Berlin się wściekł. ,,Chcą budować IV Rzeszę, a nie posprzątali po III’’ - zdjęcie
07.12.21, 18:05Fot. screenshot - YouTube (Media VdG)

Berlin się wściekł. ,,Chcą budować IV Rzeszę, a nie posprzątali po III’’

63

Berlin domaga się od polskich władz zablokowania kampanii przygotowanej w ramach konkursu zorganizowanego przez Fundusz Patriotyczny, w ramach której w polskich miastach wywieszono plakaty poruszające kwestię reparacji od Niemiec. „Chcą budować IV Rzeszę, a nie posprzątali po III” – komentuje pretensje Niemiec autor plakatów Wojciech Korkuć.

W polskich miastach od trzech miesięcy można oglądać plakaty, za pomocą których ich autor pyta Niemców o odszkodowania za krzywdy wyrządzone Polsce w czasie II wojny światowej. Na jednym z nich przedstawiono ambasadora Niemiec Arndta Freytaga von Loringhovena.

- „Panie Freytag! Czy wy, Niemcy, za niewolniczą pracę 3 mln Polaków na rzecz III Rzeszy Niemieckiej chcecie zapłacić, czy wolicie to odpracować w Polsce?”

- napisano na plakacie.

„Rzeczpospolita” donosi, że niemieckie władze wielokrotnie zwracały się do Warszawy o zablokowanie kampanii. W rozmowie z portalem tvp.info do niemieckich pretensji odniósł się Wojciech Korkuć.

- „Oni chcą budować IV rzeszę, a nie posprzątali po III”

- stwierdził autor plakatów.

Artysta zastanawia się, dlaczego Niemcy nie chcą oddać skradzionych przez nazistów dzieł sztuki.

- „Czy oni przypadkiem kontynuują polityki III Rzeszy, która polegała na rabowaniu państw?”

- pyta.

kak/tvp.info.pl

Komentarze (63):

