdej wsi był dawniej jakiś wioskowy głupek. A ten argument jak to antykoncepcja zmienia gusta kobiet to już hard core. Ludzie od tysięcy lat się odkochiwali i będą odkochiwać i rozchodzić. Albo trwać w nieszczęśliwym związku. Z antykoncepcją lub bez. Co do skutków ubocznych, to niech o Pan weźmie ulotkę obojętnie jakiej pigułki antykoncepcyjnej i poczyta ostrzeżenie. Pała za poziom tekstu.
ZERR02019.04.16 13:40
sam jesteś wsiowy głupek, bo nie rozumiesz najprostszego tekstu pisanego NIGDZIE nie napisano, że nie będa się "odkochiwać i rozchodzić", tylko że będą wchodzić w nieoptymalne z biologicznego punktu widzenia związki, co spowoduje zwiększenie się nie tyle liczby 'mutacji' (to zapewne też) co np obniżenie odporności na choroby, obniżenie IQ itp. I jest to fakt stwierdzony naukowo. To, że hormony zmieniają gusta kobiet to elementarny fakt stwierdzony naukowo ćwierć wieku temu. Nie ośmieszaj się zaprzeczając NAUCE. Głupku, nawet toksoplazmoza zmienia gust i zachwania ludzi.
anonim2019.04.16 14:02
Zerro bzdury opowiadasz. Jakby kobieta z powodu zmian hormonalnych rzucała sie w objecia nowych partnerów to podczas jednego cyklu mialaby ich ze dwóch. Poza tym Ty chyba nie bardzo szanujesz kobiety, skoro uważasz że funkcjonują jak zwierzęta. Bodakowski coś wymyśla, a Ty go popierasz.
ZERR02019.04.16 14:28
Alez nie. Po prostu w pewnych momentach jeśli jest wolna. może dać się poderwać jakiemus bardziej maczo. Nie chodzi o to że będzie zmieniać facetów jak rękawiczki. Jak zwierzęta funkcjonują raczej faceci. Nie ma co ściemniać, facet to swinia, i trzeba go uczłowieczać. Czasem wałkiem do ciasta. Jesli już coś zaczepiam, to pomysł, że ludzie powinni brac przykład z szympansów (bonobo). Nie powinni.
ed 2019.04.16 15:38
Żal mi cię chłopie czy babo. Zerknij na ortopedię np. na Lindleya i zapytaj co tam robią młode kobiety i z jakich powodów się tam dostały. To tylko jeden z wielu przykładów skutków działania hormonów. Jeżeli wspomniałeś tego przysłowiowego głupka wiejskiego, to już przeszłość. Teraz rodzą się w miastach i to nie pojedynczo.
ela pawłowska2019.04.17 10:31
Połamały się sięgając do półki z tabletkami hormonalnymi?
taro2019.04.16 17:29
,,wioskowy glupek,, rodzil sie z tego powodu, ze kobieta rodzila dziecko daleko po 40.-ce,czy 50-ce, i to juz ktores z kolei.
Gnostyk2019.04.16 13:21
Straszliwy hylik Bodakowski znowu wypisuje głupoty. Żadne względy medyczne nie stoją za tym, że antykoncepcja jest szkodliwa. Sprzeciw wobec antykoncepcji bierze się wyłacznie z nakazów doktryny katolickiej (błędnej z resztą). Bodakowski próbując szukać uzasadnień naukowych dla sprzeciwu motywowanego religijnie zamiast wzmacniać doktrynę w tym zakresie tylko ją osłabia.
ed 2019.04.16 15:32
Na czym oparłeś swoje "opracowanie naukowe"?
Maria Błaszczyk2019.04.16 19:41
Zapewne na ogólnie dostępnej wiedzy, zawartej w badaniach i opracowaniach naukowych, tak zwanej evidence based medicine.
