Hindusi nie mogą znieść Jezusa. Przemoc radykalnie wzrasta - zdjęcie
11.10.14, 19:11Hindusi nie mogą znieść Jezusa. Coraz więcej przemocy (fot. sxc hu)

Hindusi nie mogą znieść Jezusa. Przemoc radykalnie wzrasta

14

Silnym głosem w obronie chrześcijan wystąpili indyjscy jezuici, działający w ramach grupy „Jesa” (Jesuits in Social Action). Przesłali tekst do agencji Fides, w której zwracają uwagę na ogromną ilość antychrześcijańskich incydentów. Tylko od maja do sierpnia tego roku ekstremistyczni hindusi i inni radykałowie zaatakowali różne mniejszości religijne 600 razy! A są to jedynie te przypadki, o których informowano w mediach. Skala rzeczywistych prześladowań, o których często się milczy, musi być o wiele większa.

Jezuici podkreślają, że władze nie robią wiele, by chronić chrześcijan. Tymczasem bezkarność powoduje wzrost ekstremistycznych zapędów, co prowokuje do kolejnych ataków. Nowy rząd, który włada Indiami od 100 dni, nie radzi sobie z tym problemem. Tymczasem ekstremiści wygłaszają nienawistne mowy pod adresem chrześcijan i muzułmanów – bo także oni są w Indiach prześladowani – szydzą z ich tożsamości, wyśmiewają wiarę, podważają prawo do obywatelstwa.

Chrześcijanie rzadko są zabijani na tle religijnym – choć bywa i tak! – najczęściej dochodzi do innych form ataków. Przemoc staje się jednak codziennością wyznawców Chrystusa w Indiach. 

pac/fides

Komentarze (14):

