Budżet a ,,praworządność''. Ziobro: W negocjacjach nie można być miękiszonem - zdjęcie
25.11.20, 10:45Fot. P. Tracz (KPRM) via Flickr, CC 0

Budżet a ,,praworządność''. Ziobro: W negocjacjach nie można być miękiszonem

27

Polacy w swojej większości są dużo bardziej roztropni i odważni niż lewicowo-liberalne elity, które suflują Polakom, że użycie weta jest czymś złym i obrona Polski przed mechanizmem niepraworządnym, pod pretekstem praworządności, jest czymś złym” – powiedział dziś minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

W trakcie dzisiejszej konferencji pasowej odnosząc się do kwestii weta w sprawie unijnego budżetu podkreślił:

To są negocjacje. W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, miękiszonem, trzeba być twardym. Trzeba potrafić dbać o interesy Polski, własnego kraju”.

Przypomniał też, że weto stosowały lub groziły nim wielokrotnie różne inne państwa – ostatnio chociażby premier Holandii:

I nikt nie zarzucał panu premierowi Holandii, by tego nie robił, bo to oznacza rozpad UE albo utratę poważania dla Holandii w gronie państw europejskich. Wręcz przeciwnie - Holandia była bardziej zauważana i szanowany bardziej jej głos, bo premier tego kraju nie bał się formułować się jasnych i kategorycznych oczekiwań, grożąc zastosowaniem narzędzia, które przysługuje Holandii i każdemu innemu państwu, w tym Polsce”.

Zaznaczył, że Polska nie jest gorsza od innych krajów UE i nie musi prosić Berlina o zgodę na zastosowanie weta wtedy, kiedy nasze interesy są zagrożone.

Minister dodał też:

My nie atakujemy Unii Europejskiej. Bronimy jej w jej traktatowym kształcie”.

dam/TVP Info,wpolityce.pl

Komentarze (27):

