TYLKO U NAS! Tomasz Sakiewicz: Efekt Trzaskowskiego się skończył - zdjęcie
15.06.20, 18:00

TYLKO U NAS! Tomasz Sakiewicz: Efekt Trzaskowskiego się skończył

62

Fronda: Dzisiejsze przekazy medialne koncentrują się wokół krytycznej wobec ideologii LGBT wypowiedzi prezydenta Dudy w Brzegu. Trudno jednak nie zauważyć, że temat został nagłośniony w debacie wyborczej przez opozycję. Dlaczego Pana zdaniem opozycja w ostatnich dniach przed wyborami decyduje się na nagłaśnianie tego rodzaju wątków? Trudno przecież podejrzewać, by większość Polaków popierała jakąś agresywną rewolucję obyczajową...

Tomasz Sakiewicz: Sądzę, że z punktu widzenia lewicy jest to jak najbardziej opłacalne. Lewica generalnie odwołuje się do haseł rewolucji kulturalnej. Byłym marksistom oraz ich zwolennikom z lewej strony sceny politycznej poglądy tego rodzaju nie są obce. Chętnie zajmują w sporze zdanie przeciwne aniżeli to zajmowane przez prawicę. Takie starcie jest dla nich bardzo wygodne, choć przecież wyraźna polaryzacja służy w efekcie zarówno lewicy, jak i prawicy. Natomiast nieco inny problem jest z obozem, który reprezentują panowie Trzaskowski, Hołownia i, w jakimś sensie, Kosiniak-Kamysz, który generalnie jest w swych poglądach zbliżony do Roberta Biedronia. Problem tych panów polega jednak na tym, że ich elektorat nie podziela tego rodzaju poglądów.

Jeśli akurat chodzi o PSL, to z ostatnich wypowiedzi Władysława Kosiniaka-Kamysza lub innych polityków tej partii wynika, że starają się wątki obyczajowe wyciszać...

Nie do końca może im się to udać ze względu na klarowne zaakcentowanie w tym sporze stanowisk prawej i lewej strony. Politycy PSL, chcąc ustosunkować się do sporu, a równocześnie nie chcąc ujawniać swoich poglądów, odnoszą się do samej formy narracji. Akcentują, że ktoś powiedział coś zbyt mocno, że ktoś kogoś obraził. Przenoszą ciężar dyskusji z jej merytorycznej treści na jej formę, unikając ujawniania swoich poglądów.

Jeżeli z kolei spojrzeć na dzisiejszą Gazetę Wyborczą, trudno oprzeć się wrażeniu jakiejś histerii, która ogarnia to środowisko. Wojciech Czuchnowski pisze wprost: "Będziecie mieć krew na rękach". Dominika Wielowieyska z kolei twierdzi, że PiS "stawia na wojnę religijną".

W przypadku o pana Czuchnowskiego można powiedzieć, że ma on zupełnie inne powody do histerii, jako jeden z uczestników Grupy Hakowej. Myślę, że próbuje odwrócić uwagę od świeżych wydarzeń, które są dla niego nader kompromitujące.

Jeśli chodzi o Gazetę Wyborczą, należy pamiętać, że środowisko to prezentuje poglądy takie, jak Biedroń i Trzaskowski, natomiast nie ponosi ono takiej ceny za ich ujawnianie jak politycy. Gazeta Wyborcza może prezentować je w sposób znacznie bardziej radykalny. A że jest to nieskuteczne? Każda akcja, w którą angażował się Adam Michnik, generalnie skazana była na przegraną. Jeżeli Adam Michnik próbuje czegoś dokonać w polityce, kończy się to katastrofą. Jest w tym zresztą podobny do Romana Giertycha. To dwóch antymidasów politycznych.

Obydwaj są przekonani, że pociągną za sobą ludzkie masy. Posłuchają ich pewnie ci, którzy są wokół nich. Jest to pewnie niemała grupa, być może wystarczająca na utrzymanie gazety. Ale żeby cokolwiek znaczyć w polityce, trzeba prezentować sobą coś więcej.

