30.09.19, 14:45

Senator Bobko odkrył Amerykę? ,,Jesteśmy pionkami''

Prof. Aleksander Bobko, senator PiS, skarży się "Gazecie Wyborczej" na... pracę Marszałków Sejmu i Senatu. Jak mówi, oni nie są w ogóle podmiotowi, a posłowie i senatorowie "czują się pionkami". W nadchodzących wyborach prof. Bobko nie otrzymał rekomendacji władz PiS.

Senator Bobko rozmawiał z dziennikarką "Gazety Wyborczej" między innymi o sprawie Mariana Banasia. Odniósł się do decyzji marszałek Sejmu Elżbiety Witek o odwołaniu trzech wiceprezesów NIK.

"To jest przyczynek, niestety, bardzo smutny, do tego, czym jest dzisiaj parlament. Nie jest parlamentem. Marszałek Sejmu nie jest marszałkiem Sejmu. Nie jest podmiotem, lecz bezwolnym wykonawcą instrukcji politycznych. Pani pytała, czy jako senator czuję się jako pionek. Czy jako posłowie czujemy się pionkami. No, czujemy się pionkami. Ale my to jeszcze pal sześć. Jednak nawet marszałkowie Sejmu i Senatu nie są podmiotowi! Druga i trzecia osoba w państwie!" - powiedział Bobko.

Senator mówił także, że bardzo nie podobał mu się "klimat nagonki na sędziów" jaki prezentowała telewizja publiczna. "Tak być nie powinno" - mówi Bobko. W jego ocenie jednak także sędziowie zachowują się źle. "Mam też ogromne pretensje do środowiska sędziowskiego, że ta sytuacja pewnego nacisku na nich nie spowodowała jakieś autorefleksji. Że może jednak coś jest nie tak i należy się poddać samokrytyce" - wskazał.

Polityk opowiadał też, że nie mógł zgodzić się na nakaz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oddawnia pieniędzy w związku z "aferą" wokół premii dla członków rządu (był Bobko wiceszefem resortu nauki i szkolnictwa wyższego).

"Nie godzę się na to, żeby ktokolwiek, nawet prezes Kaczyński, mówił mi w trybie rozkazującym, co ja mam zrobić ze swoimi uczciwie zarobionymi pieniędzmi. I jeszcze obwieszczać to całemu światu" - powiedział Bobko.

Polityk przyznał też, iż żałuje poparcia kandydatury Mariana Banasia na szefa NIK.

"To była krótka piłka. Dostaliśmy jak zwykle instrukcję. Obyczaj jest taki, że nikt o nic nie pyta. To nie jest dobry obyczaj" - powiedział.

bsw/wpolityce.pl

Komentarze

Mirek2019.09.30 18:01
Bobka nie wystawili z powrotem do senatu i bobek ma "kłopot" . A z kłopotami gdzie się idzie ......no gdzie .......ano na Czerską . Szczujnia tylko czeka na takie bobki .
Atheisten sind dumm - A. Einstein2019.09.30 16:44
@max Dann pisse ich auf Ihr verdammtes Grab.
Asmo2019.09.30 16:13
He, he, he! Ale strzał w stopę. Więc mówicie, że senator nie odkrył Ameryki, że to normalka w partii PiS :D:D:D
Tom Bombadil.2019.09.30 16:06
Ale - kurna - samo nazwisko...
Max Fiend2019.09.30 15:27
No i wszystko jasne jak było z "honorowym oddawaniem" "bo nam się należało!". Taka to bolszewicka pisowska "uczciwość" :-D
athos2019.09.30 15:18
Prof. Bobko ma rację. Polityka to gra zespołowa, która ma szefa, a szef ma funkcjonariuszy do wykonywania poleceń. Polityka nie jest sferą wolności i nie szanuje indywidualności. Myśli szef, reszta zapoznaje się z jego myślami. Polityka jest dla ludzi przeciętnych.
Jaka ku... mać, tak ku... nać - Albert2019.09.30 15:15
To nie ma żadnego znaczenia czy "dzielnicowy" to Albert, Keller-Krawczyk, pedał, Nowak i taka czy inną ku..wa. To kur...stwo wyniósł z kur... kiego domu, żył całe swoje życie jak ku ..,wa, więc trudno oczekiwać by, że powoli zdychając przed komputerm, będzie inna ku...ą. Jaka ku... mać, tak ku... nać.
anonim2019.09.30 15:08
na Żoliborzu w małym domeczku pomiędzy Ludźmi - tak po sąsiedzku ... sam , bez teściowej , bez dzieci , żony , mieszkał staruszek pewien zmarszczony ... Jako , że kotów hodował parkę , sierścią pokrytą miał marynarkę ... oraz w skarpetach i w zębach dziury co dopełniały obraz ponury. Cicho się jakoś po świecie plątał , ni prawa jazdy , ni w banku konta ... z rodziny został sam z Siostrzenicą - co WIELOKROTNĄ była Dziewicą. Miał ten staruszek do Władzy parcie ... i o tę Władzę walczył zażarcie. Wreszcie na przekór całemu światu wskrzesił z szumowin Partię Frustratów , która na skutek losu przekory w końcu wygrała w Polsce wybory ... i bez wątpienia za ich przyczyną , okropnie nam się dziadek "rozwinął" Realizując swój pomysł śmiały , podporządkował sobie Kraj cały ... Rozdawał "stołki" i Kasą dzielił , tłumacząc reszcie obywateli , że choć jest kiepsko i gorzej będzie , to on ich DOBRO wciąż ma na względzie (nie czerpiąc z tego korzyści żadnych - sam skromny , biedny i nieporadny) .. wtem nagle szarym styczniowym świtem w świat poszły wieści niesamowite : otóż nie tylko dom i dwa koty , lecz jeszcze kilka MILIARDÓW złotych .. tak pomalutku do grosza grosik smętny dziadunio Polsce zakosił .. więc dziś MĄDRZEJSI tym doświadczeniem , na przyszłość CZUJNI bądźmy szalenie .. i nauczeni bieżącą chwilą wciąż pamiętajmy : ... POZORY MYLĄ
Patriota 2019.09.30 15:23
Dlaczego nie POdpisujesz się jak zwykle ateista dumny pederasta, czy jakoś tak! Myślisz imbecylu, że zmieniając nicka zmienisz osobowość?! Nic z tego. dla mnie POzostaniesz antypolskim, zaprzanym trollem, śmierdzącym ruskimi onucami
Patriota 2019.09.30 15:04
Wszystkie bobki do gówna wybiórczego!!!!