Ks. Isakowicz-Zaleski o nadużyciach w Kościele: To uruchomi lawinę... - zdjęcie
14.05.19, 08:20screenshot Youtube - tajnekomplety

Ks. Isakowicz-Zaleski o nadużyciach w Kościele: To uruchomi lawinę...

42

Największym atutem jest ukazanie tragedii ofiar, tego, jak były traktowane ofiary pedofilii w Kościele” - powiedział ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski odnosząc się do filmu braci Sekielskich na temat pedofilii w Kościele.

Jak zauważył w rozmowie z portalem dorzeczy.pl, mankamentem był jednak fakt braku informacji w filmie o tym, że księża sprawcy byli również współpracownikami SB, co jest bardzo istotną informacją. Pokazuje bowiem, że wiele spraw dałoby się wyjaśnić, gdyby przed 13 laty Kościół w Polsce zdecydował się ujawnić pełną prawdę o współpracy księży z bezpieką.

Dalej ksiądz Isakiewicz-Zaleski stwierdził:

[…] jeśli chodzi o rozwiązanie problemu, to duże nadzieje można wiązać z dokumentem Motu proprio papieża Franciszka. Dokument ten umożliwia złożenie skargi przez każdą z ofiar bezpośrednio do Watykanu. Podejrzewam, że będzie to uruchomienie prawdziwej lawiny”.

Przyznał również, że sam zna przypadki molestowań, które trafią do Watykanu według nowej procedury. Do księdza zgłosili się rodzice młodego księdza, który zmaga się z molestowaniem ze strony przełożonych.

dam/dorzeczy.pl,Fronda.pl

Komentarze (42):

