Jerzy Bukowski: Dlaczego krakowscy politycy KO milczą?! Czekam na ich wspólne stanowisko - zdjęcie
04.10.19, 06:40Screenshot Youtube

Jerzy Bukowski: Dlaczego krakowscy politycy KO milczą?! Czekam na ich wspólne stanowisko

5

Czekam na wspólne stanowisko krakowskich polityków KO

Jest mi bardzo przykro, że krakowscy kandydaci Koalicji Obywatelskiej do parlamentu wspólnie nie potępili - zrobili to na razie indywidualnie tylko Bogdan Klich z Platformy Obywatelskiej i Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej - tego, co wyprawia pod szyldem ich ugrupowania Klaudia Jachira. Jeżeli jeszcze któryś z nich wyraził takie stanowisko w pozakrakowskich mediach, o czym mogę nie wiedzieć, zaocznie mu dziękuję.

Kiedy pojawiły się pierwsze głosy zniesmaczenia czołowych polityków Platformy Obywatelskiej sposobem prowadzenia przez nią kampanii wyborczej do Sejmu, byłem prawie pewny, że tak często deklarujący swój patriotyzm krakowscy politycy tej partii gremialnie dołączą do nich zdecydowanie odcinając się od Jachiry. Niestety, nic takiego do tej pory nie nastąpiło poza wskazanymi wyżej indywidualnymi głosami.

W głowie nie chce mi się pomieścić, żeby dla kandydatów KO z miasta, które od wieków chlubi się kultywowaniem tradycji niepodległościowych i bywa nazywane „polskim Piemontem” znieważanie świętego dla rodaków hasła „Bóg-Honor-Ojczyzna”, drwienie z ofiar katastrofy smoleńskiej, czy też cyniczne wykpiwanie religii wyznawanej przez większość narodu było czymś dopuszczalnym w ramach prowadzenia nawet najbardziej ostrej walki wyborczej.

Dlaczego więc milczą? Dlaczego Sławomira Nitrasa, Małgorzatę Kidawę-Błońską i Katarzynę Lubnauer było stać na szybkie i sugestywne potępienie Jachiry, a większości krakowskich polityków Koalicji nie? Dlaczego nie umieli i nadal nie potrafią publicznie wyrazić tego, co - mam wciąż taką nadzieję - myślą oraz czują, gdy przyglądają się haniebnym wybrykom tej osoby?

Czyżby byli obojętni na tak ohydne szydzenie z wartości, którym sami poświęcili sporą część życia? Bo nie chce mi się wierzyć, że nie uraża ich zachowanie Jachiry i sądzę, iż z pewnością są przeciwni temu, aby właśnie ona stała się prawdziwą twarzą Koalicji Obywatelskiej w końcówce parlamentarnej kampanii.

A może jest jeszcze gorzej? Może z jakichś czysto politycznych powodów nie chcą przyjąć postawy stanowiącej obowiązek każdego Polaka - zwłaszcza osoby publicznej - w momencie gdy widzi, że obrażana jest jego Ojczyzna i wyśmiewana wiara naszych przodków?

Bardzo, ale to bardzo chciałbym się przekonać, że narodowe imponderabilia są dla większości kandydatów do parlamentu o wiele ważniejsze niż doraźne korzyści polityczne. Pewnie wykazuję się naiwnością, ale jest ona przecież lepsza od podłości.

Czekam na ich głosy.

Powyższy tekst ukazał się pierwotnie w nieznacznie zmienionej wersji na stronie internetowej Radia RMF FM.

Jerzy Bukowski

 

Komentarze (5):

Kramer2019.10.4 19:17
Dopiero teraz schowali tą ścierę ale to już za późno.......Kolejne mleko tym idiotom się rozlało....
Marian2019.10.4 11:36
Potepiajac Jachire to tak jakby potepiali samych siebie.Tego nie moga zrobic
Andrzej Malik2019.10.4 11:19
A jak tam Pancerny Marian? Rozumiem że głupoty plecione przez p. Jachirę są ważniejsze niż prowadzenie burdelu, wyciąganie kredytów i kontakty z gangusami?
anonim2019.10.4 8:32
Tak, tak zanieczyszczoną atmosferę należy oczyścić.....
Pilne! Mamy to!2019.10.4 7:57
A już myślałem, że Fronda przejęła się zanieczyszczeniem powietrza w Krakowie.