Zgroza! Emerytowany arcybiskup: Są aborcje, które nie są niemoralne - zdjęcie
16.07.20, 12:20Screenshot Youtube - Foro IGLESIA VIVA Burgos

Zgroza! Emerytowany arcybiskup: Są aborcje, które nie są niemoralne

23

Emerytowany arcybiskup Tangeru i zarazem franciszkanin, Santiago Agrelo Martínez, w wywiadzie dla hiszpańskiej gazety „El Confidencial” w szokujący sposób skomentował badania nad szczepionką przeciw COVID-19, które wykorzystują komórki z nienarodzonych dzieci zabitych w wyniku aborcji. Duchowny uznał, że są przypadki, w którym nie ma w tym nic złego.

„Jeśli prowadzą doświadczenia nad szczepionką z komórek abortowanych embrionów, to nie zrobię tego, by powiedzieć, że jest to niemoralne, gdyż nawet taki ignorant jak ja wie, że są aborcje, które nie mają w sobie nic niemoralnego” – powiedział arcybiskup, który przeszedł na emeryturę w maju tego roku. Kiedy dziennikarz Javier Caraballo, stwierdził, że „bardzo niewielu w Kościele oświadczy, iż nie wszystkie aborcje są niemoralne”, duchowny stwierdził: „Tak, tak, ale jest to coś, co każdy w Kościele wie, że są aborcje, które w żaden sposób nie mogą być moralnie potępione”.

W dalszej części rozmowy były arcybiskup potwierdził swoją opinię na ten temat. Stwierdził, że słysząc o eksperymentach, które wykorzystują komórki abortowanych dzieci, nie będzie przechodził do „dziedziny moralności” i oceniał takie doświadczenia jako niemoralne. Uznał, że duchowni powinni być bardzo ostrożni w osądzaniu w takim przypadku.

Mówiąc o kobietach, które dopuściły się zabicia własnego nienarodzonego dziecka, abp Agrelo Martínez powiedział: „Nie jestem autoryzowany do myślenia, że każda kobieta, która dokonała aborcji, dokonała tego w warunkach niemoralnych, nie mając prawa tego zrobić”. Uznał też, że teoretycznie może ją potępić, ale „strony książki nie są stronami życia” i dlatego nie ma prawa jej potępić „nigdy”.

Spytany przez portal „Life Site News” o wyjaśnienie swojego stanowiska i jego zgodności z doktryną Kościoła, duchowny odmówił odpowiedzi i stwierdził, że każdy, kto czyta wywiad z nim „bez ideologicznego uprzedzenia, nie zobaczy w nim nic, co obraża wiarę”. Co ciekawe, ten sam hierarcha zakwestionował stwierdzenie, że epidemia koronawirusa jest karą Bożą i uznał takie stwierdzenie za „nonsens”, gdyż „Bóg nie interweniuje w świecie w ten sposób”.

Abp Agrelo Martínez uważa też, że nie ma sensu zaprzątania sobie głowy myśleniem o życiu po śmierci: „Nie przejmuję się niebem i nie przejmuję się piekłem; innymi słowy: nie przejmuję się tym, co jest po śmierci. (...) To zależy od Boga, pozostawiam to Panu, nie muszę się martwić o to, co następuje po śmierci. Muszę się martwić o to, co następuje przed śmiercią. A to, co jest przed śmiercią, to mężczyźni, kobiety i dzieci, którzy nie znają w swoim życiu nic innego, jak tylko cierpienie. (...) Rozśmiesza mnie to, kiedy widzę, że są ludzi, którzy martwią się o piekło i niebo. (...) Martwienie się o te rzeczy oznacza brak wiary”.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (23):