Krzysztof2019.05.15 23:43
Redakcjo dlaczego pozwalasz na teksty umieszczane tu przez homoseksualistów którzy to są też pedofilami?
Daria Danilczyk2019.05.15 17:53
Teraz banda oszołomów z PiS ma tylko jedną receptę: zaostrzenie kar. Stara śpiewka. Jak by mogli, to dla poklasku wprowadziliby karę śmierci, ale nie mogą z powodu Komendy.
HomoseksualnyDewiantWSutannieIdealnymKapusiem2019.05.15 16:43
Michał Pasierb2019.05.15 15:32
Coś w temacie: https://www.youtube.com/watch?v=umZHf0XLMVs
Michał Pasierb2019.05.14 13:18
Zawsze ceniłem ks.Isakowicza-Zaleskiego za to kim jest,co robi dla KK,za jego bezkompromisowość.Niech mu PAN BÓG błogosławi!
Jarek2019.05.15 10:29
Prosiłem Cię o odpowiedź, i nie dostałem, proszę jeszcze raz. Pytanie nieretoryczne - podaj proszę definicję "nominalnego" katolika Napisałeś w odpowiedzi do mnie u "Stanislawa znad Dunajca" Bardzo mnie ciekawi ta definicja. Zarzuciłeś mi, że jestem świadkiem Jehowy, oj nieładnie jak na katolika. Czy wg Ciebie "nominalny katolik" to ten, który nie czyta Biblii, nie pogłębia swojej wiedzy religijnej, chodzi do kościoła, i łyka bezkrytycznie co mu powie ksiądz?
Michał Pasierb2019.05.15 15:42
Ja tylko zapytałem,po prostu; mogłeś odpowiedzieć,nie musiałeś ;wszystko w wolności.Nie śledzę swoich komentarzy aż do tego stopnia...Życie jest poza siecią,nie w internecie.Poza tym nie odpowiadamy pytaniem na pytanie...wybacz.Pozdrawiam
Stanislaw znad Dunajca2019.05.15 15:17
A ja dla tych 'czystych', co sobie nie radzą z obecnością grzeszników w Kościele, mam radę: http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/uwaga3.gif
Daniel K2019.05.14 12:51
Teraz czas na film o rozkradaniu Polskiego majątku przez Państwo Watykańskie. Przez 1000 lat kościół watykański zagrabił tyle ziem naszej Ojczyzny że już jest drugim największym posiadaczem majątku polskiego, zaraz po skarbie państwa, a przed Henrykiem Stokłosą,który dochodził do majątku zgodnie z prawem i płaci od niego gigantyczne podatki zasilając budżet polski. Co tyczy się Watykanu, posiadł on nasze ziemię często bezprawnie, podstępem, czy innymi szemranymi biznesami. Do tego w porównaniu do polskich obywateli dysponujących majątkami, Watykan prawie wogóle nie płaci od nich podatków do naszego budżetu. A kościelna komisja majątkowa (1989-2011) to jeden z największych wałków na Polsce. Za to co Watykan zagrabił dzęki tej komisji Polska by mogła dawno pobudować autostrady które dziś mamy bez pomocy jakieś Unii. Oby znalazł się ktoś odważny do rozliczenia KK i oczyszczenia tego szamba. Pozdrawiam.
Maciek Arczyński2019.05.14 14:01
He, he, he... Już widzę jak UD-ecja i Schetyniątka+ budowali autostrady... Chyba do Brukseli. Słabi nauczyciele w tym Twoim chederze.
WujekDobraRada2019.05.16 8:12
Wystarczy sięgnąć po stalinowskie propagandówki.
Stanislaw znad Dunajca2019.05.14 12:30
Znowu to bluźnierstwo, że "w Kościele". Nie ludzie, nie świeccy, nie duchowni dokonują przestępstw/grzechów przeciw i wbrew Kościołowi; to robi Kościół - ten, którego Głową jest Jezus. Coście tak sponiewierali teologię! ... Prof. Kobyliński podaje oficjalne dane ze Stanów Zjednoczonych: duchowni rozmaitych denominacji liczą 0,03 procent (3 na 10.000 ) wszystkich przestępców seksualnych przeciw dzieciom. Kto tu zapłacze nad dobrem tych 9997/10.000 pozostałych dzieci, niby gorszego sortu, bo skrzywdzonych przez nieduchownych? Straszny ten świat!
Jarek2019.05.14 15:18
Człowieku, nieważne 3%, czy 0,03% - to robią osoby duchowne, które z ambony pouczają nas wiernych, którzy grożą ekskomuniką przy spowiedzi. Pamiętaj co powiedział Chrystus: Mat. 18:6 Kto zaś zgorszy jednego z tych małych, którzy wierzą we mnie, lepiej będzie dla niego, aby mu zawieszono u szyi kamień młyński i utopiono go w głębi morza. Dlatego to tak bulwersuje. Bo to jest po prostu obłuda. Czy chciałbyś, aby Twoje dziecko znalazło się w tych 0,03%? Pytanie retoryczne.
asia2019.05.14 17:54
