Trzaskowski katolikiem! Czy to żart? - zdjęcie
30.03.19, 20:26

Trzaskowski katolikiem! Czy to żart?

29

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, dla którego priorytetem jest tramwaj różnorodności i „Karta LGBT+”, postanowił jej bronić ze strony… wyznaniowej. W rozmowie z Onetem Trzaskowski  zapewniał, więc że nie jest żadnym antyklerykałem, ale… I tu zacytajmy jego wypowiedź: "Mam duży szacunek dla tradycji i dla Kościoła. Natomiast, gdy widzę, jak Episkopat wpisuje się w tezy pisowskiej propagandy to, jako katolik, odbieram to boleśnie”. Jednocześnie, odnosząc się do najbardziej bulwersującego elementu Karty, czyli do edukacji seksualnej, prezydent Stolicy stwierdził: Edukacja seksualna, przypomnijmy, będzie dobrowolna. Nikt nikomu niczego nie będzie narzucał. Chcemy z dziećmi rozmawiać o tym, że Internet nie jest anonimowy, a dzielenie się intymnymi treściami w sieci może przynieść opłakane skutki, że słowa ranią, tłumaczyć podstawy edukacji seksualnej, aby dzieci mogły się bronić przed pedofilią. Co to ma wspólnego ze światopoglądem?” Odpierając w powyższej wypowiedzi zarzut prowadzenia walki światopoglądowej, Trzaskowski dodał, że jeśli ktoś uważa, że lepszą edukację seksualną zapewni dom rodzinny albo Kościół, to nie pośle na lekcje tej edukacji swojego dziecka. Trzaskowski uważa również, że Episkopat nie przeanalizował karty LGBT, bo gdyby to zrobił, jego stanowisko byłoby inne. Dodał, że „Karta LGBT+” jest elementem szerszego programu pomocy słabszym i spychanym na margines państwa, o których i Kościół, i PiS zapomniał. Według prezydenta, „PiS robi to z pobudek czysto politycznych, by ponownie straszyć oraz dzielić Polaków. Co do populistów i cyników nie mam żadnych złudzeń. Od Kościoła katolickiego oczekiwałbym natomiast, aby stał na straży wszystkich mniejszości, wszystkich słabszych i zapomnianych”. Następnie prezydent przekonywał, że w „Karcie LGBT+” chodzi tylko o poszanowanie praw drugiej osoby, gwarantowanych przez polską konstytucję i europejskie traktaty. Odrzucił także krytykę norm WHO, na których ma się opierać edukacja seksualna w warszawskich szkołach, twierdząc, że na podstawie tych norm „będziemy uczyć dzieci tego, aby były tolerancyjne i zdawały sobie sprawę z tego, jakie ich działania mogą mieć konsekwencje np. szczucie w Internecie. Będziemy uczyli tego, jak sobie radzić z zagrożeniem pedofilii, dlatego że widzimy, że nie zawsze dzieci umieją się odnaleźć w takiej sytuacji”. Trzaskowski dodał przy tym, że nie wierzy w to, iż ktoś łapie się na „brednie, które kolportuje PiS”. Na końcu, jako rozczarowany katolik, prezydent Warszawy stwierdził: „Ja bym oczekiwał, żeby Kościół zabierał głos, gdy bici są ludzie w autobusach, gdzie szerzy się ksenofobia, czy antysemityzm. Szkoda, że zbyt często wtedy w Episkopacie panuje dojmująca cisza”.

Skomentować to można chyba tylko w jeden sposób: diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni. Zło „Karty LGBT+” jest przecież oczywiste dla każdego, kto choć trochę zna katolicką naukę moralną. A jeżeli prezydent Warszawy jej nie zna, tym gorzej! Nie powinniśmy mieć przecież nieuka w fotelu włodarza stolicy!

erl/onet.pl

Komentarze (29):