anonim2014.10.11 19:53
Najwyraźniej Hindusi nie chcą w swoim kraju multi-kulti co jest przecież jednym z naczelnych postulatów Frondy.
anonim2014.10.11 20:36
Kasia feministka gdzie przeczytaś, że multi-kulti to jeden z naczelnych postulatów Frondy? Mogłabyś podać przykład?
anonim2014.10.11 20:49
@Paulo czytaj uważnie. Fronda pod żadnym pozorem nie chce u nas multi-kulti, podobnie jak nie chcą jej u siebie hindusi. Najwyraźniej Eurocentryzm wyżarł "reduktorom" cześć mózgu odpowiedzialną za wyjątkowo prostą konstatację, że jak zrobi Kuba Bogu tak samo może zrobić Bóg Kubie.
anonim2014.10.11 20:53
kasiek_feminista A zamiast pisać bzdety mógłbyś podać jakieś realne i analogiczne fakty prześladowań muzułmańow w Polsce?
anonim2014.10.11 20:56
oczywiście hinduistów
anonim2014.10.11 21:22
@zibkin mogą być i jedni i drudzy. Kultura Indii ma rys muzułmański. Widać to gołym okiem choćby w architekturze. 300 milionów muzułmanów jest obywatelami tego kraju. "Na rogu ul. Od­rzań­skiej i Ko­tlar­skiej zostało pobitych dwóch obcokrajowców: Hindus i obywatel Sudanu. Na policji zeznali, że zostali dotkliwie pobici przez grupę pijanych mężczyzn. Bijący ich mężczyźni mieli wykrzykiwać "heil Hitler" i "bić bambusów". http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/992822,sudanczyk-i-hindus-pobici-we-wroclawiu-przez-pijanych-mezczyzn,id,t.html?cookie=1 Za programową walkę z wielokulturowością powinni frondzie solidnie podziękować katoliccy misjonarze. W dobie internetu, googla itp wyjątkowo łatwo się dowiedzieć, jakie naprawdę przekonania mają wyjątkowo mili ludzie z krzyżami na piersi, którzy jedynie delikatnie zachęcają do otworzenia się na to z czym przybyli.
anonim2014.10.11 22:08
@kasiek_feminista Nie rozumiem po co podałeś ten przykład, bo żaden z tych ludzi nie został pobity jako Hindus ani tym bardziej wyznawca hinduizmu.Jeżeli prawdziwe były okrzyki które przytoczono, to ci ludzie zostali pobici jako afrykańczycy i jedynym powodem ataku był ich ciemny kolor skóry. W przeciwieństwie do tamtych regionów, w Polsce nie atakuje sie innowierców. Zrównywanie przez ciebie i Tomcata sytuacji tam i w Polsce jest delikatnie mówiąc nieładnym nadużyciem. Nie bardzo wiem za co katoliccy misjonarze powinni podziękować frondzie. Sugerujesz że tamci ekstremiści czytują Frondę po polsku i przez to podżegają tłuszczę do ekscesów? To byłoby śmiałe stwierdzenie :)
anonim2014.10.11 22:10
Że niby chrześcijanie w Indiach prześladowani? Pfff, tia. Chrześcijanie w Indiach są po prostu ofiarami postronnymi podczas prześladowań muzułmanów, które nasiliły się po wybraniu nowego premiera, który jest ekstremalnym anty-islamskim nacjonalistą i na którym spoczywa duża odpowiedzialność za masakrę w której zginęło ponad 1000 muzułmanów. Świat nie kręci się wokół chrześcijan, pogódźcie się z tym
anonim2014.10.12 8:09
Póki tzw cywilizacja białego miała narzędzia przemocy by egzekwować swoje panowanie w podbitych częściach świata, póty mogła tam zupełnie swobodnie pod osłoną kanonierek wprowadzać swoje towary, idee, religie i co tam jeszcze chciała. Dziś już takich możliwości nie ma. Można płakać, modlić się do świętej Rity, udawać że tak nie jest, ale rzeczywistości tym się nie zmieni. Walka jest korzystna tylko gdy się posiada przewagę. W przeciwnym razie jest nieracjonalna, ale ponieważ irracjonalizm, wypieranie rzeczywistości i myślenie samobójcze ma w Polsce tak bogate tradycje, że bojownicy Hamasu spokojnie mogli by się od nas uczyć, to nawoływanie forondy do walki z multikulturowością i jednoczesne propagowanie misji wcale nie dziwi.
anonim2014.10.12 8:46
@Tomcat To nie ja mówię o prześladowaniu Hindusów w Polsce tylko ty tworzysz łajdackją symetrię zrównując cierpienia chrześcijan w Indiach z wyimaginowanymi przez ciebie prześladowaniami innowierców w Polsce . Mogę odpowiedzieć na pytanie w twoim poście: tak w Polsce jest inaczej, katolicy nie prześladują innowierców i nie atakują ich. Twoje nienawistne wobec katolicyzmu konfabulacje tego nie zmienią, najwyżej pomódl się do swojego świątka Szechtera o kolejny "fakt prasowy" p.s. pozdrowienia dla AirWolfa
anonim2014.10.12 9:22
