Zakopane ostoją rodziny. Radni odrzucają szkodliwe prawo - zdjęcie
14.06.15, 13:16

Zakopane ostoją rodziny. Radni odrzucają szkodliwe prawo

1

Zakopane jako jedyna gmina w Polsce nie przyjęło programu „przeciwdziałania przemocy”, który w istocie jest programem przeciwdziałania polskości. Radni wskazują, że ustawa szkodzi rodzinie i jest niezgoda z konstytucją.

O uchwalenie programu apeluje rządowa pełnomocnik ds. równego traktowania, Małgorzata Fuszara. Radni z Zakopanego uważają jednak, ze podpisana przez Komorowskiego w 2010 roku ustawa jest w istocie sposobem na instytucjonalną inwigilację rodzin.

„Były stosowane różnego rodzaju naciski. Rada cały czas była dyskredytowana, mi.in. informowano radnych, że mogą zostać jak gdyby rozwiązani, mogą utracić mandaty za rzekome uporczywe uchylanie się od podejmowania decyzji w tej sprawie. Nie. Rada Miasta Zakopanego poprzedniej kadencji ośmiokrotnie  Powiedziała tej uchwale, która była tworzona na podstawie tej ustawy – nie” – mówi w rozmowie z „Radiem Maryja” Jerzy Zacharko, wicestarosta Zakopanego.

Eksperci wskazują, że ustawa jest całkowicie absurdalna i stawia rodzica w roli przestępcy. Niezgodne z prawem może być na przykład skłonienie dziecka do odmówienia pacierza, bo jeżeli ono sobie tego nie życzy, to należałoby to zaakceptować.

Najwięcej oburzenia wzbudza jednak umożliwienie urzędnikom samodzielnego odbierania rodzicom dzieci, bez decyzji sądu. Radni Zakopanego zaskarżyli w 2012 roku ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. Jak dotąd rozstrzygnięcia nie ma.

bjad/radiomaryja.pl

Komentarze (1):

anonim2015.06.14 13:48
http://fundacjamosinga.zgora.eu/?p=4485 15-letnia Agnieszka Baczyńska, uczennica dziewiątej klasy szkoły im. św. Marii Magdaleny we Lwowie. Od dziecka związana z Radiem Lwów, gdzie ostatnio zaczęła prowadzić samodzielną audycję. 17-go maja, Agnieszka trafiła na oddział intensywnej terapii dziecięcego wydziału Szpitala Klinicznego we Lwowie. W wyniku nieszczęśliwego wypadku, dziewczynkę czeka operacja kręgosłupa, ma złamane dwa kręgi, nie oddycha samodzielnie. Obecnie leży w reanimacji, lekarze czekają na wybudzenie. Już wiadomo, że koszty hospitalizacji, koniecznych leków i samej operacji, będą ogromne. Dziś nie znamy konkretnych kwot, ale pewnym jest, że za wszystko rodzice będą musieli zapłacić sami. Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc dla Agnieszki. Ewentualne wpłaty, prosimy kierować na konto fundacji: BGŻ SA 23 2030 0045 1110 0000 0222 0700 z dopiskiem ,,Agnieszka Baczyńska”