Problem pedofili trzeba podejmować całościowo a nie wyrywkowo, czy chciałabyś aby dziecko znalazło się w tej aferze z Biedroniem , gdzie ma postawione zarzuty i o nie zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa.: 'Sprawa dotyczyła instruktora miejskiej instytucji kultury. W kwietniu prokuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Pawłowi K. Mężczyzna, będąc instruktorem tańca w miejskiej instytucji kultury w Słupsku, miał popełnić dziewięć przestępstw, w tym pięć o charakterze seksualnym na szkodę czterech małoletnich kursantek.
Jarek2019.05.14 20:21
Wszyscy wiedzą kto to Biedroń i proszę nie zamydlaj. Dla mnie jako katolika runął właśnie ostatni bastion moralności, jakie biskupi i księża dają nam wzorce? Grzmią z ambon o moralności, ekskomunikują rozwodników, bo cudzołożą. A sami co robią? Przytoczyłem Mat. 18:6 Przytoczę modlitwę, którą ksiądz wypowiada na mszy przed przyjęciem Komunii pod dwoma postaciami: "Panie Jezu Chryste, niech przyjęcie Ciała i Krwi Twojej nie ściągnie na mnie wyroku potępienia, lecz dzięki Twemu miłosierdziu niech mnie chroni oraz skutecznie leczy moją duszę i ciało." Czy to są puste słowa?
kira2019.05.14 18:53
Do Jarka - zgadzam się w 100 procentach - są to grzechy '''' wołające o pomstę do nieba '' dodam że dawno temu istniało takie określenie...Kolejne pytanie retoryczne - jak taki tz. '' kapłan '' może po tym rozdawać Komunię Swiętą tak zbrukanyni rękami....
Michał Pasierb2019.05.14 23:29
A tu z mojej strony pytanie konkretne (nie retoryczne):Jesteś świadkiem jehowy?? Z pewnością nie katolikiem,nawet nominalnym.Pismo cię zdradza...
Jarek2019.05.15 8:41
Co za naród. Jak już zna Biblię, to już od razu świadek Jehowy. Wyobraź sobie, że nie jestem. Jestem katolikiem, praktykującym. Ale Ty oczywiście wiesz najlepiej. Nie za dobrze to świadczy o Tobie i o innych, którzy mają się za katolików a nie czytają Biblii. Ale jak wielokrotnie tu pisałem, wolną wolę dał Bóg nie Owsiak, i każdy robi co chce. Pytanie nieretoryczne - podaj proszę definicję "nominalnego" katolika
Stanislaw znad Dunajca2019.05.15 15:14
Dla 'czystych', co nie radzą sobie z grzesznością w Kościele http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/uwaga3.gif
stahu2019.05.14 11:38
Nic tak nie pomoże jak milonowe odszkodowania pokrzywdzonym! Sprzedawać kościelne majątki , tylko to ruszy dewotów do myślenia ,
Jana2019.05.14 11:55
Swietnie,tylko o co tu chodzi o dewotów czy o zadośćuczynienie ofiarom?
X2019.05.14 12:22
jak zawsze - fundamentem KAŻDEJ rewolucji jest ZŁODZIEJSTWO... O to biega - bydło chce się nachapać... i nie pitol nam tu o "ofiarach" bo sa tylko pretekstem. Jeśli zadośćuczynienie to takie samo jak w każdym innym przypadku, i nie od Kościoła, bo to nie kościół "gwałcił" tylko od sprawcy. Może jak jakiś gwałciciel z Polski zgwałci w czechach to polacy mają płacić? A niby z jakiej racji?
abrakadabra2019.05.14 15:03
Ty jesteś jakiś nieprzytomny. Kościół powinien płacić odszkodowanie za tuszowanie oraz narażanie kolejne dzieci na księdza, którego przenosili z parafii do parafii. Powinny również ponieśc konsekwencje osoby, które nie powiadamiały organa ściagania o dokonanych przestępstwach. To podlega pod kodeks karny i zwykły szary obywatel jest za to ścigany, ale nie oni. Serio jesteś aż tak ślepy?
Grzesiek2019.05.14 11:31
Wspólnym elementem i praprzyczyną kryzysu jest błędne rozumienie miłosierdzia. To łączy homolobby, pedofilię i brak lustracji. To fałszywe miłosierdzie jest pobłażliwością stawianą ponad sprawiedliwość i prawdę.
Ilona2019.05.14 10:54
a przepraszam a szmata SBcka wiktor skworc z katowic to na co czeka!!! 12lat szmaciarz donosił na Kościół jako TW!! a dlaczego był TW? pedofil czy pederasta? wczoraj jego przyjaciel z Tarnowa ktory mu wreczał honorowe obywatelstwo Tarnowa poszedł siedzieć!!! a tak fajnie było pedał-SB rzadził a księża sie wieszali , na co taka SZMATA w polskim Episkopacie, petze, głodzie i inne sciery-wierzący i praktykujący
asia2019.05.14 17:19
w tym wypadku nie dziwię się wzburzeniu. W moim wypadku spotykałam naprawdę księży z powołania , a sięgając wstecz nie pamiętam abyśmy na ten temat zwracali uwagę. Chyba mieliśmy wielkie szczęście. Ale z tego wynika , że to problem tkz. grubej kreski , rozpanoszenia się SB , a jakiego pokroju są to ludzie , to wiemy na przykładzie jak traktowali ludzi niezłomnych. Można rzec , że spełnili swoje zadanie teraz cała fala nienawiści będzie skierowana na wszystkich księży i na katoli
