Jest kompromis UE-Chiny - zdjęcie
30.12.20, 15:17fot. y/france 24 english

Jest kompromis UE-Chiny

16

- Dziś przewodniczyłem spotkaniu przywódców UE-Chiny z udziałem szefowej KE Ursuli von der Leyen i prezydenta Chin Xi Jinpinga. (...) Z zadowoleniem przyjmujemy porozumienie polityczne osiągnięte w sprawie negocjacji inwestycyjnych – czytamy we wpisie szefa Rady Europejskiej Charlsa Michela na Twitterze. 

Jak informuje PAP, Komisja Europejska i Rada Europejska we wspólnym komunikacie poinformowały dzisiaj, że po intensywnych negocjacjach, które były prowadzone przez KE w imieniu Unii, Unia Europejska i Chiny „zasadniczo zakończyły negocjacje w sprawie kompleksowej umowy inwestycyjnej (CAI)”.

- Jest to zgodne z zobowiązaniem podjętym na szczycie UE-Chiny w kwietniu 2019 roku, na którym obie strony zgodziły się zakończyć negocjacje do końca 2020 roku. Uczestnicy z zadowoleniem przyjęli aktywną rolę niemieckiej prezydencji w Radzie i kanclerz Angeli Merkel w szczególności, która położyła szczególny nacisk na stosunki UE-Chiny i w pełni wspierała negocjacje UE z Chinami – czytamy także w komunikacie.

Zbyt szybkiemu procedowaniu umowy sprzeciwiła się w poniedziałek Polska na spotkaniu ambasadorów państw unijnych w Brukseli. W sumie rozmowy trwały siedem lat i pojawiało się wiele poważnych rozbieżności. Sprawa dotyczyła m.in. pracy przymusowej w obozach w Chinach, konwencji Międzynarodowej Organizacji Pracy, do której Chiny nie należą. Były też spore wątpliwości na temat wzajemnej ochrony inwestycji zlokalizowanych w Państwie Środka.

mp/pap

Komentarze (16):

