Sondaż: Komorowski wygrywa. Efekt nieuczciwej debaty? - zdjęcie
18.05.15, 17:50

Sondaż: Komorowski wygrywa. Efekt nieuczciwej debaty?

26

Debata oparta na straszeniu PiS, manipulacją i atakiem na katolickie wartości być może przyniosła efekt. Według sondażu Millward Brown dla Faktów "TVN" w drugiej turze wyborów zwyciężyłby Bronisław Komorowski. Poprzeć chce go obecnie 47 proc. ankietowanych. Duda ma cieszyć się poparciem 44 proc. wyborców. 9 proc. respondentów wciąż nie wie, na kogo oddać swój głos.

Już widać popłoch w mainstreamie. 24 maja wybory prezydenckie, dlatego wszystkie ręce do pracy, by zwyciężył Bronisław Komorowski. TVN od zawsze wspiera rząd i Pana Prezydenta, dlatego zdecydował się na publikację sondażu, który pasuje pod ich linię.
 
Wiemy jak wygląda polska rzeczywistość sondażowa. Pamiętamy wyśmienicie, że Komorowski przed I turą wyborów prezydenckich, miał prawie pewną wygraną. Stało się inaczej. Miejmy nadzieję, że Polacy nie nabiorą się na sztuczki sztabu Komorowskiego, jego agresywną i jak już dziś wiemy kłamliwą retorykę. 

Z drugiej strony sondaż przeprowadzono jeszcze dzisiaj, może więc on odzwierciedlać wynik wczorajszej debaty prezydenckiej. Co by nie mówić o postawie Andrzeja Dudy w jej trakcie, która mogła być rzeczywiście bardziej dynamiczna, to fakty są nagie: Bronisław Komorowski w swojej retoryce posługiwał się manipulacjami i nieprawdą. Nieustannie atakował Dudę za to, że PiS "nie zrobiło tego i tamtego". Komorowski zapomniał, że PiS rządziło przez dwa jedynie lata i to w bardzo trudnych warunkach, musząc współpracować z Giertychem i Lepperem. Komorowski zarzucał Dudzie działania na niekorzyść górników, opierajac się - jak się dzisiaj okazało - na całkowicie wyrwanych z kontekstu wypowiedziach kandydata PiS. Dalej Komorowski atakował Dudę sprawą in vitro, fałszując katolickie nauczanie i wzywając by Duda "nie mieszał" w tę sprawę św. Jana Pawła II, co jest absurdem wprost niebywałym. 

Mówiąc krótko, Komorowski swoją debatę oparł na nieuczciwych zagrywkach. Duda wypadł słabiej, bo mówił prawdę - a formuła debaty, zakładająca bardzo mało czasu na wypowiedź, skutecznie promowała ciosy poniżej pasa. Nikt nie zdoła w ciągu trzech minut odpowiedzieć przekonująco na manipulacyjne ataki, które opierają się na kliszach utrwalonych przez lata kłamliwej, antypisowskiej propagandy szerzonej przez lewicowe media w rodzaju "Wyborczej" czy "TVN". Komorowski sięgnął po tę ohydną broń bez wahania. Pokazał, że jest gotów zrobić wszystko, by te wybory wygrać. Andrzeja Dudę, traktując go nieuczciwie, po prostu zlekceważył. To nic dziwnego - przez lata swoich rządów lekceważył wszystkich Polaków, czemu dał wyraz odrzucając wszystkie wnioski o referenda. Tego nic nie ukryje i żadna retoryka Komorowskiemu nie pomoże. Jeżeli wygra wybory, będzie to podwójną tragedią: nie tylko dlatego, że jest prezydentem złym, ale dlatego także, że jak się wczoraj wyraźnie poraz kolejny okazało, jest człowiekiem wyjątkowo aroganckim i cynicznym. To nie jest prezydent, jakiego potrzebuje dzisiaj Polska.

Wszyscy, którzy wciąż wahają się, na kogo oddać swój głos, powinni po wczoraszej debacie wiedzieć już jasno: to wybór między Polską uczciwości i szacunku, a Polską manipulacji i pogardy. 

