'Godzina mojego powrotu jest bliska'. Objawienie dane Ojcu Pio - zdjęcie
29.03.20, 10:00O. Pio, Jezus Chrystus/pixabay.com

'Godzina mojego powrotu jest bliska'. Objawienie dane Ojcu Pio

54

Święty mistyk i stygmatyk, o. Pio z Pietrelciny, wielokrotnie w swoim ziemskim życiu doświadczał nadprzyrodzonych wizji. W jednym z objawień Chrystus przekazał mu obraz czasów swojej paruzji. Włoski zakonnik tak oddaje to doświadczenie:

"Godzina Mojego powrotu jest bliska. Aniołowie Moi powołani do tego zadania będą uzbrojeni w miecze. Uwaga ich będzie zwrócona przeciw bezbożnemu. Z chmur powstaną ogniste orkany i strumienie lawy spadającej na ziemię. Pioruny, powodzie, trzęsienia ziemi będą nieustanne. Ogniste plagi będą występować w różnych krajach i będzie padał ognisty deszcz. Rozpocznie się to w bardzo zimną noc. Grzmoty i trzęsienia ziemi będą trwać trzy dni i trzy noce. Będzie to dowodem, że Bóg jest Panem. Ci wszyscy co wierzą we Mnie i wierzą Moim słowom, niech się nie lękają, bo Ja ich nie opuszczę, a w szczególności tych, którzy to niniejsze ostrzeżenie podają innym do wiadomości dla ich dobra, żeby nawrócili się do Boga i źle nie czynili. Daję wam znaki abyście się do tego przygotowali.

Noc będzie zimna i wiatr będzie huczał, nastąpią grzmoty, a w tedy zamknijcie drzwi i okna i nie rozmawiajcie z nikim poza domem. Uklęknijcie pod krzyżem i módlcie się za swoje grzechy. Podczas gdy ziemia trząść się będzie nie wyglądajcie na zewnątrz, bo gniew Boga jest święty, czyli podwójnego szacunku. Kto tej rady nie posłucha – zginie. Kto cierpi jako męczennik nieustannie – umrze jako męczennik i wejdzie do Królestwa Niebieskiego. Na trzecią noc ustanie ogień i trzęsienia ziemi i o świcie zaświeci słońce. Aniołowie w ludzkich postaciach zstąpią na ziemię przynosząc ducha pokoju. Niezmierna radość uratowanych ludzi będzie wznosić dziękczynne modły do Boga. Kto jest w łasce i czci Matkę Najświętszą, temu nic się nie stanie. Kara jaka spadnie, nie może być porównana z żadną inną karą, jaką Bóg dopuszczał na stworzenie świata. Jedna trzecia ludzkości zginie. Powaga chwili skłania Mnie do zwrócenia uwagi, że to wielkie niebezpieczeństwo zagraża całej ludzkości, jeżeli się nie opamiętają. Nikt nie wie dnia ani godziny, kiedy to nastąpi, jedynie Ojciec Mój wie o tym. Pamiętajcie o tym napomnieniu, które wam podaję, a nie lekceważcie sobie, ponieważ niebezpieczeństwo jest blisko, a już krótki czas. Należy go wykorzystać i nie poddawać się złu, ani ustępować złemu. Nie będzie usprawiedliwienia, że nie wiedzieliście o tym. Niebo Was ostrzega, chociaż ludzie się tym nie zrażają – ale wtedy będzie za późno. Wyłoni się gaz z białej mgły, poprzez / noc / wypowiedzenie wojny od Budapesztu do Norymbergi, od Drezna do Zagłębia Ruhry, Królewiec. Przylecą czarne i szare ptaki od południa – z taką mocą, że zasłonią niebo, kwaterą ich będzie Petersburg, koło Rosjan. A wpierw spadnie bomba koło kościoła w bawarskim lesie i zniszczone zostanie wszystko i nikt nie będzie mógł przekroczyć tych stron. Będą różne straszne pojazdy we wsiach i miastach. Południowa Anglia i Biegun północny znikną na zawsze. Powstaną nowe lądy. Zginie Nowy Jork, Marsylia, Paryż, Ruslany, Hatsburg i Wiedeń. Zostaną oszczędzone kraje na południe Dunaju, nie odczują wojny, kto z nich spoglądać będzie w kierunku zniszczenia, to serce jego nie wytrzyma strasznego widoku. Po trzech dniach ukaże się na niebie od północy Krzyż. W jedną noc zginie więcej ludzi niż w czasie dwóch wojen światowych.