Belgijski polityk i zdeklarowany homoseksualista, Elio Di Rupo, wzywa Komisję Europejską do ukarania Polski za słowa prezydenta Andrzeja Dudy. Może zatem ta cała histeria rozpętana przez opozycję obliczona została na przysłowiowe "uruchomienie zagranicy"?

Jeżeli rzeczywiście opozycja liczy na reakcję zagranicy, to reakcja w Polsce będzie odwrotna. Nie ma  mowy, ażeby z powodu tej awantury odebrano Polsce fundusze unijne. Wątpię, by wyborcy przestraszyli się takiego wariantu.

Czy bezpośrednie zabranie głosu przez prezydenta Dudę na temat LGBT nie było jednak błędem? Czy nie połknął haczyka zarzuconego przez opozycję?

Myślę, że jest odwrotnie i że to opozycja połknęła haczyk i weszła na pole bardzo dogodne dla PiS-u. Badania są miażdżące. 80% Polaków wypowiada się przeciw adopcji dzieci przez małżeństwa homoseksualne, 60% przeciw małżeństwom homoseksualnym. "Plan Rabieja" został absolutnie odrzucony przez większość wyborców. Jest też pewnie wiele osób, które nie poszłyby w ogóle głosować, a być może pójdą na wybory z tych właśnie powodów.

Jeśli chodzi o prognozy przedwyborcze, publikowane są różne sondaże i same różnice pomiędzy nimi pozwalają na istotne wątpliwości co do ich wiarygodności. Jaka jest Pana prognoza wyborcza?

Myślę, że wynik wyborów nie będzie jakoś mocno odbiegał od obecnych sondaży. Pewne różnice mogą mieć miejsce z uwagi na to, że przez dwa tygodnie, które pozostały do wyborów, wszystko może się zmienić.

Wydaje się, że efekt Trzaskowskiego już się skończył. Przewidywałem, że w połowie czerwca Trzaskowski dojdzie do szklanego sufitu, który będzie mu bardzo trudno przebić. W pierwszej turze nie zdobędzie więcej niż 30% głosów. W przypadku Andrzeja Dudy ten szklany sufit wynosi około 50%, a w zasadzie więcej.

Nie wiadomo zresztą, czy część wyborców, którzy chcieli zagłosować na Dudę dopiero w drugiej turze, nie zagłosuje na niego w pierwszej, właśnie dzięki ostatnio zarysowanej polaryzacji stanowisk. Polaryzacja głosów jak najbardziej opłaca się Andrzejowi Dudzie, gdyż odrywa Konfederacji i PSL-owi te kilka procent głosów już w pierwszej turze. Jest nawet możliwe, że w pierwszej turze Andrzej Duda wygra, choć nie jest to takie oczywiste, jak wydawało się półtora miesiąca temu.

Komentarze (62):

