Eldad Beck: Minister SZ Izraela jest idiotą - zdjęcie
02.03.19, 09:15screenshot Youtube / Fot. Maxpixel, CC 0

Eldad Beck: Minister SZ Izraela jest idiotą

12

Rok temu, gdy wybuchł kryzys spowodowany nowelizacją ustawy o IPN, próbowałem czytelnikom mojego dziennika tłumaczyć polskie stanowisko, przekazać to, co usłyszałem w Polsce. I zostałem dosłownie zmiażdżony przez głosy oburzenia” - mówi w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Eldad Beck, dziennikarz izraelskiej gazety „Israel Hayom”.

Dalej dodał, że kiedy przed paroma dniami skrytykował Katza i wtedy próbował przekazać polski punkt widzenia, ataków było znacznie mniej.

Beck stwierdził też, że czuje w pewnym sensie wdzięczność za to, że wybuchł kryzys wokół ustawy o IPN.

Oceniając skandaliczne słowa Israela Katza stwierdza:

Katz jest przede wszystkim idiotą. Nie zdał sobie sprawy, że właśnie został mianowany ministrem spraw zagranicznych, sądził, że nadal jest ministrem infrastruktury, że może mówić, co tylko chce”.

Dziennikarz dodaje, że negatywny wizerunek Polaków czerpał niegdyś z relacji tych, którzy przeżyli Holokaust. On sam od drugiej żony swojego dziadka, pochodzącej z Wilna, dowiedział się o wydaniu jej rodziny przez sąsiadów, kiedy to ledwo udało się jej schronić przed pogromem. „Z tych opowieści wyciągnąłem wniosek, że Polacy byli najgorsi ze wszystkich, którzy kolaborowali z Niemcami” - mówi Beck.

Dodaje, że dlatego też przez bardzo długi czas nie chciał przyjeżdżać do Polski, jednak gdy zaczął odkrywać nasz kraj, zobaczył jego inne oblicze, gotowe do rozliczenia z przeszłością oraz przyjazne.

Dopiero kryzys, który wybuchł rok temu, zmusił mnie do wsłuchania się w polską narrację. Wtedy po raz pierwszy zacząłem czytać o skali polskiej tragedii, ale też o Polakach, którzy ryzykowali własne życie, aby ratować Żydów”

- mówi w wywiadzie.

Przyznaje, że nie miał pojęcia chociażby o osobie Jana Karskiego i dowiedział się o niej ze słów wiceministra spraw zagranicznych Bartosza Cichockiego.

Czułem się tak zawstydzony swoją ignorancją, że natychmiast po wywiadzie pobiegłem do księgarnia, aby kupić książki o Karskim”

- dodał rozmówca „Rzeczpospolitej”.

Twierdzi, że podobną drogę przeszło w ostatnich miesiącah wielu Izraelczyków, bo poprzed relacje niektórych mediów dopiero teraz dotarło do nich, co działo się z Polakami w trakcie II wojny światowej.

dam/rp.pl,Fronda.pl

Komentarze (12):