Anonim2020.11.25 15:10
Polexit? Lisicki: Trzeba rozpocząć dyskusję nt. wyjścia Polski z UE. Polexit nie musi być katastrofą......... https://youtu.be/Q1PfqVAkYf0?t=841
ala2020.11.25 13:39
Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że w latach 2005–2018 transfery z budżetu UE pomniejszone o polską składkę członkowską wyniosły 440,5 mld zł (przy użyciu średniorocznych kursów euro według GUS). To 2,03 proc. PKB Polski w tym czasie. Z drugiej strony wypływ kapitałów z Polski do innych państw UE w formie dywidend i innych przychodów (dochodów) z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, odsetek, opłat licencyjnych, przychodów z tytułu świadczeń: doradczych, księgowych, badania rynku, usług prawnych sięgnął 758,9 mld zł, czyli 3,5 proc. polskiego PKB (...) W ciągu 14 lat Polska straciła na tym niemal 320 mld zł. Najwięcej zyskały gospodarki Holandii i Niemiec" – punktuje Tomasz Cukiernik w tekście "UE nas łupi
Anonim2020.11.25 14:16
Co ty w ogóle porównujesz? Jak już chcesz się bawić w ekonomistę to napisz ile Polska zyskała na otwarciu granic, zniesieniu ceł czy dzieleniu się know how przez zachodnie firmy.
Anonim2020.11.25 15:12
A może nie uzyskała, i warto to policzyć? Aby Polacy wiedzieli? Aby UE wiedziała, że interesujemy się "współpracą" z UE licząc zyski i straty?
JS2020.11.25 12:59
Niecmorządność=diabłorządność! Niemcy znowu wykarmiły kolejnego POTWORA, który miażdży Europę ! Niemcokracja=diabłokracja ! Panie Jezu przyjdź !
Zdrowy na umyśle jesteś...2020.11.25 13:05
czy wina mszalnego się opiłeś klecho? Przeczytaj sam, jeszcze raz coś wyskrobał - oczywiście jak dasz radę...
Kim jest Ziobro?2020.11.25 12:57
Zbigniew Ziobro to całkiem udana rekonstrukcja historyczna. Zastanawiacie się czasem, kim jest w polskiej polityce Zbigniew Ziobro? A pamiętacie kim był Mieczysław Moczar? Warto studiować historię, by lepiej rozumieć czasy, w których żyjemy. Kto nie pamięta, temu przypomnę: był w politycznej elicie PRL taki twardogłowy bandzior. W rozdzieranym walkami frakcyjnymi obozie władzy przez długie lata stał na czele frakcji skrajnych zamordystów. Swoim wehikułem politycznym uczynił nacjonalizm, antysemityzm i wrogość wobec wszelkiego rodzaju jajogłowych odmieńców, inteligentów, ludzi wykształconych, artystów, twórców, studentów. Parł do władzy pod hasłami obrony zdrowych wartości narodowych i patriotycznych przed zgubnymi wpływami zgniłego liberalnego Zachodu, którego agentami są ponoć Żydzi i szeroko rozumiana inteligencja. Homoseksualiści w tamtych czasach nie tworzyli jeszcze zorganizowanego ruchu społecznego, więc – odmiennie niż dzisiaj – nie zostali wyznaczeni do roli głównego wroga publicznego i kozła ofiarnego. Pod swoimi skrzydłami Moczar zgromadził prawdziwe szumowiny polskiej polityki, najgorszą hołotę – postONR-owskich faszyzujących nacjonalistów, żydożerców, krzewicieli nietolerancji, wrogów demokracji, wyznawców idei wodzowskiej. Promował ich, zachęcał do działania, dyskretnie szczuł na rzekomych „wrogów narodu”. Jako minister w rządzie Gomułki (był szefem resortu spraw wewnętrznych) miał dość narzędzi, by swoje plany wcielać w życie. Zademonstrował to 8 marca 1968 r., posyłając rzekomy „aktyw robotniczy”, a w rzeczywistości policyjne bojówki w cywilu przeciw studentom Uniwersytetu Warszawskiego zgromadzonym na wiecu w obronie wolności słowa i przeciw cenzurze politycznej w teatrze. Moczar w istocie miał gdzieś demonstrujących smarkaczy i ich postulaty – jego prawdziwym celem było umocnienie się w aparacie władzy, osłabienie frakcji hamletyzujących mięczaków i zajęcie dogodnej pozycji wyjściowej w przyszłej walce o schedę po I sekretarzu partii. Do tego potrzebna mu była awantura na ulicach, a następnie fala represji, w której mógł się zaprezentować jako zwolennik autorytarnego ładu i porządku, twardą ręką sprawujący władzę i niewahający się tą ręką wymierzyć cios. Zadanie temu politycznemu gangsterowi ułatwił fakt, że był szefem MSW i miał pod sobą jednostki policji, które mógł od razu skierować przeciw buntującej się młodzieży. Bo gdyby np. był ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym, jak Zbigniew Ziobro, mógłby tylko nasłać na nią swoich dyspozycyjnych prokuratorów. Choć jak widać, i ta metoda podsycania napięć i prowokowania niepokojów politycznych może być skuteczna. Żyjemy w czasach niebywałej popularności rekonstrukcji historycznych. Miłośnicy studiowania dziejów narodu z lubością palą makiety polskich wiosek na Wołyniu, każą dzieciakom z podstawówki wkładać obozowe pasiaki i inscenizują ich gazowanie. Nic dziwnego, że znalazł się też chętny do zrekonstruowania Mieczysława Moczara... za - Wojciech Maziarski
Panie Ziobro...2020.11.25 12:52