kefas2021.12.8 9:44
pisowieckie dyplomatołki niszczą wszystko i skłócają nas ze wszystkimi. Wstyd pokazywać polski paszport zagranicą.
Piotr2021.12.8 9:58
Jak jesteś pachołkiem niemców to się przed nimi kłaniaj !!!
Anonim2021.12.8 10:33
Jeden Niemiec, nawet naćpany, jest więcej wart niż sto PiSdzielców.
AAAtomek2021.12.8 11:16
więcej wart niż tysiąc anonimów
Jugendamt kocha inaczej dzieci z hitleryougent2021.12.8 9:18
Skoro dzieci oprawców Hitlera nie ponoszą odpowiedzialności za zbrodnie rodziców, to wszystkie zrabowane w Polsce przedmioty w ich prywatnych rękach i niemieckich muzeach to symbol czego niby jest, pewnie troskliwej opieki o Polskę?
Roman2021.12.8 9:11
Fajnie, że PiS dla pozyskania głosów mało wyrobionego politycznie elektoratu wznieca nowy konflikt z najsilniejszym państwem UE. To na pewno poprawi wizerunek Polski i poprawi skuteczność jej polityki zagranicznej (jeśli w końcu zacznie być prowadzona). A póki co, cieszmy się z podwyżek podatków. Co prawda liczni zyskają niewiele, lecz nieliczni - wiele, a to cieszy.
Do Roman2021.12.10 16:37
Mało wyrobionego kłamczucha i donosiciela jakim jest oPOzycja i ich pożyteczni idioci.Dla Pisu to zaszczyt taki elektorat.
Anonim2021.12.8 9:09
Popieram Berlin. Lac po mordzie pisowskie swinie.
kuba powiatowy2021.12.8 9:46
lać po mordzie tchórzy-aninimów
Wal2021.12.9 16:24
się szwabski głąbie!!!
jestem za2021.12.8 9:01
Prawda ich zabolała ! Tak trzymać !
wesoły tęczowy ormowiec2021.12.8 8:55
czyli kampania trafiła w samo sedno problemu.
><2021.12.8 8:47
Kolejne informacje wywieszane w Polskich miejscowościach powinny pokazać wszystkie krzywdy zadane nam przez Niemiecką III Rzesze.
oset2021.12.8 1:23
Tu można zobaczyć te plakaty. https://www.salon24.pl/u/wtemaciemaci/1187252,berlin-emp-rt-sehr-gut-ausgzeichnet
Anonim2021.12.8 0:18
Cała kampania wygląda bardziej na prowokację niż na negocjację. Miejmy nadzieje, że nienawiść katolików do protestantów nie skończy się kolejną wojną religijną w Europie.
katolicka deratyzacja Polski.2021.12.8 0:45
Protestanci zamodowali tylko w Polsce miliony katolikow ,i poddali POLOWE Europy pod wielowiekowa okupacje i cha,jak widac,wiecej.
Anonim2021.12.8 1:06
Tak, zgadza się. Czyli, prowokowanie silniejszych nie ma sensu, bo to źle się kończy dla słabszego.
Hans2021.12.8 0:06
Jakm mawiał generał SS i Policji Jurgen Stroop "Po tym co tu zrobiliśmy niemiecka noga 1000 lat tu nie postanie"
Helmut2021.12.8 0:05
No u sibie to już segregacje chyba wprowadzają.Wraca Rzesza?
Anonim2021.12.7 23:40
Co się dziwić katolikom za nienawiść do Niemców za niemieckie zbrodnie, skoro niektórzy jeszcze nienawidzą katolików za zbrodnie Inkwizycyjne.
Lonek2021.12.8 0:04
Nie nieżle ci sie pomieszało.Piwo z wódka i bimbrem czy winem? No tak nie mozna!
M.2021.12.7 22:59
Super kampania! Gratuluję i pomysłu i odwagi. Dobrze byłoby przetłumaczyć na niemiecki i angielski i rozpowszechnić w Niemczech i Europie :)
Anonim2021.12.7 22:45
Morawieccy sprzedali działki zakupione od księdza ( późniejszego generała) we Wrocławiu.Frondel nic o tym nie wie ? Wszystko było lege art ?
linus2021.12.7 22:42
Mało im że wprowadzili dyktaturę u siebie, teraz chcą zdusić wolność słowa w Polsce. Polska jest wolnym i demokratycznym krajem, takie syny, blokować kampanie to sobie możecie u siebie, jak wasz durny naród na to pozwala. Od Polski łapy precz!!!
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2021.12.7 22:27