Jan Radziszewski2020.08.12 17:35
apokalipsa w toku do kożca czasów 3 lat i 2-mc-e Duch św. 10.08.2020 r +++ Już teraz jesteście tuż przed wydarzeniami, które były od dawna wam przepowiadane, a które niebawem będą zrealizowane. Zły duch wie, że coś wkrótce się wydarzy, dlatego szykuje on swoje siły do tego decydującego starcia. Przypominam wam o niezbędnych przygotowaniach do nadchodzących wydarzeń. Już niedługo ludzie masonerii spowodują kryzys jakiego jeszcze nie było. Z dnia na dzień pieniądze stracą swoją wartość, szybko skończą się zapasy żywności, a działania rządów zmierzać będą do oddania diabłu ludzi przez szczepienia, w których będą maleńkie nanochipy. One oddadzą pełną kontrolę nad tymi, którzy się jemu poddadzą. Niebawem też Judasze Kościoła Świętego wprowadzą nowy Mszał, w którym zabraknie słów konsekracji. Od tego momentu nie będzie Najświętszej Ofiary, która będzie sprawowana jedynie w domach modlitwy przez kapłanów, którzy się temu nie poddadzą. W międzyczasie zajaśnieje Świetlisty Krzyż na Niebie, którego będą chciały zniszczyć siły zła, lecz nic z tego im nie wyjdzie. Od chwili Jego ukazania za siedem dni, Ja Osobiście oświetlę całą zamieszkałą ziemię, Światłem Bożej Sprawiedliwości. W tym czasie zatrzyma się czas na kilkanaście minut, a każdy człowiek ujrzy stan swojej własnej duszy Moimi Świętymi Oczyma. Zanim demon zacznie ponownie działać, każdy z was otrzyma kilka tygodni, na naprawę swojego życia i podjęcie niezbędnych do tej naprawy decyzji, zwłaszcza tych dotyczących waszego zbawienia. W tym czasie niektórzy ludzie będą uniesieni na obłoki Nieba, znikając z powierzchni ziemi. Syn zatracenia, Antychryst rozpocznie swoje rządy także w Kościele Świętym.
A co z aborcjami ratującymi życie?2020.07.22 23:19
Ciąża pozamaciczna? Zaśniad groniasty?
B-ba2020.07.22 18:39
Jeśli są słuszne eutanazje, a ten kuriozalny biskup na pewno tak sądzi, powinien być poddany eutanazji w pierwszej kolejności. Obleśny staruch!
poPO=kurw...i złodzieje i mordercy2020.07.16 17:54
staruchowi dobrobyt odebrał resztki rozumku!!! czekamy dziadu w piekle!!!
Zenon2020.07.16 17:25
Czy to skrajna demencja, ignorancja, czy kolejny duchowny z własnym nauczaniem!!? Co na to franciszkanie!!??
Matka Polka2020.07.16 17:20
Wygląda na to, że ksiądz emeryt bardzo się pogubił. Otoczmy go modlitwą, jeszcze nie jest dla niego za późno. I nie zapominajmy o naszych parafialnych duszpasterzach. Pax et Bonum.
Leszek2020.07.16 17:19
Przyznam, ze jak go czytam to mam wrazenie, ze jest cos nie tak z nim umyslowo - takich bzdur normalny nie powie. To jak bym sluchal Walesy na temat polityki.
STANISLAW2020.07.16 16:58
Byż może, że tenże biskup czytuje Frondę i stracił moralne rozeznanie. Tyle bluźnierstw tu przeciw wierze i moralności, że...
matis892020.07.16 16:44
No i znowu brawo Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik i jego masońskie, satanistyczne nurty w KK które pod masonem Bergoglio mają się najlepiej w historii.
Jozek2020.07.16 16:35
Kociolek juz sie grzeje...
Wojtek Polak2020.07.16 16:34
to nie arcybiskup tylko arcyprzygłup.
eaz2020.07.16 15:55
To już sodoma i gomora. Boże przebacz mu bo nie wie co mówi, i gorszy tych co czytają.
Jacek2020.07.16 15:25
Skoro brak Wiary dziś to norma wśród duchownych, to co się dziwić temu głosowi "rozsądku" z piekła rodem
espada2020.07.16 14:54
"Aborcja… zabijanie niewiniątek…! To moje najpiękniejsze i najprzyjemniejsze odkrycie! Zabijanie niewinnych zamiast winnych i zabójców z mafii! Zniszczę ludzkość i w ten sposób skończą, zanim się urodzą adoratorzy fałszywego Boga. I w sposób mrożący krew w żyłach, opisał zabijanie dzieci w łonie matki (aborcja) oraz przemoc seksualną i gwałty cielesne popełniane na dzieciach. Do tych odrażających opisów dodawał za każdym okrzyk:, „ale ubaw!” Tak samo Wyraził się mówiąc o młodych ludziach, którzy przez narkotyki doprowadzają się do ruiny. Innym razem, ponownie wspomniał o aborcji, zaczął się perfidnie śmiać i powiedział: “Nawet ustawowe pozwolenie od was dostałem!”. http://www.duchprawdy.com/niezamierzone_pouczenia_zlego_ducha_ks_bamonte.htm
Anonim2020.07.16 14:41
Tyle, że co on robi jeszcze w Kościele? Chyba wyznaje szatana?!
tok2020.07.16 14:25
Bardzo mądry człowiek, który zna życie i wie jak może ono bywać okrutne. Niemoralnością to jest pogląd Kościoła na antykoncepcję. Bo ta kościelna moralność stoi na wysokiej ambonie i dostrzega tylko własny interes.
Polak2020.07.16 14:19
Faktycznie zgroza, arcybiskup (niechby i emerytowany), a mówi jak człowiek.
Zych2020.07.16 14:12
Praktyczny człowiek. Oj, robiłby mydełko w latach 40-stych. Rudolf Hess na bank pochwaliłby taką przedsiębiorczość.
Andrzej2020.07.16 13:47
Niestety nawet duchowni gubią się w swoich zapatrywaniach i osądach. Wiara jest jedna i niezmienna, a do piekła nawet kapłani mogą trafić. Boże broń.
jula2020.07.16 13:33
Bredzi. Kłamie. Sieje zamęt. Piekło i szatani pod biskupią szatą (zamienił na łach)
MaxFiend2020.07.16 12:52
Ma rację. KK dopuszcza aborcję przy zagrożeniu życia matki i nie ma wtedy mowy o żadnym grzechu.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.16 12:35
zgrozą to jest to że polski kościół wspiera rząd który morduje dzieci nienarodzone!
Coco2020.07.16 12:33
Dziadziowi się coś porąbało w głowie!