Abp Viganò: Zdrajcy poddają Kościół antychrystusowej ideologii globalizmu  - zdjęcie
09.07.21, 16:48

Abp Viganò: Zdrajcy poddają Kościół antychrystusowej ideologii globalizmu

25

„Kościół, wierny nauce swojej Głowy, jest Matką, a nie macochą: nie dogadza słabościom swoich dzieci i skłonnościom do grzechu, ale napomina je, nakłania i karze je leczniczymi sankcjami, by doprowadzić każdą duszę do celu, dla którego została ona stworzona, to znaczy do wiecznej szczęśliwości” – powiedział abp Carlo Maria Viganò w wywiadzie udzielonym „Life Site News”, tłumacząc postawę Kościoła wobec homoseksualistów.

Arcybiskup ponownie ostro skrytykował poparcie, jakie papież Franciszek przekazał w prywatnym liście jezuicie o. Jamesowi Martinowi, który jest znany ze swojej pro-homoseksualnej działalności i wsparcia dla agendy LGBT. „To samobójczy gest, w którym liderzy Kościoła poddają się bezwarunkowo antychrystusowej ideologii globalizmu i wydają całą owczarnię Chrystusa jako zakładnika Nieprzyjacielowi, zrzekając się swej roli Pasterzy, pokazując, kim w rzeczywistości są: najemnikami i zdrajcami” – powiedział hierarcha.

Jego zdaniem o. Martin „opiera swój osobisty sukces nie na właściwym duszpasterskim działaniu, dążąc do nawrócenia osób homoseksualnych pod względem moralności, ale na złudnej obietnicy jakiejś zmiany w doktrynie katolickiej, która by legitymizowała grzeszne zachowanie ludzi”. Popieranie działalności tego duchownego jest zgorszeniem i zaprzeczeniem prawdziwych obowiązków duchownych.

Tymczasem „jest konieczne pokazanie cierpliwym, ale stanowczym kierownictwem duchowym, że każdy człowiek ma nadprzyrodzone przeznaczenie i ścieżkę cierpienia i poświęceń, które hartują go i czynią godnym jego wiecznej nagrody. Nie ma Zmartwychwstania bez Kalwarii, nie ma zwycięstwa bez walki!” I dotyczy to wszystkich ludzi bez wyjątku. Każdy musi walczyć z jakimiś pokusami – stwierdza abp Viganò podając różne przykłady, jak np. małżonka, który musi walczyć z pokusą zdradzenia małżonki.

„Stąd (...) każda osoba, którą Pan wystawia na próbę – nawet w bolesnej sytuacji homoseksualizmu – musi zrozumieć, że w bitwie z grzechem zdobywa się własne miejsce w wieczności”, a duchowni muszą każdemu to uświadomić, a nie utwierdzać w grzechu. Abp Viganò podkreślił także, że nie ma możliwości jakiejś „aktualizacji” nauki Kościoła o grzechach przeciwko szóstemu przykazaniu Dekalogu. W zamierzeniu Stwórcy „akt seksualny jest prawowity jedynie w związku małżonków pobłogosławionych sakramentem i otwartych na poczęcie”.

Abp Viganò widzi pomysł dopuszczania par homoseksualnych do Komunii św. jako konsekwencję nauki Amoris laetitia, jeśli chodzi o pary żyjące w konkubinacie. Jest to według niego rozszerzenie takiej „heterodoksyjnej wizji” na inne grupy, także polityków, którzy swoimi działaniami przeczą nauce Kościoła. Hierarcha wymienił amerykańskich kardynałów Blase’a Cupicha, Josepha Tobina i Wiltona Gregory’ego jako popierających pomysł takiego świętokradczego udzielania Eucharystii i stwierdził, że są oni „niegodni sprawowania Najświętszych Tajemnic”.