grego2019.05.14 23:05
chcemy jako wierzący Pasterzy a nie pasuchów z SB!!!bo taki pan skworc za chwile zacznie byc łowca pedofili zeby sie wykazac jak zwykle zaangazowaniem - i to jest dramat Koscioła
KatoDewiantIdealnymKapusiem2019.05.14 9:37
Haha, czyli jeżeli proboszcz był kapusiem SB, to jest rozgrzeszony z gwałcenia dzieci... Arcy-kleropasożyty w typie ochlaja Głódzia i dziadygi Jędraszewskiego sprowadzają rozumowanie kato-ciemnoty do poziomu kato-dziczy umysłowej. Po wyruchaniu ministranta proboszcz zostawał kapusiem, bo SB miało na niego haka. Trzeba było oprzeć się pokusie, wy obłudne przebierańce z litaniami na zboczonych celibatem pyskach!
JS2019.05.14 10:08
"Haha, czyli jeżeli proboszcz był kapusiem SB, to jest rozgrzeszony z gwałcenia dzieci.." Nikt nic takiego nie sugeruje w tym artykule. Czytaj ze zrozumieniem! Licz się też ze słowami. To, że problem pedofilli istnieje w KK nie oznacza że możesz obrażać innych używając języka z rynsztoku i eskalować nienawiść. W niczym to nie pomoże ofiarom.
mat2019.05.14 10:46
Kościól wchodzi w czas oczyszczenia przynajmniej w tym co pracownik "oskarżyciela" ze swoim bratem udokumentował. Ale trzeba iść dalej bo obudzimy się z ręką w nocniku. Co zrobić z ciągle żywym i obecnym np. w gdańskim ratuszu duchem Adamowicza, który rękami samorządu promuje pedofilię. Jak ktoś nie wierzy to niech przeczyta broszurę "Zdroove love". Włos się zjerzy na głowie. Gwarantuję. Link do pliku uzyskanego w trybie udzielenia dostępu do informacji publicznej. Normalnie trudno znaleźć gdzie indziej pełną wersję. Podsumowaniem są zalecenia WHO na ostatniej stronie. Ciekawa literatura. http://odpowiedzialnygdansk.pl/wp-content/uploads/ZL/Zdrovve%20Love%20-%20broszura%20dla%20młodzieży%20i%20młodych%20dorosłych%20-%20ver.1.pdf
Maciek Arczyński2019.05.14 13:59
Obłudą u oskarżycieli wali z odległości lat świetlnych. A co do p. Adamowicza to przecież został "wyniesiony na ołtarze" zatem szybko ten duch nie ustąpi.
Eth2019.05.14 13:49
ha ha jak zwykle logiki brak
Stanislaw znad Dunajca2019.05.15 15:13
Dla tych, co nie radzą sobie z grzesznością Kościoła http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/uwaga3.gif
B.P.2019.05.15 21:43
Jeżeli będziesz taki ordynarny, to nikogo nie przekonasz... Ludzie słabo identyfikują sie z poglądami osobników sklasyfikowanych jako prymitywne. Zupełnie nie wiem, dlaczego robiąc błędy, stosując składnię i słownictwo agresywne i -umówmy się- bardzo proste, dajesz sobie prawo oceniania innych jako "kato-dziczy"? Trochę pokory
Wiesław Kaloryfer2019.05.14 9:03
Cos mi się wydaje, że najpierw byli pedofilami, a potem dopiero współpracownikami SB. Pedofilia to był świetny kompromat zachęcający do współpracy. To też potwierdza tragedię ofiar wówczas, które nie mogły liczyć także na pomoc państwa, bo to instrumentalnie wykorzystywało ich krzywdę do własnych celów. Do tego jest to kolejna cegiełka do argumentów dlaczego tamten ustrój nie ma prawa do nas wrócić.
Janusz2019.05.14 11:29
Zanim się skomentuje tekst trzeba włożyć choć trochę wysiłku, żeby go zrozumieć.
Wiesław Kaloryfer2019.05.14 16:46
Ale mój komentarz był tylko luźno powiązany z tekstem i w żaden sposób nie miał na celu podważania prawdziwości słów bądź zasadności twierdzeń podnoszonych przez ks. Isakowicza-Zaleskiego.
Stanislaw znad Dunajca2019.05.14 12:34
Brak wiary skutkował jednym i drugim!
lol2019.05.14 18:01
Jeśli molestowali chłopców to chyba najpierw byli homoseksualistami...
B.P.2019.05.15 21:36
Tak najpierw to byli gejami i to jest praprzyczyna całego potężnego nieszczęścia :((
Cogito ergo sum2019.05.14 8:59
Mamy dramat ale jeszcze większym dramatem jest instrumentalne trakowanie tego zjawiska przez polityków. Tak jak Żydzi instrumentalnie posługują się swoją tragedią pod postacią przemysłu holokaust.
robaczek2019.05.15 16:03
tak jak PIS reparacjami. jak Euro, jak EU, jak invitro, itd. crzescijanie drodzy - dajcie zyc innym ktorzy nie wierza w waszego boga. zwyczajnie sie od niech odpier.....