"A ja jestem DUMNY z mojego śp. rodzica ŻOŁNIERZA IIIbat.77pp AK-UBK, który STRZELAŁ do NIEMCÓW (chyba nie tylko do SZWABÓW) jak do WŚCIEKŁYCH PSÓW. Nigdy nie mówił o jakiś nazistach czy hitlerowcach tylko mówił, że strzelał do NIEMCÓW lub SZWABÓW. A wierzcie mi, że strzelał CELNIE, wręcz WYŚMIENICIE, podobnie jak ten słynny FIN. Mój rodzic też miał swoje KRESKI na kolbie. Opowiadał jak dowódca „SZCZĘSNY” zwrócił mu uwagę, że niszczy broń, rodzic powiedział, że kreski, to każdy NIEMIEC UBITY z tej broni, usłyszał „A TO, CO INNEGO". Żałował przed swoją śmiercią, że nie wykorzystał kilku okazji, aby zastrzelić następnych NIEMCÓW. Może byłoby mniej teraz na świecie MAŁYCH HITLERKÓW. Tym bardziej utwierdza mnie w tym, że to byli NIEMCY wspaniała piosenka wykonywana przez WOJTKA ROHATYN-POPKIEWICZA z WROCŁAWIA, który pyta "GDZIE TEN NAZILAND" skoro w tramwajach, kinach, kawiarniach był napis "Nur für Deutsche". No gdzie ten NAZILAND?". Teraz już nawet sami NIEMCY dają świadectwo, że to właśnie NIEMCY MORDOWALI LUDZI, W NIEMIECKICH OBOZACH KONCENTRACYJNYCH. Przy okazji pytanie do młodych zwolenników WNUCZKA WERMACHTOWCA znanego "KRULA EŁROPY" zwanego także "POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ", CZY Bad Sulza, Bergen-Belsen, Buchenwald, Dachau, Esterwegen, Flossenbürg, Fuhlsbüttel, Gross-Rosen, Hinzert, Lichtenburg, Mittelbau-Dora, Moringen, Neuengamme, Niederhagen-Wewelsburg, Oranienburg, Ravensbrück, Sachsenburg, Sachsenhausen, Stutthof zbudowano w POLSCE???
[email protected]2021.12.7 21:58
Za zbrodnie, rabunek oraz celowe niszczenie plus stratę per saldo 78 tys. km2. co najmniej 10 bln dolarów.
matis892021.12.7 21:54
A wy towarzysze jewreje co zapomniieli jazyk naszej ojczyzny Rad. Drzyjcie mordy po polskiemu. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Hymn ZSRR !!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
matis892021.12.7 22:14
DO LEWACKIEGO PODSZYWA i LEWACKICH TROLOWNI POPIS: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
abcd2021.12.7 21:48
Niemcy ponoszą całkowitą odpowiedzialność moralną, a ofiary materialną. Tak Niemcy zmierzyły się ze swoją historią. Myślicie, że ten komentarz to tylko żart? Nie. To kwintesencja wypowiedzi Rolfa Nikela, byłego ambasadora Niemiec w Polsce: "Nie ma żadnej wątpliwości, że Niemcy ponoszą moralną odpowiedzialność za potworne zbrodnie w Polsce podczas II wojny światowej. (...) Kwestia reparacji wojennych jest już jednak prawnie i politycznie zamknięta. Nasze władze w Berlinie wielokrotnie to podkreślały".
matis892021.12.7 21:38
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.------------------------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
J232021.12.7 20:55
Niemcy to rasa nadludzi.Kto nie przebywał wśród nich ten nigdy tego nie zrozumie.Chcą być panami Europy,ale odbije im się to wielką sr....
Anonim2021.12.7 19:35
Przysłanie do Polski syna żołnierza z najbliższego otoczenia Hitlera to wsparcie dla wnuczka z Wehrmachtu, czy drwina Merkel z niego na pożegnanie?
Syn czy córka nie ponosi winy za rodziców!2021.12.7 19:55
Twoi byli mendami w PZPRze, nie twoja wina.
Do @ Syn czy córka nie ponosi winy za rodziców!2021.12.7 20:27
Tak dziecko ponosi odpowiedzialność. Dzieci wychowane w hitlerjugend poniosły poglądy hitlerowców do Polski i innych okupowanych krajów, a tym samym odpowiedzialność za dziadka i rodziców. Dzieci wychowane w antypolskich rodzinach, nasączyły się antypolskimi wartościami nawet bez ich aktywnego udziału i mają w sobie "antypolskość". Dzieci stalinowców do dziś niszczą Polskę i wychwalają Stalina i komunistów.