Polak Ateista Dumny Gej2019.03.31 11:33
Fronda odkryła Amerykę... Na rafała nie głosowałem zasadniczo właśnie z tego powodu i jak się okazuje miałem nosa, co pokazuje sytuacja z potraktowaniem Rabieja po jego wypowiedzi nt. małżeństw i adopcji. Bardziej bądź mniej ideologia katolicyzmu jest przeszkodą w funkcjonowaniu jako polityk wolny od uprzedzeń, walczący o równość i sprawiedliwość dla wszystkich. Katolicyzm jest ideologią, która zniewala i ogranicza racjonalne myślenie. Zdaję sobie sprawę, że Trzaskowski nie jest katolem na miarę marzeń fanatycznych ćwierćinteligentów z redakcji frondy, ale fakt jest faktem - to nadal katol, tylko katol lekkich obyczajów. Taki, który generalnie jest ok, ale jak przyjdzie do szczegółów wtedy pokazuje pazurki, nagle coś mu zacznie przeszkadzać, a to nazwa związku, a to wychowywanie dzieci przez pary jednopłciowe. Został prezydentem Warszawy jako drugi najlepszy kandydat obok Śpiewaka, dobrze się stało, że nie wygrał wiejski dresik Jaki, ale to nie zmienia faktu, że trzeba na niego uważać i trzeba go pilnować, bo jak się już przekonaliśmy nawet lajtowi katole mogą pokazać swoje katolickie rogi w najmniej spodziewanym momencie...
Pikuś2019.03.31 11:52
… pedryle, katole i bądź tu mądry, kto ma wszystkie "piąte klepki" w ogóle?
Pikuś2019.03.31 11:33
Zbok w garniturze, jest obywatelem świata, ale kolportuje brednie duże. Włada wieloma językami, ale najlepiej tym w "dziurze". Rozczarowany katolik, bo go pali w "rurze". Zmienia Warszawę w jedno g...o duże.
JR2019.03.31 10:50
Pamiętajmy, że zbliża się prima aprilis!
Jude2019.03.31 8:18
N.BONAPARTE: "Nie możemy skończyć pod rządami najlichszego z narodów. Żydzi to główni rabusie doby współczesnej, to sępy ludzkości."
tolo2019.03.31 7:42
U Nycza takim z pierwszej ławki. W końcu to z ekipy budującej Królestwo Boże pani Hani!
Andej2019.03.31 7:06
Taki jak HGW, antykatolicki katolik.
Mateusz Jegli\305\204ski2019.03.31 6:08
Zmartwię was lewaku Nowak, opętany przez demona. Katolikiem jest ten, kto wypełnia Wolę Boga a nie ten, kto tak siebie nazywa. Trzaskowski, to taki katolik, jak z was lewaku mrówka. Oczywiście, Trzaskowski, jako ochrzczony ma łatwiejszą drogę powrotu na łono kościoła. Wystarczy zrobić porządny ( zgodny z nauczaniem ŚwKRK, i Dekalogiem) rachunek sumienia. Póki co, to Trzaskowski jest zwykłym błaznem, któremu się wydaje, że może z Dekalogu i nauczania ŚwKRK wybierać, co mu odpowiada a co mu nie odpowiada, odrzucać. Problemem jest nie Trzaskowski a papa Franio i jego akolici, którzy starają się tak samo postępować. I stąd to zamieszanie, które już trwa niestety od Jana XXIII. Jak na razie, hierarchowie błądzą i to są tego skutki, skutki SVII. Oczywiście można zaklinać rzeczywistość, ale koń, jaki jest, to każdy widzi.
sry2019.03.31 4:16
Jak Trzaskowski tak może, katolikiem może być tylko wyznawca PIS - lamu!
matis892019.03.30 22:54
Platforma Obcych Interesów to organizacja jawnie antykatolicka tak samo jak inne lewackie partie. Jawnie i otwarcie zwalczają katolicką wiarę, moralność i naukę, reprezentując moralność od masonerii i antychrysta. To reprezentują jej posłowie jak i lewactwa, katolików tam nie ma, jest za to wrogość i całkowita przeciwność do katolicyzmu.
matis892019.03.30 23:00
Tylko lewakoateiści dziś najniżej padający na kolana przed Głową Watykanu swoim Panem, chwalą swoich lewackich polityków gdy ci jak głupi mówią że są katolikami. Bo lewakoateizm dziś bardzo lgnie do KK aby do niego wejść, byle by usnąć z niego Jezusa. Takie to niezmienne lewackoateistyczne uwielbienie kłamstwa, obłudy i taniej podróby, ludzi manekinów. Więc biją brawa gdy ich lewaccy politycy mówią że są wielkimi katolikami hehe.
JaKi2019.03.30 22:23
Hahahahh Podoba mi się że "niedzielni katolicy" z Frondy uważają się za katolików lepszych od Trzaskowskiego,chociaż bzdurne komentarze świadczą że o czymś przeciwnym. Chrzest niemowlęcy i niedzielna drzemka w kościele i już myślą że są katolikami hehehehh
enre2019.03.30 22:00
Mt 18-6: " Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza." Czy Trzaskowski to zna ? Jeśli nie zna, to nie jest z niego żaden katolik.
anonim2019.03.30 20:54
pendraaaa... Niestety zgodnie z zaleceniem WHO latarnikami muszą być lesbijki pedofilki i geje pedofile. Chodzi latarenkę wiesz? pendraaaa.... nie umiesz se polskich liter włączyć?
Cogito ergo sum2019.03.30 20:40
