Czarnecki ostro o Petru: Lepiej, żeby człowiek od Sześciu Króli milczał... - zdjęcie
25.08.17, 12:17zdj. pis.org.pl, Youtube

Czarnecki ostro o Petru: Lepiej, żeby człowiek od Sześciu Króli milczał...

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Ryszard Czarnecki odniósł się do słów lidera Nowoczesnej, Ryszarda Petru na temat szefa MSWiA, Mariusza Błaszczaka.

Minister spraw wewnętrznych zapytany przez dziennikarkę "Gazety Wyborczej", Justynę Dobrosz-Oracz czy prawdą jest, że wydał policji rozkaz w sprawie inwigilacji polityków opozycji, zaprzeczył tym informacjom.

"To są jakieś kompleksy pana Petru (...) To wszystko, co robi Pan Petru, jest śmiechu warte. Może to wynika z jego kompleksów, on ma problemy rodzinne"- ocenił Błaszczak. Petru w programie GW "Temat Dnia" prowadzonym przez Dorotę Wysocką-Schnepf odpowiedział szefowi MSWiA. 

"Minister Błaszczak nie jest mistrzem ciętej riposty, posługuje się argumentami na poziomie rynsztoka, zresztą Błaszczak, rynsztok – całkiem blisko"- stwierdził lider Nowoczesnej, dodając, że "gdyby Błaszczak był odważny i miał honor", udowodniłby, że informacje o podsłuchach są nieprawdziwe.

"Jest takie powiedzenie, że coś jest poniżej poziomu kreta na Żuławach. To chyba właśnie pan Petru"- powiedział eurodeputowany PiS, Ryszard Czarnecki na antenie TVP Info, odnosząc się do słów lidera Nowoczesnej na temat szefa MSWiA. 

"(...)takie gry słowne Błaszczak-rynsztok to jakiś knajacki język, styl uprawiania polityki"- dodał Czarnecki.

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego odniósł się również do jednej z wpadek Ryszarda Petru, który święto Trzech Króli przemianował na "Sześciu Króli".

"A co do ciętych ripost, człowiek, który mówi o święcie Sześciu Króli, lepiej, żeby milczał"-podsumował Ryszard Czarnecki.

JJ/DoRzeczy.pl, Fronda.pl