Joanna Szczepkowska: Jeśli broni się ks. Oko, nie znaczy, że popiera jego poglądy - zdjęcie
22.04.14, 10:24Joanna Szczepkowska (fot. Facebook)

Joanna Szczepkowska: Jeśli broni się ks. Oko, nie znaczy, że popiera jego poglądy

6

Znana aktorka była w poniedziałek wieczorem gościem TVP Info. Mówiła m.in. o wypowiedzeniu swojej słynnej kwestii o tym, że skończył się komunizm. "Kiedy mówiłam słowa, że się skończył komunizm, to nikt nie wiedział, co się tak naprawdę zaczęło. Wielokrotnie pytano mnie, co jest teraz, a ja odpowiadałam, że jest różnorodność" - tłumaczyła. 

Szczepkowska wyjaśniła, że teraz mamy szansę, aby mówić o tym, co nam się nie podoba. "Wiele rzeczy mi się nie podoba, ale mogę o tym mówić. Płacę za to swoją cenę, ale to jest także świadczenie o tym, jak jest" - argumentowała. 

"Jeśli na przykład stanę w obronie ks. Oko w tym sensie, że uważam, że nie jest w porządku robienie o nim programu z psychiatrą, to znaczy stawianie go w rzędzie ludzi nienormalnych, to od razu rozumie się mnie jako osobę, która ma cały pakiet poglądów" - dodała aktorka. 

Szczepkowska wróciła także do dyskusji, jaką spowodował jej artykuł o dyktacie homolobby. "Stanęłam w obronie kolegi, którego określono jako homofoba, za żart, a w słowie homofob, jest fobia, jest choroba, jest natręctwo" - opowiadała w progranie "Dziś wieczorem" w TVP Info. Ubolewała nad tym, że jej felieton został zinterpretowany jednostronnie. Nie miała bowiem na myśli władzy, dyktatury, ale właśnie dyktowanie poglądów. Program można obejrzeć tutaj

Beb/TVP Info 

Komentarze (6):

anonim2014.04.22 11:08
@Mortier Mój szacunek straciła wiele lat temu w czasach "okołoMagdalenkowych" kiedy wszem i wobec (również w ówczesnym "prime time") obwieściła tzw. "upadek komunizmu"...
anonim2014.04.22 11:20
A jak się mnie wyzywa od homofobów tylko dlatego, że się nie zgadzam na małżeństwa homoseksualistów i adopcję przez nich dzieci, to wtedy jest w porządku?
anonim2014.04.22 16:42
Panie Teodorze Bastard Odpowiem w ten sposób: Ja sprzeciwiam się normalnie nikogo nie wyzywając. Problem w tym, że dziś LGBT wyzywa każdego, który sprzeciwia się małżeństwom homoseksualistów i adopcji przez niech dzieci.
anonim2014.04.22 17:33
Mortier A co jest złego w mojej krytyce? Nie krzywdzę przecież homoseksualistów, więc o co chodzi?
anonim2014.04.22 19:26
Do Mortiera Nie próbuję ani nie chcę krzywdzić LGBT. To że oni wyzywają mnie od homofobów bo nie zgadzam się na parę ich postulatów, to jest niestety fakt. Po prostu źle zinterpretowałeś moje wypowiedzi, bo w żadnym z nich nie chciałem nikogo krzywdzić.
anonim2014.04.22 23:39
//Joanna Szczepkowska: Jeśli broni się ks. Oko, nie znaczy, że popiera jego poglądy// Gdzie Szczepkowska to powiedziała? Nie wynika to z artykułu. Znów jakiś bęcwał pisał.