Elbanowscy u Tuska. "Rodzice będą mogli odroczyć edukację 6-latków" - zdjęcie
28.12.13, 11:05Dzieci w szkole (fot. Free Digital Photo)

Elbanowscy u Tuska. "Rodzice będą mogli odroczyć edukację 6-latków"

11

Na spotkaniu minister edukacji omówiła propozycje, które mają uzupełnić już obowiązujące prawo, dotyczące 6-latków w szkołach. Wśród nich znajduje się m.in. dostosowanie czasu zajęć do możliwości sześciolatków, niezależnie od szkolnych dzwonków oraz zatrudnianie osób wspierających nauczycieli w opiece nad uczniami.

Kluzik-Rostkowska zwróciła także uwagę, że rodzice otrzymają prawo do podejmowania decyzji o odroczeniu edukacji szkolnej sześciolatka po uzyskaniu opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej, złożenia wniosku o powrót pierwszoklasisty do zerówki, złożenia wniosku o edukację domową w dowolnym momencie roku szkolnego.

Tomasz Elbanowski w komentarzu po spotkaniu mówił, że liczy na kolejne poszerzenia możliwości wyboru. „Żeby rodzic nie był przymuszany do uczestniczenia w tym eksperymencie, którym jest reforma” – podkreślił inicjator akcji „Ratuj maluchy”. Jak na te oczekiwania zareagował premier? „Na początku powiedział nie, potem zaczął słuchać i tak naprawdę czekamy na decyzję” – relacjonuje Elbanowski.

Karolina Elbanowska tłumaczyła jednak, że chodzi przede wszystkim o to, by rodzice mieli możliwość odroczenia edukacji szkolnej sześciolatka "nie tylko na podstawie opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej". Mówiła o sytuacjach, w których pojawiają się naciski na poradnie. 

MBW/Telewizja Republika

Komentarze (11):

anonim2013.12.28 11:38
Jest nadzieja w narodzie,rozumna ,oparta na wiedzy i doświadczeniu rodzicielskim, akcja obywatelska powolutku przynosi efekty w zmaganiach z doktrynerskimi urzędnikami.Szacun dla Państwa Elbanowskich i wszystkich,którzy ich i swoje dzieci wspierali.Dobrze chociaż,że choć nie ma państwa są Elbanowscy i reszta.
anonim2013.12.28 12:05
@exvitro,sam się przebadaj. Chodzi o wolny wybór, nieprzygotowane szkoły, o to, że nie każdy 6 latek ze względu jest gotów do podjęcia nauki.. Po co zabierasz głos skoro jesteś dyletantem? Rodzice pownni mieć wybór
anonim2013.12.28 12:23
Przeważnie gorzej
anonim2013.12.28 13:22
@airwolf, to tylko twoja opinia Lewakom, trudno zrozumieć co to jest wolność wyboru.
anonim2013.12.28 13:44
@exvitro synku, posłanie dziecka rok wcześniej do szkoły nie ma nic wspólnego z jakością wykształcenia. Ale skąd ty o tm możesz wiedzieć?
anonim2013.12.28 17:14
@exwitro prawdziwy to ty jesteś ale oszołom nie prawicowiec, lub prawicowiec jak z koziej dupy trąba. Wolność wyboru - mówi ci to coś? Ponad milion podpisów bolszewiku - mówi ci to coś? Nie można zmuszac rodziców do tego czego nie chcą. Może niewowlęta niech będa zmuszone iść do szkoły? Rodzic odpowiada za swoje dziecko, nie ty lewaczku, czy donek kłamca. Jeżeli dziecko zacznie naukę rok wcześniej, to ją rok wcześnieją skończy dyletancie. Gdzie tu jakość wykształcenia? Do roboty wcześniej pójdą i tyle. Durnyś exvitro skoro tego nie rozumiesz farbowany prawaczku.
anonim2013.12.28 17:20
@airwolf, a rób sobie lewusku, co chcesz, tylko nie narzucaj i nie pokazuj tego innym. My tu byliśmy a wy rozpleniliście jak czerwona zaraza.
anonim2013.12.28 17:21
...się...
anonim2013.12.28 17:36
airwolf, nie chcę żeby lewicowe gnojki dyktowałmi co i jak mam . To goście szczególnie parszywe, bo rodwód stalinowski. Jakie zabobony? Oderwałeś się od rzeczywistości?
anonim2013.12.29 10:42
Ja Tuskowi nie ufam. Dla niego dzieci pbywatele państwo to tylko szczebel do kaiery.
anonim2013.12.29 21:00
@ex-vitro A więc jak 6-latek nie pójdzie do szkoły, to potem jest człowiekiem opóźnionym? No to przybij piątkę. Zapewne nie zacząłeś 1 klasy w wieku 6 lat. Jak wszyscy tu obecni. PS.Bardzo nieładnie grozisz brzęczyszczykiewiczowi własnym dzieckiem. Cieszę się że nazywasz się prawicowcem. Powyższa praktyka jest jednakowoż bolszewicka.