Biskup LA: Nie wolno nam uznać aborcji za normalność! - zdjęcie
26.08.20, 17:27Fot. screenshot - YouTube (HBO Max)

Biskup LA: Nie wolno nam uznać aborcji za normalność!

17

Platforma HBO Max zapowiada nową komedię o… aborcji. Skandaliczny film opowiada o siedemnastolatce, która wyrusza do Albuquerque w Nowym Meksyku, aby bez zgody rodziców zamordować swoje nienarodzone dziecko. W ten sposób, przedstawiając aborcję w formie komedii, próbuje się uczynić z niej w oczach odbiorców powszechną, normalną a nawet zabawną codzienność. Przed negatywnym wpływem produkcji na jej widzów ostrzega biskup pomocniczy Los Angeles Robert Barron.

Film „Unpregnant” jest skierowaną do nastolatków komedią opartą na książce o tym samym tytule. Bp. Robert Barron przyznaje, że już sam opublikowany przez HBO zwiastun, który w żartobliwy sposób opowiada o aborcji, przeraża go i frustruje:

- „Głównym tematem filmu jest coś moralnie niepokojącego i przerażającego, a jednocześnie czyni się z tego rzecz normalną, a nawet romantyczną” – zauważa hierarcha.

Dodaje, że film ma też antychrześcijańską wymowę, ukazując wierzących rodziców dziewczyny jako „religijnych czubków”. Natomiast sama aborcja jest przez bohaterkę motywowana sloganem „moje życie – mój wybór”, który ma zamknąć wszelkie dyskusje na temat mordowanie nienarodzonych dzieci, odrzucając wszelkie obiektywne normy.

- „Nie wolno nam nigdy czynić z aborcji czegoś normalnego czy romantycznego” – apeluje bp. Robert Barron.

kak/gość.pl

Komentarze (17):