a jak wygląda dzisiaj sprawa pańskiego przekrętu, którym orżnął pan podatników na miliony złotych? Pamięta pan gdy Stowarzyszenie Prokuratorów „Lex Super Omnia” złożyło do Kancelarii Premiera zawiadomienie w pańskiej sprawie... gdy Minister Sprawiedliwości wydał rozporządzenie, dzięki któremu członkowie Prokuratury Krajowej otrzymywali dodatki mieszkaniowe, choć nie byli na delegacji? – Sprawa była bardzo poważna. Dotyczyła ministra sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego, który, by dać pieniądze innym prokuratorom, w tym kolegom, złamał konstytucję. Uzurpował sobie prawo ustawodawcze i spowodował szkodę w budżecie prokuratury wynoszącą 2,3 mln zł. Było to złamanie konstytucji w sposób chuligański, o którą rzekomo pan "walczy"– mówił „Newsweekowi” prok. Krzysztof Parachimowicz, prezes Stowarzyszenia „Lex Super Omnia”, które założyło zawiadomienie ws. ministra Ziobry...
jle_ffm2020.11.25 13:36
Albo tego przekrętu gdzie Ziobrowa Solidarna Polska zdefraudowała pieniądze - wzięła fundusze z Europarlamentu na kongres klimatyczny, a urządziła za nie konwencję partyjną?
To prawda p. Ziobro...2020.11.25 12:29
W negocjacjach z EU nie można być miękiszonem (to się trochę inaczej pisze redaktorze). wystarczy być bezczelnym złodziejem (dodatki mieszkaniowe dla sędziów niby w delegacji) i pospolitym bandytą rozwalającym wszystko, nawet swój koalicyjny rząd, by po trupach kolegów wdrapać się w końcu na upragniony >taboret<... Zaiste p. Ziobro, Leszek Miller miał rację -JEST PAN ZEREM!!
adam2020.11.25 12:26
Przypomnę że jest to ten sam "bohater" który trząsł się jak osika, gdy żebrał u Jarosława o stołek dla siebie..
Kinol2020.11.25 11:53
Co robię kiedy gra hymn niemiec lub unii? Pokazuje znak olewania!
wcale się nie dziwię...2020.11.25 12:34
p, >Kinol<, debile tak robią...i staje się to za czasów PiS-matołów powszechne!
niemiecki agent z TVN2020.11.25 11:52
Dlaczego Polska nie odda wszystkiego unii? Np. wolności, pieniędzy, córek do burdeli, mężczyzn do pracy i godności pod ich dvpy? Dlaczego Polacy gardzą zachodem i UE? My w tv TVN uczyliśmy czegoś innego niż patriotyzm i pogarda dla zachodu, NIE?
Anonim2020.11.25 12:30
Silisz się na te swoje komentarzyki, a ani to śmieszne, ani bulwersujące. Troll 2/10 bo odpisałem.
ala2020.11.25 13:41
Poglądy totalnych to wina indokrynacji TVN, antypolskiej telewizji, jątrzącej od rana do wieczora i od wieczora do rana, także Gazety Wyborczej, albo radia RMF .Kiedy wreszcie z przestrzeni publicznej znikną media opłacane przez obcy kapitał? Ciekawy jestem, co by powiedział Niemiec, gdyby rano się obudził i ktoś mu powiedział, że 90% mediów jest w rękach Polaków?
ladychapel2020.11.25 11:44
Ziobro to magister
no widzisz...2020.11.25 13:13
a Leszek Miller twierdził, że to kompletne zero na wypasie...
ladychapel2020.11.25 11:43
Miękiszonami to cała Polska Zjednoczona Prawica Rzeczpospolitej jest - marszałek sejmu ogłasza przerwę a bez żadnego trybu na mównicę wchodzi zwykły poseł - nasze Słońce Narodu - i co? I nic - mówi bez maseczki dziad stetryczały.
Bez rozsądku2020.11.25 11:33
Ziobro, czego sie wpierd...;asz do nie swoich spraw. Od zabierania głosu w sprawach unii i Polski jest premier lub minister spraw zagranicznych. Robisz, cioto, Morawieckiemu kolo tyłka już od dłuższego czasu. Kto popiera Ziobro ten jest głupi i działa na swoją własną niekorzyść. Oto co nowego szykuje ten szaleniec: "Projekt konfiskaty prewencyjnej przygotował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, drugi - o dostępie do kont bankowych - właśnie kończy Tadeusz Kościński, minister finansów. Przedsiębiorcy są przerażeni." Jak coś przeskrobiesz lub będziesz podejrzany o to, że coś przeskrobałeś to ci prewencyjnie odbiorą majątek. A to co masz na koncie musi być jawne. Pisdzielcy się cieszą.
Plandemiuszek -kłamca,jego Veto to tylko gra2020.11.25 13:11
Nim zaczniesz wygłaszać swoje wywody szerzej to dowiedz się prawdy-Poczytaj-czujny.pl/pinokio-do-wor
Mniej niż zero2020.11.25 11:27
Ziobro nawet aplikacji sędziowskiej nie potrafił zrobić. Taki cienki w uszach.
Anonim2020.11.25 11:11
Ziobro jest premierem czy ministrem spraw zagranicznych? Niech sie weźmie w końcu za łapanie złodziei z PO, bo kiepsko to mu idzie.
Dam2020.11.25 12:15
Złapał więcej złodziei z PISu, niż z PO, co przy chęci wsadzenia kogoś z opozycji, a niechęci wsadzania swoich pokazuje, jak wielka musi być skala przestępstw w partii rządzącej w stosunku do poprzedników.
Ziobro się zagubił anonimie...2020.11.25 13:22
bo iloś PiS-owych złodziei przerosła platformianych i w postępie arytmetycznym się rozmnaża niczym myszy czy szczury...
Anonim2020.11.25 11:05
Panie Zero, jest różnica między negocjacjami, a "nie i ch*j".
AAAtomek2020.11.25 11:03
Powiedziałem to ja, §0.