Już idą do nas przez Mongolię2020.12.30 21:46
https://www.youtube.com/watch?v=n1OJDm69Zo0
A mówiłem, że Azjatki zapraszają pod pierzynę2020.12.30 21:36
https://www.youtube.com/watch?v=bnzsuhtBvpM
TerrySchultz2020.12.30 19:37
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię.... workreviews10.com
Anonim2020.12.30 16:26
Zbyt szybkiemu procedowaniu umowy sprzeciwiła się w poniedziałek Polska... PiS chyba zapomniał że trampek już nie jest prezydentem USA i nie muszą wykonywać poleceń pomarańczowego wiewióra!
Jeszcze nim jest!2020.12.30 16:45
Do 20-go stycznia 2021.
Po 11 ...2020.12.30 15:48
To tragedia dla Polski. Dlaczego? To oczywiste. 99% towarów z Chin to towary wyprodukowane nie przez Chrześcijan. Są wytwarzane w oparciu o aborcję (ok. 20 milionów rocznie, głownie robotnice z fabryk). Towary powstają w komunistycznym kraju i ich sprzedaż wspiera zbrodniczy komunizm. W Chinach katolików nie traktuje się poważnie. Czy w obliczu tego Polak katolik może kupić cokolwiek chińskiego? Oczywiście, że nie. To grzech ciężki i prosta droga do piekła.
Hedonista z zasadami.2020.12.30 16:06
Jak do tej pory, przynajmniej w pewnym stopniu, gotujesz obierki na obiad na radzieckim-prawosławnym gazie, kaszanka też ciągle "katolicka", mleko od polsko-katolickich muciek, a co takiego masz chińskiego - ich totalitarne 'myślenie". Nie ma to jak I-szy Sekretarz, nakazy, rozkazy, obozy i miliony w nich. Może nawet masz gacie szyte przez muzułmańskich niewolników w Wielkich Chinach, gdzie prawie nie ma katolików i nie są traktowani poważnie. Może dlatego ciągle człowiek jako jednostka nie ma najmniejszego znaczenia. Ale sobie na polskich katolikach ulżyłeś, zgodnie z zaleceniem psychiatry.
Po 11 ...2020.12.30 16:20
Jest jedna podstawowa, zasadnicza różnica. Ja nigdy nie ogłaszałem bojkotu ... w przeciwieństwie do frendzla, który robił to wiele, wiele razy (tak z pamięci: Netflix, Harry P., Biedronka, Auchon, Lidl, IKEA). A więc tu się śmieję z zakłamania katolików, uwielbiających bojkoty, ale jakoś z wyjątkiem bojkotu towarów z Chin, które mają chyba więcej za uszami niż np. Harry Potter. Dla mnie taka hipokryzja jest zabawna. Pozdrawiam brata w hedoniźmie (dobrze napisałem? :)
Hedonista z zasadami.2020.12.30 16:44
Nie widzę żadnej różnicy! Imponują ci Chiny i ich zamordyzm (jestem pewien, że nienawidzisz USA, podziwiasz Putina), ale tylko za mordę katolików. Ani słowa o buddystach (Och nie, oni nie są zakłamani), o muzułmanach (Coś takiego! Oni zakłamani!), żydach (Oni nie mają pojęcia o zakłamaniu i hipokryzji), o ateistach (Ależ skad! Ateista zakłamany? Ateista hipokrytą?! No też!) ... Pytanie jest, na tak małym forum jak Fronda, o której tydzień temu nie wiedziałem istnieniu ty się tu popisujesz, prowokujesz. Komu i dla kogo? Samego siebie, zgodnie z zaleceniami psychiatry. Braćmi nie jesteśmy i nigdy nimi nie będziemy. Ja mogę a ty nie. Ale parę groszy na twoje utrzymanie co m-c płacę, bez skarg i bojkotu.
Po 11 ...2020.12.31 8:07
Trochę bełkoczesz. Po pierwsze, nigdzie nie napisałem, że imponują mi Chiny. Byłem tam wielokrotnie, nawet tam pracowałem, ale nigdzie nie napisałem o Chinach pozytywnie. Kolejne insynuacje to też bezpodstawne bzdury. Jestem też katolikiem i walczę o KK. To oznacza piętnowanie i wyśmiewanie patologii, głupoty i zła. O buddystach itp będę pisał jak ich "kościoły" i przestępstwa będą mnie bezpośrednio dotykać, tak jak dotykają mnie draństwa KK. Na frondlu jestem z dwóch powodów. Po pierwsze taką mam misję od Boga, oraz z powodów rozrywkowych, dla zabawy. Braćmi nie jesteśmy, to było tylko nawiązanie do hedonizmu, którego mam sporo w sobie (ale sporo mniej od zwykłego katolika). A podatki? Też płacę. Wiele, wiele tysięcy miesięcznie (mam firmę). Na koniec dodam, że napisałeś jakieś swoje wymysły, a nie odniosłeś się do meritum mojego wpisu, dlaczego katolicy bojkotują tyle pierdołów, a nie bojkotują tak dwuznacznych rzeczy jak towary z Chin?
Anonim2020.12.30 15:42
Reżim Chiński jest podobny do PiSowskiego bolszewizmu i jest niereformowalny! Łamanie praworządności, inwigilacja, prześladowania mniejszości i ukrywanie danych o epidemii, wszystko to samo co w Polsce!
Zapomniałeś o 5G, CO2, chemtrails,2020.12.30 16:16
o nie wpuszczonych uchodźcach z Afryki, Syrii, i jak zwykle w takich sytuacjach o ... rowerzystach. Wstyd! Pewnie dlategoś "anonim".
STEVE2021.01.4 18:57
Oj pałowcy jak tam program dla POLSKI (NIE PRZEDSTAWIAĆ BO PISIORY ODMAŁPUJĄ)
BieS2020.12.31 11:04
Byłeś w Chinach choć miesiąc? Nie, nie znasz, nie wiesz co tam się dzieje. Ty nawet nie możesz sobie wyobrazić, że Chińczykom odpowiada to co się dzieje w gospodarce. Twój rozumek nigdy nie ogarnie jakie bogactwo tam powstaje, bzdety o praworządności z zachodu nic ci nie pomogą. Oni zjednoczyli w imię budowania potęgi i dobrobytu 1350 milionów ludzi i to im się stale udaje. Europejczycy to zacofany kontynent sami się pogrzebią.
ryszard2020.12.30 15:35
Może kto wie co oni faktycznie podpisali i jaki sens miał sprzeciw Polski, jeśli mimo to podpisali?
matis892020.12.30 15:25
A więc Niemcy, UE zawarli pakt z przyszłym najeźdźcą na UE. Chiny i Rosja podbiją UE i Bóg to przepowiedział w 2012 roku. Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''