ZERR02019.04.16 20:50
Nie istnieje cos takiego jak "evidence based medicine" - system grantów uniemożliwia jej istnienie. WSZYSTKO to co sie ludziom mówi, to tylko i wyłącznie interpretacje pisane pod mecenasa. Jest cała masa "ogólnie dostępnej wiedzy"która jednoznacznie wykazuje, że długotrwałe zaburzenie gospodarki hormonalnej ma konkretne skutki - i tylko SKRAJNY debil może napisac tak jak "gnostyk". Nie istnieją żadne leki i substancje medyczne nieposiadające nigdy szkodliwych skutków ubocznych.
Maria Błaszczyk2019.04.16 23:25
Poważnie? No cóż, tak się składa, że moja krótka kariera zawodowa była związana - między innymi - z EBM. Natomiast nie było tam ani jednego grantu, tak się złożyło. Ani złotóweczki. Badania realizowane ze środków bieżących WUM... Ludzie dostawali obłędne zupełnie pensje (różne, lekarze to pewnie nawet ze 150% pensji minimalnej, reszta ze 105% pensji minimalnej) i jak te mróweczki zbierali dane... Oczywiście, że te środki również miewają skutki uboczne. Rzecz w tym, że "pozytywne skutki uboczne" w tym wypadku przeważają - statystycznie - nad "negatywnymi. Ja wiem, że bywa, że ktoś dostanie zakrzepicy i umrze. Albo rozwinie mu sie rak piersi. Ale inne osoby nie dostaną innego raka, złagodza im się objawy PCOS, polepsza nastrój. Niektórzy biorą je, bo inaczej anemia by ich wykończyła (serio, anemia jest bardzo niezdrowa, może szybko i sprawnie wysłać Cię na tamten świat)/.
Waarnemer2019.04.18 23:44
Znowu same "półprawdy"... Proszę otworzyć Pubmed (taki portal ze streszczeniami artykułów naukowych) i wpisac "hormonal contraceptives complications" Zobaczy Pani dane medyczne, potwierdzające, że antykoncepcja hormonalna zwiększa ryzyko udarów, zakrzepicy (w tym zatorów płucnych), nowotworów piersi, zmniejsza libido, powoduje nieodwracalne zmiany w endometrium, co może (ale nie musi) utrudniać w przyszłości zajście w ciążę, zaburzenia nastroju, choroby wieńcowej, zawałów serca itp. itp. Terapia lekami hormonalnymi bywa czasem korzystna, ale to zupełnie inna historia...
taro2019.04.16 20:57
wiedza jego, to zawartosc ulotki w tym chemicznym syfie.
taro2019.04.16 16:37
jak widze, to inspektor sanitarny sie odezwal i po wieloletnich badanich stwierdzil, ze antykoncepcja medycznie jest nieszkodliwa????
Marek2019.04.16 13:21
W jednym z niemieckich tygonikow czytalem, ze tabletki antykoncepcyjne powoduja u kobiet, ktore je dlugo zazwaja objawy autystczne. Rozpoznaja one zdecydowanie mniej emocji u innych niz te, ktore tabletek nie biora. Czy to moze byc przyczyna wielokrotnego wzrostu ilosci przypadkow autyzmu? Ten portal to ulubione miejsce ruskich i niemieckich trolli oraz roznych innych pomylencow. Autorzy tu sie niestety czesto podkladaja;)
ZERR02019.04.16 13:42
To nie to - dzieci, szczególnie chłopcy, tabletek antykoncepcyjnych jednak nie biorą.
Franc2019.04.16 13:18
Kiedyś byłem słuchaczem pewnej konferencji medycznej, poświęconej chorobom onkologicznym. Nie pamiętam nazwiska profesora z Wrocławskiego UM. Wiele czasu poświęcił omówieniu przyczynom tych chorób. Najczęstsza przyczyna raka piersi to antykoncepcja hormonalna. Czy ktoś o tym mówi, pisze na popularnych portalach ?
taro2019.04.16 16:57
najgorsze to,to, ze idotki to za darmo na zachodzie przyjmuja jak landrynki, bo ichnia kasa chorych placi im za ,,bezpieczne,, rzniecie.
