Adam Bielan: Banaś będzie grillowany tak długo, aż nie odejdzie - zdjęcie
05.12.19, 11:05Screenshot Youtube / Screenshot Youtube - PROGRAM7 - NTI

Adam Bielan: Banaś będzie grillowany tak długo, aż nie odejdzie

16

 

Wczoraj prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś w oświadczeniu poinformował, że nie poda się do dymisji. Napisał, że był gotów złożyć urząd prezesa NIK, ale jak dodał: „Z przykrością stwierdziłem jednak, że moja osoba stała się przedmiotem brutalnej gry politycznej”.

 

"Jeśli zajdzie taka potrzeba, jestem gotów zrzec się immunitetu prezesa NIK" - oświadczył też prezes NIK. Do sprawy Mariana Banasia odniósł się dziś w rozmowie na antenie Radia Plus europoseł PiS Adam Bielan.

Zdaniem eurodeputowanego PiS prezes NIK "jest poddany olbrzymiej presji politycznej, olbrzymiej presji medialnej i to się nie zakończy". "Będzie grillowany tak długo, aż nie odejdzie z funkcji. Prędzej czy później przyjdzie refleksja" - mówił Bielan.

Podkreśla jednak, że dotychczasowe zasługi Mariana Banasia nie powinny zostać zapomniane. "Wszystko co się dzieje w tej chwili nie wymazuje jego zasług dla państwa polskiego poprzez zbudowanie silnej administracji skarbowej, która skutecznie zwalczała rozmaite mafie VAT-owskie" - dodał gość Jacka Prusinowskiego.

Europoseł pytany w "Sednie Sprawy" o źródło problemów jakie PiS ma po wyborach odpowiada: "Nie ma rządzenia bez problemów, chyba, że chce się dbać tylko o ciepłą wodę w kranie. Oczywiście pojawiają się też problemy personalne, ale jeżeli się rządzi i nominuje się na różne stanowiska w kraju kilka, a nawet kilkanaście tysięcy osób, to nie ma możliwości żeby nie pojawiły się osoby problematyczne".

dam/Radio Plus,Fronda.pl

Komentarze (16):

obserwator2019.12.6 0:04
Jeden z większych leniuchów tej formacji! Patrzy tylko gdzie następna intratna posadka, a teraz po chamsku szczuje zasłużonego człowieka. Gdyby nie Banaś, to pewnie nie znalazłby się w tej Brukseli - PiS nie dałby rady tak wygrać bez 500+ i odwirowanego VAT, a teraz gnojek "dziękuje"!! Im większy matołek w PiS, tym bardziej chamskie szczucie! Boją się Banasia jak ognia, zwłaszcza, ze doniesienia, których nie pokazali są dość cienkie i kary nie będzie, stad ta panika. Zreflektowali się, ze Banaś dużo wie już po wyborach i długo kręcili z CBA, żeby coś wykręcić co nada się do prokuratury! Obrzydliwość - ta postawa szczujni PiS nie idzie w parze z ich rzekomym umiłowaniem rodziny! Już wiadomo, dlaczego ważne moralnie sprawy nie wychodzą. W PiS nie ma kręgosłupa moralnego! Człowiek jako taki się nie liczy! Tylko obraz partii!?
Anna2019.12.5 22:05
Panie Bielan, nie kręć pan, durny lud to widzi ale niekoniecznie kupi. To wy politycy jako jedyni go grylujecie, widocznie dobierał się do waszych interesów i stał się niewygodny.
Kaczystan2019.12.5 22:03
A jak Banaś skontroluje TVP czy wydatki na kościoł rydzykowy oj to się będzie działo ;-)
Bystry.2019.12.5 21:48
Popieram Pana Banasia.
Agnieszka2019.12.5 21:26
Jego zasługi PiS już dawno sobie bezczelnie przypisał i chwali się tym od lat bez wspominania, kto uszczelnił ten VAT, kto oszczędził na wszystkie programy socjalne. Gdyby nie ta afera to do dziś o roli Banasia w tej kwestii nie usłyszałabym nawet przypadkiem. Mam nadzieję, że sprawca usiłowania zabójstwa Banasia przed rokiem na stoku zostanie w końcu schwytany. To zdaje się przede wszystkim tym ABW powinna się zająć, bo zawaliła to i to bardzo skoro tak łatwo można byłoby zabić kogoś, kto zajmuje się tak ważnymi a niebezpiecznymi sprawami. A PiS staje w jednym szeregu z tych zamachowcem. Kto wie, może to było zlecenie kogoś z kręgu PiS?
celnik2019.12.5 19:58
PiS pokazuje swoją podłość i zacietrzewienie. Zabrać się z zemsty za niewienne dzieci to postępowanie hitlerowców. Jest ponad 4-letnia tolerancja dla anarchistów w togach, koderastów,pederastów,uboli, ale swój bez wyroku sądu grilowany jest na 3 pokolenia do tyłu. Tym sposobem traci się w wyborach głosy uczciwych Polaków [email protected][email protected]!!
ciekawy2019.12.5 21:26
To prawda.
Sutener z Krakowa Marian.B 2019.12.5 19:50
Pan Premier Morawiecki, powinien Banasia przepisać na Żonę.!!!!!
OZ2019.12.5 16:47
Panie Bielan, coś mi zajarzyło jak to w 1996 roku pewien pan narodowości żydowskiej oświadczył : " Polska będzie tak długo grillowana, aż nie zaspokoi roszczeń żydowskich " - prawda ! - jak to identycznie brzmi. ? !!!
stm.2019.12.5 12:41
Dlaczego taka wrzawa, komu przeszkadza p. Banaś. Odpowiem złodziejom ,bandytom i mafii w białych kołnierzykach. Jest uczciwym człowiekiem i będzie grillować tak z prawa jak i z lewa ..
Polak2019.12.5 13:49
Obudź się, to właśnie złodzieje i pedofile z PiS bronią Banasia, uczciwi ludzie domagają się wyciągnięcia wobec niego konsekwencji za przestępstwa które popełnił.
Polak2019.12.5 12:04
Bielan - kolejny pisowski cwaniaczek dla którego praworządność to tylko grillowanie innych cwaniaczków z jego szajki.
mich2019.12.5 11:55
Toz bylo wiadomo od poczatku ze tak bedzie.Dobra? zmiana zaczela trzasc portkami ja sie zorientowala ze Pana Banasia nie da sie prowadzic na smyczy. Jak nienawidzilem aferzystow z PO tak zaczynam nienawidziec wydawalo by sie uczciwych a jednak tez aferzystow z PIS. Biedna ta nasza Ojczyzna i narod;(
ciekawy2019.12.5 21:25
Niestety.
Andrzej Malik2019.12.5 11:51
"Będzie grillowany tak długo, aż nie odejdzie z funkcji. Prędzej czy później przyjdzie refleksja" - mówił Bielan. Jak można tak grillować kryształowego człowieka, który zapewnił wpływy na 500+?
TAKIE CZASY2019.12.5 11:21
https://www.cda.pl/video/422630336