Samorządowcy do Dulkiewicz: Pani kompromituje samorząd!!! - zdjęcie
06.06.19, 10:50screenshot Youtube - Tomasz Lis

Samorządowcy do Dulkiewicz: Pani kompromituje samorząd!!!

27

Aleksandra Dulkiewicz, która od zaledwie kilku miesięcy jest prezydentem Gdańska, zdążyła do siebie zrazić już znaczną część Polaków, a w szczególności gdańszczan. Teraz kilkunastu przedstawicieli środowisk prawicowych oraz naukowców skierowało do niej list otwarty, w którym wskazują między innymi na narastającą brutalizację języka debaty o Gdańsku oraz samej Polsce, która „[…] prowadzi do dalszego demontowania wspólnoty tworzonej przez mieszkańców”.

Mediom list ten przekazał przewodniczący klubu radnych PiS Kacper Płażyński. On sam również się pod nim podpisał, podobnie jak dwoje dawnych działaczy opozycji antykomunistycznej Joanna Duda-Gwiazda oraz Andrzej Gwiazda, atakże Czesław Nowak oraz kilkunastu gdańskich naukowców, taki jak prof. Jerzy Falandysz z Uniwersytetu Gdańskiego, prof. Piotr Czauderna czy dr hab. med. Tomasz Zdrojewski z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego”.

Piszą:

Narastająca brutalizacja języka debaty o naszym mieście i o naszym państwie prowadzi do dalszego demontowania wspólnoty tworzonej przez mieszkańców, pogłębiania podziałów społecznych, a w efekcie może skutkować kompromitacją naszego samorządu, reprezentującego przecież wszystkich gdańszczan”.

Podkreślono, że autorami wypowiedzi, na które chcą zwrócić uwagę autorzy listu, są przedstawiciele środowiska politycznego Aleksandry Dulkiewicz, dlatego też to na jej ręce postanowili go skierować. Czytamy między innymi:

Pani zastępca stwierdził niedawno, że przyczyną wybuchu II wojny światowej było „złe słowo”. Najwyraźniej nawiązując do współczesnego, mglistego i często wykorzystywanego w walce politycznej pojęcia „mowy nienawiści” wskazał wprost, iż Polacy są współodpowiedzialni za rozpętanie najbardziej krwawego konfliktu w dziejach ludzkości. Trzy tygodnie później, podczas sesji Rady Miasta Gdańska, w trakcie dyskusji o przyszłości terenu Westerplatte, jeden z radnych Pani ugrupowania porównał rzeczywistość dzisiejszej Polski do najgorszych czasów panowania komunizmu. Inna radna z koalicji tworzącej Pani zaplecze polityczne przyrównała z kolei działania „rządu w Warszawie” (sic!) do interwencji zaborców”.

Podkreślili, że Dulkiewicz nie próbowała tych wypowiedzi powstrzymać ani nie prostowała „[…] prowokacyjnych kłamstw o polskiej historii”. Wskazali, że prezydent Gdańska nie wykonała żadnego gestu, który mógłby obniżyć temperaturę sporu, co więcej – sama wygłosiła konfrontacyjną przemowę, w której Rzeczpospolitą Polską nazwała „państwem opresyjnym”.

Sygnatariusze listu przypomnieli, że to Niemcy wywołali II wojnę światową i dodali:

Działania polskiego rządu posiadają demokratyczną legitymację. Inicjatywa mająca na celu stworzenie przez państwo nowego muzeum na terenie Westerplatte nie jest aktem agresji ani przygotowaniem do aneksji terytorialnej. Gdańsk jest częścią Polski, a gdański samorząd częścią polskiej administracji publicznej”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (27):

