Uzależnieni pielgrzymują do Lichenia - zdjęcie
28.07.11, 12:10

Uzależnieni pielgrzymują do Lichenia

4

- Jesteśmy stworzeni do tego, aby być w więzi z Bogiem i innymi osobami – mówi dyrektor miejscowego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym ks. Robert Krzywicki. Podkreśla, że na spotkaniach będzie można podzielić się swoją drogą przejścia od bycia samym do bycia w relacjach z innymi.

 

- Odbędą się także spotkania przy muzyce, prelekcje, spotkania z psychologami, terapeutami uzależnień, wolontariuszami i doradcami rodzinnymi. Spotkania trzeźwościowe zakończy w niedzielę Msza Św. w bazylice – informuje Robert Adamczyk z biura prasowego.

 

W Licheniu spotkają się zarówno ci, którym udało się wygrać walkę z nałogiem, jak również osoby, które dopiero poszukują motywacji, by się wyzwolić. Według ks. Krzywickiego, nałogi są taką samą chorobą, jak rak czy grypa i mogą dotknąć każdego.

 

Uczestnicy pielgrzymek zaznaczają, jak ważna jest pomoc przy wychodzeniu z uzależnienia. Bez bliskich, specjalistów oraz doświadczeń innych uzależnionych nie da się wyzwolić.

 

Centrum Pomocy w Licheniu istnieje od 2000 r. Powstało na bazie dwóch funkcjonujących tam wcześniej poradni: rodzinnej i dla ludzi z problemami alkoholowymi. Utworzenie takiego ośrodka było odpowiedzią gospodarzy sanktuarium, księży marianów, na apel Jana Pawła II o zajęcie się "nowymi ubogimi" dzisiejszego świata, czyli osobami uzależnionymi i ich rodzinami.

 

żar/Dziennik.pl

Komentarze (4):

anonim2011.07.28 12:59
<p>jak myslicie, może trzeba się wybrać?</p>
anonim2011.07.28 14:00
<p>Byłem w 2010 r., wybieram się teraz. Polecam wszystkim, nie tylko uzależnionym. Sam nie jestem uzależniony, a wybieram się na spotkania z wielką ochotą, ponieważ nigdzie nie usłyszycie tylu świadectw ludzi, kt&oacute;rzy czasem z&nbsp; samego dna, poranieni, skrzywdzeni, w ostatnij chwili, dzięki wielkiej miłości Boga, powracają do normalnego życia. Mitingi trwają cała noc, a wyglądają następujaco- osoba uzależniona wychodzi przed słuchaczy i opowiada o swoim uzależnieniu i o tym jak przestała pić, ćpać, kraść, źreć&nbsp;czy uprawiać chory seks.&nbsp;Często to osoby z tzw. dobrych dom&oacute;w, kt&oacute;rzy kiedyś zgubili kontak z Bogiem, ale On o nich nigdy nie zapomniał. Pogublili się, upadli, ale dzięki Jezusowi wr&oacute;cili. Naprawdę polecam, ponieważ czesto&nbsp; świadectwa są wręcz wstrząsające - jak człowieka, kt&oacute;ry uzależniony był niemal od wszystkiego i tylko dzieki temu, że trafił do Odnowy w Duchu św., ocalił życie. Tutaj program spotkań <a href=\"http://www.lichen.pl/pl/24/n_321/xix_ogolnopolskie_spotkania_trzezwosciowe\">http://www.lichen.pl/pl/24/n_321/xix_ogolnopolskie_spotkania_trzezwosciowe</a></p>
anonim2011.07.28 14:52
<p>+ Znam relacje z samego dna tylko nie wiem jak z dna wyciągnąć ?</p>
anonim2011.08.1 14:02
<p>&lt;p&gt;nie wiem czemu trollowaniem ma być wyrażanie negatywnej opinii o budowaniu świątyń na pokaz i za bardzo wielkie pieniadze&lt;/p&gt; &lt;p&gt;W dzisiejszych czasach takie pieniądze powinny być inaczej pożytkowane. Jest wiele os&oacute;b potrzebujących pomocy, a myślę, że Bogu nie zależy na kolejnej wielkiej świątyni, to jest marnotrawienie pieniędzy ku chwale Pana&lt;/p&gt; &nbsp;</p>