Ks. prof. Aleksander Posacki SJ: Samoubóstwienie - wielki grzech współczesności - zdjęcie
19.11.19, 16:00

Ks. prof. Aleksander Posacki SJ: Samoubóstwienie - wielki grzech współczesności

13

"Ta niechęć poddania się Bogu, niechęć przyjęcia posłuszeństwa Bogu w swoim życiu na wzór Chrystusa. To odrzucenie przechodzi natychmiast na samoubóstwienie, ubóstwienie natury czy materii. Egzorcyści na całym świecie, nie tylko katoliccy, ale i prawosławni, protestanccy, są zgodni w jednym: grzechy idolatrii najszybciej wywołują zniewolenie demoniczne. Są to przeważnie grzechy w formie satanizmu i w formie okultyzmu" - powiedział ks. prof. Aleksander posacki w rozmowie z "Telewizją Trwam".


"Samowystarczalność jest tutaj kluczowa. Ona jest dzisiaj traktowana dosyć pozytywnie. Ustanowiony na tym jest cały humanizm, etyka autonomiczna Kanta, wcześniej mnóstwo nurtów psychologicznych, terapeutycznych, pseudoterapeutycznych, które próbują jakby zakłamać ten moment grzechu zmieniając jego znaczenie, a co więcej – traktując ten grzech jako rodzaj cnoty. Następuje pewna inwersja. A z kolei to, co było cnotą w klasycznym ujęciu, np. pokora, skrucha, poczucie duchowego wstydu – jest wyśmiewane, pomniejszane, wyeliminowane" - wskazał jezuita.


"Samoubóstwienie jest to grzech idolatrii. Kto jest najbardziej ubogi duchowo w negatywnym sensie? Kogo dotyka nędza duchowa? To są ludzie, którzy popełniają grzechy ducha, które są niebezpieczne dla zbawienia: grzech przeciwko Duchowi Świętemu – pycha oraz idolatria, czyli bałwochwalstwo" - zaznaczył.


"Gdy chodzi o fałszywe kulty, w katechizmie jest przypomniane, że męczennicy nawet unikali udawania kultu. Nie tylko unikali fałszywych kultów, ale samego udawania, ponieważ był to grzech tak bardzo poważnie traktowany, tak niebezpieczny dla zbawienia. Egzorcyści na całym świecie, nie tylko katoliccy, ale i prawosławni, protestanccy, są zgodni w jednym: grzechy idolatrii najszybciej wywołują zniewolenie demoniczne. Są to przeważnie grzechy w formie satanizmu i w formie okultyzmu" - dodał.

Komentarze (13):

ef2019.11.20 8:51
To ten czarodziej z Harrego Pottera :D
Bo\\\\305\\\\274ena2019.11.19 20:12
no to Wałęsa chyba bedzie miał problemy , skoro to taki wielki grzech
anusiak 2019.11.19 19:08
patrząc na pałace biskupów i w jakim przepychu żyje kler to nie jest samoubóstwienie lub ubóstwienie materii! im się po prostu należy...
nikt2019.11.19 18:26
KK nie potrafi przywyknąć do tego , że wcześniej to i on się samo ubóstwiał i ludy go ubóstwiały . Teraz ludy ubóstwiają samych siebie a KK nie . Krytykują go . Tego nie potrafią przaeboleć .
PRAWDA2019.11.19 16:53
przestańcie głosić herezje i oskarżać niewinnego człowieka, zajmijcie się masonerią, pacha mama, bałwochwalstwem w watykanie, i kasata zakonu jezuitów, którzy głosza herezje, zajmijcie sie hitlerowskim posłuszeństwem, który wprowadzają masoni katoliccy w Polsce i synagoga szatana w Niemczech
nikt2019.11.19 16:38
A ja już nawet nie czytam tych wywodów . To samo od dziesiątek lat . A skąd ludzie wzięli przykład do tego samouwielbienia ? No , ...........skąd ? Od kogo ? Nie chce mi się nawet sypać argumentami , gdyż musiałabym pisać całą noc zacząwszy od początków Katolicyzmu , jego analogii z pogańskimi bóstwami , cesarzami rzymskimi , Rzymianami itd , itd . A więc kto im ten przykład dał ? Indianie , dla których znaczenie miało to , co ich otacza a nie oni sami ? A może Aborygeni , którzy robili to samo ? Kto przejął od Rzymian kult człowieka ?
MirekT2019.11.19 16:37
Proszę księdza, Teologia to nie jest żadna nauka, to KEASNOLUDKOLOGIA !!!! Przyznanie Panu tytułu Doktora Habilitowanego, to jest po prostu kpina !!!!!!!!!!
nikt2019.11.19 16:42
Nie wiesz , że większość tzw . " intelektualistów " to ludzie niezwykle umysłowo ograniczeni ? Ile lat żyjesz na tym świecie , że jeszcze tego nie zauważyłeś ? Inteligencja charakteryzuje się bardzo ciasnymi horyzontami myślowymi .
Albert2019.11.19 16:29
"Egzorcyści na całym świecie, nie tylko katoliccy, ale i prawosławni, protestanccy, są zgodni w jednym" Jedyne, co do czego można być zgodnym w kwestii egzorcystów wszelakiej maści to to, że każdy z nich jest ordynarnym oszustem i kłamcą. Bez wyjątku.
JONASIK2019.11.19 16:39
Nieprawda! Ja wypędziłem złego katolickiego ducha z ciał wielu opętanych. Nie jestem oszustem!!!
Albert2019.11.19 16:44
Taki jesteś pewien, że wypędziłeś? A sprawdzałeś, czy pokątnie gdzieś wafli nie żrą i nie chleją taniego wina z Biedronki?
lady chapel2019.11.19 16:28
Powiedz pan to temu indorowi z Torunia. No i temu chlorowi, ktoremu daniele wokol rezydencji biegaja
andrzejhahn32019.11.19 16:07
UWAGA....................wystrzegajcie sie ciemnoty i zacofania poganskiej sekty katolickiej