Marek2020.06.16 16:56
Wielkimi krokami zbliżamy się do najważniejszych wyborów ostatnich dziesięcioleci. Dlaczego są takie ważne? Po raz pierwszy Polacy muszą zdecydować jakiej Polski chcą. Czy tej, o której powszechnie mówiło się, że jesteśmy "sto lat za murzynami"? Czy tej , o której mówiło się, żeby dogonić zachód potrzeba trzydzieści lat, a w tym czasie zachód będzie znowu daleko. A może innej Nowoczesnej, Postępowej, rozwijającej się wielkimi krokami i niwelującej różnice rozwoju technicznego, bo światopoglądowo przez ostatnie pięć lat jesteśmy na równi z wielkimi w Europie ale także na Świecie. Spójrzcie w swoje sumienia i stańcie po stronie rozwoju dla Was, dla Waszych dzieci, dla Waszych wnuków dla Polski. Głosujmy na pana Andrzeja Dudę bo to On jet ojcem zmiany życia naszych rodaków - Polaków na lepsze. Jeszcze jest wiele do zrobienia dla Polski. Niech Żyje Polska.
Adam2020.06.16 8:00
rdzenny polak niezaglosuje na trzaska chyba że jest niereformowalny za uni wolności znikneło najwięcej przywilejów między innymi obniżono emerytury a za po rozpieprzono ręsztę zakładów pisiorki albo zdechniecie polaków mialo być góra 12 milionów żeby wystarczylo do montowni polak to katolik
geno2020.06.16 8:19
Kacapy wybierają Adriana!
won ruskim onucom2020.06.16 7:30
Cała prawda o kandydacie Konfederacji K. Bosaku, jego korzeniach, preferencjach politycznych i dlaczego podszywa się pod prawicę. https://www.youtube.com/watch?v=bYV7Z27W6Ww
klops2020.06.16 5:07
" Sakiewicz dla Frondy: efekt Trzaskowskiego się skończył " możenia ukra Sakiewicza.
Moly2020.06.16 2:12
Tak mowi czlowiek ktorego efekt nigdy nawet nie zaistnial. Ponadto: zaczekajmy na wybory.
stefek2020.06.15 21:24
Ssakiewicz już czuje, że niedługo skończy się kasa ze spółek skarbu państwa? Oj, biedaczek, ale mi przykro. W końcu nadejdzie dzień, że te jego wypociny zostaną zdelegalizowane <3
geno2020.06.16 8:20
Co gorsze braknie mu kasy na młodociane prostytutki.
Szybka Randka sex2020.06.15 21:13
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.eu Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
anonim2020.06.15 20:20
Dla mnie natomiast całkowicie skończył się cyniczny i bezwzględny Biedroń. Najpierw swoją mamę tłukł, a teraz nią manipuluje. Chcąc się dobrać do naszych dzieci, każe jej, przewrotnie, oskarżać o to broniącego ich Prezydenta. Wredne i perwersyjne zagranie cynika i obłudnika, tylko ten głupawy uśmieszek mu został!
Ubawiony Mieszkaniec Krakowa2020.06.15 19:52
Ateista Dumny Cwel jako Krakus? Był już Agnieszką Dzy i Stachem i Piotrem Kretynizacją. Ale Krakusem? Buuuuhahahaaha! Ale jaja!!! Boki zrywam.
Krakus2020.06.15 19:50
Skończył to się czas Dudy. Najlepiej to widać po ilości i jakości wpisów :) Słychać jazgot i wycie :D
#R2020.06.15 19:10
Nie jest możliwe w żaden legalny sposób aby Rafał T zebrał 1,6 mln podpisów w 4 dni. Jak to możliwe że ci kandydaci o których nikt nic nie wie i nie słyszał, o których nic się nie mówi, przypomnę jest ich 11, zebrali po 100 tys, podpisów? 5 lat temu Paweł Tanajno zebrał ponad 100 tys. podpisów a dostał 30 tys głosów. To co, nagle 3/4 jego wyborców na niego nie zagłosowało? Polacy, wasze podpisy są fałszowane, przepisywane nielegalnie z listy na listę. To jest ciężkie przestępstwo, kradzież danych osobowych. ŻADEN z tych kandydatów nie zdobył swoich podpisów legalnie. Dlatego nie można iść na te wybory. Nie można legitymizować przestępstwa #R
Kik2020.06.15 19:45