Po tych okropnościach nastąpią złote czasy. Trwajmy w stanie łaski, bez grzechu ciężkiego, bo jesteśmy na łonie Boga, Który pragnie dobra swych dzieci, by je zabrać do siebie w chwili najbardziej odpowiedniej. Musimy więc modlić się o zbawienie dusz.

Dajcie dobry przykład wszystkim."

(Kapłan Pio, Kapucyn)

 

Tego typu przekazy prywatnych objawień często budzą w nas ogromny niepokój, lęk. Jednak nie o to chodzi Chrystusowi, aby nas straszyć, ale aby nas ostrzec i dać nadzieję, przypominając to, co wielokrotnie powtarza na kartach Ewangelii. Chrystus powróci w swojej chwale aby osądzić niebo i ziemię. Kiedy to się stanie pozostanie jednak tajemnicą aż do czasu spełnienia, dlatego naszym zadaniem jest być zawsze przygotowanym na ten moment, jak roztropne panny z ewangelicznej przypowieści.

 

kak/ Facebook

Komentarze (54):

Styki2020.04.9 19:40
Zastanowmy sie! Czy dzisiaj ten , ktory zyje zazdrosci temu , ktory umarl? Jak Wielkie beda okropnosci w ten czas , ze czlowiek , ktory przezyje bedzie zazdroscil umalemu? Potraficie to sobie wyobrazic?
Jan Radziszewski2020.04.1 14:22
Protestanci - Jak każdy Protestant jesteś durakiem tzn jak sam pisałeś masz pustą głowę tzn jesteś pozbawiony Łaski Uświęcającej Dlaczego ? bo po chrzcie św jak zgrzeszy protestant grzechem ciężkim trwa w wiecznej śmierci tzn gdy umarł wpada do PIEKŁA tzn jeziora ognia i siarki /Ap 20,15) i jeżeliby wierzący katolik by mu nie wyprosił łaski zbawienia do PIEKŁA faktycznie trafi + co może tam będziesz wychwalał swojego żydującego Rabee tj Pastora czy potępionych herezjarchów M Lutra Kalwina ect. ?
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.29 23:08
Seks Kamerki, Randki online, Randki w Realu , Skype i więcej! Nie siedź samotnie w domu daj upust swoim fantazją! www.zwiazki24.com.pl ======================= Tysiące Kobiet/ facetów czeka aż ktoś napisze do nich. Nie daj im dłużej czekać!
Pascal2020.03.29 21:34
Bliska, to znaczy dopiero po zakończeniu pandemii koronawirusa we Włoszech ?!
gość2020.03.29 21:24
nie rozumiem. nastaną złote czasy czyli co? Jezus powróci? będzie powszechne zmartwychwstanie? proszę jaśniej. bo co może być po takich kataklizmach?
violencja2020.03.29 19:04
Mało wiarygodne , że pochodzi to od O.Pio . Taka "przepowiednia "krąży od wielu lat pod różnym autorstwem. Słaby tekst.
Mariusz2020.03.29 20:26
Właśnie! Zacznijmy od tego, że żadna prawdziwie religijna strona nigdy nie zajmuje się tego typu bredniami. To chyba jakaś sekta jest... przepowiadająca ciągle i ciągle koniec świata...