Darek2020.08.30 4:02
W kwestii aborcji nigdy nie będzie zgody w społeczeństwie, bo to sprawa zależna od światopoglądu, a nie wartości uniwersalnych. Jedyny możliwy kompromis to nie taki, w którym się pozwala na aborcję czasem żeby dogodzić zwolennikom wolności kobiet, albo trochę zabrania żeby zadowolić religijnych katolików. Prawdziwym kompromisem byłby całkowity zakaz aborcji i karanie jak za zabójstwo w przypadku osób, które deklarują się jako katolicy czy islamiści, bez względu na okoliczności, oraz niekaranie osób, które nie wyznają religijnych dogmatów za prawo moralne.
Cool2020.08.27 7:25
Lewactwo zabija człowieczeństwo.
tęczowa nieznajoma2020.08.27 0:55
A imię swe ujawnię na końcu.To pod moim sztandarem miliony istnień zagoszczą w studni dusz. Nie ma tam ciszy, szepty słyszę. I czasem modlitwy żar wyniesie to życie tu. Nie pojmuję tego, choć nie gościem jestem, bo to mój drugi dom. A imię me - Aborcja.
Dokładnie!2020.08.26 21:47
Żaden biskup nigdy nie powinien sobie robić zabiegu aborcji.
abc2020.08.27 8:16
Ty widzę że jesteś po aborcji własnego mózgu i zdrowego rozsądku
Jahu🐟2020.08.26 20:21
Szatan potrafi tylko małpować..po filmie "Nieplanowane" można się było spodziewać, że to tylko kwestia czasu jak aborterzy pokażą zamordowanie dziecka nienarodzonego jako coś fajnego, ale żeby iść w romantice? Trzeba być niewyobrażalnym zwyrodnialcem, żeby coś takiego serwować.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.26 20:08
popatrzcie na zdjęcie! jaka skupiona z zamkniętymi oczami i to tylko po to żeby zasadzić klocka!
10/102020.08.26 21:47
j.w.
Pokaż Woleński, Hartman, Passent, Urban2020.08.26 19:26
jakim jesteś żydowskim bohaterem a nie żydowskim gajowym. Pisz o żydach w taki sposób w jaki piszesz o Polakach, katolikach o naszych obrządkach. Pośmiej się, wydrwij kaziroctwo wasze, kretyńską kabałę, tysiąc waszych "10 przykazań", idiotyczne zakazy, nakazy szabesowe, obrządki imbecyla z pejsami do ziemi, itp. itd. - - - - Naczelny rabin Polinu natychmiast by zadzwonił i OPIE*DOLIŁ, amabasada Wysraela poprzez swego "attaché" do spraw Polinu by zadzwoniła i OPIE*DOLIŁA, Anti-Defamation League, filia na Polin wysłała by kogoś z Mossadu i zyebała takich jak bure suki, Pravda Wyborcza dostałaby biegunki koszernej, żadnych wyjazdów frajerskich Wysraela, itp., itd. BYCIE skorvvysynem, korvvą wobec Polaków, katolików jest dla tych parchów bardzo bezpieczne "zajęcie".
BogaNIEMA2020.08.26 19:13
Nie może być zgody na zabijanie dzieci niepoczętych! Masturbacja i menstruacja powinna być zakazana! W kraju, gdzie Chrystus jest królem, każdy plemnik i komórka jajowa powinny zostać doprowadzone do ołtarza! Dzieci niepoczęte wołają o sprawiedliwość!
Jahu🐟2020.08.26 19:59
Widać, po twoim wpisie jak lewusy i ateisty są wyedukowane..Na każdym kroku pokazujecie swój idiotyzm. W głupocie jesteście potęgą, której nikt nie dorówna..
Wystarczy dziadziu, żeś ty wyedukowany2020.08.26 21:51
j.w.
czekista2020.08.26 18:17
"Tęczowa zaraza" to wyłącznie licentia poetica JE Abp. M. Jędraszewskiego! Tęcza okradziona z jednego koloru, to już tylko żałosna różnobarwna szturmówka degeneratów...
Wojtek Polak2020.08.26 17:51
ABORCJA nie jest niczym innym jak mordowaniem najsłabszych bezbronnych istot ludzkich! a czemu to debili chcący mordować dzieci nienarodzone nikt nie nauczył jak żyć aby nie zabijać tych małych bezbronnych istot ludzkich. za to przez celebrytow i innych lewckich oszołomów są uczeni jak się "pieprzyć"(specjalnie nie używam kochać bo to niema z tym nic wspólnego) w trójkątach czworokątach i po różnych kontach jak dzikie zwierzęta. i jeszcze z takiej tragedii jak aborcja debile robią komedię. upadla cywilizacja śmierci i zgnilizny moralnej.
Janka2020.08.30 4:28
istota ludzka - istota żywa wyróżniająca się najwyższym stopniem rozwoju psychiki i życia społecznego, posiadająca kulturę i zdolna do jej tworzenia. Aborcja, bez względu na jej status etyczny nie jest jak twierdzisz żadnym mordowaniem istot ludzkich, ani istoty ludzkiej, żaden zarodek nie posiada najwyższego stopnia rozwoju psychiki, nie posiada też żadnego życia społecznego, nie wspominając o jego najwyższym stopniu, nie posiada nawet namiastki kultury, ani zdolności do jej tworzenia. Nie jest to w żadnym wypadku argument na rzecz aborcji, noworodek także nie posiada takich cech, gdyż człowiek nie rodzi się ludzki, posiada pewne biologiczne predyspozycje i morfologiczne cechy, ale człowiekiem staje się w procesie socjalizacji, który rozpoczyna swój bieg właśnie w momencie narodzin (może odrobinę później, ale zawsze w odniesieniu do pierwszego kontaktu zmysłowego z ludźmi). Nihil est in intellectu quin prius fuerit in sensu, jak to pięknie zdefiniował Arystoteles. Zarodek zmysłów nie posiada, ani żadnych cech typowo ludzkich także nie. Pierwsze zmysły - smaku, zaczyna się pojawiać w 4 miesiącu ciąży, nie mamy już wówczas do czynienia z zarodkiem a z płodem. Jakbym ja był ustawodawcą tu postawiłbym granicę tzw. aborcji na życzenie, jednak i tak z wymogiem konsultacji z psychologiem, bo o ile zarodek nic nie odczuwa i nie posiada żadnej świadomości nawet na poziomie komara, to kobieta przerywająca ciążę będzie tym psychicznie obciążona do końca życia. Jedynie w przypadku realnego zagrożenia życia lub zdrowia ciężarnej dopuściłbym aborcję po 4 miesiącu ciąży i w przypadkach na prawdę ekstremalnych i 100% potwierdzonych medycznie, jak brak wykształcenia układu nerwowego u płodu, skutkujący całkowitym brakiem nawet potencjalnej możliwości stania się człowiekiem w jakiejkolwiek przyszłości. Przypadki ciężkiego upośledzenia powodującego trwałe cierpienie przyszłego dziecka po okresie zarodkowym nie mogą być powodem aborcji, co najwyżej eutanazji, bo to zupełnie inna kategoria.
stop tęczowej zarazie2020.08.26 17:43
Najśmielsze sny KGBistów z lat 60-70 się spełniają. Ogłupić zachodnie społeczeństwa, zniszczyć religię i tradycję, zbuntować dzieci przeciw rodzicom, wmówić nastolatkom, że "bezpieczny sex" to bzykanie się z kimkolwiek, gdziekolwiek byle z wydatkiem na koncerny produkujące antykoncepcję. Eliminacja człowieka przed urodzeniem to coś fajnego, do pochwalenia się w szkole.
Polak2020.08.26 17:34
Co ważniejsze, nie wolno nam uznać ideologii katolickiej za normalność.