Icek2019.06.9 19:31
Czyje interesy prezentują prezydenci "europejczycy"" z totalnej tęczowej targowicy warszawki,trójmiasta,poznania,wrocławia? Polski i Polaków czy IV rzeszy i szwabów?
pt.Dulkiewiczowej drożdżwka 22019.06.8 22:07
odc.I- Dulkiewiczowej drożdżówka ciągle mi chodzi po głowie, ale nie pamiętam... komu ona ją proponowała. Mogło być więcej tych osób. Na pewno jej drożdżówka jest słodka, ale czy aby nie jest z BUDYNIEM? !?!?
Ryszard Olejniczak2019.06.7 7:39
Czas powiedzieć prawdę - to tchórzostwo prawicy sprawiło, że Gdańsk wpadł w ręce agentury.
Dariusz Andrzej Kowarczyk2019.06.7 0:36
Przygladam sie i czekam, kiedy panstwowcy przystapia do naprawy Rzeczypospolitej eliminujac anty-panstwowcow (jacy z nich samorzadowcy) z zycia publicznego. W chwili obecnej autorytaryzm wladzy ustawodawczej jest nakazem chwili.
ewa2019.06.6 23:28
potrzebana idiotka z wibratorem w głowie zamiast mózgu!!!
katolicy2019.06.6 20:35
Najnowsze wieści z Gdańska: (List społeczny w tej sprawie) Módlmy się za prezydent Gdańska i jej środowisko oraz środowisko PO KO, żeby zrozumieli , że II wojnę światową wywołali Niemcy pod rządami Adolfa Hitlera. A nie tak jak sugeruje środowisko gdańskie pani Dulkiewicz i środowisko PO KO, że wywołali tę wojnę Polacy... Prosimy o odmawianie choćby dziesiątka różańca św. w tej sprawie wszystkich prawdziwie wierzących
zatroskany2019.06.6 17:08
Platforma zdążyła podhodować szkodników i ich POmocników, wydobyć z ludzi najprymitywniejsze instynkty....
bogdanus2019.06.6 14:43
Westerplatte należy do dziedzictwa całego narodu a nie może być ograniczane przez władze miasta Gdańsk, tylko dlatego że władze gdańska są proniemieckie i nie podoba im się polskość. Należy zmienić prawo i państwo musi przejąć kontrolę, tam gdzie historycznie zaistniały ważne dla polski wydarzenia.
Pfft2019.06.6 12:43
- "(...) znaczną część Polaków, a w szczególności gdańszczan." - "Teraz kilkunastu przedstawicieli środowisk prawicowych oraz naukowców (...)" Uczciwość intelektualna według Frondy. No rzeczywiście, szokujące, w Gdańsku są jacyś wyborcy PiSu i w dodatku nie lubią Dulkiewicz. A himalajów hipokryzji dotyczących czepiania się mglistości "mowy nienawiści" w sytuacji, gdy się przyklaskuje efemerycznemu i o wiele trudniej weryfikowalnemu prawu o obrazie uczuć religijnych - nawet nie da się już skomentować.
Paula2019.06.6 12:33
Cześć! :) Poszukuję do badania osób zadeklarowanych jako katolicy, pomyślałam, że na tej grupie mogłabym sporo takich osób znaleźć. Wypełnienie ankiety nie powinno Wam zająć dłużej niż 10 min, a dla mnie będzie to ogromna pomoc. Brakuje mi ponad 150 osób, które deklarowałyby, że są katolikami. :( Badanie ma na celu sprawdzenie jak różne zmienne psychologiczne wpływają na postrzeganie ludzi. Zależy mi, aby zebrać możliwie dużą grupę osób badanych oraz aby grupy badane były równe pod względem stosunku do religii. Badanie jest w pełni anonimowe a wyniki analizowane zbiorczo. Wszystkim zainteresowanym prześlę wyniki mailem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :) Link do ankiety: https://warsawpsy.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_cYcGGk7shuyU2fX
PiS=UWbis2019.06.6 12:30