Anonim2021.12.7 20:55
Jedyne co się nasączyło to twoja pielucha!
chris2021.12.7 22:01
Oczywiście że dzieci nie ponoszą winy za rodziców. To w ustroju totalitarnym, w Rosji sowieckiej dzieci 'wrogów ludu', wragow naroda trafiały do łagrów w ślad za rozstrzelanymi rodzicami. Tym niemniej dzieci często dziedziczą po rodzicach ich poglądy, postawy, upodobania. I to powinno byc uwzględnione w przypadku ambasadorskich nominacji. Nominacja syna adiutanta Hitlera na stanowisko ambasadora w zbrodniczo okupowanym przez Niemcy kraju ma wymiar symboliczny. PiS za żadne skarby nie powinien się był zgodzić na jego przyjazd do Polski.
katolicka deratyzacjka Polski2021.12.8 0:49
Ubeckie dziec dziedzicza po ubeckich rodzicach poglady i majatek
Krakus - jebany w pysk żyd2021.12.7 19:20
A wy towarzysze jewreje co zapomniieli jazyk naszej ojczyzny Rad. Drzyjcie mordy po polskiemu. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Hymn ZSRR !!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Krakus2021.12.7 18:43
Jakim trzeba być ćwokiem, żeby nie wiedzieć, że wojna skończyła sie 76 lat temu. Jakim trzeba być niedouczonym burakiem, żeby nie wiedzieć, że wszystkie konferencje (Jałtańska 1945, Poczdamska 1945, Paryska 1946, Bolońska 1952 czy Londyńska 1953), żadnych reparacji Polsce nie przyznały. Tym bardziej, że trzeba być prostakicm, chamem i troglodytą, by nie wiedzieć, że 23 sierpnia 1953 r. rząd Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej pod naciskiem Związku Radzieckiego ogłosił, że jednostronnie zrzeknie się prawa do reparacji wojennych od NRD z dniem 1 stycznia 1954 r, z wyjątkiem reparacji za nazistowski ucisk i okrucieństwa. Niemcy Wschodnie musiały z kolei zaakceptować granicę na Odrze i Nysie Łużyckiej, co powodowało przekazanie około 1/4 Niemiec w granicach z 1937 r. Trzeba zyc w piwnicy, zywić sie obierkami kartofli, żeby nic nie wiedzieć o swiecie, albo o tym, że po zjednoczeniu Niemiec w 1990 r. Polska ponownie zażądała reparacji, w związku z roszczeniami zgłoszonymi przez niemieckie organizacje wypędzonych żądającymi odszkodowań za mienie i grunty przejęte przez państwo polskie. W 1992 r. została założona przez rządy Polski i Niemiec Fundacja „Polsko-Niemieckie Pojednanie”, w wyniku czego Niemcy zapłacili polskim osobom ok. 4,7 mld zł. Tylko ćwoki i wyborcy PiS nie wiedzą, że najwieksze szanse dawal Polsce tzw. "Plan Marshalla", ale ruscy zabronili nam brać w tym udziału.
stara wiedzma cyganka2021.12.7 18:51
Ty głupku unermanchen.
Konik makaronik2021.12.7 19:16
"Krakus"- czy tylko twoja matka podpisała volkslistę,czy cała rodzina?Jesteś dowodem na to że,niektóre kobiety zabawiały się z hitlerowcami a owoce tego obrzydliwego łajdactwa wypluwają z siebie takie komentarze !!!!
Krakus2021.12.7 19:19
Bardzo merytoryczna wypowiedź, dziekuje :D :D :D :D :D :D :D :D I pomyśleć, że przez takich jak ty PiS rządzi...
katolicka deratyzacja Polski2021.12.8 0:50
PO to partia faszystowska
Krakus2021.12.7 19:26
unermanchen? Was bedeutet es? To po cygańsku?
Das ist besser:2021.12.7 21:30
Was heißt es?
Krakus2021.12.7 20:40
do "stara wiedzma cyganka" - nawet nie potrafisz napisac poprawnie " untermenschen". I ty sie chcesz wypowiadać publicznie... zamilcz lepiej... nie kompromituj sie wiecej :P
kosiar2021.12.7 19:12
