Czy w Polsce będą zamykane szkoły? - zdjęcie
09.03.20, 14:11Fot. yt. Rmf fm

Czy w Polsce będą zamykane szkoły?

10

Epidemia koronawirusa staje się coraz groźniejsza również w Polsce. Na chwilę obecną mamy już 16 potwierdzonych przypadków zachorowań. Koronawirus najpewniej będzie się dalej rozprzestrzeniał. Na konferencji prasowej szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski nie wykluczył możliwości zamykania szkół z powodu zagrożenia epidemią. W rozmowie z Interią do sprawy odniósł się minister edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski:

 

-„Na razie nie widać potrzeby zamykania wszystkich szkół. Decyzja będzie natomiast zależała od stanowiska Głównego Inspektora Sanitarnego i ministra zdrowia. Minister edukacji narodowej raczej wykona zalecenia tych służb, a nie będzie z własnej inicjatywy tego typu decyzji podejmował” – powiedział Piontkowski.

 

Jak wyjaśniał minister, prawo do zamykania szkół mają dyrektorzy w porozumieniu z wójtami i burmistrzami. Mogą to zrobić w przypadku realnego zagrożenia. Szef MEN przypomniał też, że uczniowie, nauczyciela i pracownicy szkół powinni przede wszystkim właściwie dbać o higienę.

 

kak/ Interia.pl

Komentarze (10):

Ma\\305\\202gorzata2020.03.10 11:46
Polskie szkoły od początku działalności Ministra edukacji narodowej, Dariusza Piontkowskiego ATAKOWANE są przez ZARAZĘ zboczeń i INDOKTRYNACJĘ . Nie widać jednak działań zabezpieczających ze strony MEN. Dlatego warto UPOMNIEĆ p. Ministra aby sam ZADBAŁ O BEZPIECZEŃSTWO nie tylko fizyczne dzieci ale intelektualne i duchowe.
Anonim2020.03.10 5:59
Najpierw powinna byc obowiazkowa kwarantanna 14 dni dla wszystkich wracajacych do kraju , dzieci nie jezdza teraz , nie ma ferii to nie one przywoza wirusa
Czesc2020.03.9 18:41
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na http://www.xlove.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już dziś!
ryszard2020.03.9 17:55
"Jak wyjaśniał minister, prawo do zamykania szkół mają dyrektorzy w porozumieniu z wójtami i burmistrzami. " Jak widać najpierw trzeba zamknąć MEN. Minister jest potrzebny, żeby reagować w sytuacjach szczególnych - nietypowych. Jeśli nic się nie zienia, co należy robić wie każdy woźny szkolny. Mamy do czynienia z sytuacją wyjątkowo groźną, jakiej nie było od ostatniej wojny. A ten klepie truizmy, które zna przecież nawet mały Jaś z III B. To już kolejny sprawdzian tego MEN, Pierwszym była zegarmistrzowska precyzja z jakim rozwiązano problem podwójnego rocznika.
gość2020.03.9 17:37
zamknięte szkoły to pikuś w porównaniu z tym jak zamkną zakłady pracy i ludzie zostaną bez pieniędzy bo nikt nie będzie płacił za przestój.
gość2020.03.9 17:35
idą bardzo ciekawe ale ciężkie czasy. z giełdy wyparował bilion dolarów ( na całym świecie) ciekawe dokąd? ale to tylko straty pozorne. gospodarka leci na łeb na szyję z powodu koronawirusa. za pół roku państwa zbankrutują albo będzie wojna albo nie będą nam płacić emerytur z braku pieniędzy.
Piotr Nowak2020.03.9 15:05
Tak, będą zamykane, ale tylko dla dzieci, których rodzice są zwolennikami PIS-u. Lewackie dzieci zajobów muszą się uczyć , bo tępe to jak cepy !
CHRZAN2020.03.9 14:44
Czas zamknąć szkoły. To nie żarty. Proszę.
katolik2020.03.9 14:21
nie płaczcie teraz , wirus był wręcz oczekiwany na dniach, przecież nie można się wyłamać jestesmy w Europie, a poza tym, co powiedziałaby Unia, że Bóg ochronił Polskę , alez,przeciez nie wolno ąż tak wierzć w Boga,więc nie zamknięto granic, teraz to koniec...
aspiring educationalist2020.03.9 14:18
Zamknięte szkoły? W tymkraju? Nie ma żadnej epidemii! Rzekoma epidemia, to wymysł "merdiów" opłacanych przez Sorosa, próbujących odwrócić uwagę od sukcesów Dobrej Zmiany! https://www.fronda.pl/a/wirusolog-o-koronawirusie-walczymy-z-tym-czego-nie-ma,140910.html