Jerzy Bukowski: W chwilach poważnych zagrożeń Polacy potrafią się znakomicie zachowywać! - zdjęcie
15.03.20, 12:40Screenshot Youtube - fxmag

Jerzy Bukowski: W chwilach poważnych zagrożeń Polacy potrafią się znakomicie zachowywać!

9

Społeczna mobilizacja

W chwilach poważnych zagrożeń Polacy potrafią się znakomicie zachowywać. Po raz kolejny obserwuję to w trudnym okresie zagrożenia konorawirusem.

Przeglądając gazety i portale internetowe widzę mnóstwo oddolnych inicjatyw podejmowanych w celu niesienia pomocy ludziom starszym i samotnym oraz sąsiadom, a także zagospodarowania czasu wolnego dzieciom oraz młodzieży.

Chociaż w trakcie pandemii nie wolno organizować imprez masowych i trzeba zachowywać dystans przynajmniej jednego metra pomiędzy sobą, to jednak pojawiają się wciąż nowe pomysły na obywatelskie współdziałanie.

Taka spontaniczność wystawia nam bardzo dobre świadectwo i skutecznie buduje zaniedbywane na co dzień więzi społeczne.

Czy ta atmosfera utrzyma się, kiedy koronawirus nas - oby jak najszybciej - opuści?

Jerzy Bukowski

Komentarze (9):

Czesc2020.03.15 21:28
Cześć kotku, Szukasz seks przygody online? A moze w realu? Nie czekaj tylko dolącz do nas! www.xlove.com.pl -- Miliony kobiet czekają aż wreszcie ktoś napisze do nich! Pokazy online chat skype i seks tel!
szarik2020.03.15 18:45
Doktor filozofii albo zieje jadem i mową nienawiści, albo jak stara pierdoła gaworzy o niczym.hau
Marcin.. 2020.03.15 14:13
Gdzie jest ten tchórz kulawy karzeł z Żoliborza, bożyszcze powiatowej Polski, mieszkańców wsi i małych miasteczek. Polski zacofanej, zakompleksionej, płaszczącej się przed Proboszczem i miejscowym kacykiem pis, gotowej zatłuc sztachetami wszystkich, którzy wątpią w ich nieomylność.Tylko zasiłek i 500+ to ich życie. Prezesik nie pojawia się w Sejmie, ale kasę na konto pobiera.Na Nowogrodzkiej też się nie pojawia, wali w majty ze strachu, że dołączy do brata i mamusi !! Może by wygłosił Orędzie do pisowskich obłąkańców? Nie on boi się wyjść ze swojej strzeżonej Żoliborskiej nory!!! Banda ochroniarzy za 108.000 tysięcy miesięcznie z naszych podatków, też może go poczęstować wirusem!!
To dlaczego nie masz dzieci?2020.03.15 13:16
Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "tak robią ludzie z jajami! " - A ty je masz, jaja? To dlaczego nie masz dzieci? Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "ja pierdyolę" - To dlaczego nie masz dzieci? Katolicka Kretynizacja Polski pisze:-"Klechy nie mogą sobie oficjalnie ruchać.." A ty umiesz? To dlaczego nie masz dzieci? Katolicka Kretynizacja Polski pisze: '...czemu katolicy są takimi głupimi c h u j a m i?' A ty go masz, ch u j a? To dlaczego nie masz dzieci? Przyznaj się "biedroński",że dostajesz erekcji tylko otwierając strony Frondy. Bo jaki inny mógłby być powód?
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.15 13:07
kiedy koronawirus nas opuści to zaraz wypełznie z żoliborskiej nory Kałczyński i szybko swoją nienawiścią zarazi społeczeństwo które znowu będzie przez prezesine, skłócone!
nie tak dumny z siebie stary pedał2020.03.15 13:07
Halo, Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam ponad lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą. Niestety szkoły są zamnknięte ale wiosna idzie. Co za przyjemność posiedzieć tam i popatrzeć na te młode ciałka chłopczykow. Już wiosna niedługo i chłopczyki będą w krótkich spodenkach. Jestem tu zawsze choć nie pod swoim nazwiskiem. Lubię takie pseudonimy jak "PolishPatriot" (choć nie jestem ani jednym ani drugim), "Polak" albo "Słowianin", "Sarmata"(a to dobre!) a ostatnio jestem "𝐋𝐞𝐬𝐳𝐞𝐤" - zaczyna mi brakować pomysłów na nowe nicki. Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami" jak 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚, 𝐎𝐭𝐭𝐨 itp. Nie tylko lubię źeńskie "nicki", ale i lubię się ubierać jak Rafalala - w zaciszu domowym. A tak naprawdę to jestem starym pedałem bez rodziny, przyjaciół, znajomych. Powinienem dostać Order Lenina za mój iście stachanowski trud.
BOGAnieMA2020.03.15 13:05
Epidemia Koronawirusa pokazuje najlepiej, że większość Polaków NIE WIERZY w cuda nadprzyrodzone i boskie miłosierdzie i moc ochronną! Leją na kościół i na boga ciepłym rzęsistym i wolą zaufać NAUCE, zostając w domach.
Objawienia Maryjne2020.03.15 12:58
Tajemnica Fatimska! mowa w niej o koronawirusie! zobacz koniecznie!!! https://www.xvideos.com/video51464151/y_a_de_la_bonne_cuve_a_jus_sur_grindr_video_integrale_sur_onlyfans.com_stephkiller
nauka głupcze2020.03.15 12:43
https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25789962,koronawirus-corka-pacjentki-jestesmy-przygotowani-na-epidemie.html https://www.wiesci24.pl/2020/03/14/szokujaca-relacja-senatora-tyszkiewicza-nie-moge-dluzej-milczec-ja-wiem-jak-dziala-kartonowe-panstwo/