Konserwatywna ofensywa w PE? PiS ma bardzo ambitne plany! - zdjęcie
24.03.21, 15:10Fot. screenshot - YouTube (Matteo Salvini, Gazeta.pl, Guardian News)

Konserwatywna ofensywa w PE? PiS ma bardzo ambitne plany!

8

Wczoraj kierownictwo PiS spotkało się z delegacją europosłów, aby omówić przyszłość EKR-u w PE. Portal wPolityce.pl informuje, że w czasie spotkania zarysowano bardzo ambitne plany, których realizacja może oznaczać radykalną zmianę układu sił w PE.

Po wystąpieniu węgierskiego Fideszu z EPL mówi się o utworzeniu w PE nowej frakcji, która zrzeszałaby konserwatywnych polityków z Polski, Węgier i Włoch. Wczoraj na temat przyszłości Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należą europosłowie PiS, debatowano w kierownictwie ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego.

- „Wiadomo, że delegacja Fideszu jest poza EPL, wiadomo także, że nowego miejsca dla siebie szuka delegacja pana Salviniego. W związku z tym jesteśmy w orbicie zainteresowań, abyśmy tworzyli jakiś mocny blok o charakterze konserwatywnym”

- relacjonuje w rozmowie z portalem wPolityce.pl europoseł Zbigniew Kuźmiuk.

- „Mamy 27 europarlamentarzystów, podobnie jak pan Salvini. Członków Fideszu jest zdaje się 12. Jest także być może szansa wyjścia z EPL-u innych delegacji powiązanych z Fideszem, już nie tak licznych, ale jednak. Jest szansa na powstanie trzeciej, a być może - przy sprzyjających warunkach - drugiej co do wielkości frakcji w PE”

- dodał polityk.

Powstanie takiej frakcji, jak podkreśla, byłoby szczególnie korzystne biorąc pod uwagę zbliżające się wybory na funkcje w PE. Zaznacza też, że powstanie dużej frakcji konserwatywnej zniechęcałoby EPL do forsowania skrajnie lewicowych postulatów.

Negocjacje dot. ewentualnego powołania nowej frakcji odbywają się na najwyższym szczeblu. Zaangażowany w nie jest premier Mateusz Morawiecki, premier Viktor Orban oraz lider Ligi Północnej Matteo Salvini.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (8):

Darek2021.03.25 23:09
Skoro PiS czyli PZPR bis i ofensywa to jest to ofensywa komunistyczna, pod przewodnictwem doktora marksizmu-leninizmu Jarosława Kaczyńskiego i jego koleżków z PZPR.
Anonim2021.03.24 18:39
to trzeba zrealizować, koniec, kropka!
matis892021.03.24 17:54
Lewacki PIS i konserwatyzm. Szatanistyczny PIS oficjalnie wspiera i reklamuje państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
HELL-podzielam2021.03.24 16:55
Wniosek nasuwa się od dawna jeden. Nie ma skutecznej szczepionki na tą zarazę i nie będzie, ponieważ jej rozprzestrzenianie się i mnogość szczepów, przypomina reakcję łańcuchową a więc wyklucza możliwość jej zwalczenia poprzez szczepienia. Jedynym rozsądnym wyjściem, jest leczenie objawowe lekiem, którym dysponujemy w Polsce od dawna i którego działanie zostało udowodnione w praktyce. Podobnych preparatów jet już kilka ,ale górę nad ludzkim życiem biorą interesy koncernów farmaceutycznych i rządu, który zainwestował w błędne szczepionkowe koło i nie wiadomo dlaczego nie chce dopuścić alternatywnej metody leczenia amatandyną-bo o niej piszę. Jest już dopuszczony do leczenia lek wziewny w Kanadzie w postaci aerozolu. Tam rząd nie boi się "nowego" i dopuszcza stosowanie leku który po prostu działa. Ale tamtejsi rządzący chcą naprawdę pomoc społeczeństwu każdym możliwym sposobem. U nas dopuszcza się do oceny sytuacji starych dziadów o skostniałym poglądzie na sprawę popartym odpowiednim zastrzykiem kasy za plecenie trzy po trzy. Efekty tego będą na cmentarzach.
Michał Jan2021.03.24 16:30
To byłaby świetna wiadomość dla postępowców, bo wiadomo, że jak PiS się za coś bierze, to wychodzi na opak, ale problem jest taki, że wpływ tego ciała, jakim jest Parlament UEuropejski na rzeczywistość jest podobny do wpływu tu piszących.
TrupaKreaturOdwiedziłaObłąkanegoStarucha2021.03.24 16:23
Suski zlizywał łupież z kaczego łba, Terlecki przymierzał zużyte pieluchomajty, Błaszczak ustawiał na telewizorze Rubin włóczkowy model niewidzialnego czołgu podwodnego, Jurgiel wciągał pięciokilowy salceson, Karski Karol go trzymał a Sobolewski próbował wleźć do odbytu Kaczyzbawa, ale tam rozpierał się barykadująco zbrązowiały Sakewycz.
Anonim2021.03.24 16:00
dlonie prezesa z wosku?
siła w was2021.03.24 15:56
I bardzo dobrze POPIERAM.