violencja2020.03.29 23:43
Koniec świata zna tylko Bóg Ojciec, my nie wiemy...no może jehowici , ale tam co chwilkę jest przesuwany słynny KONIEC. Wiem , że te wszystkie zdarzenia są przez Niebo warunkowe ...jeśli , jeśli..............jeśli się nie nawrócicie...to wszystko jest warunkowe . Koniec zależy od ludzi , od nas . Bóg jest bardzo cierpliwy i kiedy to nastąpi , nie wiemy . Nastąpi /Jezus do Faustyny powiedział/, że to będzie .Tak samo powiedział , że dopuści zniszczenia klasztorów i kościołów.....cytuję z Dzienniczka
Inteligent 2020.03.31 22:34
Słaba to jest twoja wypowiedź. Może dlatego , że wiele osób duchownych jak i nie ,miało podobne wizje dotyczące dni ostatecznych ...
stan2020.03.29 18:06
Dla "Urszuli" i innych ludzi złej woli. "Constante Rosatelli był tuż po wojnie najbardziej bojowym komunistą w Velletri. Słynął w całym rejonie podrzymskich Castelli jako organizator wieców i "specjalista" od ulicznych blokad. Nikomu nie udawało się oprzeć jego materialistycznej dialektyce". Temuż osobnikowi, zawziętemu komuniście ukazywał się nieznany zakonnik, również w snach. Dowiedziawszy się, kim jest ów zakonnik, wybrał się do O. Pio i wrócił całkowicie odmieniony, zmienił swoje życie. Nastepny przykład: Francesco Ricciardi był lekarzem w San Giovanni Rotondo. Jako przekonany ateista zwalczał Ojca Pio. Jako chory na raka żołądka lekarz, zwołał konsylium lekarskie, fachowców w tej dziedzinie. Diagnoza była bezapelacyjna: choremu pozostało niewiele tygodni życia. Przekonywany przez najbliższych nie chciał słyszeć o spowiedzi. Mówił: "Umrę tak, jak żyłem". Odwiedził go Ojciec Pio. po długiej rozmowie, chory zapragnął wyspowiadać się i przyjąć Komunię Świętą. Ojciec Pio wychodząc od niego, powiedział: "Twoja dusza wyzdrowiała, teraz wyzdrowieje twoje ciało. Niebawem przyjdziesz do mnie do klasztoru w odwiedziny". Tak też się stało. Lekarz ten nawrócil się i żył jeszcze długo. Nawróconych po rozmowie lub spowiedzi u O. Pio było wielu. Najdziwniejszy był przypadek, gdy mason chciał zdemaskować "oszusta PIO". Gdy przyjechał w tym celu do San Giovanni Rotondo, O. Pio rozmawiał z grupką ludzi. Odłaczył się od nich i podszedł do owego adwokata-masona, pytając go: "Jak to? Pan tu przyszedł? Przecież pan jest masonem?" "Tak, to prawda" - odrzekł zmieszany adwokat Cesare Festa. "A na czym polega pańska funkcja w masonerii? pytał dalej O. Pio. "Zwalczam Kościół". Rozmowa z O. Pio odmieniła adwokata tak, że poprosił o spowiedź. Na co O. Pio odpowiedział, że jeszcze nie teraz. Zalecił pielgrzymkę do Lourdes. Gazeta "Avanti" zamieściła artykuł "Mason w pielgrzymce do Lourdes". Loża masońska, na której czele stał tenże Festa znalazła się w kropce. Chciała się go pozbyć. Zwołano potajemne zebranie. On jednakże przyszedł na to zebranie i dokonał odprzysiężenia, przyznając się do wiary wobec tych, którzy byli jeszcze niedawno jego "braćmi" w walce z religią.
Mariusz2020.03.29 18:25
Zgadza się! Jest wiele znanych i udokumentowanych przez świadków i badaczy cudownych zdarzeń z życia ojca Pio. Niemniej jest również wiele fałszywych informacji, zwłaszcza dotyczących jego tak zwanych proroctw. W dzisiejszych czasach coraz trudniej odgadnąć, co jest prawdą, a co nie... Dlatego warto studiować Biblię.
Urszula2020.03.29 23:08
Jeśli ktokolwiek przejawia złą wole to ci co nie słuchają tego czego naucza Pismo Św., a wierzą w to co wymyśli zwykły człowiek - grzesznik. Pismo Św. mówi "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i do wychowania pożyteczne..." Więc nie oczekuj, że ja na ten przykład, odrzucę Pismo Św. i zacznę opowiadać jakieś dziwne treści wymyślone przez człowieka. Tylko Pismo Św. A jeśli uważasz, że mój szacunek dla Biblii to oznaka złej woli to już twój problem.