@zibikn Nie wiem w jakim ty kraju żyjesz, bo chyba nie w Polsce. Jak jeszcze miałem tendencje do chodzenia do kościoła, to regularnie słychać było w kazaniach, jakie to pogaństwo złe i jak apostołowie z nimi walczyli to i my dać się złemu nie możemy. Do tego ugrupowania nacjonalistyczne z hasełkami typu "Polska dla Polaków" i "Wielka Polska katolicka". Ataki na meczety: W Kruszynianach, Gdańsku czy warszawskiej Ochocie. Podpalenia mieszkań hindusów i ataki na misję Czaitania. Nie mówiąc już o licznych pobiciach, groźbach, wyzwiskach i niszczeniu mienia na tle ksenofobicznym. Gdyby rząd był mniej restrykcyjny i bardziej pobłażliwy, to było by to samo co w Indiach Wydaje mi się, że próbujesz sam siebie okłamać
anonim2014.10.12 10:37
@Alucard Za to ja wiem w jakiej Polsce ty żyjesz i co kształtuje twój odbiór Polski. Tyle że rzeczywistość opisywana przez GW mieści się w ramach tzw kublikacji i faktów prasowych towarzysza Geremka. No cóż każdy ma takie autorytety na jakie zasługuje. W przeciwieństwie do ciebie ja chadzam do kościoła regularnie i twoje insynuacje jakoby kościół zachęcał do walki z innowiercami są zwykłymi kłamstwami. A paralele które opisujesz w związku z kazaniami mogą się tworzyć tylko w chorawym umyśle lewicowca. Pójdź sobie do synagogi i posłuchaj co mówi się tam o gojach a potem konfabuluj jak to zachęca się do niszczenia kościołów i meczetów. Nie bardzo wiem jakie masz dowody na to że polski katolicyzm stoi za bandytyzmem czy chuligaństwem na tle rasistowskim. To jest taka sama prawda jak to, że za pobiciami wszystkich arabów i muzułmanów w Polsce stoi GW. Też przecież ich nie lubi w związku ze swoimi proizraelskimi sympatiami. Masz może jakiś dowód na to, że przypadki przez ciebie opisane wynikają z podżegania kościoła?
anonim2014.10.12 12:10
@zibikn A byłeś kiedyś w synagodze, że wiesz co się mówi tam o gojach? ONR? NOP? Ruch Narodowy? Młodzież Wszechpolska? Bardzo katolickie, wręcz się tym chwalące. Wręcz nudno powtarzający, że prawdziwy Polak to Polak katolik. I nie raz odpowiedzialni za ataki na tle rasistowskim I wywód z dowodem idiotyczny. To udowodnij, że za atakami na chrześcijan stoi hinduizm. Myślisz, że tamtejsze ataki na chrześcijan biorą się od tak? Myślisz, że ataki na meczety i pobicia arabów wzięły się od tak? Tylko dlatego, że w Polsce nie ma poprawnie prowadzonej ewidencji uwzględniającej dokładne podłoże ataków nie da się stwierdzić skali zjawiska. A jak myślisz, że nie da się znaleźć w wypowiedziach księży agresywności w stosunku do innych religii to przejrzyj po prostu Frondę.
anonim2014.10.12 15:59
@Alucard W synagodze byłem (w Krakowie jest ich pare w tym dwie czynne), na nabożeństwie nie, historię Graetza mam przeczytaną. Co się mówi o gojach w modlitwach to oprócz tej historii, wystarczy wykukać na googlach. Gdyby tak stworzyć w KK odpowiednik modlitwy Szacharit to pewnie byłby skandal. Lecz nie mam ochoty o tym dyskutować, bo nie chcę dorabiać do tego teorii spiskowej. Nie wiem po co podajesz za przykład te różne organizacje narodowe. Przecież o obliczu katolicyzmu w Polsce decyduje Episkopat Polski a nie te organizacje, czy np pani Waltz czy Kopacz, które też mienią się katliczkami a prowadzą politykę sprzeczną z linią Episkopatu. Jeżeli jeszcze nie zauważyłeś to od czasu JP II w Kościele katolickim obowiązuje zasada(niektórzy twierdzą że zbyt daleko idąca) ekumenizmu a nie prześladowania innych wyznań. Za prześladowaniami chrześcijan w Indiach stoją ekstremiści religijni (nie wiem czy to wystarczający dla ciebie dowód ale wystarczy wrzucić w wyszukiwarki - Indie + ataki na chrześcijan) Ci ekstremiści prześladują własnych rodaków którzy zmienili wiarę a nie obcokrajowców. Wskaż mi takich księży w Polsce nawołujących do przymusowych nawróceń na katolicyzm innowierców.Przeglądam Frondę regularnie od ponad roku i nie zauważyłem agresywnych wpisów księży skierowanych przeciw innowiercom. Lecz oczywiście mogło mi coś umknąć, zatem proszę o nick-i i cytaty. p.s. w Polsce oprócz muzułmanów i arabów ofiarą pobić padają także cyganie, anglicy i inne nacje. Uważasz że KK też macza w tym palce?