I Prezes SN: ekstremiści po obu stronach sporu wokół sądownictwa - zdjęcie
19.09.21, 08:55Fot. screenshot YouTube (TVN24)

I Prezes SN: ekstremiści po obu stronach sporu wokół sądownictwa

10

I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska zaapelowała do władz dysponujących inicjatywą ustawodawczą o niezwłoczne uregulowanie sytuacji prawnej w sądownictwie. Podkreśliła, że zdecydowana większość sędziów po prostu chce móc normalnie pracować.

- Trzeba w końcu stworzyć warunki, by w sądach można było wreszcie normalnie pracować, bo tego oczekuje 90 proc. sędziów, którzy nie chcą żadnej wojny - powiedziała Manowska w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

- Oni chcą spokojnie pracować i tego też oczekuje całe społeczeństwo - dodała. 

Manowska stwierdziła także, że po obu stronach sporu wokół sądownictwa znajdują się "ekstremiści, którym w ogóle nie zależy na porozumieniu i przywróceniu jakiegoś ładu w wymiarze sprawiedliwości".

- Te grupy uznają, że im gorsza jest sytuacja w wymiarze sprawiedliwości, tym dla nich jest to korzystniejsze - stwierdziła Manowska.

Poinformowała także, że wstrzymała działalność Izby Dyscyplinarnej SN po to, aby władze miały czas na uregulowanie sytuacji w sądownictwie, a politycy na porozumienie się w tej sprawie.

- (...) nie mogę naruszać niezawisłości sędziowskiej, aresztować akt, czy zamknąć sędziego w pokoju, żeby nie orzekał - zastrzegła.

jkg/pap

Komentarze (10):

x2021.09.20 9:01
trzeba w końcu wyzerować tą udrękę społeczeństwa
dosc ustepstw2021.09.19 18:01
Niech pani sedzia , duda, mm, jk przestana hamowac reformy na polecenie i lamanie praworzadnosci przez eurokratow.Oddajcie wladze ludziom odwaznym jak nie potraficie rzadzic Polska!Zapytajcie tchorze Orbana jak to sie robi??
Foster2021.09.19 15:49
Co tam się dzieje ?. To już z Przyłębską uzgadniają kandydatów na Prezesów Izb w Sądzie Najwyższym ?
Skrzypek na dachu2021.09.19 13:15
To jest tylko nastepny dowod na to ze jest potrzebna gleboka i uczciwa reforma wymiaru sprawiedliwosci , opieszalej , dyspozycijnej , nieprzejrzystej i nieudolnej . Trzeba nie tylko wyrzucic z pracy tych co sie nie nadaja ale niektorych do wiezienia wstawic .
Skrzypek na dachu2021.09.19 13:18
Chyba PiS nie da rade zadne powazne reformy przeprowadzic , moze Konfederacja lepiej to zrobi .
cynik czyli żydowska ratyzacja Polski2021.09.19 12:29
Nazywam się Hertrich-Woleński i nie jestem taki se zwykły "szczur"... ..... Nazywam się Jan Hartman i też nie jestem taki se zwykły "szczur"... ... Nazywam się Jerzy Urban, nie jestem taki se zwykły "szczur", jestem zwykła żydowska kürwa ......... Nazywam się Daniel Passent i nie jestem taki se zwykły "szczur" jestem zwykła żydowska kürwa . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Mamy tytuły naukowe i byliśmy przez towarzysza rabina sierpem obrzezani, a rodzinny dr. Frojd stwierdził u nas niezwykłą patologię, roboczo nazwana "iudaeus excrementum", tj. wypróżniamy się tak gdzie stoimy.
cynik2021.09.19 15:33
Bardzo ci współczuję.
cynik2021.09.19 12:24
Pani sędzina wybrana ze złamaniem regulaminu SN z udziałem sędziów z zawieszonej ID SN to raczej powinna mieć najmniej do powiedzenia na ten temat...
JPIII2021.09.19 12:15
Ta stara ladacznica nie rozumie, że zawiesić a zlikwidować to nie to samo. Ta qoorwa nie rozumie, że rzekomo jest niezależna i zwala odpowiedzialność na idiotów z PiS.
ka2021.09.19 9:53
Czyżby ta pani zaczęła odczuwać lekkie drżenie stołka pod swoim siedzeniem ?