Mariusz2020.03.29 17:38
Ci, którym dane było poznać ojca Pio osobiście, twierdzą, że większość tak zwanych przepowiedni, które mu się przypisuje, nigdy nie wyszła z jego ust, ani spod jego pióra. Są to zwykle kłamstwa, które z łatwością można w dzisiejszych czasach przypisać komukolwiek. Uważam, że ojciec Pio był świętym człowiekiem, ale jednak tylko człowiekiem. Zresztą wielu świętym, prosty lud od dawna przypisywał niezwykłe zdolności. Przykładowo święty Franciszek miał nakłonić wilka napadającego na zagrody ze zwierzętami, by tego więcej nie robił i przeszedł na wegetarianizm. Wielu współczesnych ludzi wciąż w to wierzy...
Marzena2020.03.29 16:32
Święty Ojciec Pio, niezwykły prosty zakonnik! Ileż On mi pomógł w trudnych sytuacjach życia. Codziennie się do niego modlę, gdyż tysiące nawrócił swoim cierpieniem. Jest moim patronem, który czuwa nad każdym. Kiedyś może bezbożny zrozumie kto jest Panem ziemi.
MaxFiend2020.03.29 15:49
"Godzina mojego powrotu jest bliska" - no to się jeszcze wiele miliardów lat naczekamy :-D
Protestant2020.03.29 15:33
Jak już słusznie zauważyła @Urszula, w "objawieniach" księdza Pio nie ma wiele ponad to, co odnajdziemy w Piśmie. Słuszne jest więc jej końcowe pytanie, dlaczego mamy wierzyć jakiemuś objawieniu prywatnemu, a nie przejmujemy się Biblią. Mam wrażenie, że w naszym umyśle zatarliśmy diametralną różnicę między Słowem bożym, a treściami, jakie wypowiadają rozmaici ludzie, uchodzący za pobożnych. Nie dotyczy to wyłącznie katolików, bo wśród protestantów (zwłaszcza nurtu charyzmatycznego) spotyka się dosyć często stwierdzenie: "mam takie słowo od Pana..." (i tu pada jakaś treść). A zatem ktoś powołuje się na autorytet Boga, aby wzmocnić znaczenie tego, co sam chce powiedzieć. W katolickich "objawieniach prywatnych" sytuacja jest podobna. Ktoś powołuje się na widzenie i wypowiada - moim zdaniem własne - treści, ale przedstawia je jako pochodzące od Boga (Jezusa, czasami innej godnej szacunku osoby). To upodabnia takie wypowiedzi do biblijnych, starotestamentowych proroków. Ale pewien szczegół jest inny. W czasach Starego Testamentu ktoś bezpodstawnie powołujący się na Boży autorytet mógł ponieść śmierć (por. Powt. 13,2-10; 18,20-22). A jego dar prorocki rzadko dotyczył objawienia spraw odległych w czasie, a częściej rozmaitych problemów życiowych, np. znalezienia zaginionych oślic (por. 1 Sm. 9,3-6). Współcześnie rozmaite osoby mogą wypowiadać dowolne treści niczym nie ryzykując, a gdy (prawdopodobnie przypadkiem) uda im się trafić z przepowiednią, zostają okrzyknięte "prorokami". To jednak jest sytuacja wyraźnie inna, niż sytuacja proroka Starego Testamentu. Chociaż tamte treści przechodziły przez usta człowieka, za nimi rzeczywiście stał autorytet Boga - tak traktował je Chrystus np. Mt. 4,4; 22,31) i apostołowie.
