TYLKO U NAS! Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Nie chodzi o rozbijanie Kościoła, tylko jego oczyszczenie - zdjęcie
21.06.20, 12:30Screenshot Youtube - tajne komplety

TYLKO U NAS! Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Nie chodzi o rozbijanie Kościoła, tylko jego oczyszczenie

41

Fronda.pl: Od dłuższego czasu przeciąga się sprawa powołania komisji ds pedofilii. 19 czerwca poinformował Ksiądz, że komisja znów została zablokowana. Dlaczego?

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Komisja, jak już powiedziałem jest "dzieckiem niechcianym" polskiego establiszmentu politycznego. Sejm miał w piątek wytypować swoich kandydatów, ale znów do tego nie doszło. Głosowanie zostało przesunięte na bliżej nieokreślony termin. Jest możliwość wyboru, ale tego wyboru się nie dokonuje.

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus ostro sprzeciwia się obecności Księdza w tej komisji. Wydaje się to absurdalne, nawet biorąc pod uwagę oczywiste różnice poglądów ideowych czy politycznych...

Ta komisja, jako niezależna od polityków, jest niewygodna dla wielu środowisk, zresztą i po prawej i po lewej stronie. Pani Wielgus już wcześniej na łamach Gazety Wyborczej powiedziała, że absolutnie ja jako ksiądz nie mogę wziąć w jej pracach udziału, bo będzie to źle wpływało na ofiary. Tak jakby księża, czy w ogóle duchowni - chrześcijańscy, muzułmańscy, żydowscy - byli pozbawieni korzystania z praw obywatelskich. Dziś z kolei, na Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka zaczęła powoływać się na ... prawo kanoniczne. To już jest kabaret!

Dotychczas komisje sejmowe zajmowały się wydarzeniami z pierwszych stron gazet i ludźmi ze szczytów władzy. Tymczasem problem pedofilii to setki czy też tysiące pojedynczych tragedii w całym kraju. Czy akurat komisja sejmowa jest w stanie taki problem ogarnąć? Jak Ksiądz realnie wyobraża sobie prace takiej komisji?

Uściślijmy, że ma być to nie tyle komisja sejmowa, ile komisja państwowa, powołana na 7 lat. Komisja miałaby duże uprawnienia do przebadania spraw także z przeszłości, także z różnych względów dla różnych osób niewygodnych, które nigdy wcześniej nie zostały zbadane przez prokuraturę czy inne organy. To co mnie interesuje, to także działanie edukacyjne i profilaktyczne wraz z możliwością współpracy z organami państwowymi, samorządowymi, kościelnymi, organizacjami pozarządowymi, harcerstwem itd. Dla mnie istotna jest też również kwestia ochrony przed pedofilią dzieci niepełnosprawnych, zwłaszcza intelektualnie.

Po drugim filmie braci Sekielskich, w którym wypowiedział się Ksiądz o "lawendowej mafii", został Ksiądz ostro zaatakowany przez rodzime lewicujące media, które dopatrzyły się tutaj - by zacytować tę poetykę - "homofobicznych bluzgów wobec prześladowanej mniejszości". A przecież nawet Frédéric Martel, pisarz, zdeklarowany ateista i działacz gejowski przyznaje, że w środowisku duchownych - homoseksualistów istnieje skłonność do systemowego tuszowania skandali seksualnych...

Warto zresztą zwrócić uwagę na różnice między przypadkami pedofilii w środowiskach kościelnych a tymi w innych grupach. W wypadku struktur kościelnych mamy do czynienia ze specyficznym środowiskiem nieżonatych mężczyzn, w którym znów ma miejsce nadreprezentacja homoseksualistów. W wielu krajach zachodnich jest to nieraz znaczny procent. Pojęcia "lawendowej mafii" używam tylko i wyłącznie dla struktur takich jak w Kościele katolickim. Ta grupa tuszuje różnego rodzaju skandale, nie tylko zresztą pedofilskie. I to zarówno homoseksualne, jak i heteroseksualne. Tuszuje również chociażby skandale finansowe i wiele innych. Jednym z motywów, który przekonał mnie do zamiaru wzięcia udziału w pracach komisji, jest pragnienie wyjaśnienia, jak wyglądało to w czasach pontyfikatu Jana Pawła II. Z bardzo wielu relacji, które znam - a napisałem na ten temat kilka książek - panowała w Watykanie wokół papieża zmowa milczenia.