Jest to prawdopodobne, niestety. Szef mojego męża "latał jak opętany po firmie" - cytat, i zbierał podpisy na Trzaskowskiego, prawie wszyscy podpisali, mimo, że większość nie zamierza na niego głosować. W dziale mojego męża, tylko on nie podpisał. Niby to było dobrowolne, a zatem legalne, ale... do dzisiaj odbija mu się to czkawką.
Żigolak Ateista Dumny Cwel2020.06.15 19:02
SS to ludzie, Gestapo to ludzie, NKWD to ludzie. Faszyzm to też nie żadna ideologia tylko ludzie. Komunizm też.
Olej2020.06.15 19:02
Marksiści, bolszewicy i komuniści. I ich wiekopomne dzieło niszczenia i wysadzania cerkwi, palenia ikon, mordowania popów i księży, palenia ksiąg i ewangelii, niszczenia i rabowania naczyń liturgicznych i dóbr zakonnych, kościelnych i świątynnych. Dzicz organizacji bolszewickiej bezbożników. Oto dorobek ,,kulturalny'' komunistów i lewicy. 2000 tys lat europejskiej kultury wobec 100 lat barbarzyństwa bolszewii i marksizmu. Czego jeszcze trzeba ? Wtryniają się do naszych domów, szkół, kościołów, do naszych sumień, do naszego życia jakby mieli coś do zaoferowania. A za nimi jest to wszystko co historia zapisała krwią i cierpieniem milionów ludzi.
Precz z socjalizmem2020.06.15 18:46
Wart pac pałaca, jaki PO czy PiS czy reszta bandy czworga... https://prawy.pl/108998-katolik-nie-moze-popierac-socjalizmu-antykatolicyzm-czesci-wolnosciowcow-jest-irracjonalny/ https://prawy.pl/108917-kosciol-ma-obowiazek-ingerencji-w-polityke-na-kogo-ma-glosowac-katolik/
Bard2020.06.15 18:34
Prorządowy portal Fronda opłacany przez PiS zaprosił redaktora prorządowej gazety opłacanej przez PiS. Oczywiście wyszedł z tego prorządowy artykuł, znajdujący się pod względem jakości gdzieś pomiędzy szambem a telewizją TVP
Micek2020.06.15 19:47
A między jednym a drugim jest jakaś różnica?
Help, Hilfe zatkać ruską onucą2020.06.15 18:21
Dzidziuś Słoneczko Purchel naPOmpowany Sokiem z Buraka przez GW, TVN i inne badziewie - zaczyna krwawić
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze 2020.06.15 18:20
"CHEMTRAILS" - 5G - CO2 nad Polską FAKE NEWS ... !!!! Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS!
Leszek 2020.06.15 18:12
500 lat nienawiści do Jezusa! Czym jest CHRYSTOFOBIA? | prof. G. Kucharczyk https://www.youtube.com/watch?v=lvgvFGy6hec
Grzegorz z Domaradza2020.06.15 18:12
Im więcej krzyku o tych sodomitów tym lepiej dla Dudy. Ludzie widzą co się dzieje. Cały świat ma kłopoty , wirus u nas nadal szaleje a opozycja krzyczy tylko o prawach sodomitów. Ludzie są już tym zmęczeni i jak tak dalej pójdzie to Duda wygra w pierwszej turze w cuglach. Wystarczy jeszcze że ktoś z zagranicy krzyknie coś więcej na Dudę to ludziska jak nic na niego zagłosują tak z prostej przekory. Poza tym ludzie nie są głupi pamiętają co pokazało PO jak na nic nie było pieniędzy a na dodatek Trzaskoś każdemu się kojarzy z gównem które płynęło Wisłą. Aż dziwne że pisiory to tak mało eksponują ale to chyba z litości dla Trzaskosia.
Pamiętaj: SZCZEPIONKI ZABIJAJĄ2020.06.15 18:11
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝟓𝐆 - 𝐂𝐎𝟐 - 𝐂𝐇𝐄𝐌𝐓𝐑𝐀𝐈𝐋𝐒 𝐰 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 ! 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 ! 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐖 𝐃𝐎𝐌𝐔 𝟓𝐆 𝐈 𝐂𝐇*𝐉 𝐂𝐈 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 𝐖𝐘𝐑𝐎𝐒𝐍𝐈𝐄 ! 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 ! 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀 𝐁𝐈𝐋𝐋𝐀 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐀, 𝐓𝐎 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐄 𝐈 𝐂𝐇*𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 ! 𝐃. 𝐓𝐑𝐀𝐌𝐏𝐇 𝐓𝐎 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 ! 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 ! 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" !