W takim razie dlaczego odwołuje się do wytycznych WHO? 5. Cele wytyczone przez WHO. Alarmowani przez Rodziców, zdecydowanie wspieramy ich w walce o ochronę dzieci przed deprawacją proponowaną przez WHO. Walka ta staje się zrozumiała i konieczna, gdy nie polegając na propagandowych hasłach, przywoła się fakty z publikacji wydanej przez Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia dla Europy i Federalne Biuro ds. Edukacji Zdrowotnej w Kolonii, pt. Standardy edukacji seksualnej w Europie. Podstawowe zalecenia dla decydentów oraz specjalistów zajmujących się edukacją i zdrowiem. Wystarczy zapoznać się z tabelami na stronach 38-51, aby zobaczyć jasno, że wyznaczone tam cele są nie do przyjęcia, nie tylko dla chrześcijan, ale dla wszystkich uczciwych ludzi, którzy kierują się dobrem dzieci. Oto wybrane cytaty: Grupa wiekowa 0-4 lata: przekaż informacje na temat „radości i przyjemności dotykania własnego ciała, masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa”; pomóż dziecku rozwijać „świadomość, że związki są różnorodne”. Grupa wiekowa 4-6 lat: przekaż informacje na temat „różnych koncepcji rodziny”; „Związki osób tej samej płci”. Pomóż dziecku rozwijać postawę „moje ciało należy do mnie”. Grupa wiekowa 6-9 lat: przekaż informacje na temat „różnych metod antykoncepcji”; „Seks w mediach (łącznie z Internetem)”; „Zadowolenie i przyjemność z dotykania własnego ciała (masturbacja/autostymulacja”. Pomóż dziecku rozwijać „zrozumienie pojęcia „akceptowalne współżycie/seks (za zgodą obu osób)”. Grupa wiekowa 9-12 lat: przekaż informacje na temat „przyjemności, masturbacji, orgazmie”; „różnych metod antykoncepcji i jej stosowaniu, mitów dotyczących antykoncepcji”; naucz „skutecznego stosowania prezerwatyw i środków antykoncepcyjnych”; przekaż informacje na temat „różnic pomiędzy tożsamością płciową i płcią biologiczną”. Grupa wiekowa 12-15 lat: naucz „umiejętności negocjowania i komunikowania się w celu uprawiania bezpiecznego i przyjemnego seksu”; pomóż dziecku rozwijać „krytyczne podejście do norm kulturowych/ religijnych w odniesieniu do ciąży, rodzicielstwa itp.”.
anonim2019.03.30 23:24
Czaszkowski liczy na to, co mu wkładają do głowy doradcy: że mianowicie wszyscy polityczni przeciwnicy to durnie.
Piotr Nowak2019.03.30 20:38
Żart! Kpina! Kurrwa! Paranoja i kłamstwo! Przecież nikt! Powtarzam NIKT! Kto nie jest za PiSem i nie wyznaje Jarozbawa - NIE MA PRAWA! Powtarzam! Nie może! To jest niemożliwe. Nie ma prawa być katolikiem. Przecież to oczywiste.
anonim2019.03.30 20:45
Nowak ! ty już dzisiaj nie pij!
Piotr Nowak2019.03.30 20:48
Czyli?
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.30 22:03
Piotr, daj spokój, co?
Piotr Nowak2019.03.30 22:33
Podszywanie się pod kogoś świadczy o frajerstwie. Małym fiucie i milionie kompleksów na tle społecznym, emocjonalnym i fizjologicznym. Jak się z tym czujesz? Co na to najbliżsi? Zgadza się prawda? Beznadziejny jesteś. Prawda? Nie przejmuj się. Jeszcze możesz być normalny a może nie.
pendragon666662019.03.30 20:32
katolicyzm to sekta ...........sekta poganska
Jozin z Bazin2019.03.30 22:05
ale ty jesteś debil paranoiku kochasz takie określenia i gdyby nie ekran to w ryj byś zarobił gnoju to tak kulturalnie napiszę
anonim2019.03.30 20:32
W Warszawie latarnik latarenką będzie uczył przedszkolne dzieci mastrurbacji. To ma zagwarantować rozkwit pedofilii na niespotykana dotąd skalę . Taką nadzieję ma Trzaskowski z Rabiejem
pendragon666662019.03.30 20:33
wolalbys aby to robili koscielne nieroby
moher2019.03.31 7:32
Ecce Crucem Domini! Fugite partes adversae! Vicit Leo de tribu Juda, Radix David! Alleluia!
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.30 20:30
"ZŁO Karty LGBT+” jest przecież oczywiste dla każdego, kto choć trochę zna katolicką naukę moralną" Wcale nie! Ja znam i wcale nie jest to dla mnie oczywiste. Czuwaj!
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.30 22:02
No! ten wpis mi wyszedł, ale czy dobrze? Czy znowu coś palnąłem nie tak? Już mi się wszystko miesza, przepraszam was bracia teologowie. Czuwam!
anonim2019.03.30 23:19
Palnąłeś, ale jest ratunek. W Biblii. Zacznij od tego: „Każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców.” [Mt 7,17n] Skoro więc LGBT jest złe, to pochodzące od niego akcje też są złe, niezależnie od tego, jak bardzo smacznie wyglądają i urokliwie pachną.