Celowo przywołałem tutaj głos Frédérica Martela. Ów zdeklarowany reprezentant środowska gejowskiego, choć ma bardzo krytyczne zdanie o Kościele, równocześnie przyznaje, że jest daleki od stawiania tez o obojętności Jana Pawła II na nadużycia seksualne. Jednak w Polsce nie brak osób, które takie zarzuty wobec polskiego papieża stawiają...

Widać wyraźnie, że ta mafia działała, celowo go dezinformując. Klasycznym przykładem może być tutaj sprawa arcybiskupa Pzetza, blokowana przez ówczesnego nuncjusza Józefa Kowalczyka. Gdy pani Wanda Półtawska przebiła się przez ten mur, Ojciec Święty wysłał komisję, która zbadała sytuację w Poznaniu. Papież zwracał się także m.in. do kardynałów amerykańskich, zwracając wyraźnie uwagę, że nie godzi się na tuszowanie skandali pedofilskich. Jan Paweł II wyłożył wówczas dokładnie, jakie jest stanowisko Kościoła wobec tego rodzaju przypadków.

Kojarzony jest Ksiądz jako ten, który widzi same anomalie w Kościele. Czy mimo wszystko nie zauważa Ksiądz w ostatnim czasie jakiś pozytywnych symptomów, gdy chodzi o reagowanie na zjawiska, o których rozmawiamy?

Największym paradoksem jest jednak to, że dzieje się to po kolejnych filmach Sekielskich, czy w ogóle po nagłaśnianiu kolejnych skandali w mediach. Natomiast wyraźnie widać, że istnieje duża grupa świeckich i duchownych, która nie godząc się na tuszowanie spraw, działa na rzecz oczyszczenia tej sprawy i wdrożenia odpowiednich procedur, choć niekiedy idzie to bardzo powoli. Znam księży i biskupów, jak biskup Mirosław Milewski z Płocka, którzy chcą problem raz na zawsze rozwiązać, dla dobra dzieci i młodzieży oraz dla dobra Kościoła. Widzę iskierkę nadziei, gdyż księża i świeccy mają coraz większą świadomość, że nie chodzi tu przecież o rozbijanie Kościoła, tylko oczyszczenie. Mam na swój użytek taką metaforę, że Kościół jest jak akwarium. Musi być przezroczysty. Musi być w nim filtr oczyszczający i dopływ świeżego tlenu.

Dziękując za rozmowę, życzę Księdzu znalezienia się w komisji.

Rozmawiał Tomasz Poller

Komentarze (41):