 
bjad

Komentarze (26):

anonim2015.05.18 18:02
Sadzac po agresywnej i zafalszowanej kampanii Komorowskiego, Duda jest dla oboza rzadzacego duzym zagrozeniem. Jesli Komorowski wygra w tych wyborach, mozna bedzie tylko powiedziec: "Jaki prezydent taki narod." albo "Ma narod takiego prezydenta na jakiego zasluguje".
anonim2015.05.18 18:09
Nie wierzę w to, że na Komorowskiego chce głosować 47 procent Polaków.
anonim2015.05.18 18:23
@bene(q5) - po prostu nie chce mi się wierzyć, iż ten facet, zwykły półanalfabeta i gnida cieszy się taką popularnością.
anonim2015.05.18 18:35
Bo naraził się Duda żydokomunie" Jedwabne". A media i gazety czyje? Komrowski jak kundel szczekał PIS-em . A podobno jest rezydentem wszystkich Polaków? To wyborców od PIS-u nie ma nie istnieją.Ale JOW-y mu się marzą.Młodzi go ocenią.
anonim2015.05.18 18:48
"Bronisław Komorowski w swojej retoryce posługiwał się manipulacjami i nieprawdą" Przecież po to są debaty.
anonim2015.05.18 19:01
Z Komorowskiego wyszła bufonada, podobnie jak z Wałęsy w 1995 roku. Dlatego poza zdeklarowanymi zwolennikami nie pozyska elektoratu.Dlatego uważam, że większość narodu da jednak panu Dudzie szansę, ponieważ stara generacja polityków już się nie sprawdza.
anonim2015.05.18 19:02
Sztab Dudy musi się zmobilizować, aby ne wypuścić zwycięstwa do ekipy Bronka/PRL-bis.
anonim2015.05.18 19:23
Przed pierwszą turą też Komorowski prowadził w sondażach.Druga sprawa że TVN jest tak obiektywny jak Tusk prawdomówny zwłaszcza jeśli chodzi o obietnice wyborcze.
anonim2015.05.18 19:59
@Czesio. "TTiP", "prawa reprodukcyjne kobiet" - ki czort to pierwsze ,a czego interesuje drugie Czesia ? No bo rozumiem, że chyba nie jest kobietą, która ma zamiar się "reprodukować" ?
anonim2015.05.18 20:18
A ja ,razem z Żoną oglądałem i słuchałem , i to pierwszy raz w życiu [nie posiadamy telewizji polskiej] , kandydata Dudę i wrażenie było powalające... Skojarzył się nam z panienką przyłapaną na masturbacji pod ławką na lekcji religii. Myślimy że skoro NASZ KRAJ ma takiego głównego kandydata to po prostu na niego zasługuje... Jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz - Trzymamy kciuki Panie Duda !
anonim2015.05.18 20:34
Przerazajace jest dla mnie, ze tylu katolikow utozsamia sie z pogladami Komorowskiego i chce na niego glosowac. Sa tylko dwie drogi Chrystusa i ANTYCHRYSTA, nie ma drogi POsredniej.Komorowski chce pogodzic te dwie drogi a tego sie nie da. Jezeli chodzi o in vitro to Duda przypomnial nauke sw. Jana Pawla II a na Komorowskiego podzialalo to jak na diabla swiecona woda. Trzeba przypomniec, ze kto oddaje glos na Komorowskiego zgadza sie z jego pogladami i posrednio ponosi odpowiedzialnosc za jego dzialanie przeciwko nauce Kosciola. Nie mozemy, my katolicy zaprzec sie nauki Chrystusa i Jego Kosciola. I dzien 24 maja, Dzien Zeslania Ducha Swietego niech bedzie dniem swiadectwa i naszej wiary w Chrystusa i Jego Kosciol.
anonim2015.05.18 21:00
Debata została sfałszowana. Dzięki, frondo, za ten tekst. Ubawiliście mnie:)))
anonim2015.05.18 21:17
Winą Dudy (czy też jego doradców) jest to, że pozwolili na cynizm i arogancję Komorowskiego, wyrzekając się ewidentnych atutów, względnie sięgajać do ich rzadko. Pierwsze pytanie Dudy (z tragicznym Jedwabnem i "narodem sprawców") uważam za strzał w stopę. To nie jest ból wyborcy, którego należy zdobyć! Owszem, jakiś jest, ale na 11 miejscu; tak wiem, to źle, ale najpierw trzeba wygrać, a potem ludzi uświadamiać. Podobnie jazda z zaborami i COP-em... No ludzie! Wszystko to prawda, ale Duda nie ma zdobyć elektoratu PiS, dla którego to jest ważne, ale ma zdobyć elektorat Kukiza, Korwina, a przede wszystkim ma zdobyć tę ogromną rzeszę niemych i złamanych śmieciówkami, kredytami, emigracją, robotą za gorsze, przestraszonych PiS-em! To im ma powiedzieć - "Jestem waszym człowiekiem, to na mnie czekaliście, ja was wezmę w obronę i tylko ja, a tym którzy się boją przysięgam, włos wam z głowy nie spadnie, was okłamywano!" Duda musi to zrobić ponad Komorowskim, obok PO, obok mediów, ale z ich wykorzystaniem, aby ten głos wybrzmiał. Nie można zamykać się dokładnie w tym na co liczy PO: na dziejach, historii, choćby i chwalebnej, ale nie tu i nie teraz jest ten czas.
