Pojmać go i odesłać Merkel! - zdjęcie
09.08.16, 11:54

Pojmać go i odesłać Merkel!

Krakowska policja poszukuje mężczyzny, który napadł z maczetą na jedną ze stacji benzynowych w Krakowie. Napastnik zażądał od kasjerki pieniędzy, a po kradzieży uciekł z łupem. Miał ciemną karnację i mówił z charakterystycznym akcentem „wskazującym na niepolskie pochodzenie”. 

Całe zdarzenie miało miejsce 19 lipca o godz. 23.30 (krakowska policja opublikowała informację na swojej stronie 8 sierpnia). Na stację benzynową na ul. Stojałowskiego 1 w Krakowie wszedł mężczyzna. Wyciągnął maczetę i grożąc pracownicy stacji zażądał gotówki. Po kradzieży pieniędzy uciekł. Całe zdarzenie – trwające kilkadziesiąt sekund – zarejestrowały kamery monitoringu.

Policjanci podają rysopis sprawcy. To mężczyzna w wieku około 25-35 lat, dobrze zbudowany, mierzący około 180 cm, z ciemnymi włosami i o ciemnej karnacji. Mówił z charakterystycznym akcentem wskazującym na niepolskie pochodzenie. W chwili zdarzenia ubrany był w czarną bluzę z kapturem, przez który przebiegały dwa jasne paski, białą koszulkę polo oraz ciemne spodnie jeansowe.

Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy mogą mieć informacje na temat sprawcy. Dzwonić można do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie (pod numer telefonu 12 6152650, 997 lub 112).

Informacje można także przesłać mailem na adres: [email protected]. Mundurowi gwarantują anonimowość.

kol/policja.gov.pl