Krakus ty debilu ! III rzesza nigdy nie POdpisała kapitulacji ani zawieszenia broni z II RP debilu szwabski !
Krakus2021.12.7 19:51
Do kosiara: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kapitulacja_III_Rzeszy No i co niedouczony debilu? Jestem Polakiem, ale nie kałmukiem jak ty :P
nulus2021.12.7 22:56
PRL nigdy nie zrzekł się reparacji wobec RFN, spadkobiercy III Rzeszy, z tej prostej przyczyny, że PRL nie uznawał istnienia tego państwa. Natomiast zrzeczenie się reparacji wobec NRD pod naciskiem CCCP /Cep Cepa Cepem Pogania/ - na to nie ma papierów, nie ma dokumentów, nie było ratyfikacji, to działo się pokątnie na gębę i nie ma znaczenia w sensie międzynarodowej dwustronnej umowy, która musiałaby zarejestrowana przez ONZ. Wtedy miałaby moc obowiązującą.
Gretta z NRD2021.12.7 19:25
pisanie bez treści to lanie wody, czyli znęcanie się nad H2O
AAAtomek2021.12.7 20:42
Tłumaczysz prawackim debilom. Niestety, ale ta ruska swołocz teraz rządzi, bo ich jest po prostu więcej.
katolicka deratyzacja Polski2021.12.8 0:52
PO to niemiecka partia faszystowska
[email protected]2021.12.7 22:44
Krakusiku, czy ty koniecznie chcesz, żebym cię ośmieszył na forum wykazując punkt po punkcie twoją ignorancję?? Jesteś niczym żaba, która widzi poszczególne źdźbła a nie widzi łąki.
Anonim2021.12.7 23:58
Odszkodawania Niemcy nie muszą płacić, bo nikt z nimi traktatu pokojowego nie zawarł, który jest podstawą do odszkodowań. Poza tym jak stwierdził Obama, w mowie wygłoszonej do żołnierzy w bazie lotniczej w Bitburg Air Base, Niemcy są nadal okupowani i tak pozostanie dalej. Traktatu pokojowego nie chciano nawet zawrzeć w trakcie rozmów o zjednoczeniu Niemiec. Niemcy musiałyby wtedy wrócić do granic z 9 maja 1945, czego nikt z sojuszników nie chciał, a wymagało to prawo międzynarodowe, więc amerykanie wolą Niemcy dalej okupywać, jak stwierdził Obama. Wyobraźcie sobie powrót Niemiec, po 76 latach od zakończenia II wojny światowej do dawnych granic z 9.5.1945.
Kamil2021.12.7 18:33
Należy kontynuować ale MASOWO tą kampanię medialną bo jest oparta na PRAWDZIE I KRZYWDZIE POLAKÓW LUDOBÓJSTWIE I ZNISZCZENIACH DIKJONANYCH PRZEZ NIEMCÓW
Anonim2021.12.7 18:29
A wy towarzysze jewreje co zapomniieli jazyk naszej ojczyzny Rad. Drzyjcie mordy po polskiemu. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Hymn ZSRR !!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Anonim2021.12.7 18:29
A wy towarzysze jewreje co zapomniieli jazyk naszej ojczyzny Rad. Drzyjcie mordy po polskiemu. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Hymn ZSRR !!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Laki2021.12.7 18:29
Już pisałem. Ziobro na święta zrobi Polakom Polexit.
Anonim2021.12.7 18:29
A wy towarzysze jewreje co zapomniieli jazyk naszej ojczyzny Rad. Drzyjcie mordy po polskiemu. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Hymn ZSRR !!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Anonim2021.12.7 18:29
A wy towarzysze jewreje co zapomniieli jazyk naszej ojczyzny Rad. Drzyjcie mordy po polskiemu. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Hymn ZSRR !!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
WCHACZ KLEJU2021.12.7 18:23
Za ostatnim blokiem, za murem, po rurach skakają takie małe, włochate potworki!!! HIT!!!
OSTRA ORKA!!!2021.12.7 18:22
Macie zmasakrowane i totalnie zaorane berety w tej redakcji... Przestańcie wąchać klej
Rumcajs2021.12.7 20:04
masz racje w Gazecie Wyborczej i Soku z Burak wąchacie klej .