Polak Ateista Dumny Gej i jestem ludź2020.06.15 18:10
Moje skryte marzenie! By mieć takiego. .(...'...........\|.......... ........... .............| ..\...............\:.... ............................F ...\...............L:.............-.-. .. ......... './ ....'...............':............/.). .\ ._.......'..| ......'............. ..'....'....-(-"'')'..).......'....L ........'...............'.__.-'..|..'. .' |. '...........\ ..........'....'.................'!_'. .. |-........:...\ ........ ....'-._..................."'...)::''... .......L ................'-............ ......._.':::'...........J ................J..'-._........_..-'.. .) :'.......... ...L ................F......'-...........-' .) .................| .............. .J..........'.....-'...-')::............ ...J ...............F............'-._.- '._.'.:'...............L ..............J................J"""... .. )'............ ...J .............J..................\..... .. F................L .............F .....:.............\...../........... Zapłacę ostatnią kopiejkę za takiego! I słowo od naszego sponsora: Możesz być normalnym, SZYBKIE EFEKTYWNE I NATYCHMIASTOWE WYLECZENIE SIĘ Z PEDALSTWA! "Sosnową jesionką"
Leszek 2020.06.15 18:08
Propaganda jak za Gierka. Tylko po Gierku zostały fabryki, a po Dudzie nie zostanie nic | Jabłoński https://www.youtube.com/watch?v=9rfr-ms6yZk
Szybka Randka sex2020.06.15 18:08
<b>Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.eu Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.</b>
Leszek 2020.06.15 18:07
Nie dajcie się oszukać na następną kadencję! Miejcie poczucie dumy! Tego nie da się kupić na Allegro https://www.youtube.com/watch?v=5YRdPVDTTzU
ASTOM2020.06.15 19:31
Ta, pewnie sPOlegliwego komuszkom braunika byś zapodał.
katolicka kretynizacja polski2020.06.15 22:43
leszek też lubi pedałów i possać
Pewnie myślisz, że on jest w Polsce? Zapytaj go!2020.06.15 18:06
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 - 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐎𝐖𝐒𝐊𝐈 𝐏𝐑𝐎𝐖𝐎𝐊𝐀𝐓𝐎𝐑 ! 𝐋𝐄𝐒𝐙𝐄𝐊 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(-𝐎𝐖) - 𝐈 𝐋𝐎𝐊𝐀𝐋𝐍𝐘 𝐈𝐍𝐖𝐀𝐋𝐈𝐃𝐀, 𝐋𝐄𝐂𝐇 𝐊𝐄𝐋𝐋𝐄𝐑-𝐊𝐑𝐀𝐖𝐂𝐙𝐘𝐊 𝐃𝐀𝐑𝐌𝐎𝐖𝐈 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐈 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔 𝐎𝐓𝐎 𝐀𝐃𝐑𝐄𝐒 "𝐋𝐄𝐒𝐙𝐊𝐀 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈" 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. sprawdż
Leszek 2020.06.15 18:06
Blokada policyjna Auschwitz i układ oświęcimski. Brakuje tylko słupków granicznych | R. Bąkiewicz https://www.youtube.com/watch?v=nOnhN9K5Wio
katolicka kretynizacja polski 2020.06.15 18:05
Sakiewicz ssie anusa Kałczyńskiego delikatnie drapiąc go po orzeszkach dla większej przyjemności...
Grzesiek nie pedzio2020.06.16 6:34
a ty ssiesz rabiejowi "lodziarzu" ? :))
Leszek 2020.06.15 18:04
"To są RZĄDY MARIONETKOWE, które WYWŁASZCZAJĄ NAS z zasobów naturalnych, ziemi i lasów" | K. Tytko https://www.youtube.com/watch?v=f6O0dhDTdxo
Leszek 2020.06.15 18:03
Mocne słowa Brauna w Tarnowie. "Dość sodomizacji życia publicznego w Polsce!" https://www.youtube.com/watch?v=6sZ65MVDdUo
PePe2020.06.15 21:33
O, a tutaj żaden Dumny Ch.j ani kretynizator nie narzygał? Aaaa już rozumiem, przecież Braun to "sojusznik"
