Jałowiczor: Jak Bronisław Komorowski nazistę uczcił - zdjęcie
09.07.15, 12:37(fot. C. Kaaroud)

Jałowiczor: Jak Bronisław Komorowski nazistę uczcił

7

Bronisław Komorowski gości razem z żoną w Berlinie. Jednym z punktów wizyty były uroczystości ku czci - istniejącego ponoć - europejskiego ruchu oporu antyhitlerowskiego. Wspominano przede wszystkim zdarzenie z 20 lipca 1944 r.. Wtedy to w Wilczym Szańcu płk Claus von Stauffenberg, który wcześniej brał udział m.in. w podboju Polski, podłożył bombę w budynku, gdzie odbywała się narada z udziałem Adolfa Hitlera. Zamach się nie udał, a Stauffenberga stracono.

Obchody, podczas których uczczono zamachowca odbyły się dziś w berlińskiej Akademii Fundacji Konrada Adenauera. Jej szef, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Pöttering jednym tchem wymienił Stauffenberga i polską Armię Krajową.

- Niecałe dwa tygodnie po zamachu z 20 lipca 1944 r. Armia Krajowa rozpoczęła w Warszawie powstanie zbrojne przeciwko niemieckiemu okupantowi – stwierdził, sugerując w ten sposób związek między obu wydarzeniami.

Co szokujące, w podobnym stylu wypowiedział się prezydent RP.

- W jakiejś mierze polski zryw niepodległościowy 1 sierpnia 1944 r. wpisuje się (niezależnie od intencji) także w ten kalendarz wydarzeń, w których funkcjonuje tradycja 20 lipca 1944 r., a więc tradycja zamachu na Hitlera powiedział Bronisław Komorowski.

Robienie z nazistowskiego pułkownika bojownika o wolność to kompletny absurd. Równie dobrze zabójców „Pershinga” można by przedstawiać jako pogromców mafii. Z jedną różnicą: podwarszawscy gangsterzy, którzy zlikwidowali bossa Pruszkowa nie mieli na rękach tyle krwi, co niemieccy naziści. Claus von Stauffenberg służył Hitlerowi i myślał jak hitlerowiec. „Miejscowa ludność to niewiarygodny motłoch – pisał o Polakach. - Bardzo dużo Żydów i mieszańców. Wokół czuje się nadzwyczajną nędzę. Jest to naród, który, aby dobrze się czuć, najwyraźniej potrzebuje batoga. Tysiące jeńców przyczynią się na pewno do rozwoju naszego rolnictwa. Niemcy mogą wyciągnąć z tego korzyści, bo oni [Polacy i Żydzi] są pilni, pracowici i niewymagający”. Stauffenberg zmienił front, kiedy Niemcy przegrywały już wojnę i usunięcie führera wydawało się jedynym sposobem uniknięcia całkowitej katastrofy. Tyle na temat jego bohaterstwa.

Stawianie jednego z hitlerowców na równi z bohaterami Powstania Warszawskich jest nie tylko kłamstwem i obrazą powstańców, ale i działaniem przeciw polskiej racji stanu. Narzekamy, że nasz kraj nie prowadzi polityki historycznej, że przypisują nam winę za Holokaust, że brakuje filmów pokazujących prawdę o polskiej historii. O czym w ogóle mowa, skoro politykę historyczną sabotuje prezydent?

Łatwo zrozumieć powody, dla których historią manipuluje polityk z Niemiec. Łatwo zrozumieć, dlaczego podobnego oszustwa dopuścił się kilka lat temu Władimir Putin, który podczas rocznicy zakończenia wojny wymienił mikroskopijne ruchy oporu z Niemiec i Włoch, a nie polskie Państwo Podziemne. Kompletnie nie potrafię zrozumieć, dlaczego w podobny sposób zachował się Bronisław Komorowski. Internauci pytają go już, czy przypadkiem nie szykuje się na posadę w jakiejś zagranicznej fundacji.

Jeden z tygodników napisał, że Donald Tusk został „królem Europy” w zamian za kontrakt na francuskie śmigłowce. Za zaprojektowane w latach 60. maszyny Polska ma zapłacić 13 mld zł. Jeśli domysły na temat Komorowskiego są słuszne, to jego funkcja będzie nas kosztować więcej.

Jakub Jałowiczor

Komentarze (7):

anonim2015.07.9 14:31
No cóż, ten cżłowiek już pakuje walizki w pałacu i udaje się na emeryturę, więc może robić głupie rzeczy, a to,że gada od rzeczy to nic nowego. Dzieki temu między innymi przegrał wybory.
anonim2015.07.9 14:43
"Jednak chyba nikt nie spodziewał się, że Bronisław Komorowski zestawi nazistę z Powstańcami Warszawskimi." Nikt??? Przecież ten pan gdzie się nie ruszy, tam siarę robi.
anonim2015.07.9 14:54
Po tym jak skakał po krześle spikera i wolał do generała : szogunie... to naprawdę można było się tego spodziewać. Ciekawe co wyjdzie jak bul w końcu przestanie osmieszać Polskę. Mam takie wrażenie ze jesteśmy świadomi 1/10 tego co on robil
anonim2015.07.9 15:28
Nie tylko kompromituje Polskę, ale jest również niebezpiecznym szkodnikiem.
anonim2015.07.9 16:11
Lewackie pólmózgi oraz ich koszerni oficerowie prowadzący opluwali i nadal opluwają polskich nacjonalistów różnymi szkalującymi określeniami o fikcyjnych znaczeniach. A tym czasem opluwani przez koszernych nasi nacjonaliści tym, że są w jednym szeregu co hitler, nigdy by pojechali składać hołdów oprawcom naszych przodków. Wręcz przeciwnie !!! - nasi nacjonaliści zorganizowaliby uroczystość upamiętniającą zbrodnie przeciwko nam. Na podstawie tego zdarzenia oraz postawy opluwanych naszych nacjonalistów widać, że oni mają podwójnie rację. Drugą racją jest to, że każdy Polak musi mieć w swojej świadomości, że urzędu nie wolno dawać łobuzowi przybłędzie ze zmienionym rodowodem - bo taki łobuz realizować będzie interesy swoich rodaków. Gudłaj komorowski jako urzędnik Polski pokazał się wszem i wobec, że Polska ma jakieś zażyłości z nazistom. Dlatego Polacy nie powinni wciskać bredni swoim dzieciom, że uszczelnianie władzy w Polsce przed obcym nasieniem jest antysemityzmem lub rasizmem, gdyż Polska jest dla waszych potomnych, a nie dla szwędających się rasistów dzielących ludzi na gojów i nie-gojów.
anonim2015.07.10 5:43
"Jednak chyba nikt nie spodziewał się, że Bronisław Komorowski zestawi nazistę z Powstańcami Warszawskimi." Jak to nikt: to Chistoryk "ciepłej wody", jak car UE Donek, minister MSZ Schetyna , lub marszałek Senatu!..... Łot cała prawda o yelitach POlski.
anonim2015.07.10 12:23
Jego czas na całe szczęście się kończy.