Błaszczak: Nie chcę mówić o zaangażowaniu politycznym Bartoszewskiego - zdjęcie
26.04.15, 16:16

Błaszczak: Nie chcę mówić o zaangażowaniu politycznym Bartoszewskiego

10

"Każda śmierć jest smutna. Minister Bartoszewski był więźniem Auschwitz, żołnierzem Armii Krajowej, uczestniczył w Powstaniu Warszawskim, był także działaczem opozycji" - powiedział Mariusz Błaszczak, szef klubu parlamentarnego PiS w rozmowie z "Onetem".

"Szanuję powagę tej śmierci, dlatego nie będę wypowiadał się na temat jego zaangażowania politycznego w ciągu ostatnich lat".

Błaszczak pytany, czy powinniśmy czerpać jakiś wzorzec z działalności zmarłego, odparł, że należy na pewno zwrócić uwagę na "upowszechnianie wiedzy na temat II wojny światowej"."To jest ważne - książki ministra Bartoszewskiego dotyczące Powstania Warszawskiego są istotne".

kad/onet.pl

Komentarze (10):

anonim2015.04.26 16:48
Niektórzy mówią,że "wesołe jest życie staruszka",inni zaś - "starość nie radość,śmierć nie wesele".Jedno jest pewne,że "profesor" odcisnął swój ślad na współczesności.Nie byłbym jednak takim entuzjastą jeśli chodzi o przyszłość,której oceny mogą być już zupełnie inne.
anonim2015.04.26 16:52
Onet.pl zablokował wpisywanie kondolencji pod artykułem W Bartoszewskiego. Czy warto to komentować.
anonim2015.04.26 17:27
Lepiej dla Bartoszewskiego spuścić zasłonę milczenia na jego temat, bo każda wypowiedź świadczy przeciwko niemu (podobnie jak to mam miejsce o T. Mazowieckim) Przykłady? Proszę bardzo: 1. jest jedynym człowiekiem, który został z niemieckiego obozu koncentracyjnego zwolniony ze względu na stan zdrowia i wyszedł przez bramę, a nie przez komin (jeśli ktoś zna drugi podobny przypadek proszę o podanie go). 2. Nazwał bydłem bohaterów największej armii podziemnej z AK i ...wyborców PiS... 3. Tę nienawiść do AK-wców może tłumaczyć inna wypowiedź, w której Bartoszewski twierdzi, że w czasie okupacji bardziej bał się Polaków niż Niemców - no cóż, kto w tamtym okresie bardziej bal się Polaków (szczególnie tych z konspiracji) niż Niemców powszechnie wiadomo... to tez nigdy nie został wyjaśnione jak "cudowna" "wspaniałomyślność" Niemców zwalniających go z obozu koncentracyjnego ...przez bramę, ze względu na stan zdrowia... 4. Swój "patriotyzm" Bartoszewski wyraził publicznie nazywając Polskę "brzydką panną bez posagu" itd, itp wymieniać można wiele... Biorą powyższe pod uwagę i ze względu na to, że on już rozliczył się z życia i Pan Bóg go osądził, to ludzie lepiej nich zamilkną na jego temat, a jak ktoś go tak kochał, to niech w zaciszu domowym pomodli się za jego duszę i niech mu ziemia lekka będzie.
anonim2015.04.26 18:19
,,Lament” Zmarł Władysław Bartoszewski, - wielki Żyd i ,,Ptak Niebieski”. On też w Polsce się wychował, - i jak zdrajca tu zachował. Bo zajmował się Żydami, - a nie nami Polakami. Jeśli tak, to nas opluwał, - i w Knesecie donos wsuwał. Że Polacy antysemitami, -,, na prowincji ciemniakami”. O Jedwabnem kłamstwa gadał, - ani prawdy też nie badał. Był on ponoć taki ważny, - że na zdrowia stan poważny. Z Auschwitz szybko go zwolniono, - gdyż ,,plan” jakiś zatwierdzono. Tytuł profesora dano, - by Młodzieży ,,kit” wciskano. Bo też wykładowcą był, - mózgi prał Im z całych sił. Że są niewolnicze płace, - że nie jeden w nędzy płacze. Ani przemysł jak zniszczono, - jak kraj cały okradziono. To on milczał tak jak słup, - bo to był nasz wielki wróg. Kto Polakiem się więc czuje, - Władysława nie żałuje. Żydzi zdrajcy go żałują, - bo się osłabieni czują. Z Izraela więc się zjadą, - by zjednoczyć też ze zdradą. 25 kwietnia 2015 Autor: Krzysztof Szczurko ps. ,,KYSY” Zwany także ,, Trybun Ludowy” Tel: 781 096 772 e-mail: [email protected]