Jan Radziszewski2020.04.1 14:19
Jak każdy Protestant jesteś durakiem tzn jak sam pisałeś masz pustą głowę tzn jesteś pozbawiony Łaski Uświęcającej Dlaczego ? bo po chrzcie św jak zgrzeszy protestant grzechem ciężkim trwa w wiecznej śmierci tzn gdy umarł wpada do PIEKŁA tzn jeziora ognia i siarki /Ap 20,15) i jeżeliby wierzący katolik by mu nie wyprosił łaski zbawienia do PIEKŁA faktycznie trafi co może tam będziesz wychwalał swojego żydującego Rabee tj Pastora czy potępionych herezjarchów M Lutra Kalwina ect. ?
Naczelny2020.03.29 14:51
To ten fircyk, co wyapała sobie "stygmaty" kwasem?
znany_redakcji2020.03.29 15:29
Wypal sobie na czole. Będziesz naznaczony.
Zenek2020.03.29 12:52
Może być tak że ludzie wymyślą lekarstwo i szczepionkę na koronawirusa, obtrąbią zwycięstwo, pokój i bezpieczeństwo. Następnie wprowadzą zakaż używania gotówki, na której mogą gromadzić się wirusy, zdecydują by każdy nosił chip. W ten sposób sprawdzą się biblijne opisy i przepowiednie na temat Apokalipsy i wtedy niespodziewanie przyjdzie 3 wojna światowa, rozpoczęta od ataku nuklearnego Chin na Rosję. Z Chin wyszła obecna zaraza, opanowująca cały świat, co symbolicznie może zapowiadać iż z tego kraju wyjdą również bomby atomowe, rozpoczynające globalny, nuklearny konflikt
Kubiak2020.03.29 11:48
Czyli Polska przepadnie bo mowa o ocaleniu krajów na południe od Dunaju. A gdzie tam Klimuszce do Ojca Pio!
Urszula2020.03.29 11:46
Mniej więcej taki opis zdarzeń znajdujemy w Piśmie Św. Jest on nieco podkolorowany, ale nie zmienia to faktu, że Biblia ładnych parę wieków temu pisała, że ma się to zdarzyć więc Pio Ameryki nie odkrył, podał jedynie to co czytamy w Objawieniu. Jest udowodnione, że Pio sam sobie robił stygmaty. Kupował środki żrące i kiedy rany się goiły to je smarował i rany na powrót jątrzyły. Ci, którzy go znali i z nim przebywali twierdzili, że zawsze miał zapas tych środków. Dziwi mnie, że katolicy tak łatwo wierzą w to co zmyśli jakiś oszust, a nie wierzą Biblii. d
stan2020.03.29 17:31
Kto to udowodnił, gdzie i kiedy? Powtarzasz masońskoie banialuki. To jeden z kardynałów-masonów stawiał takie zarzuty św. O. Pio. Nie pleć bzdur!!!!!!!
Urszula2020.03.29 22:42
Słowo przeciwko słowu. Pio twierdził, że miał prawdziwe stygmaty, Ci co go znali twierdzili, że je sobie fabrykował. Czemu mam wierzyć Pio, a nie tym, którzy wykryli oszustwo Pio. Bo co? Bo ty tak chcesz? Zarzucasz mi powtarzanie banialuków więc odbijam piłeczkę - czemu powtarzasz banialuki o jakichś fałszywych stygmatach. Jezus ostrzegał przed takimi fałszywymi prorokami i "czynicielami"cudów.
A.G.2020.03.30 10:36
To ty tak rób ciągle przez 40 lat, to wtedy pogadamy. Może masz jeszcze genialne wytłumaczenie dlaczego jego ciało nie uległo rozkładowi?
T2020.03.29 11:42
Módlmy się za tych, którzy nie słuchają głosu Pana Jezusa. A zwłaszcza za tych, którzy świadomie z Bogiem walczą, stojąc po stronie diabłów. Módlmy się zwłaszcza za tych, którzy są najwyżej w świecie, mam tu na myśli ludzi z City of London Co. i podlegającym im masonom na całym świecie.
stan2020.03.29 17:26
Matka Boża w Rzymie prosiła o modlitwę za Chiny i Rosję - stamtąd miało nadejść zagrożenie (jedno mamy, módlmy się za Rosję, by nie doszło do gorszego).
anonim2020.03.29 11:36
PiS - polityczny trup Idioci, którzy tu bezkarnie grasują i wierzą w bajędy starego Pio-oszusta, powinni odbyć długotrwałą kwarantannę w Tworkach, bez możliwości zamieszczania debilnych postów nawet w takim bagnie jak fronda.
