Jarosław Wałęsa: PO odcięła się od obywatelskości - zdjęcie
01.06.15, 07:06Jarosław Wałęsa (fot. media)

Jarosław Wałęsa: PO odcięła się od obywatelskości

13

Syn Lecha Wałęsy stwierdził w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”, że Platforma Obywatelska podczas kampanii prezydenckiej „nie potrafiła należycie pochwalić się swoimi sukcesami”.

- Największym kłamstwem tej kampanii była retoryka pokazywania Polski jako kraju w ruinie, a przecież wystarczy wyjść na ulicę, przejechać się po Polsce, by zobaczyć, jak bardzo pozytywnie się w ostatnim czasie zmieniła. PO nie potrafiła należycie pochwalić się swoimi sukcesami, to zeszło na dalszy plan, a na pierwszy plan w tej kampanii sztab Komorowskiego wystawił „straszenie PiS-em”. To może było dobre, ale dziesięć lat temu. Nie musieliśmy tego robić – powiedział Wałęsa.

Europoseł zarzuca też swojej partii arogancję. Jego zdaniem wyborcza porażka to „dla Platformy dobra lekcja”.

- Przez osiem lat partia odcięła się od swoich korzeni i być może przyszedł czas, żeby do tych korzeni powrócić, pokazać nowe, młode twarze, których w Platformie nie brakuje – zasugerował. Zapytany, od jakich korzenie partia się odcięła, odparł:
- Od tych, które ma w nazwie - od obywatelskości.

Krytyka arogancji nie przeszkodziła Wałęsie twierdzić, że na Andrzeja Dudę „głosowała polska wieś, ludzie słabiej wykształceni” [na przykład elektrycy po zawodówce? - KJ]. Wałęsa dodał, że Duda „to bardzo miły człowiek”.

- Mam nadzieję, że będzie potrafił odciąć się od prezesa – powiedział syn byłego prezydenta.

KJ/Wyborcza.pl

Komentarze (13):

anonim2015.06.1 7:17
nieeeee... no bravo !!! tyłek się zaczął smalić po wyborach prezydenckich to wałęsik nagle zrozumiał i ostrzega ? a co robił do tej pory ? głosował jak naczelny kazał, obłuda i fałsz w PO dlatego trzeba ich pogonić, mają możliwość wyjechania z naszego kraju to w końcu jak mówiła pierwsza dama (z wyciętego lasu) że emigracja jest szansą, polecam dla peowców kierunek południowy wschód, Izrael...
anonim2015.06.1 7:22
Wszystkie bolki to chorągiefki...
anonim2015.06.1 7:59
No i w tym problem. Zazwyczaj ludzie słabiej wykształceni otwarcie mówią jakie są ich poglądy, nie muszą udawać "wykształconych z wielkiej warszafki", wstydzić się słuchania radia ojca Rydzyka, chodzenia do kościoła, czy choćby popierania kary śmierci, do czego żaden z aspirujących do miana wykształconych z wielkich miast "ełropejczyków" nigdy się nie przyzna, choćby mu ktoś nawet matkę zgwałcił, a potem zabił siekierą. Drażnienie ambicji, wskazywanie braku wykształcenia (po którym i tak się robi na kasie), katoprawackości i ciemnoty jest zwyczajowym zabiegiem tych POrypańców. A tak na marginesie to dobrze by było zapoznać się z dotychczasowymi dokonaniami pana Wałęsy jako posła, czy przypadkiem nie siedzi on tam dlatego bo ma znanego tatusia, "ikonę narodową", "bohatera Solidarności" i "autoryteta moralnego".
anonim2015.06.1 9:00
Sorry Gregory,ale budowa dróg udawała się już w starożytnym Rzymie,a korzeniami PO są WSI więc ostrożnie z tym kopaniem.
anonim2015.06.1 10:04
Chyba ktoś pomylił macki z korzeniami.
anonim2015.06.1 10:36
Panie Wałęsa! Dużo zmieniło się na lepsze w Polsce dla Pana rodziny, gdy Pański ojciec usiadł do okrągłego stołu z kantami.
anonim2015.06.1 10:47
25 lat i nie mamy ani jednej skończonej autostrady, linie kolejowe w gorszej rozsypce niż za PRL-u, przemysł ciężki każdy widzi. Na dodatek straciliśmy prawie 3 mln młodych ludzi a on frandzoli o jakimś sukcesie.
anonim2015.06.1 11:22
"a przecież wystarczy wyjść na ulicę, przejechać się po Polsce, by zobaczyć, jak bardzo pozytywnie się w ostatnim czasie zmieniła" Wystarczy sobie też wyobrazić, jak by się Polska zmieniła, gdyby w sejmie nie było ani jednego dzisiaj urzędującego posła.
anonim2015.06.1 11:48
W jednym z zakładów karnych na Komorowskiego głosowało ponad 700 osób a na Dudę 9 (dziewięć). Czy to znaczy że na Komorowskiego głosowali prawie wyłącznie bandycie, k... i złodzieje. Za to Platforma zarzuca że ci co głosowali na Dudę to niewykształceni prymitywni wiochmeni. Oby tak dalej, wielu nawet z drugiej strony politycznej barykady powtarza im dlaczego przegrali kampanię prezydencką, a ci dalej trzymają się swojej narracji jak pijany płota. Za kwartał będą mieć pewnie ze dwa razy większe poparcie niż Palikot
anonim2015.06.1 16:04
Jeszcze jeden nawiedzony Wałęsiak.
anonim2015.06.1 16:19
Resortowe dziecko! Buuuuuuuuuuu!
anonim2015.06.1 18:48
PO odcięła się od obywatelskości - to prawda, ale co z tym robił Walesa przez 8 lat nic.
anonim2015.06.1 19:48
no nie TEJ RODZINCE już dziękujemy. Panowie L i J jesteście wolni. Wolni - wiec żegnam. Czas na Irlandię lub Anglię i zaszczytny zmywak.