Są zarzuty dla ,,Małego Księcia Trójmiasta’’ - zdjęcie
17.10.20, 14:08Fot. via: Pixabay

Są zarzuty dla ,,Małego Księcia Trójmiasta’’

8

Znany jako „Mały Książę Trójmiasta” syn zatrzymanego w czwartek biznesmena Ryszarda K. usłyszał prokuratorskie zarzuty w związku z podejrzeniem pobicia operatora TVP. Grożą mu dwa lata więzienia. Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Mężczyzna został przez gdańską policję zatrzymano wczoraj o godz.21:

- „Po zatrzymaniu podejrzany Aleksander K. został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie” – przekazał Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Prokuratura przedstawiła Aleksandrowi K. trzy zarzuty: naruszenia nietykalności, kierowania gróźb wobec dziennikarzy i spowodowania obrażeń ciała poniżej siedmiu dni. Czyny te są zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Sprawa dot. zdarzenia z ub. czwartku, kiedy dziennikarze z ogólnopolskich mediów pracowali pod domem Ryszarda K. w Gdyni, w związku z zatrzymaniem biznesmena przez CBA i przeszukaniem jego domu. Około godz. 19:15 Ryszard K. został wyprowadzony z domu i przewieziony do prokuratury. Wówczas dziennikarze zaczęli się rozchodzić.

Wtedy też, około godz. 20, do operatora kamery TVP Gdańsk podszedł 31. letni syn zatrzymanego, Aleksander K. Miał on pobić operatora:

- „Poprosiłem go, by odszedł i każdy robił swoje, po czym mnie pchnął, uderzył. Leżałem na chodniku, nogą tak kopnął w głowę, że uderzyłem w chodnik” – relacjonował pobity mężczyzna.

Sprawę w rozmowie z portalem tvp.info skomentował poseł Janusz Śniadek:

- „Nie mam słów wobec tego, co się wydarzyło. Próbuję sobie wytłumaczyć, że syn osoby tak zamożnej z pewnością też dysponował znacznymi pieniędzmi i pojawiło się u niego poczucie bezkarności. Przydomek Małego Księcia Trójmiasta z pewnością wziął się stąd, że kojarzy się z określonymi zachowaniami” – stwierdził polityk.

kak/tvp.info.pl, PAP, Onet.pl

Komentarze (8):

fred2020.10.18 7:16
dobrze zrobił lać sqrwiałych cyngli gebeylsa kurskiego z pisowskiej gadzinówki typ czas na kurskiego
Chcesz być bezkarny?2020.10.17 17:45
LEJ ŻYDA - a mów że to TVN! LEJ ŻYDA - a mów, że to TVN "mir" ci zakłócił! TYLKO CO ZROBIĆ Z TYMI CO ZAKŁÓCAJĄ "MIR" PREZESOWI POD JEGO DOMEM? Odpowiedź: pociągnąć z RKM-u.
Polak2020.10.17 17:03
Nie dziennikarz, tylko pracownik od PiSowskiej propagandy. Podobno owi "dziennikarze" naruszali mir domowy Krauzego oraz próbowali go nagrywać z daleka za pomocą drona. Jeśli to prawda, to całkowicie słusznie dostał oklep. I jeszcze jedna sprawa. Dziennikarze mieli się pojawić prawie dokładnie o czasie na akcji zatrzymania Krauzego seniora. Jeśli to też jest prawdą, to w CBA jest jakiś informator, który sprzedaje informacje mediom, bo legalnie żadne Agencje nie mogłyby informować media i innych ludzi, by informacje o planowanej akcji mogłoby dojść jeszcze do podejrzanych.
do ciebie kretynie2020.10.17 18:22
dlaczego określasz siebie jako Polak? ubliżasz prawdziwym Polakom
Polak2020.10.17 19:32
Czy wg Ciebie "Prawdziwy Polak" to ktoś, kto łyka bez popitki propagandę PiS-u i godzi się na bezprawie, korupcję, nepotyzm i kolesiostwo?
Francja ma islamistów,2020.10.17 15:45
Polska ma skurvvysynów jak "Mały Książę Trójmiasta" - żadna różnica!
Polak2020.10.17 14:41
Powinien dostać order za zasługi w walce o demokrację
Marian2020.10.17 14:35
Takich jak ta cała szajka należy aresztować przy pomocy Nowiczoka.