anonim2015.05.18 21:30
Krążył od wczoraj taki mem z Kaczyńskim podpisany mniej więcej: "Debata była sfałszowana bo Duda przegrał" - a tu proszę, fronda jak u Barei :D Dzięki, na Was można zawsze polegać.
anonim2015.05.18 21:57
@Eccehomo A czemu Ty sie dziwisz Czesiowi, ze go prawa reprodukcyjne kobiet interesuja? Tym tematem interesuja sie wszyscy, a ze swada peroruja na ten temat i narzucaja swoje zdanie glownie panowie: politycy, ksieza, i rozne " pany Terlikowskie". a wszyscy oczywiscie to wybitni specjalisci z doswiadczeniem kobiet w wieku reprodukcyjnym. A i jeszcze starsze babcie tez lubia sie na ten temat powypowiadac.
anonim2015.05.18 22:00
Blokowanie "miejsca" a "etatu" to dwie różne rzeczy. Może i ktoś na tym stanowisku pracuje, ale umowy na stałe nie dostanie bo w każdej chwili na jego miejsce trzeba przywrócić Dudę jak mu się odechce polityki.
anonim2015.05.18 23:24
nie przeceniajcie znaczenia debat, bo i tak elektorat Kukiza nie zagłosuje na Bronka. jakoś dziwnie spokojny jestem wyniku i zwycięstwa A. Dudy. najważniejsze, że nie dał się sprowokować.
anonim2015.05.19 0:13
"Hahaha. Sfałszowano wyniki debaty? Co za kretyni w tej frondzie pracują :D"... Rid Ból dodał Mu skżydeł!!!!!!
anonim2015.05.19 0:16
"Debata została sfałszowana. Dzięki, frondo, za ten tekst. Ubawiliście mnie:)))" Ódało się, nie usnąłem pżez 90. minót!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anonim2015.05.19 0:23
"A ja ,razem z Żoną oglądałem i słuchałem , i to pierwszy raz w życiu [nie posiadamy telewizji polskiej] , kandydata Dudę i wrażenie było powalające... Skojarzył się nam z panienką przyłapaną na masturbacji pod ławką na lekcji religii. Myślimy że skoro NASZ KRAJ ma takiego głównego kandydata to po prostu na niego zasługuje... Jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz - Trzymamy kciuki Panie Duda "... Jeżli mamy tak światłych POlaków; to pełen BULÓ trzymam kciuki za POLskie!!!
anonim2015.05.19 4:45
Chciałbym jeszcze dodać, że każdemu oczywiście wolno interesować się każdym tematem, niezależnie od jego płci, wieku, wykształcenia itd. Razi mnie jedynie nowomowa np. sformułowanie "prawa reprodukcyjne" wypierające słowo "macierzyństwo". Dzieci nie są produktami.
anonim2015.05.19 6:45
@Eccehomo - w cywilizacji śmierci dzieci SĄ produktami, dokładnie tak jak produktem przemysłu drobiarskiego są kurczaki - je też można bezkarnie i beznamiętnie zabijać.
anonim2015.05.19 7:52
Prezydent Bronek już pokazał jakim jest prezydentem. Czy społeczeństwo chce mieć takiego Prezydenta, który działa na niekorzyść społeczeństwa. Ustawy które podpisał uderzają bezpośrednio w przeciętnego Polaka. Czy mamy być mądrzy po szkodzie. Prezydent jest wyszkolony w mamieniu narodu, dlatego że mówi dobrze a postępuje niegodnie, bo przeciwko społeczeństwu. Mówi się nam że obiecanki Dudy to kłamstwo, bo brak pieniędzy w budżecie. Drogę rządzenia jaką chce wybrać Duda, to droga Orbana w którym Orban opodatkował przymioty zagraniczne. Tym samym dostarczył pieniądze do budżetu i sprawił, że podatek stał się sprawiedliwy wobec przedsiębiorców Węgierskich i zagranicznych. Polscy politycy ulegli szantażom korporacją międzynarodowym. Dlatego bardziej wspomagają korporacje kosztem społeczeństwa. Pozwalają na umowy śmieciowe, pracę do 67 lat, brak podatku z giełdy, banków, przedsiębiorstw, supermarketów. Budowanie polskich zakładów pracy osłabi negatywny wpływ korporacji na; społeczeństwo, politykę, gospodarkę. Pytam więc, jak Polska ma dobrze funkcjonować gdy podmioty międzynarodowe narzucają swoją wolę.
anonim2015.05.19 9:21
bogdanunsie nie "pozwalają na umowy śmieciowe" tylko tak pałują podatkami, że nawet one są lepsze od umowy obłożonej haraczem.
anonim2015.05.19 9:46
Fronda to fałszywi katolicy....
anonim2015.05.19 9:58
Sondaże przygotowują mentalnie naród do przekrętu wyborczego. Pilnujący żyrandola musi wygrać.