anonim2019.03.2 18:26
Żydzi pokroju Katz`a, Grossa i Netanjahu usiłują dokonać w świadomości ludzkości mentalnego holokaustu na Polakach. Jaki mają cel ?
Michał Kalinowski2019.03.2 17:59
Żydzi to kłamcy, a przynajmniej zdecydowana większość. Jeśli byli przed II wojną światową jacyś porządni, to nie mieli szan na przetrwanie. Poza idisz i hebrajskim nie znali w większości innych języków i Niemcom łatwo ich było wyłowić. Najskuteczniejszymi współpracownikami III Rzeszy były Judenraty i do nich podpięte instytucje: np. administracja, policja, poczta, banki, ba nawet żydowskie GESTAPO. Polscy szmalcownicy w tym wszystkim to był mało istotny szczegół. To krótka kołderka spod, której wszystko wystaje. Zaś co do donosów to we wschodniej Polsce dobry początek dali Żydzi, sporządzając dla NKWD listy osób i całych rodzin do deportacji. Na Sybir jechały przeważnie kobiety z dziećmi: oficerów WP, policjantów, urzędników RP, aktywistów i działaczy samorządowych, nauczyciele, polscy lekarze itd. Kogo w końcu obchodziło, że do celu dotrze może jedna trzecia wywożonych, bo reszta zemrze w nieludzkich warunkach po drodze. Natomiast ich ojcowie to najczęściej byli zakatowani lub rozstrzelani na miejscu w lokalnych więzieniach. Bez tej współpracy kacapom było by bardzo trudno ich wyłapać. No i przecież sporo Żydów wstępowało ochoczo do NKWD. Potem w 1941 r. zwiali do ZSRR, aby wrócić w 1944 i 1945 jako ojcowie założyciele komunistycznego aparatu terroru i kaci nie tylko podziemia, lecz i tych wszystkich co im się marzyła wolna Polska. No i jeszcze jedno bardzo często donosicielami na ukrywanych Żydów byli ich pobratyńcy z zawiści i chciwości itp. Polacy byli między młotem a kowadłem, bo jakby donieśli, to mieli szansę na kulę w łeb od podziemia na podstawie wyroku sądu podziemnego RP, a jak nie donieśli to mieli w razie wpadki szansę na rozwałkę na miejscu od okupanta. I tak nie dobrze i tak tragicznie., a do tego powszechna nędza i głód.
realista2019.03.2 17:02
Trzeba się z tym POgodzić gdyż na pewne wrodzone przypadłości nie ma lekarstwa.
taka jest prawda2019.03.2 15:51
Wielkie uznanie dla Pana Profesora Szwagrzyka, który wbrew obowiązującej od lat szkodliwej dla Polaków poprawności politycznej, ujawnia powojennych zbrodniarzy żydowskich, działających w strukturach ówczesnej władzy komunistycznej w okresie terroru stalinowskiego w Polsce. Znaczna ich część uciekła do Izraela lub innych krajów na Zachodzie. Dzisiaj oni sami lub ich potomkowie plują na Polaków.
Alojzy Cedzidlo2019.03.2 16:30
Może ,,re CAPTCHA ' " przeciem nie robot . A w temacie . Pełna zgoda co do osoby prof. Szwagrzyka . Muszę jednak przyznać ,ze do 2015 skąpo nas informowano . o Jego pracy. Dziś zbieramy plony ,,pracy ''poprzednich rządów . Ten ugór informacji o dokonaniach naszych braci w wierze , nie był uprawiany . Kto zapraszał Grossa na odczyty . Kto czytał ksiązkę Kakolewskiego o kieleckiej drace ( pogrom) lub Pająka o rządach zbirów Zbieram teraz plony . a ustawa IPN była kapitalnym listkiem lakmusowym . .
Reytan2019.03.2 15:26
Polacy to najbardziej naiwny i poczciwy narod na swiecie. Zaplacili za to krwia milionow meczennikow. I jestem przekonany ,ze na tym sie nie skonczy. Czy kiedykolwiek wydorosleja,nic o tym nie swiadczy,wrecz przeciwnie.
Alojzy Cedzidlo2019.03.2 16:12
Może ,,re CAPTCHA " puści . ,przeciem nie robot . A w temacie Zgadzam się z panem z odrobina różnicy . Ludzie uczciwi są z zasady podatni na wiarę w człowieka A człowiek to nie zawsze bywa święty Doskonale to widać u nas , w Polsce .
Anna2019.03.2 12:17
Katz powinien sobie poczytać poemat: "Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie" Izaaka Kacenelsona, część "O bólu mój", m.in: Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy – O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą… I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby – Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom! Mowa tu o żydowskiej policji. Może wtedy przestałby wrzeszczeć: Nie przebaczymy, zemścimy się! Żydom potrzebna jest prawda, także o własnym narodzie.
Alojzy Cedzidlo2019.03.2 12:35
No właśnie . Potrzebna prawda . 100% racji . Tylko czy ma to zrobić Myszkowski , Senyszyn ? Prawdę to większość z Polaków zna , ale są tacy , którzy tą prawdę ,,przerabiają " do własnych celów Też podobno Polacy .
jan lesiak2019.03.2 10:35
to jest osąd Izraelczyka o członku rządu , i niech nam tak pozostanie.O Janie Karskim powinno być na na całym świecie, to nasza Racja Stanu.
Mirek2019.03.2 9:39
Nareszcie jakiś głos rozsądku . Może w Izraelu nie wszyscy ludzie są idiotami .
Andrzej2019.03.2 15:15
I już teraz jesteśmy ugłaskani, prawda ? Ludzie czy wy nie rozumiecie, że liczą się fakty. A fakty są tylko po stronie Izraela. Oni obrzucili nas błotem. Świat o tym usłyszał, że Polacy zabijali żydów. My nie zrobiliśmy nic. Ekshumacja w Jedwabnem nadal nie jest wznowiona. I teraz juz nas uspokaja jakiś dziennikarz z Izraela, a my cieszymy się i nie zrobimy żadnego kroku w naszej obronie. Przecież to pewne, że za kilka miesięcy to się powtórzy.