Ziobro: Komisja Europejska posiada zbyt dużą arbitralną władzę blokowania wypłat miliardów euro - zdjęcie
20.07.20, 13:38fot. flickr.com/kprm

Ziobro: Komisja Europejska posiada zbyt dużą arbitralną władzę blokowania wypłat miliardów euro

21

Próby powiązania wypłat funduszy unijnych w powiązaniu z troską o „przestrzeganie praworządności” w krajach, które prowadzą politykę inną niż życzyłyby sobie głównie Niemcy, ale wspólnie z nimi także największe państwa Unii Europejskiej jest czymś kuriozalnym. Dochodzi do tego, że te same rozwiązania prawne w Hiszpanii, Francji czy Niemczech są doskonałe, podczas gdy w Polsce czy na Węgrzech już nie.

Na temat powiązania funduszy z praworządnością mówił na konferencji prasowej minister Zbigniew Ziobro.

W zakresie bardzo dużych uprawnień Komisji Europejskiej powiedział:

- Największe państwa UE z Komisją Europejską na czele uznały, że w sposób całkowicie pozatraktatowy, sprzeczny z praworządnością przyjmą nowe reguły wydawania pieniędzy europejskich, które będą dawały KE ogromną, arbitralną, niemierzalną obiektywnie władzę blokowania wypłat mierzonych w miliardach euro dla tych krajów, co do których KE uzna, że dochodzi w nich do naruszania reguł praworządności. To tak naprawdę jest ogromne narzędzie wpływu i władzy, jakiego do tej pory KE nie posiada. Nie posiada żaden organ europejski w stosunku do żadnego państwa suwerennego składającego się na wspólnotę europejską. Problem polega na tym, że ta tzw. praworządność, o czym jako Polacy dowiedzieliśmy się, jest tendencyjnie, jednostronnie wykorzystywana w ramach sporu politycznego i ataków na Polskę ze strony Komisji Europejskiej

Odniósł się też krytycznie do definicji praworządności, jaką próbują forsować niektóre kraje europejskie:

- Problem tkwi w tym, że tego rodzaju bardzo nieobiektywne podwójne standardy mogą iść dużo, dużo dalej, gdyby zgodzić się na propozycję, która została przedstawiona przez Radę i Komisję Europejską. Z definicji praworządności dowiecie się państwo, że nie chodzi tylko o kwestię sądownictwa, wyboru sędziów, prokuratury, ale chodzi tak samo o kwestię mediów, dostępu do aborcji, tzw. prawa podstawowe interpretowane jako prawa do zawierania małżeństw gejowskich i adopcji przez tego rodzaju pary dzieci

Minister Ziobro poinformował także o nowym projekcie uchwały, który został przygotowany przez Solidarną Polskę:

- Solidarna Polska zaproponowała podjęcie uchwały przez polski parlament, która w sposób jednoznaczny stanęłaby na stanowisku obrony działań w obszarze prawa, obrony praworządności w dosłownym tego słowa znaczeniu, czyli obrony tego, że dopóki nie będzie zmian traktowych, nie można zgadzać się na przyznawanie KE pozatraktatowych i sprzecznych z polską konstytucją uprawnień władczych, które miałyby ogromną moc oddziaływania na rzeczywistości Polski i każdego innego państwa

 

mp/tvp.info/fronda.pl

Komentarze (21):

