Abp Stankiewicz: Łotwa mocno walczy z ideologią gender! - zdjęcie
14.10.15, 14:47

Abp Stankiewicz: Łotwa mocno walczy z ideologią gender!

1

Abp Zbigniew Stankiewicz był pytany w Rzymie przez Mateusza Dzieduszyckiego z Salve.tv o to, jak radzi sobie Kościół katolicki na Łotwie z postępującą sekularyzacją. 

"Naszą siłą jest ekumenizm. Mamy trzy główne wyznania, prawie po równo: katolicy, luteranie, prawosławni. Mówimy jednym głosem, na przykład co do kwestii związków homoseksualnych, aborcji. I dlastego właśnie mamy od 2005 roku w naszej konstytucji zapisane, że małżeństwo to jest związek mężczyzny i kobiety" - powiedział arcybiskup.

"W tym roku latem nasz parlament uchwalił prawo zakazujące amoralnej propagandy w szkołach. Było to zrobione przede wszystkim z myślą o związkach homoseksualnych i gender. Była wrzwa i podniosły się głosy przeciwko, ale głosy głównych kościołów [właściwie powinno być wyznań, bo tylko katolicy tworzą Kościół - red.], wystosowali list z zachętą do każdego z członków parlamentu, by zagłosowali za. I tak zagłosowali" - dodał.

bjad

Komentarze (1):

anonim2015.10.14 22:43
niestety mareknowicki poczytaj sobie Lutra, nie ma czegoś takiego jak jeden Kościół protestancki, nie ma również czegoś takiego jak jeden Kościół prawosławny, jest ich wiele. Sama nienawiść do katolików nie zbawia ani nie czyni prawdziwym tego co piszesz i mówisz. Nie karm się nienawiścią bo umrzesz z głupoty. . I tyle.