Kto temu jest winien? Ojoj! Zajęczał Kuźmiuk - jak tak można, przecież po śmierci prezydenta Adamowicza, pisowski wojewoda pomorski powierzył Dukiewicz obowiązki prezydenta Gdańska, choć mógł jej przekazać dowolnej osobie. Co więcej Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało, że nie wystawi swojego kandydata w przedterminowych wyborach na prezydenta Gdańska, co niewątpliwie ułatwiło wybór Dulkiewicz na prezydenta. Ojojoj, ale się narobiło!
Jerzy Ozga2019.06.6 19:33
Czy to ma być usprawiedliwieniem dla działań obecnej Prezydent Dulkiewicz ?
Laura2019.06.6 11:58
Powtarzam Dulkiewicz wywalić na zbity pysk!!!Natychmiast!!!w tej materii rząd nie ma co zwlekać.
tomasz2019.06.7 8:58
Popieram poszedłbym dalej nie tylko wywalić ale też rozliczyć za okres działalności jako prezydent i urzędnik. Wtedy wyszły by nie jedne afery. Poza tym ta pani jest też odpowiedzialna za mord na Adamowiczu. Ponieważ była najbardziej zainteresowana jego śmiercią. Inaczej ten chłopak nie wszedłby na scenę . Byłby od razu zrewidowany przez ochronę. A tu wchodzi jak gdyby nigdy nic z nożem i jeszcze się chwali. tu jest zagadka do rozwiązania? czy tylko on jest winny? Stąd ta jego niepoczytalność inaczej byłoby dożywocie. Mam nadzieję że przeczytasz moją wypowiedź i dojdziesz do tego samego wniosku.
Matka Polka2019.06.6 11:47
Wreszcie ktoś z Samorządów próbuje opanować tę niewiastę. Lepiej zajęłaby się rzeczywistymi problemami Gdańska, a nie demontowaniem państwa. Wolność słowa wolnością słowa, ale jak to w życiu - wszystko ma swoje granice, szczególnie, że niektórym marzy się "wolność" pod sowieckim lub niemieckim butem. Tyle razy już to przerabialiśmy, może czas na wnioski z historii, która stale zatacza to samo koło.. Tylko, żeby tak myśleć trzeba być Polakiem, który wie czym jest Polska.
JR2019.06.6 13:32
Czyżby te czerwone ludzki to nie Polacy? Won od polskich spraw.
Leon Napoleon2019.06.6 11:37
Jak ktoś się urodził wróblem... nie umrze jako orzeł... Nie przeceniajcie intelektu prezydent Gdańska!
Laura2019.06.6 12:00
Kto tu w ogóle mówi o jej intelekcie???To prosta i prymitywna baba przepojona nienawiścia do Polski.
zatroskany2019.06.6 17:01
Tak zgadza się
Leon Napoleon2019.06.9 22:52
Tak, zgadzam się! Faktycznie! O jej intelekcie nie było mowy... Nie ma się co rozpisywać.
CIEKAWY2019.06.6 11:29
Jeden z Leszna pisi tak powiedział i wystarczy za cały świat aby fronda NAKŁAMAŁA
zatroskany2019.06.6 17:13
PO kłamało..... POkotku
Marek S.2019.06.7 10:34
CIEKAWY...Jesteś "do tyłu", Nie czytasz gazet...Nie czytałeś listu. LIST BYŁ NAPISANY. Nie broń czegoś - Dulkiewicz - czego się nie da obronić.
Olgierd2019.06.6 11:08
Pierdulety i głupoty.
polak2019.06.6 12:59
oleg ---ale jesteś debil ,taki sam jak ta idiotka ---nie wiem czy ona , to siostra albo twoja ciotka.
JR2019.06.6 13:30
Nie wiadomo kto się kryje za tym nickiem. Jeżeli to Polak to faktycznie jest niedouczony z historii. Jeżeli pod listem podpisują się ludzie z tytułami naukowymi i poruszają faktycznie ważne problemy to są to głupoty? Puknij się w ten nieoduczony łeb i nie pisz głupstw. Jeżeli jesteś szwabem lub potomkiem szwaba to zamknij ryj. To są ważne sprawy nie dla szwabów, a dla Polaków.
Stara Reperecka 2019.06.7 8:43
To są głupoty, a ich tytuły są tyle samo warte w tej kwestii co zużyty papier toaletowy. Poza tym jesteś nieco na bakier z kulturą.