Verhofstadt dogaduje się z Petru i znowu atakuje Polskę - zdjęcie
21.01.16, 07:41

Verhofstadt dogaduje się z Petru i znowu atakuje Polskę

3

Belgijski eurodeputowany Guy Verhofstadt kontratakuje ma złożyć projekt rezolucji nt. Polski, gdzie znajdzie się apel o przyjęcie zaleceń Komisji Weneckiej. Zalecenia te nie są jeszcze wydane.

 

O projekcie rezolucji informuje RMF FM. Europejscy chadecy (frakcja EPP) do których należy PO-PSL, mają być przeciw. Przeciw będą europejscy konserwatyści (ECR), we frakcji których jest PiS.

Należący do liberałów (ALDE) Verhofstadt ma przedłożyć projekt o godz. 9 na spotkaniu liderów grup politycznych europarlamentu.  Od ich decyzji będzie zależeć, czy Parlament Europejski przyjmie rezolucję w sprawie Polski już za dwa tygodnie, na lutowej sesji plenarnej – zaznacza RMF.
Tekst rezolucji ma być krótki i dotyczyć głównie sprawy Trybunału Konstytucyjnego. W rezolucji będzie apel o przyjęcie przez polski rząd zaleceń Komisji Weneckiej i apel o ponowną debatę w PE z udziałem premier Szydło. Komisja Wenecka zajmuje się sprawą polskiego TK, ale nie wydała jeszcze żadnych zaleceń. Ma to zrobić w marcu.
Zdaniem komentatorów w Brukseli, na których powołuje się rozgłośnia swoje stanowisko w sprawie Polski Verhofstadt uzgadnia z Ryszardem Petru. Belgijski polityk liczy na to, że Petru będzie w przyszłości premierem Polski. Współpracownicy Verhofstadta przyznają, że jeżeli chadecy będą przeciw, rezolucja może nie przejść. Verhofstadt może liczyć na socjalistów (S&D), drugą co do wielkości grupę w PE. Jej liderzy wprost zapowiadają poparcie rezolucji. Podobnie mogą się zachować Zieloni i komuniści. Przeciw, oprócz chadeków i konserwatystów mogą być

Europa Wolności (EFD) oraz Europa Narodów (ENF).

 

KJ/rmf24.pl  

Komentarze (3):

anonim2016.01.21 8:07
petruszenko ma być premierem ? jakież żarty ? on oprócz atakowania pisu zwoływanie przerw nic nie zrobił żadnych projektów ustaw, międzynarodówka lewacka nie może ścierpieć że w Polsce rządzą Katolicy i to im przeszkadza a Belgia to moralna wydmuszka, już za chwile będzie tam czyste arabowo i powiem krótko gościu łapy precz od Polski !!!
anonim2016.01.21 8:09
Pierdu powinien trafić do pierdla za zdradę polskich interesów i szkodzenie Polsce...poprzez współprace z jej wrogami z zagranicy.
anonim2016.01.21 9:32
a KODy nie krzyczą że w NOCY!!!!! Jak to mówił swetru - tratwu: "diabeł działa nocą!" Teraz to mu nie przeszkadza???