Emigrujta gdzie chceta, choć nie chceta - zdjęcie
05.06.15, 10:18fot. za Wikimedia Commons

Emigrujta gdzie chceta, choć nie chceta

7

„Teraz mówi się, próbuje mi się wmówić, że emigracja jest jakimś złem… Emigracja jest przywilejem! Ja mogę emigrować, jeśli mam ochotę. To jest ogromny przywilej tych czasów, że mogę podjąć taką decyzję i wyjechać”

- mówił Jerzy Owsiak w TVN Biznes i Świat.

I przekonywał widzów:

- Cały świat podróżuje wte i nazad. Mało tego, kiedyś wyjazd łączył się z tym, że paszport został porzucony, czułeś się wygnańcem, albo i gorzej uciekłeś z kraju. Tak się mówiło. Ja mam poczucie, że to ty dziś wybierasz, gdzie chcesz jechać, gdzie chcesz ułożyć sobie… 

Według Owsiaka i tak współcześni Polscy emigranci w końcu wrócą do Polski:

„ci młodzi ludzie, ja zjem swoje kapcie, jeśli będzie inaczej, nie za dziesięć, może za pięć, może za piętnaście czy dwadzieścia lat wrócą tutaj”.

Owsiak mówił również o czymś takim jak „narodowy foch”:

To jest jakiś narodowy foch. Sprzedajmy go, jak sprzedaliśmy jabłka. Sprzedaliśmy wszystkie jabłka, mimo rosyjskiego embarga, znaleźliśmy nowe rynki. Stocznie nasze zaczynają działać, bo budują platformy wiertnicze, a nie koniecznie okręty. Jeśli to teraz podsumować. Czy ja bym mógł w Polsce tamtej robić wielki piękny festiwal? Nigdy bym o tym nie pomyślał. A jednak to się dzieje. Jeśli człowiek jest konsekwentny, to robi coś w jedną osobę, powinniśmy się uczyć samodzielności. Bądźmy więcej optymistami .

Na koniec Jurek Owsiak mówi jaką spełnia rolę w polskim społeczeństwie:

Mam to szczęście, że firmy mnie wynajmują, żebym wlał ten optymizm, żebym powiedział: „słuchajcie, nam się udało, bo poszliśmy tak i tak”. 26 lat tego kraju, to przypomnijmy sobie, ludzie szybko zapominają, co było pięć lat temu. 26 lat temu byliśmy zalani „szczękami”, sprzedażą pojedynczych towarów, nosiliśmy kanistry, panowie mieli włosy niczym płetwę, tureckie spodnie, swetry w stylu Ikononowicza. A panie też nie lepiej wyglądały… Wyglądaliśmy jak nie z tej ziemi, mieliśmy produkcję ortalionów

moad/TVN Biznes I Świat

Komentarze (7):

anonim2015.06.5 10:45
Niech tę gadkę szmatkę o dobrodziejstwach emigracji wciska na wybrzeżach Włoch, Lampedusie, Lesbos i pozostałych miejscach ,na których lądują emigranci z Afryki.Zupełnie nie ogarnia.Złoty Melon
anonim2015.06.5 10:49
Może ma na myśli, że w systemie Antychrysta już nie będziemy mogli podróżować ?
anonim2015.06.5 12:02
Owsiak ma rację. Nikt z tych znajomych moich, którzy teraz żyją poza PL nie uważa tego za jakąś krzywdę. Zwłaszcza teraz gdy nad Polskę nadciągają mroki katolickiego fundamentalizmu. Ludzie nie emigrują tylko za pieniędzmi. Bardzo często chcą żyć w kraju wolnym od średniowiecznych zabobonów. Chcą żyć w kraju w którym zamiast szukać u dzieci urodzonych dzięki in vitro bruzd dotykowych wspiera się rodziców łatwym dostępem do przedszkoli, chcą żyć w kraju w którym każdy bez względu na orientację czy wyznawaną (bądź nie) religię każdy ma te same prawa, a kobiety mogą decydować o własnym ciele.
anonim2015.06.5 12:43
Gdyby została dokonana INTRONIZACJA - toby te oszołomy z piekła radzące nam w ten sposób samę Polskę by opuściły
anonim2015.06.5 12:51
@mmkkaayy Głupio myślisz Polacy będący na tzw. dobrowolnej imigracji mogą wiele stracić nie tylko życie w czasie oczyszczenia świata w zbliżającym się potopie ognia ale także i życie wieczne bo zdobywanie mamony bożka Junony zwanej też Mamoną Fortuny /Lucyfera/ przesłania im Boga ajak ktośutracił wiarę to gdzie będzie najpewniej w piekle bo stracił Mądrość Dar Ducha św. - dla złota, mamony tak jak żydzi to wcześniej uczynili zawierając TZW: drugie Przymierze Jerozolimskie z tym cezarem z Piekła /J.19,15/
anonim2015.06.5 13:15
jakby co to mamy III rp która inwigiluje obywateli, zamyka do więzienia za pokazanie krzesła, korupcja jest jak mont everest, morduje się dzieci nienarodzone, promuje się in vitro i homoseksualizm mówiąc że to wszystko normalne, gdzie ludzie wierzą w horoskopy a nie w Boga, gdzie hasła róbta co chceta jest gloryfikowane i doszła do tego jeszcze gloryfikacja emigracji. Władza III RP zamiast zapewnić ludziom pracę to zmusza do emigracji, Panie Prezydencie Andrzeju Duda proszę wprowadzić nas w wymiar IV rp by to co było na gruzach tamtej pseudo demokracji zbudować Polskę poświęconą Jezusowi i Maryi :) gdzie będzie można normalnie pracować wychowywać dzieci i bez szyderstw i obaw ataków złych ludzi wierzyć w Boga :)
anonim2015.06.5 21:10
mmkkaayy nie opowiadaj tu bzdur: to Platforma i PSL utopily Polske w morzu afer i pograzyly gospodarke w bagnie dzieki czemu miliony Polakow musialy skorzystac z tego ,,dobrodziejstwa" jakim jest emigracja lub praca za granica..