Idź precz, szatanie!2020.03.29 13:05
Zmień forum na Wyborczą, Newsweek lub TVN. Tam jest miejsce dla będących pod wpływem złego ducha. A za te słowa odpowiesz.
Naczelny2020.03.29 14:53
Grozisz mu?
Purim po \305\274ydowsku2020.03.29 22:48
Ostrzega...
stan2020.03.29 17:25
Wiesz czyjego imienia używasz? Dla tej hordy O. Pio był bezlitosny, a żadnego oszustwa mu nie udowodniono. Kłamstwem wobec świętych ludzi posługują się wyznawcy największego w dziejach świata oszusta, zwodziciela i kusiciela. Oni nie mogą ścierpieć świętości.
anonim2020.03.30 12:08
Idiotom pokroju Idzia precza i stana odpowiadam: wasze groźby, ostrzeżenia, debilne religijki i was razem z nimi mam w tak głębokim poważaniu, że nawet podczas kolonoskopii lekarz ich nie zauważył.
Bodzio2020.03.29 11:15
Rżnij Walenty czystą pościel.....
legrandbleu2020.03.29 11:14
Rany - nomen omen - boskie...co za inwencja. Egzaltacja przy wieszczeniu robi wrażenie :) Rozumiem, że to taka ciekawostka typu "a mnie się wydaje, że kiedyś to będzie"
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.29 11:10
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Jarek2020.03.29 10:29
Może to też przepowiednia erupcji hiperwulkanu, który jest położony na terenie Niemiec.
Jarek2020.03.29 10:25
Czyli wg tej apokaliptycznej wyliczanki - Chiny komunistyczne się ostaną. Ciekawe. To wygląda na globalne ocieplenie i podniesienie poziomu wód. Ale, to nie kara Boga, tylko nasze "czynienie sobie ziemi poddaną" Gdybyśmy faktycznie czynili sobie ją poddaną, a nie dewastowali jej, to może by do tego nie doszło. Ale Papież Franciszek, to wg wielu tutaj jest be, chociaż przed tym przestrzega.
Fos-Zoe2020.03.29 14:08
O czekających ludzkość wydarzeniach i poprzedzających je znakach, mówi przede wszystkim sam Pan Jezus w Ewangelii św. Łukasza (Łk 21,7-36). https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=336 Słowa Jezusa można zrozumieć sięgając do Apokalipsy, gdzie Jerozolima symbolizuje Kościół . Wg Apokalipsy, po oczyszczeniu ludzkości i całej ziemi z nagromadzonego zła, nastąpi "zstąpienie" Nowej Jerozolimy. Mowa jest o „niebiańskiej Jerozolimie”, oznaczającej wspólnotę Kościoła w jej ostatecznym, doskonałym spełnieniu – a ta wspólnota jest oblubienicą i małżonką Baranka. Ostatecznie, przy końcu czasów (nie końcu świata!) nastąpi spełnienie słów zawartych w modlitwie Pańskiej: …przyjdź Królestwo Twoje…” Czyli w sensie duchowym Kościół, jako oblubienica Chrystusa, jest tą prawdziwą Jerozolimą. Natomiast św.Jan w Apokalipsie przepowiada duchowe odnowienie wspólnoty wiernych, której dokona sam Pan Bóg. Każdy pozostały przy życiu człowiek pozna Prawdę o Bogu i tym samym o sobie. Dlatego czytamy w Apokalipsie (Ap 21,2.3): „I Miasto Święte – Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie „BOGIEM Z NIMI”." Można powiedzieć również, że od dziesięcioleci Pan Bóg, przez wielu wizjonerów takich jak o. Pio, przygotowuje ludzkość na czekające nas wydarzenia. Kilka wizji, o 3 dniach ciemności: https://youtu.be/P-3BeWT-5jA?t=41
Jarek2020.03.29 18:00
@ Fos-Zoe Przepraszam, ale nie wierzę w wizjonerów, to szarlataństwo. Nie wiem czy wiesz, ale hierarchowie KK najdłużej dywagowali czy uznać Apokalipsę Św. Jana do kanonu Biblii, ze względu na to, że pisał ją głodując, a głód wywołuje podobne halucynacje jak narkotyki. Przyjdzie "koniec świata", to nadejdzie, jeśli będzie kataklizm, to chcę "siedzieć" w pierwszym rzędzie i nie przeżyć. Ale przyjmę co nadejdzie z godnością.