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.15 18:01
RODACY! Wspólnymi siłami…. WYPYERDOLIMY go z PAŁACU
ASTOM2020.06.15 18:09
Myślisz, że w setną rocznicę posłuchają cię twoi rodacy i przylecą sPOd Moskwy, żeby wziąć odwet za lanie sprzed wieku? Już 10 lat temu pod Smoleńskiem rozpocząłeś tę operację.
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.15 18:12
nic z tego dziadu za stary dla mnie jesteś odczep się pedofilu bo naskarżę rodzicom i zadzwonię na policję! promoskiewskiego to masz ćwoka zwanego prezydentem, który pcha Polskę w łapska Putina
Polak2020.06.15 18:13
Płacą ci za te pierdoły co tu wypisujesz ?
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.15 18:14
więcej niż twoja stara bierze za anal😂
katolicka kretynizacja polski2020.06.15 22:41
wy,,,,,,,dolimy cię dewiancie kału i odbytu w kosmos razem z homosiami czaskowskim biedroniem i resztą pomyłek genetycznych
lgbtsre2020.06.16 1:09
Polak atleta Dymany gej?
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.15 18:00
"LGBT to nie ludzie" PRZEPROŚ ŚMIECIU! #dudaEXIT #WYPAD2020 #BędzieszSiedzieć #Trzask! ...i po długopisie....
ASTOM2020.06.15 18:05
Nie manipuluj, komsomolski sługusie. I uważaj, żebyś sam na Białołęce nie wylądował gdy tylko przeprowadzi się dekomunizację sędziów.
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.15 18:07
patrzcie PiSda zrobiła hau hau
ASTOM2020.06.15 19:30
A ty nie wydajesz czasami z siebie ustawicznego kwiku? Pies to chociaż przyjaciel człowieka. No, chociaż i świnia też się przydaje. Tyle, że nie czerwona i na dwóch nogach, bo takie trzeba gonić daleko za Bug.
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.15 19:45
ten kto broni faszysty ten jest takim samym śmieciem co on!
kulturysta2020.06.15 18:11
Pewnie, że nie ludzie tylko pedały
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.15 18:13
za krótkiego masz, abym cokolwiek poczuł😂
kulturysta2020.06.16 1:29
Wolę dziewczyny, a pedała to najwyżej bym pierd***ął, a nie pier***ił
ladychapel2020.06.15 18:35
- Uważam, że nikt, kto dyskryminuje ludzi, nie powinien rządzić krajem - powiedział w TVN24 siostrzeniec premiera Franciszek Broda. Jak wyjaśnił, sam jest osobą homoseksualną. Jego zdaniem, w wypowiedziach polityków PiS "chodzi o to, by zmobilizować elektorat, podebrać też elektorat Konfederacji".
Ralf2020.06.15 18:48
dziwie się zdegenerowany prostaku że cie jeszcze nie zbanowali.
pobożna2020.06.15 20:48
Śmieciu będziecie mówić jak po was przyjdziemy. Nie chcieliście przyjąć chrztu wodą to przyjmiecie go ogniem. W ten sposób naród na zawsze zostanie oczyszczony ze skażenia LGBT.
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.15 22:03
idź precz PiSdo przepadnij utop się w szczynach żoliborskiego dyktatorka
kulturysta2020.06.16 1:31
a ty w guvnach swojej cioty
Czesiu2020.06.15 22:35
Linda-,,długopis ,,złamany
lgbtsre2020.06.16 1:05
milcz tępa tęczowa strzało, sam jesteś śmieciem moralnym, imbecylu.
wasko2020.06.16 1:07
LGBT to nie są ludzie to ideologia .. pasywy i aktywy to tejże ideologii to ludzie :) którzy są tylko malutką częścią ludzkości . Taką popierdułką ... która myśli że jest cacy, a jest zwyczajnie be ... czemu tak myśli bo jest chora ... I cóż z tym zrobić ... Ano współczuć ...
Grzesiek nie pedzio2020.06.16 6:33
możemy ci zapakować od tylca, chcesz? pewnie!! :))
Dudirobson2020.06.16 11:41
Tego idioty nie da się czytać. Jeżeli ktoś wie, jak można fizycznie dotrzeć do tego durnia, proszę odpisać. Resztą sam się zajmę.