Kaleta: Polska może zostać pionierem w walce z cenzurą w internecie - zdjęcie
09.02.21, 11:15fot. yt/polskie radio

Kaleta: Polska może zostać pionierem w walce z cenzurą w internecie

11

- W ostatnich latach coraz częściej widzimy, że ten Internet, który miał zapewniać wolność, pozwalać na prezentacje własnych poglądów, opinii w sposób nieskrępowany, stał się miejscem, w którym każde słowa należy wpisywać z ostrożnością, bo mogą zostać skasowane przez anonimowych cenzorów – powiedział na antenie Polskiego Radia 25 wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta w rozmowie z redaktor Dorotą Kanią.

Jak dodał, zaproponowane zostały „takie rozwiązania, które spowodują, że w razie ingerencji przez media społecznościowe w treści zamieszczane przez polskich użytkowników, będą mogli oni odwoływać się do polskich organów administracji”

Kaleta zauważył także, że coraz bardziej powszechne stało się zjawisko cenzurowania internetu przez największe media społecznościowe i należy temu przeciwdziałać i „uregulować w polskim prawie” ich funkcjonowanie. Jest to szczególnie istotne z uwagi na fakt, że są to media o zasięgu międzynarodowym.

- Niektóre państwa wprowadzają jednak takie regulacje i my jako Solidarna Polska, koalicjant w Zjednoczonej Prawicy, zaproponowaliśmy takie rozwiązania, które spowodują, że w razie ingerencji przez media społecznościowe w treści zamieszczane przez polskich użytkowników, będą mogli oni odwoływać się do polskich organów administracji. Tak, jak w każdej sprawie, w której z kimś mamy spór, jeśli coś nam się nie podoba, to nie jakaś prywatna firma będzie mówiła, kto ma rację, ale zawsze będzie istniała ścieżka odwoławcza do jakiegoś organu państwa i w tym kierunku zmierzamy – wyjaśnił Kaleta.

 

mp/polskie radio/niezalezna.pl

Komentarze (11):

Total Mayhem2021.03.7 12:19
"Wolność słowa" uprawiajcie sobie na Albicli. (Jeśli nie podoba wam się, że ja tu publikuję, po prostu skasujcie moje produkcje i nie będę protestował, ale też nie każcie żadnemu medium publikować prawackich trolli.)
franc2021.03.6 9:51
wypiera,,,,,,,,,,,lać już pisowskie czerwone qrwy pokraki z żoliborza won dość już złodzieje mordercy skorumpowane sprzedajne czerwone ryje
AAAtomek2021.03.4 8:18
Partia z narodem, naród z partią! Oto maksyma PiS...
toWarzysz Piwo ???? w radiu Erewan2021.03.4 14:53
... obywatelu ... niemasz pejsa tos nie ... naród ....szalom malejkum
Dam2021.02.9 14:31
Już widzę, jak to MS, w którym działała farma trolii będzie nas bronić przed cenzurą. Tak samo jak Chińczyków broni ich partia? Ale "ciemny lud to kupi".
No chyba, że ktoś chce żartować z Mahometa2021.02.9 14:23
albo z tzw. "matki boskiej" - to wtedy jesteśmy za cenzurą i surowym karaniem
dwójmyślenie2021.02.9 14:21
Dwójmyślenie oznacza przede wszystkim wyznawanie dwóch sprzecznych poglądów i wierzenie w oba naraz. Partyjny inteligent wie, kiedy powinien zmienić swoje wspomnienia, a zatem w pełni się orientuje, że przekręca fakty; równocześnie jednak, dzięki dwójmyśleniu, święcie wierzy, iż prawda nie została pogwałcona. Proces ten musi być świadomy, gdyż inaczej brakowałoby mu precyzji, a zarazem bezwiedny, aby człowiek nie zdawał sobie sprawy z faktu dokonania fałszerstwa, bo to mogłoby wywołać w nim poczucie winy: https://www.fronda.pl/a/profanacja-wizerunku-matki-boskiej-na-aukcji-dla-wosp-wiceminister-zawiadamia-prokurature,156960.html
Grizzly2021.02.9 12:35
Żyjemy w czasach gdy występuje odwrócenie pojęć. Niewola nazywana jest wolnością, bezprawie prawem, a krzywda sprawiedliwością.
Józef2021.02.9 11:55
Jeżeli Państwo zabierze się za sznurek do snopowiązałek, to jak będą żniwa to tego sznurka na pewno braknie. Tak więc gościu nie pieprz że Państwo wprowadzi wolność. Wolność mamy tak długo jak Państwo się do tego nie wtrąca.
Swiat patrzy z podziwem na polskie otwieraMY2021.02.9 11:48
https://www.youtube.com/watch?v=yI4jeU0Py2o
Polak2021.02.9 11:33
Marksista i cenzor pierdzi o rzekomej "obronie przed cenzurą". Takie rzeczy tylko w pisowskiej mafii.