Kubiak2020.06.23 5:06
Ksiądz IZ ma całkowitą rację. Przecież nawet w Piśmie Świętem jest mowa o tym, który zdradził Jezusa. I znamy go z imienia i nazwiska. To był Judasz Iskariota a zdrady nie zamieciono pod dywan. To, że znamy imię tego, który zdradził tylko podkreśla fakt, że pozostali go nie opuścili. Dlatego oczyszczenie musi być aby pokazać ludziom wierność Jezusowi tej pozostałej wiekszości kapłanów.
major pilot dyp mgr. fizdaj tadeusz(abw)2020.06.22 20:51
witam po przerwie pozdrawiam wszystkich moich fanow.wkrotce sie spotamy w realu .dzieki za listy i zyczenia
John2020.06.22 21:12
A -Shift- słyszał?
Leon2020.06.22 20:32
Isakowicz kłamie. Bp Milewski bez dowodów skazał księdza za pedofilię, sąd go oczyścił a Milewski nie. Pod bokiem bp Milewskiego trwało chędożenie kleryków czemu zaprzeczał w listach do wiernych. Isakowicz mówi i pisze to co mu każą.
ladychapel2020.06.22 12:13
Nie chodzi o rozbijanie Kościoła, tylko jego oczyszczenie - dokladnie tego chcieli reformatorzy 500 lat temu. KK nie chcial jednak utraty przywilejow i wladzy i rozpoczal kontrrefromacje, ktora zasciankowa Polska z checia przyjela
f232020.06.22 9:29
Kościół Katolicki to szambo i syf. Nie ma czego bronić, czy ratować.
Jan Radziszewski2020.06.23 7:18
żydzie ot żydy katolików nie przebiją Co rodzynki diabła myślicie, że żydzi to jedyni sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) "żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.)
Jan Radziszewski2020.06.22 8:39
zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
John2020.06.22 1:59
Pedofilia i LGBT to tęczowa zaraza neomarksizmu i leninizmu przełomu wieków od czasów tzw. gejowskiej dumy, która stała się podstawową ideologią UE, lewactwa w USA i właściwie na całym świecie, czego owocem jest afera systemowej pedofilii w Niemczech pod patronatem Bundestagu. Co ciekawe stawiane są nowe pomniki Marksa, Engelsa i Lenina tak jak ostatnio w Niemczech.
Moshe Cvel2020.06.21 22:31
Od oczyszczania są Sądy róznego typu . Sąd orzekła oczyścił w tą lub inna stronę Nie mogą do "oczyszczania" słuzyc filmy . Film to scenariusz i producent ,który na filmie zarabia grube pieniądze bo po to kręci filmy. Dla celów zarobkowych a nie dla idei. Zna ktoś producenta ,który podzielił sie zyskami z filmu z "ofiarami" pokrzywdzonymi itp bohaterami tych filmów (ofiarami np. pedofili) Nie słyszałem. Ale mieli ci ludzie pieniądze ,żeby od byłych SB-ków kupować nielegalne materiały z Wydziału IV. Ci pedofile to ofiary szantażu SB byli ofiarami TAK , SB nic z tym nie zrobiła nie podali ich do Sądu .Teraz sprawy sa przedawnione.
Jan Radziszewski2020.06.21 21:49
co zapomniał X Zalewski zalecenie Jezusa " Mt 13:24-30 24. Inną przypowieść im przedłożył: Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swej roli. 25. Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. 26. A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. 27. Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast? 28. Odpowiedział im: Nieprzyjazny człowiek to sprawił. Rzekli mu słudzy: Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go? 29. A on im odrzekł: Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. 30. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza.
Szybka Randka sex2020.06.21 19:12
|Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! http://frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Foster2020.06.21 17:54
To chory kraj jak politycy przemawiają z kościelnej ambony. Wg mnie to ciężki grzech. a Kościół na to pozwala ?
Grzegorz 2020.06.21 17:39
Dobrze że mamy ks. Zalewskiego. Nieprzekupny wielbiciel prawdy, bolesnej ale prawdy.
Dark2020.06.21 17:08
Może ks. Isakiewicz powie coś o nie słusznie posadzonych.
Reytan2020.06.21 15:43
Isakowicz I Terlikowski to masonui I przyjaciele komuninistow.
Roman2020.06.21 21:52
Czas do lekarza, względne do psychologa.
ryszard2020.06.21 15:26
Kościół albo znajdzie w sobie siłę przywrócenia zasad, albo zostanie zamieniony , przez wrogów udających ocalicieli przy judaszowskim wsparciu, w sataniczną sektę.
STANISLAW2020.06.21 15:29
Kościół ma dość Bożej prawdy i łaski, tylko niektóerzy pasterze nie mogą sobie poradzić sami z sobą! Ot i cała odwieczna sprawa!
ryszard2020.06.21 17:45
