Za ostatni grosz... Putina - zdjęcie
04.01.15, 20:30Władimir Putin (fot. Global panorama/Flickr.com)

Za ostatni grosz... Putina

5

Zdaniem wybitnego sowietologa i historyka, Władimir Putin odnawia image Rosji jako siły przeciwstawiającej się Zachodowi. Prezentuje on swój kraj jako silny, stanowiący alternatywę dla „zgniłego Zachodu”, którego bolączką jest poprawność polityczna, ateizm i walka o prawa homoseksualistów.

„W naszej świadomości właśnie Rosja "to ma być ten kraj, który broni krzyża, broni tradycyjnych wartości (…) pogoni gejów i lesbijki" – mówi prof. Andrzej Nowak w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. I przekonuje, że Rosja wkłada ogromne pieniądze w  finansowanie skrajnych partii prawicowych w Europie, bo w ten sposób zdobywa swoich zwolenników.

Według sowietologa, postawa zachodnich elit świadczy o jej ignorancji wobec tego, czym jest położenie pomiędzy Niemcami a Rosją. „I niektórzy ludzie, wcale nie jest ich mało, gotowi są modlić się do podpułkownika KGB, żeby przybył i wyzwolił ich od demona – czy to imperialistycznego, czy to od europoprawnej Conchity Wurst” – tłumaczy rozmówca „Rzeczpospolitej”.

Kolejnym dowodem ignorancji Zachodu jest według sowietologa zapominanie o tym, że pierwszą ofiarą i pierwszym krajem, który stawił czoło Niemcom w 1939 roku była Polska. „Twierdzono, że Rosja może robić w swojej strefie, co tylko chce, bo ma do tego prawo w ramach zadośćuczynienia za bezczynność Zachodu, za to, że alianci tak długo nie otwierali drugiego frontu” – zauważa historyk.

MaR/Wiadomosci.onet.pl/Rzeczpospolita

Komentarze (5):

anonim2015.01.4 21:17
Ultraprawica- co to za oksymoron? Realiści, Bracie MaR!
anonim2015.01.4 21:32
I patrioci!
anonim2015.01.4 22:42
I prawda!Pogonić homoniewiadomo i gender aż do Atlantyku!
anonim2015.01.5 8:14
Znalezione w sieci: Proste pytania dla tych którzy dostają piany na ustach kiedy pada słowo ROSJA. Które przedsiębiorstwa kupiła Rosja lub Rosjanie w Polsce za bezcen, a następnie zlikwidowała przez tzw. wrogie przejęcia? Może w Łodzi? Na Śląsku, w Starachowicach? Kto doprowadził armie Polskę do ruiny, tak że w tej chwili mamy zaledwie parę tysięcy żołnierzy zdolnych do walki? Czy to w Moskwie powstają prawa zakazujące w Polsce wędzenia mięsa? Kto limituje nam połowy ryb, produkcję mleka, cukru, etc.? Czy to Rosja kontroluje handel w Polsce przez 12 największych sieci handlowych? Ktoś może dać przykład kiedy Rosjanie przez podstawione osoby wykupują ziemie na zachodzie Polski? A może ktoś zna jakieś rosyjskie, lichwiarskie banki w kraju nad Wisłą? Kto zlikwidował całe nasze gałęzie przemysłu takie jak stocznie, elektronika, hutnictwo, zbrojeniówkę? A może Putin nałożył na nas haracz za emisję dwutlenku węgla, przez co prąd kosztuje Polaka dwa razy więcej tyle co wcześniej? Czy Rosja w Polsce propaguje demoralizację, niszczy rodzinę, patriotyzm młodzieży, gryzie katolików? Rosja nie pozwala budować dróg tak jak chcemy ze względu na dwa żółwie przechadzając się od sadzawki do sadzawki? Czy Rosjanie planują masowe osadnictwo na ziemiach polskich? Czy Rosjanie roszczą pretensje do 1/3 polskiego terytorium? Czy Rosja wspiera naszych wrogów takich jak banderowcy? Czy żąda od nas wysyłania kontyngentów wojskowych do Afganistanu, na Bliski Wschód czy ostatnio Afryki przy okazji niszcząc nasze interesy i powiązania handlowe? Czy Rosja narzuca nam swojego rubla, czy ktoś inny - euro? Czy Rosja zmusiła do emigracji około 4 milionów, głównie młodych ludzi po 1989 roku? Czy to Rosja kazała nam podpisach w 2006 roku traktat lizboński, który de facto zlikwidował suwerenność Polski? Pytań można mnożyć, bagaż historyczny stosunków Polsko-Rosyjskich jest ciężki jak cholera - ale każdy powinien zrozumieć najważniejsze jest to - co LEŻY w INTERESIE POLSKI a CO NIE!"
anonim2015.01.5 10:33
Jedno jest pewne: z Rosją nie mamy wojować, ale handlować na zasadach partnerstwa. I jest to mozliwe.