Joachim Brudziński celnie skomentował obłęd Schetyny - zdjęcie
06.10.19, 16:15

Joachim Brudziński celnie skomentował obłęd Schetyny

13

Na dzisiejszej konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej, szef PO, Grzegorz Schetyna, sprawiał wrażenie człowieka, który popadł w autentyczny obłęd. Trudno inaczej wytłumaczyć, dlaczego kilkadziesiąt razy w krótkiej wypowiedzi mówił o Kaczyńskim. Przemówienie Schetyny, nawet dla kogoś, kto wcale nie darzy PiS sympatią, musiało robić wrażenie tyrady człowieka poważnie chorego.

"Rządy Kaczyńskiego pogrążyły Polskę w chaosie; przywrócimy konstytucję łamaną przez Kaczyńskiego; Kaczyński posłał do sądów swoich hejterów; Kaczyński wydobył Ziobrę; władzę daną przez Kaczyńskiego użyli do niszczenia; Kaczyński uczynił Kamińskiego najsilniejszym człowiekiem w państwie, który ma władzę do niszczenia; dwór Kaczyńskigo ma rządzić wszystkim; mediami kierują ludzie Kaczyńskiego; wojską kierują ludzie Kaczyńskiego; polityką kierują ludzie Kaczyńskiego; prokuraturą, sądami i TK mają rządzić ludzie Kaczyńskiego". 

To krótki - i niepełny! - wybór z przemówienia Schetyny. 

Ten twierdził, że "specjalnie" mówi o Kaczyńskim, bo... on wszystkim rządzi. W przemówieniu szefa PO Jarosław Kaczyński jawił się jako jakiś wszechwładny demon, który opanował Polskę w szaleńczym uścisku...

Ale czy to raczej słowa Schetyny nie były iście szaleńcze? Wskazał na to celnie szef sztabu wyborczego PiS, Joachim Brudziński.

"Grzegorz, ty ciagle Jarek to , Kaczyński tamto. Wydaje mi się,że takie stany maniakalne można leczyć. Wyłącz na pare dni TVN24 i telefon, wyjedź w góry, odpocznij, pij dużo soku pomidorowego, haratnij sobie w galę, w trakcie terapii unikaj Lecha Wałęsy. Powinno Ci przejść ;D" - napisał.

I trudno się z tą nieomal lekarską diagnozą nie zgodzić, bo Platformę napędza chyba już tylko nienawiść do PiS...

...i oczywiście dramatyczna troska o wyciekające jej korzyści, wpływy i elementy układu o nieledwie mafijnym polocie (pozdrawiamy S. Neumanna i jego taśmy). 

bsw

Komentarze (13):

Ryszard Olejniczak2019.10.7 6:11
Społeczeństwo polskie dotykają głównie choroby krążenia i nowotwory. "Polityków" dziesiątkuje psychicznie choroba na władzę. Jej posiadanie powoduje u nich utratę rzeczywistości, jej brak szaleństwo nienawiści (jak widzieliśmy nawet do zmarłych). Jeden i drugi przypadek wywołuje stres reszty Polaków, a to są główne powody zapadalności na choroby krążenia i raka. Powinno się usuwać przyczyny a nie skutki.
Tom Bombadil.2019.10.7 4:32
W przeciwieństwie do pana Grudzińskiego uważam, że przypadek Schetyny jest nieuleczalny. Nie ma takiej terapii, która mogłaby go przywrócić życiu.
otto2019.10.6 20:51
Żadnego programu, żadnych pozytywnych pomysłów, żadnej merytorycznej wiedzy. Tylko nienawiść, nienawiść, nienawiść. To jest cały pomysł Grzegorza Dyndały na Polskę, na 40-to milionowy kraj w sercu Europy. Boże strzeż przed maniakami oderwanymi od koryta..
Andrzej Malik2019.10.6 19:56
Obłęd Schetyny? To już nie płaczecie ze względu na stygmatyzowanie osób psychicznie chorych? Towarzysz Jaki już nie lamentuje?
Zephyr2019.10.6 17:43
Grzesiu nie może spać, ciągle śni mu się Kaczyński, pewnie na tronie i z berłem w ręce. A Schetyna w tym śnie jest usługującym królowi paziem. Budzi się zlany zimnym potem i wie, że został mu tylko tydzień. Później sen stanie się rzeczywistością.
marek2019.10.6 18:38
Gdzie tam paziem. Ten sen jest o wiele gorszy. Śni mu się że jest koniuszym i czyści zad Jarkowego rumaka :))
Zatroskany2019.10.6 17:41
Ten dzielnicowy to rzeczywiście pies niewierny z fermy trolli Brejzy.
mordechaj2019.10.6 16:45
Przecież Joachim Brudziński nie jest dzieckiem i wie, że zadaniem lidera opozycji jest krytyka lidera ugrupowania rządzącego. To co ma robić G. Schetyna ? Chwalić J. Kaczyńskiego ? To byłby obłęd. A to, co robi G. Schetyna to normalność w demokracji. Demokracja polega na tym, że opozycja punktuje rządzących. Nie żyjemy w Korei Północnej. Jeszcze...
Karol2019.10.6 20:28
Za kazdym razem wklejasz to samo ? Co juz nie stac cie, zebys cos innego wymyslil ?!
bat na pomatolow..2019.10.6 21:20
schetyna taki sam przyglupek jaak ty i twoj ojciec ....
dzielnicowy2019.10.6 16:34
rydzyk kilkadziesiat razy powtarzający o pieniądzach w czasie swoich spotkań z moherami, to też obłąkany człowiek?
Karol2019.10.6 20:25
Co jest sciagnales sobie much ze lba ?!
Polka2019.10.7 6:38
Człowieku tez pewnie masz obsesję bo nie słuchasz Radia Maryja tylko to co ci inni nienawistnicy powiedzą Trzeba zacząć słuchać Radio Maryja i modlić się z nim to się wyleczysz szybko i nie będziesz pisał bzdur