Tak to odwieczna prawda, tyle tylko że środki manipulacji zewnętrznej są nieporównywalnie potężniejsze.
STANISLAW2020.06.21 15:25
Nie traktuj, Tadeuszu, Kościoła jako stajni Augiasza! Masz chore oczy duszy! Kościół to Chrystusowa sieć, w której są ryby dobre złe, zasiew jego pszenicy i chwatu. Nie wyrzucaj go aż do żniw! TEGO NIE ROZUMIESZ? NIE CZYTASZ W EWANGELII?
porażony lewacką głupotą2020.06.21 15:21
Najbardziej drastyczny przypadek pedofila w Polsce to niejaki Trynkiewicz, który nie tylko wykorzystywał dzieci, ale mordował. Skoro Trynkiewicz był nauczycielem, to zgodnie ze sposobem myślenia zidiociałych lewaków należałoby zlikwidować edukację.
Bianka2020.06.21 14:54
Oczyszczenie zawsze należy zaczynać od siebie, a potem zabierać się do innych..... Oczyszczanie z pedofilii nie było i nie jest proste w żadnym środowisku. To problem dość mocno zakorzeniony. Teraz, kiedy LBGT stało się modne, wiele osób chce zarobić na tym pieniądze- księża też. Nietykalności cielesnej trzeba bronić przed sądem, zgłaszać do prokuratury o ściganie, a nie nachodzić Bogu ducha winnych ludzi , pomawiać ich o niecnotę i nieustannie pokazywać palcem, że nic nie robią (chociaż robią ). Zdrowemu człowieku trudno jest zrozumieć czyny odmiennie kochającego i czasem nie wierzy w popełniane przez taką osobę przestępstwa- to do nas należy udowodnienie winy przestępcy we właściwych trybach, a nie w trybie od ucha - do ucha. Warto poczytać: https://www.radiomaryja.pl/kosciol/ks-bp-s-napierala-bog-blogoslawil-i-blogoslawi-diecezji-kaliskiej-czy-moze-sie-to-podobac-wladcy-tego-swiata-widze-skoncentrowany-atak-na-nasza-diecezje/
katolicka kretynizacja polski2020.06.21 14:39
kościół to bulgoczące szambo! przeżarte goownem...
Reytan2020.06.21 15:46
Komuniscii popieraja masona.
anonim2020.06.21 17:37
Uj, uj... frodowe cretino znowu wypuściło z siebie szambo...
AS2020.06.21 17:54
No i kto tu jest kretynem?
Putin2020.06.22 16:57
potem się żydzie dziwisz, że budowali wam komory gazowe
JonnyB2020.06.21 14:36
Christe Gottes ! Malo z tego kosiola juz zostalo.
Lena2020.06.21 14:34
Boże, daj więcej takich księży jak ksiądz Isakowicz - Zaleski.
Reytan2020.06.21 15:45
Komunisci popieraja masona Isakowicza.
anonim2020.06.21 17:36
A w swoim oddaniu Bergoglio, ksywa "papież Franciszek", nie da się wyprzedzić. I tak w ramach walki o nieskazitelność w KK coraz szybciej duchowieństwo i świeccy zmierzają do piekła śpiewając Bergoglio: wdzięk się rozlał na Twoich wargach, język Twój jak rylec biegłego pisarza, przeto bóg namaścił Cię hojnie...
JS2020.06.21 14:15
Kościół Powszechny "oczyszczany" jest także w ten sposób, że odchodzą z niego kapłani trzeźwo myślący i zachowujący zdrową naukę Jezusa, jak np. ks. Jarosław Cielecki, który został już zawieszony w naszym Kościele Katolickim. To oczyszczenie rozumiem, jako wychodzenie kapłanów z Kościoła, który dopuszcza się nie tylko tolerancji pedofilii i homoseksualizmu ale i nierządu z wielkimi tego świata, jak to robi biskup w bieli, Franciszek. Króluj nam Chryste ! Pozdrawia
anonim2020.06.21 17:32
Pozbędą się Bergolgio to reszta nastąpi bez przeszkód. Episkopat amerykański chciał w końcu zabrać się za rozwiązanie tego problemu u nich bo amerykańscy wierni dostali szału po tym jak wyszły na jaw afery np. kard. McCarricka. Nawet wstrzymano finansowanie Watykanu przez organizacje świeckie. No i Bergoglio wstrzymał działania Episkopatu amerykańskiego bo trzeba wypracować procedury. I na tym walka z pedofilią u amerykańskich duchownych się w zasadzie skończyła.
maska 2020.06.21 14:13
Jeżeli by chcieć uzyskać czyste akwarium to obawiam się, że niewiele by tam zostało. Zbyt długo już jest brudne i być może tylko rozbicie pomoże.
Ahmed2020.06.21 13:05
Co ma kościół do rozwiązywania tego problemu prokuratura, sąd i zapełnić więzienia księżami
verizanus2020.06.21 15:43
Księżmi Ahmed?? Księżmi? Na pewno??
stop tęczowej zarazie2020.06.21 12:52
Widać po elgiebetowskich trollach, że prawda boli.
realista2020.06.21 17:34
Bo kościól nie może się wyrzec pedofili bo to połowa księzy !!!!!!!!!!
Klerbusters2020.06.21 12:47
By wybrać taki pseudo zawód jakim jest ksiądz katolicki to już trzeba mieć dobrze zje-ba-ne po deklem
Lulek2020.06.21 12:50
Jeszcze gorzej trzeba mieć pod deklem, żeby takie coś napisać.