Fos-Zoe2020.03.29 22:54
Każdy z nas będzie miał kiedyś swój osobisty koniec świata. Piszesz: przyjmę co nadejdzie z godnością… hmm.. myślę, że żeby wytrwać w godzinie próby trzeba być mocno zakorzenionym w Tym, który obdarzył nas tą godnością dziecka Bożego. Sami z siebie nie jesteśmy w stanie zachować się godnie, bo bez żywej relacji z Bogiem jesteśmy nikim. Natomiast przyjęty przez KK kanon PŚ i w ogóle Biblia i jej poszczególne części, to dzieło powstałe z inspiracji Boga, a nie tylko ludzkie dywagacje. Wiemy o tym od Jezusa, który zapewnił, że w Jego Kościele do końca świata, będzie obecny Pocieszyciel Duch Święty. A jeśli chodzi o Apokalipsę, to ciekawe, że nagle po 15-stu wiekach chrześcijaństwa, „majstrował” przy niej w 1522 roku nie kto inny jak sam Luter. Komentarz naczelnego „reformatora”, który kwestionuje tekst Apokalipsy, możesz do dzisiaj przeczytać w wydanych przez Kościół Luterański pismach: „Widzę w tej księdze niejeden brak, tak że nie uznaję jej ani za apostolską, ani prorocką.[...] W Starym Testamencie, a cóż dopiero w Nowym, nie ma również żadnego proroka, który by przez cały czas posługiwał się widzeniami i obrazami, tak że traktuję to prawie na równi z Czwartą Księgą Ezdrasza i nie mogę znaleźć niczego, co by wskazywało, że jest to ułożone przez Ducha Świętego. [...] Ponadto zdaje mi się przesadą, że tak bardzo poleca swoją księgę, bardziej niż robią to inne święte księgi (które zawierają o wiele więcej), i grozi, że gdyby ktoś z niej coś ujął, to i Bóg jemu ujmie itd. Natomiast błogosławieni mają być ci, którzy zachowują to, co jest tam napisane (Ap 22,14.18). Jednakże nikt nie wie, co to jest, a co dopiero, żeby miał to ktoś zachowywać. Tyle więc z tego jest, jakbyśmy tej księgi nie mieli istnieją też chyba o wiele cenniejsze księgi, które należy zachowywać.” Trzeba przyznać, że samopoczucie miał doktor Marcin niezłe... Luter z pewnością nie pościł, raczej posiłkował się używkami. W późniejszym czasie opamiętał się nieco i ostatecznie zamieścił kwestionowane przez siebie księgi NT, ale jedynie jako aneks.
kiss2020.04.4 21:02
Czemu dziwicie się że Chiny zostaną oszczędzone, tyle ucisku i krzywdy co ten naród doznał... Głód, wojny przymusowe aborcje miliarda dzieci, komuna u władzy 60 czy 70 lat . Czy to mało aby zasłużyć na oddech wolności. To są bardzo pracowici ludzie tylko od dziesiątek lat gnębieni. Bóg usłyszy ich wołanie.