 

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (25):

Wojtek2021.07.10 15:25
Co tam Panie ciekawego w Kanadzie ?Ile nowych grobów odkryto dzisiaj.
Kol. Bergoglio,2021.07.10 8:06
gdy jeszcze był biskupem w Argentynie, wstąpił do masońskiego Rotary Club. Nigdy się z tym nie krył, a podpisany przez niego formularz członkowski dostępny jest na internecie i dzisiaj................. Antychrystusowe masoństwo ma swoje rytuały co wiemy od samych masonów bądź od ludzi którym udało się wyjść z tego bagna.............Jednym z nich, przy kolejnym stopniu ''wtajemniczenia'' (zdiablenia) jest podejście do obrzędowego stołu z cyrklem w ręku, zrobienie nim gestu wbijania w ciało i wypowiedzenie słów ''ciało gnije''..............I w ten sposób, każdy, kto wstępuje do tej satanistycznej sekty staje się wyznawcą - murarzem kłamstwa; zaprzeczania zmartwychwstaniu Chrystusa.................... To jest sama esencja masonerii.......Jeżeli ktoś taki został przeszmuglowany na Konklawe na papieża, to obowiązkiem następcy jest usunięcie wszystkich jego dokumentów i każdego pojedynczego słowa z nauczania Kościoła...............................................................................To jest pierwsze, najgorsze i trwające do dziś odstępswo kol. Bergoglio; reszta to logiczne następstwa.
ad rem2021.07.10 8:07
Mętny czas kol. Bergoglio w Argentynie był swego czasu dość szeroko komentowany w mediach (np. porwanie dwóch kleryków, wmuszanie zeznań) można po prostu wygooglać i poświęcić parę godzin.... A dalej link dla zaineresowanch.....https://novusordowatch.org/2014/11/francis-rotary-club-honorary-member/
Do kapłanów2021.07.10 7:28
Dodać należy przychylność co niektórych księży i zakonników do "wszczepiania", preparatami, których powstanie nie byłoby możliwe bez zbrodniczych eksperymentów In-Vitro. Z jednej strony potępia się aborcje i In-0Vitro, a w tym temacie oko przymyka. A mowa Wasza ma być tak tak, nie nie. Bez kompromisów!
Maciej Piwowar2021.07.10 6:47
Amoris Laetita znaczy Radość Miłości.Czyli Sex Fizyczny to droga DO ZBAWIENIA ,CZY do UPADKU???????? Pytam Biskupie Rzymu.Wszystko POWINNO być KONSUMOWANE z UMIAREM.
rebeliant2021.07.10 6:38
"Abp Viganò widzi pomysł dopuszczania par homoseksualnych do Komunii św. jako konsekwencję nauki Amoris laetitia, jeśli chodzi o pary żyjące w konkubinacie. Jest to według niego rozszerzenie takiej „heterodoksyjnej wizji” na inne grupy, także polityków, którzy swoimi działaniami przeczą nauce Kościoła." - widać jak szajka leci na łeb na szyję, aby tylko dotrzeć ze swoim towarem do wszystkich. A zatem od wielu wieków mamy do czynienia z towarem "nasze nici do manipulowania umysłami", a nie z jakimś tam autentycznym kościołem, który istnieje tylko w naszej wyobraźni.
orędzie Pana2021.07.10 6:16
https://www.youtube.com/watch?v=-IUDm9XZxCw
ważne2021.07.10 6:15
https://www.youtube.com/watch?v=-IUDm9XZxCw
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.10 5:27
13-ty dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Polsce, z udziałem wiernych.
pytajnik2021.07.10 5:11
Kiedy będą lecznicze sankcje za brak rzetelnego informowania o postępach realizacji nauczania polskich biskupów: „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )?
Janek2021.07.10 1:08
Im ktoś bardziej krytykuje tym bardziej jest pewne że sam należy do danej opcji. Vigano to pewnie stary pederasta, który boi się że prawda wyjdzie na jaw, dlatego próbuje się wybielić. Jedni warci drugich.
