W skład komisji, która pracowała w okresie od 16 lutego do 6 marca weszli: szefowa HR w TVN Agnieszka Trysła, dyrektor departamentu prawnego stacji Marek Szydłowski oraz prawnik z zewnętrznej kancelarii – Bartłomiej Raczkowski.

Były redaktor naczelny tygodnika "Wprost" Sylwester Latkowski twierdzi, że w raporcie przyznano, że Durczok jest winien dwóch czynów molestowania seksualnego. Komisja stwierdza, że "jeden czyn odbył się w formie wysyłania do pracującej z nim w redakcji kobiety serii SMS-ów, w tym zaproszeń na prywatne spotkania i zaproszeń do zaangażowania w romans. Zaniepokojona kobieta zareagowała odmową. Ta sytuacja spowodowała u kobiety głęboki stres oraz negatywne konsekwencje psychologiczne".

Z kolei drugi czyn, który miał wypełniać znamiona molestowania polegał polegał na zaproszeniu koleżanki z pracy na prywatne spotkanie, na które kobieta zareagowała odmową. „Sytuacja również  wywołała u tej kobiety stres i negatywne konsekwencje  psychologiczne, co zostało zauważone przez  kolegów i koleżanki  w  redakcji, chociaż  kobieta twierdzi, że nie zdarzyło się nic niewłaściwego” – czytamy w dokumencie. 

Komisja uznała, że były szef "Faktów" jest także winny popełnienia czterech zarzucanych czynów niestosownego zachowania wobec współpracowników, z których co najmniej jeden może stanowić mobbing. Według ustaleń komisji, najpoważniejszy przypadek, mogący stanowić mobbing, odbył  się  w postaci ciągłej,  bardzo  ostrej  krytyki, która przybrała  formę  atmosfery wrogości i pomijania pracownika w przydzielaniu zadań.

mm/telewizjarepublika.pl