Gwałciciele i pedofile przestaną być w końcu niewidzialni - zdjęcie
27.01.16, 11:52

Gwałciciele i pedofile przestaną być w końcu niewidzialni

7

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna" policja ma przygotować projekt, w ramach którego upubliczniona zostanie mapa określająca miejsce zamieszkania osób wcześniej skazanych za gwałt, lub czyny pedofilskie.

Taki projekt przedstawił komendant główny policji. Na przygotowywanej mapie mają być dostępne nie tylko nazwa miejscowości, ale również ulicy, na której mieszka osoba, która w przeszłości została skazana za gwałt, lub pedofilię.

Policja argumentuje, że ten system ułatwi monitorowanie takich osób w celu zwiększenia bezpieczeństwa obywateli. Pomysł rodzi jednak wiele wątpliwości natury moralnej i etycznej.

Czy odbieranie ludziom prywatności (nawet tym skazanym za tak okropne czyny) w imię bezpieczeństwa jest słuszne? Wielu ekspertów nie tylko wyraża tego typu wątpliwości, ale również obawy, że upublicznienie danych adresowych skazanych doprowadzi do wielu samosądów i wywoła tylko chaos. 

Adwokat Zbigniew Krueger w wypowiedzi dla "Dziennika Gazety Prawnej" stwierdził wręcz, że osoby, których dane zostaną upublicznione, powinny pozwać Skarb Państwa za utratę wartości lokalu mieszkalnego.

emde/tvp.info

Komentarze (7):

anonim2016.01.27 13:11
Pan adwokat zapewne zmieni zdanie, jak go grupowo zerżną pederaści lub zerżną mu wnuczki.
anonim2016.01.27 14:11
To bądźmy konsekwentni i zróbmy taką bazę dla wszystkich kiedykolwiek skazanych, tak żeby każdy wiedział gdzie mieszka złodziej, oszust, morderca, niepłacący alimentów itd. Głupota na resorach.
anonim2016.01.27 14:40
i ma za ten debilizm placimy?? szkoda slow, ziobro niech sie ogarnie moze, a moze zrezygnuje z ekspreckich porad
anonim2016.01.27 14:44
poza tym nie mieszajcie ze pomysl kgmo, on tylko otrzymal rozkaz i dziala. prosze - tu jest tekst do gp, do zrodla: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/919813,publiczny-rejestr-pedofilow-ziobro-mapa-pedofilii.html
anonim2016.01.27 15:15
credo, delfin,krycha80, co z wami, jestescie pedofilcami? dzieci nie macie? bardzo dobre zmiany, bo teraz mozna upier..ddolic łeb takim !!!!
anonim2016.01.27 15:57
>> [email protected], Bohdan, Przeczytajcie jeszcze raz ten tekst. Można z niego wywnioskować, że w tym rejestrze, mapie, czy cokolwiek to będzie, zostanie podane miasto i ulica, ale już nie numer domu. Wyobrażacie sobie stosunki sąsiedzkie, jakie nastaną na tej ulicy po jej umieszczeniu w spisie. Ja będę się zastanawiał, który to z moich sąsiadów - ten, z którym mijam się w sklepie czy ten, od którego pożyczam odśnieżarkę? A jeśli moja córka odwiedza córki sąsiadów, to włos mi się zjeży na grzbiecie na myśl, że być może wchodzi do domu pedofila. Jeżeli ktoś z tej ulicy będzie chciał sprzedać nieruchomość, to albo nie będzie w stanie tego zrobić (bo nie będzie chętnych do wprowadzki do takiej dzielnicy), albo będzie to musiał zrobić za grosze. Można też sobie wyobrazić układ korupcyjny, kiedy jakiś administrator takiego rejestru za łapówkę wprowadzi "przez pomyłkę" jakąś ulicę, przy której łapówkarz upatrzył sobie ładny domek (po transakcji wpis się usunie...). Czyli - policja "załatwi" sprawę kosztem ludzi, kosztem relacji społecznych, kosztem realnego zakłócenia rozwoju jakiejś małej społeczności, sama mając :ruki swabodnyje". Obrzydliwy pomysł. Tego chcecie?
anonim2016.01.27 17:56
@Bohdan Jesteś jednak trochę po****ny, co?