anonim2015.04.26 18:21
To co za życia wyprawiał Bartoszewski nie może pozostać zapomniane, należy przypomnieć aktywność Bratoszewskiego podczas tego libertyńskiego nierządu który Bartoszewski wspierał. A ile czasu w Auschwitz przesiedziała Bartoszewski że ten epizod się akcentuje oraz w AK kim był, czy rzeczywiście pomagał Polskiemu Narodowi. W opozycji też różnie bywało tw. Bolka strona z komunistami się dogadała zniszczyli od środka Solidarność jednak nie jest to przeszkodą aby nadawać im tytuł opozycjonisty z którym się tak ochoczo obnoszą.
anonim2015.04.26 20:33
@Kociemba.To jest ocena pana Bartoszewskiego,z którą nie każdy musi się zgadzać i która nie upoważnia go do obrażania wielu Polaków,którzy w rządach Prawa i Sprawiedliwości nadal upatrują szansy na naprawę państwa.A jest co naprawiać po 8-letnich rządach "cudotwórców"(Tusk w 2007 roku obiecał tzw."cud").Może chodzi o jakieś "cudy" nad urną ?
anonim2015.04.26 20:57
Jaroslaw_Kociemba to nie bluzgi ale prawda która was adoratorów Bartoszewskiego uwiera, może że twoje uwielbienie dla Bratoszewskiego wynika z braku dostatecznej wiedzy bo to był osobnik fałszywy. Nazywając Polski Naród bydłem uwidocznił że ta jego rzekoma profesura ma się nijak do jego karczemnego zachowania. Gdy Prawi i Sprawiedliwość było u władzy to dranie jak Bartoszewski się obwiały że czas ich panowania i bezkarnego Polaków pomawiania minie jednak marni koalicjanci kolejny raz łajdaków uchronili od odpowiedzialności za szkalowanie.
anonim2015.04.26 22:09
Plucie resortowych emerytów typu Nowakowska czy różnych Ja-wów_Badziembów tylko potwierdzają negatywne oceny Bartoszewskiego. Proszę zwrócić uwagę, że żaden z wyżej wymienionych nie podał nic pozytywnego, nie wykazał merytorycznie, ani nie zaprzeczył wymienionym faktom (z reszta powszechnie znanym, bo wygłaszanym publicznie), a ograniczyli się jedynie do wyzwisk - znamienne...? I dodatkowo pokazuje kim był Bartoszewski, i to wymowniej niż mogłoby się wydawać...
anonim2015.04.27 7:25
@rabarbar.ad.1.Są różne lektury - moim zdaniem najlepsza jest Biblia.Bardzo cenię również "Trylogię" Sienkiewicza,która chyba w największym stopniu ukształtowała patriotyczną świadomość Polaków. ad2 - już pisałem ad3 - jasne,że nie wszyscy.Szabrownictwo i donosicielstwo to nie tyle wymysł,co przede wszystkim zajęcie "lewactwa" i to nie tylko w czasie II-ej wojny śwaitowej i nie tylko na rzecz jednego okupanta. ad4 - pewnie i nie jest.Ale czy powiedziałbyś o swojej matce,że jest "brzydką panną bez posagu" ?
anonim2015.04.27 8:20
@Eccehomo na warzywo tutejsze, czyli rabarbar szkoda czasu - nic mu nie wytłumaczysz, przecież to potomek Miszki Zubowa...mentalność w genach dostało, a że nauczyło się posługiwać klawiaturą...hm, Miszka też szybko uczył się rzeczy potrzebnych mu...na swój sposób. Takiemu do rozumu nie dotrzesz, bo ..nie ma, a trudno docierać do czegoś czego nie ma.