Franc2019.04.17 9:14
taro. Na zachodzie wiadomo. Jednak wykład dotyczył Polskich statystyk. Te niestety na tle różnych zestawień z UE pokazywały, że na owym zachodzie jest lepiej z wczesną diagnostyka i leczeniem. U nas niestety, wiadomo... a właściwie nie wiadomo tego co należy.
Trebla2019.04.16 17:41
To prawda. Znajomy jest lekarzem onkologiem, mówi, że jak widzi młodą kobietę diagnozowaną w kierunku raka piersi, ma 99% pewności że używała antykoncepcji hormonalnej przez przynajmniej 10 lat.
student erasmusa, nie sorosa2019.04.16 12:57
Jezus Maria! Dopiero teraz widzę, kto się pod tym podpisał!
student erasmusa, nie sorosa2019.04.16 12:22
Radosny seks bez zobowiązań jest OK.
ZERR02019.04.16 12:57
Więc żyj sobie życiem bydlęcia, sory, małpy. Jak wieprz, nieba nie zobaczysz :) Normalni Ludzie, cywilizowani i kulturalni, wiedzą jednak że życie to zobowiązania. Czasem jest to zobowiązanie aby iść na niemal pewną smierć, ale lepiej zgorzeć w blasku chwały niż umrzeć starcem w niesławie. Carpe diem!
ela pawłowska2019.04.16 13:06
A skąd wiesz, że on chce niebo zobaczyć? Widać w Polsce po ściągalności alimentów ile mamy cywilizowanych i kulturalnych ludzi.
ZERR02019.04.16 13:31
Nikt nie trafia do nieba wbrew swojej wolnej woli.
Maria Błaszczyk2019.04.17 21:33
Nikt w ogóle nie trafia do nieba... Bo ono nie istnieje. Poważnie. Sprawdziliśmy (w sensie: ludzkość sprawdziła), cała ta koncepcja kopuły nad Ziemią okazała się być nieprawdą.
taro2019.04.16 16:55
wychowani przez komunistow i lewactw- brak obowiazkow i odpowiedzialnosci za swe czyny.
Czarny2019.04.16 13:51
A ty jak piesek posłusznie na smyczy
ZERR02019.04.16 13:56
Cywilizacja to zobowiązania, rygory, obyczaje. Na przykład nie szczamy pod drzewkiem w parku, nie sramy na przystanku ZTM, nie kopulujemy radośnie bez zobowiązań pod pomnikiem jazdy polskiej. Możesz sobie te zasady wyzywać od 'smyczy', szympansie.
Czarny2019.04.16 14:46
Porównujesz zwykły seks w domowym zaciszu do srania na przystanku? Ostro masz mózg zlasowany.
ZERR02019.04.16 16:16
do takich ja ty mogą (teoretycznie) dotrzec tylko i wyłącznie najbardziej przerysowane obrazki po prostu nic bardziej wyrafinowanego do głupków nie dociera
hataran2019.04.16 16:59
Brawo. Prosto i celnie w durny łeb... Aż durnia przytkało.
Bracewell2019.04.16 17:14
Pamiętasz kobietę na wózku, która awanturowała się z Komorowskim podczas jego wiecu wyborczego? Otóż ona - tzw. Balbina ze Szczecina - sika regularnie na przystankach w Szczecinie. Poza tym uchodzi za zwolenniczkę pisu właśnie.
ZERR02019.04.16 17:37
Nie mówimy o osobach chorych psychicznie lub z demencją. To powinno rozumieć nawet dziecko z 1 klasy.