Urszula2021.07.10 2:35
Osobiście do gejów nic nie mam, natomiast kryptogejów udających świętych nienawidzę.
Glaudiusman2021.07.10 0:08
Kościół nie może nigdy popierać homoseksualizmu ani innych zboczeń. Jeżeli ktoś się tego dopuszcza bierze na siebie przeogromną odpowiedzialność, niewyobrażalną.
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.9 20:26
Cała Polska w łączności z biskupami, a zwłaszcza z Episkopatem na czele z jego przewodniczącym Abp Gądeckim odmawia Nowennę Pompejańską w intencji: Aby przez nawrócenie ludzi, upały masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości.
Bogu dzięki za takiego2021.07.9 20:26
Biskupa !!!
katolik2021.07.9 20:39
Są tacy biskupi, tacy księża, tacy lekarze, tacy prawnicy - ale do głosu doszło kłamstwo i oni nie mają głosu prawdy, której zresztą ludzie się nie domagają, bo wolą wierzyć w kłamstwo, a jak się przekonają, ze zostali uśmierceni chemią genetyczną, to będzie za pózno na szukanie prawdy
Czy było już o tym na Frondzie?2021.07.9 20:01
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/polscy-biskupi-ukarani-przez-watykan-pelna-lista/33nekbj,79cfc278
Grr2021.07.9 21:14
A czy jest już pełna lista zboczeńców ktorzy chcą wprowadzić "edukację seksualną" dla przedszkolaków z masturbacją włącznie?
Jahu🐟2021.07.9 19:38
Abp Vigano mówi jak jest. To dramat, że Papież staje się gorszycielem w Kościele.
Kol. Bergoglio,2021.07.9 18:57
gdy jeszcze był biskupem w Argentynie, wstąpił do masońskiego Rotary Club. Nigdy się z tym nie krył, a podpisany przez niego formularz członkowski dostępny jest na internecie i dzisiaj................. Antychrystusowe masoństwo ma swoje rytuały co wiemy od samych masonów bądź od ludzi którym udało się wyjść z tego bagna.............Jednym z nich, przy kolejnym stopniu ''wtajemniczenia'' (zdiablenia) jest podejście do obrzędowego stołu z cyrklem w ręku, zrobienie nim gestu wbijania w ciało i wypowiedzenie słów ''ciało gnije''..............I w ten sposób, każdy, kto wstępuje do tej satanistycznej sekty staje się wyznawcą - murarzem kłamstwa; zaprzeczania zmartwychwstaniu Chrystusa.................... To jest sama esencja masonerii.......Jeżeli ktoś taki został przeszmuglowany na Konklawe na papieża, to obowiązkiem następcy jest usunięcie wszystkich jego dokumentów i każdego pojedynczego słowa z nauczania Kościoła...............................................................................To jest pierwsze, najgorsze i trwające do dziś odstępswo kol. Bergoglio; reszta to logiczne następstwa.
ad rem2021.07.9 19:00
Mętny czas kol. Bergoglio w Argentynie był swego czasu dość szeroko komentowany w mediach (np. porwanie dwóch kleryków, wmuszanie zeznań) można po prostu wygooglać i poświęcić parę godzin.... A dalej link dla zaineresowanch.....https://novusordowatch.org/2014/11/francis-rotary-club-honorary-member/
Palindrom2021.07.9 19:11
Lojalka Jarka Kaczyńskiego, spreparowana przez Urbana, też jest dostępna w internecie. Gratuluję "źródła" "informacji".
katolik2021.07.9 17:23
Niestety, Abp Gądecki też okazał się zdrajcą, opowiada się za globalizmem i mordowaniem wiernych i Księży chemia genetyczną. Kasa zmienia ludzi, ale zawsze zmiana może zmienić kasę.
Normalny2021.07.9 17:09
Jak czytam takie teksty to naprawdę żałuję że eutanazja debili nie jest obowiązkowa.
toWarzysz Piwo ???? w radiu Erewan2021.07.9 17:27
... obywatelu to musi ... przyjsc ... pasujecie jako pierwszy ..... POPOd ta stance ... szalom