Małgorzata2020.07.21 8:49
Brawo Panie Ministrze ! Tak trzymać. Zdecydowanie i odważnie.
Torchwood2020.07.21 5:12
Arbitralną władzę jak, na przykład, minister sprawiedliwości będący jednocześnie prokuratorem generalnym, panie Zbigniewie "nikt więcej przez tego pana życia pozbawiony nie będzie" Ziobro?
Glaudiusman2020.07.20 18:59
UE zasługuje na siarczystego pożegnalnego kopniaka. Nigdy na nią nie głosowałem i nie będę. Tylko Polexit nas uratuje jak Brytyjczyków.
AAAtomek2020.07.20 15:28
Kiedy lider rządzącej partii narodowo-socjalistycznej, zainicjuje POLEXIT, tak oczekiwany przez 10,5M swoich wyborców - przed otrzymaniem funduszy czy już po?
Nie wyszedł myk z wygryzieniem Matołusza2020.07.20 15:06
Oj nie wyszedł.
sex bez kamerki2020.07.20 14:35
U MNIE LICZY SIĘ WIEK I PAŁA ! Halo, ja "Lesiu" Keller-Krawczyk mam dla ciebie super oferte. Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna.
Szybka Randka2020.07.20 14:28
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
abcd2020.07.20 14:08
Oczywiście jest możliwe powiązanie funduszy z praworządnością. Można to zrobić w jedyny legalny sposób: przez zmianę traktatów. Problem w tym, że tam tak idiotycznego słowa jak "praworządność" zapisać już się nie da, bo wszyscy wiedzą, jakie skutki rodzi art. 7 (tak, tam jest zapisana "praworządność"). Trzeba będzie usiąść i dobrze zdefiniować, co się przez ten termin rozumie i określić procedury kontroli praworządności. Ale europejskim szulerom przecież nie chodzi o praworządność, tylko o pałkę do bicia nieposłusznych kolonii, które mają odwagę widzieć swoją przyszłość odmiennie niż tego oczekują zarządcy kolonii w UE. Dlatego zapis potrzebny jest już, pilnie, jak najszybciej, bez zastanawiania się, bez jakiekolwiek analizy - napiszemy "praworządność" i 750 mld € dla was do podziału.
abcd2020.07.20 13:59
Lepiej żeby ten szczyt zakończył się bez porozumienia, niż z pozatraktatowym zapisem o powiązaniu funduszy z "praworządnością".
sex bez kamerki2020.07.20 13:57
U MNIE LICZY SIĘ WIEK I PAŁA ! Halo, ja "Lesiu" Keller-Krawczyk mam dla ciebie super oferte. Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna.
Z życia wzięte2020.07.20 13:57
Ale jak to??? Przecież premier Morawiecki parę dni temu chwalił się że wynegocjował już to porozumienie i pieniądze leżą na stole...
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.20 13:51
Wymaganie praworządności... "sprzeczne z praworządnością". Co ta banda bolszewickich poyebanych debili jeszcze wymyśli? A jeśli chodzi o zero dyktafona to może ten analfabeta powinien zapoznać się najpierw z treścią Konstytucji, skoro powołuje się na "praworządność". Małżeństwo gejowskie jest właśnie zgodne z zapisami Konstytucji a odmawianie gejom prawa do zawarcia związku jest sprzeczne z artykułami 32 i 33. - Art. 32. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. - Art. 33. Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym.
Anonim2020.07.20 13:59
.a co z bolszewicka PiSda twojej matki???rozsiewa weneryczne zarazy....
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.20 13:47
Trzaska ty c h u j u złamany. Ty katolu pier-dolony przegrałeś z moherami i nie będzie "free zone dla starych pedałów", ty c h u ju!
Anonim2020.07.20 14:00
co z bolszewicka PiSda twojej matki???rozsiewa weneryczne zarazy....
Anonim2020.07.20 14:03
A co z Twoją mamusią?
Anonim2020.07.20 14:06
co z bolszewicka PiSda twojej matki???rozsiewa weneryczne zarazy....
Anonim2020.07.20 14:07
Lesiu, kompromitujesz się, nie dość, że korespondujesz sam ze sobą to jeszcze myślisz, że nikt tego nie rozpozna bo dasz inny nick. He, he, he... prawdziwe z Ciebie cretino.
Anonim2020.07.20 14:05
Scretino, od kiedy to Trzaskowski jest "katolem"? Przecież to był Twój kandydat... Coś nie styka?
Anonim2020.07.20 14:06
Zapisałeś się już do Solidarności Tęczowego Szamba im. Trzaskowskiego i Rabieja? Podobno idziecie na Marsz Niepodległych Gejów organizowany przez Konfę...
Anonim2020.07.20 13:46
Oglądałem tę konferencję prasową. P. Jaki cytował konkretne zapisy mówiące co wg. biurw europejskich jest łamaniem praworządności. Np. brak tzw. małżeństw homoseksualnych i brak możliwości adopcji dzieci przez zwolenników penetracji odbytu. Albo takie cóś jak krytykowanie RPO (aktualnie p. Bodnar). He, he, he... to rozumiem, że krytykowanie Prezydenta też będzie łamaniem praworządności? No ale aktualnie to Duda jest Prezydentem więc mniemam, że wg. unijnych biurw krytyka jest w tym przypadku nie tylko słuszna, ale i wymagana jako sama kwintesencja praworządności. Ogólnie, łamaniem praworządności jest to co jest kwestionowaniem pomysłów PeŁowiaków.