Maria Błaszczyk2019.04.16 21:43
No to o kim mówimy, bo się pogubiłam. Kto wg Ciebie: "szcza pod drzewkiem w parku, sra na przystanku ZTM, kopuluje radośnie bez zobowiązań pod pomnikiem jazdy polskiej"? Uważam swobodę obyczajową za jedno z największych osiągnięć cywilizacji Zachodu, znam sporo osób z podobnym zapatrywaniem sie na tę kwestię- ale nikogo (w tym siebie samej, kto by robił wymienione przez Ciebie rzeczy... Chyba jednak coś mylisz...
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.16 11:41
Trwa zbiórka dla chłopaka wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10451zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.16 11:40
Was dziewczyny przed zapyleniem uchroniły tabletki, a nas gejów przed hiv też tabletki TRUVADA PREP. Znów można się bezpiecznie bzykać bez gumek :)
Wojtek Polak2019.04.16 14:42
wpychanie cokolwiek w odbyt to nie bzykani tylko chore zboczenie.odbyt nie służy do bzyka tylko do wydalania.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.16 15:28
Jak najbardziej służy także do bzykania. Podstawy seksuologii baranie!
ZERR02019.04.16 16:12
zboczeńcom wszystko może 'służyć' do 'bzykania'. Nawet dziupla w drzewie.
taro2019.04.16 16:24
takich jak ty, to zelazko pod temperatura ratuje.
Wies2019.04.16 11:40
Nałykają się tej chemii a potem chodzą po ulicach jak zombi. Najśmieszniejsze ale i tragiczne jest to że jednocześnie uważają że są "eko" i jedzą tylko "zdrową żywność".
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.16 11:44
Nie piernicz Wiesiek twoja sperma na pewno nie jest eko!
kosa2019.04.16 13:51
Łykałeś??
ZERR02019.04.16 17:58
Piszesz o "dopalaczach"?
Maria Błaszczyk2019.04.16 19:39
Jakiej chemii??? To są analogi naturalnych hormonów, składy są różne, ja np. używam samego analogu progesteronu. Czyli mój organizm uważa, że jest w ciąży i nie owuluje. Dla kobiety bycie w ciąży jest stanem zupełnie naturalnym. Ani nie chodzę jak zombi po ulicach, tylko zupełnie normalnie, ani moja "duchowość' ma się tak samo, jak wtedy gdy antykoncepcji nie stosuję... Aha, i z małymi przerwami na ciąże, z jakichs tam powodów stosuję ten typ antykoncepcji od kiedy miałam 15 lat, a jestem kobietą w średnim wieku (w moim wypadku działanie anykoncepcyjne jest tylko przyjemnym skutkiem ubocznym). Przecież gdyby zamieniały kobiety w zombi, to by tych środków nie stosowały. To się stosuje, by czuć się lepiej i żyć przyjemniej, kobiety to nie masochistki.
anonim2019.04.17 1:13
Masochistki to te związane z KK, jak pewna Teresa z Kalkuty. Ale tylko w stosunku do tej biedoty, którą się opiekowała. Sama leczyła się w najlepszych klinikach i brała środki przeciwbólowe, które odmawiała innym.
anonim2019.04.17 8:32
Biedaczyno, jak ci się wszystko je,bie. Masochizm to czerpanie przyjemności z zadawania bólu sobie, odwrotnością jest sadyzm i to chyba chciałeś napisać o świętej Matce Teresie.
bogdanus2019.04.16 11:25
Z jednej strony wolna miłość a z drugiej problemy zdrowotne spowodowane hormonami. Wygranymi zawsze będą koncerny farmaceutyczne a nie człowiek z jego duchowością.
anonim2019.04.16 11:22
Antykoncepcja nie ma żadnego związku z moralnością lub jej brakiem. Ostatnie zdanie o działaniu hormonów na gust kobiety bardzo mnie rozbawiło. Panie Bodakowski, niech pan lepiej zrobi troszkę pisanek, albo rozpocznie wypieki świąteczne zamiast pisać o czymś, o czym nie ma pan pojęcia.
ela pawłowska2019.04.16 13:04
Mnie najbardziej rozbawił fragment, że po odstawieniu tabletek partner już nie będzie atrakcyjny. Rzeczywiście najbardziej w związku liczy się zapach feromonów. Niech się lepiej zainteresuje jak się zabezpiecza jego biskup, żeby od chłoptasia nie złapać choroby wenerycznej.
