„Czy to dobry kompromis, Panie Prezydencie?” Komorowski nie chciał rozmawiać - zdjęcie
20.05.15, 11:18Pikieta pod wydawnictwem Ossolineum (fot. Fundacja Pro-Prawo do życia)

„Czy to dobry kompromis, Panie Prezydencie?” Komorowski nie chciał rozmawiać

3

Wiec Bronisława Komorowskiego odbył się we wtorek.

„Spotkanie (o którym wiadomość podano na dwie godziny przed rozpoczęciem) zasilone zostało przez dowiezioną publiczność i nie było dostępne dla zwykłych obywateli” – informuje Anna Kiljan z Fundacji Pro. Działacze fundacji stanęli na chodniku przed wejściem na teren należący do wydawnictwa. Mieli ze sobą baner ze zdjęciem abortowanego dziecka i pytaniem „czy to dobry kompromis, Panie Prezydencie?”

„Po niedługim czasie jeden z nich – dolnośląski koordynator fundacji Adam Brawata - odebrał telefon z Urzędu Miasta z zapytaniem, czy znajduje się pod Ossolineum. Gdy potwierdził, usłyszał, że do urzędu dzwoniła policja i że zostanie ukarany za tworzenie nielegalnego zgromadzenia” - podaje działaczka Fundacji Pro. I dodaje: „Sytuacja jest absurdalna. Z jednej strony Bronisław Komorowski wyjeżdża w Polskę na spotkania, z drugiej - izoluje się szczelnie od obywateli. A ci, którzy chcą zobaczyć się z ubiegającym się o reelekcję prezydentem, są szykanowani przez urzędy i straszeni karami za nielegalne gromadzenie się. Czego boi się Komorowski…?”

KJ

Komentarze (3):

anonim2015.05.20 11:25
Już Jarek Kaczyński powiedział, że dobry bo go nie zmieniał.
anonim2015.05.20 14:21
@Wojtek Wiesz, że to wasz koniec i dlatego tak bluzgasz. Szukaj sobie nierobie roboty, bo jako frondowy troll już nie zarobisz, nie zapłacą ci twoi mocodawcy, bo już schodzą ze sceny !
anonim2015.05.20 18:04
Cóż, to spotkanie chyba nie było tak zamknięte dla zwykłych obywateli, mnie udało się tam dostać.