PancerCrystal2020.03.29 10:25
No cóż, w opisie są przedstawione przypadki różnych zdarzeń typu trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, pożary, uderzenia meteorytów i inne. W trwającej ponad miliard lat historii naszej planety nie są czymś niezwykłym, ba bywają powszechne. Jednak dla homo sapiens, któru pojawił się na ziemi ledwie kilkadziesiąt tysięcy lat temu są poważnym zagrożeniem Stąd strach przed nimi, który powoduje chęć wytłumaczenia ich. Te dają nam właśnie religijne przepowiednie, takie jak powyższe.
bea2020.03.29 13:09
Bog posyla nam swiadkow prorokow mistykow aby nas pouczyc Dekalog Biblia Ewangelia KK Kaplanstwo SakramentyTo my jestesmy ludem Bozym od Boga wyszles i do Boga idziesz Czlowiek sklada sie z ciala Ducha Bozego i Niesmiertelnej duszy kazdy kiedys umrze i stanie przed Stworca Twarza w Twarz i bedziemy rozliczeni z naszych grzechow nieodpokutowanych Historia Zbawienia trwa do Paruzji Bog Przyjdzie jako Sedzia Sprawiedliwy Wszystko co mowi KK Jest Jedyna Prawda Objawiona w Ktorej mamy Zbawienie
Artur2020.03.29 10:24
Powinniśmy korzystać jak najczęściej z przykładów jakimi są dla nas święci. Wielu z nich oddało życie za to aby krzewić wiarę. Inni umierali w imię miłości. Jeszcze inni przekazywali nam drogocenne wskazówki otrzymywane w czasie objawień.
Wybory2020.03.29 22:14
ŚWIĘTY ADOLF ?
Czarek2020.03.29 10:22
Ojciec Pio to wielki święty. Przez niego Pan Jezus tak wiele nam powiedział i dał wzór do naśladowania.
kumaty2020.03.29 10:21
Każdy kto umiera, po śmierci spotyka Jezusa na sądzie szczegółowym. Pamiętaj, by żyć w łasce uświęcającej, bez grzechów ciężkich.
J.P2020.03.29 10:14
Bliskość to pojęcie.. dalekie od konkretu.
Pawlo2020.03.29 12:20
Do J.P. To już się zaczęło - PARUZJA - przeczytaj "objawienia Św. Jana "( Pismo Święte) Tam przeczytasz bardzo dokładnie krok po kroku co się stanie -Ojciec Pio miał wizję taką samą , ale ogólną. Już to się dzieje : wojny , wybuch wulkanów, płonące lasy na całym świecie , teraz światowa zaraza ..... ? No i co - daleko od konkretów ???
J.P2020.03.29 12:28
Działo to się już miliony lat przed człowiekiem a także odkąd stał się istotą rozumną. Wojny od plemiennych aż do tych współczesnych, o wulkanach doczytasz w necie. Mnie to nie przekonuje i mam na to powyższe argumenty. Ogólne wizje także są znane od tysięcy lat, przekonaj mnie ,że ta jest szczególna i trafna.
stan2020.03.29 17:17
Czy zaglada konkretnych miast jest ogólną wizją? A na Twe wątpliwości cytuję św. O. PIO: "Nie będzie usprawiedliwienia, że nie wiedzieliście o tym. Niebo Was ostrzega, chociaż ludzie się tym nie zrażają – ale wtedy będzie za późno". Pismo Święte też mówi o tym, że ludzie będą zachowywać się tak, jakby nic się nie wydarzyło. Za czasów Noego też kpili z niego i się bawili, nie wierzyli prorokom, aż zalał ich Potop.
J.P2020.03.29 17:57
Co dekadę dzieją się rzeczy do których można przypaaowac każdą tego typu przepowiednie. Całkiem w niedalekiej przeszłości gdy to Irak zaatakował Kuwejt na wszelkich portalach krążyło mnóstwo komentujących, którzy podobnie jak Ty i inni tutaj mieli pewność, że koniec świata jest bliski, podawali cytaty Biblii, linki do zmajstrowanych filmików. A na samej frondzie gdy nieszczęsny Tupolew się rozbił też był wysyp niewiadomo skąd wziętych wieszczeń. To daje mi pewnosc, że należy mieć dystans do tego typu wizji. Będzie co będzie, ludzie nie potrafią szanować danej im przez Boga planety i sami się proszą o guza ale to już inna historia.
PO - polityczny trup2020.03.29 10:06
Niezwykły święty, tak potrzebny w tych czasach. PS. Lewacy, którzy tu bezkarnie grasujecie, powstrzymajcie tym razem swoje obsesyjne bluzgi.