ZERR02019.04.16 13:30
Przeciez nie napisał niczego nie popartego badaniami i nauką... To jest wiadome od lat 90-tych. Ludzie są zwierzątkami, kultura stara sie temu zaradzić i ich uczłowieczyć, no ale odkąd panuje postępowa antykultura sprawy mają się cokolwiek inaczej. Jeśli się liczy na 'chemię damsko-męską', to chemia decyduje, sory. PS. Co ty masz z tymi 'biskupami'? Przeciez doskonale wiesz, że to raptem 0,45% wszystkich 'przypadków'. Margines marginesu. Nie wstyd ci ukrywać, tuszować i przemilczać pozostałych 99,55%?
taro2019.04.16 16:23
antykoncepcja to czesciowo chemia i hormony, a one maja zawsze wplyw na zachowanie czlowieka.
Agnieszka2019.04.16 16:35
Wszystko ma wpływ na zachowanie człowieka, apap też. Nie puszczam się, nie zdradzam, nie przestaję kochać i pożądać jednego mężczyzny, chociaż w każdym cyklu moje hormony szaleją, jak u każdej kobiety. Antykoncepcje również stosuję i nie jestem bezpłodna, otyła i nie mam wąsów ;) Naprawdę warto poczytać troszkę więcej o współczesnej antykoncepcji. Troszkę się to od lat zmienia.
Aga2019.04.16 17:12
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. O działaniu hormonów na gust kobiety pisała pani Chudzik na stronie Mamadu
Agnieszka2019.04.16 17:18
Bodakowski to luźno przytacza, nie cytuje. w dodatku interpretuje po swojemu.
Albert2019.04.16 11:18
Po pierwszych kilku zdaniach zacząłem się zastanawiać "co za debil wyrzygał z siebie takie brednie?". Dotarłem do końca i już wiem. To nie debil. Jedynie jakiś anonimowy prawiczek wylewa po prostu swoje żale.
Kasia2019.04.16 12:40
Wiecej o autorze :) http://blogdebart.pl/2008/12/02/boj-sie-boga-bodakowski/
Albert2019.04.16 12:59
Najwyraźniej się grubo pomyliłem w swoim komentarzu. A konkretniej rzecz biorąc w przedostatnim jego zdaniu.
Czarny2019.04.16 11:15
Tak, tak. A świstak siedzi i zawija je w te sreberka.
kira2019.04.16 19:40
W złotka......
Alien news desk jest super2019.04.16 11:07
Tabletki antykoncepcyjne dla kobiet wg frondy prowadzą do rozbijania rodzin. Ludzie, nie wiem co wy tam ćpacie we frondzie, ale się ogarnijcie. Sex to rzecz przyjemna, i nie musi prowadzić do robienia dzieci. Chcecie się płodzić jak króliki, potem żyć z zasiłków i grzebać się we własnych odchodach, droga wolna, ale są ludzie którzy wybierają odpowiedzialne rodzicielstwo.
odbyciak2019.04.16 11:06
taa... a od onanizmu psuje się wzrok i rosną włosy między palcami rąk!
xd2019.04.16 11:17
Żel nałożony na małego ma w składzie taki składnik który sprzyja porostowi włosów, więc prawdopodobieństwo porostu istnieje.
Tomek2019.04.16 11:22
Napisz, który żel to posmaruje czoło.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.16 11:43
Vichy Aminexil Minoxidil (różne marki) :)
ed 2019.04.16 15:24
dobry tylko dla ateisty i DumGejów
taro2019.04.16 16:20
z doswiadczenia wiesz, chodzisz, ze swoim psem do fryzjera i kladziecie swoje lapy , by futro podgolic?