Ruskie onuce do Polaków: Uczcie się od Putina! - zdjęcie
31.12.19, 12:45

Ruskie onuce do Polaków: Uczcie się od Putina!

26

"Zamiast ośmieszać się pouczaniem Putina - powinniśmy się od niego uczyć. [...] Uczmy się prawdziwej historii, poznawajmy zasady kształtowania rzeczywistości wokół nas. Bądźmy polskim zbiorowym Putinem!" - wzywa Konrad Rękas na łamach Konserwatyzm.pl.

 

Konrad Rękas, działacz rozmaitych partyjek i ruchów "narodowych", apeluje na portalu Konserwatyzm.pl Adama Wielomskiego o "uczenie się od Putina".

"Oczywistością jest, że II wojny światowej NIE WYWOŁAŁ Pakt Ribbentrop-Mołotow, tylko narastające sprzeczności interesów wielkich mocarstw. Nie rozumieliśmy tego w 1939 roku, ale już w 2019 naprawdę moglibyśmy wreszcie pojąć" - pisze Rękas.

Po atakach Władimira Putina na Polskę i oskarżaniu nas o współpracę z Adolfem Hitlerem, Rękas wypisuje:

"Zamiast ośmieszać się pouczaniem Putina – powinniśmy się od niego uczyć: zarówno osiągania celów politycznych, jak i ich umiejętnego uzasadniania, zgodnego z racją stanu własnego państwa".

I dodaje: "Smętne popiskiwania i przekonywanie Polaków, że jesteśmy już tylko skazani na wieczny los ofiar – zaczynają już brzmieć jak klątwa rzucana na nasz naród, zmuszany by wiecznie popełniałte same błędy. Ofiarami staniemy się bowiem dopiero wtedy – gdy się sami nimi poczujemy, tracąc resztki siły, godności i woli".

Dalej władze Polski nazywa "zarządcami Polski", a pracowników IPN "manipulatorami przeszłości". Twierdzi też, że zarówno polskie władze jak i IPN mają "zagranicznych mocodawców".

Dlatego zamiast słuchać ich wszystkich trzeba, powiada Rękas, uczyć się "prawdziwej historii" i poznawać "zasady kształtowania rzeczywistości wokół nas".

"Bądźmy polskim zbiorowym Putinem!" - kończy Rękas.

Wcześniej Rękas pisał w tekście "Wyzwoliny", że wkroczenie Sowietów do Polski było "koniecznością".

"Wkroczenie Armii Czerwonej na ziemie polskie było w pewnym momencie po prostu koniecznością historyczną, na którą ówcześni Polacy (a tym mniej my dzisiaj) niczego nie mogli poradzić. Jak ten fakt geopolityczny nazwiemy dziś – z punktu widzenia samej historii wydaje się być bez znaczenia. Liczy się to tylko w świecie propagandy, w którym użyteczne bywają nie fakty, ale właśnie etykiety, mające wywoływać emocje, niczym te napisy zapalające się nad widownią w studiach telewizyjnych, bez świadomości oglądających takie spektakle całkiem z zewnątrz" - twierdził na tym samym portalu.

Następnie dodawał: "Niemcy zamordowali przeszło 3 miliony etnicznych Polaków, a jak by nie liczyć – liczba polskich ofiar sowieckich i komunistycznych jest o dwa rzędy wielkości niższa. Dla tych, którzy nie wiedzą co to są te rzędy wielkości – to są dwa zera po cyfrze z przodu".

Jeszcze wcześniej na Konserwatyzm.pl przedrukowano wykład, jaki Rękas wygłosił na konferencji... w Kaliningradzie w listopadzie tego roku. Co tam robił? Ano wzywał do... odrzucenia koncepcji Trójmorza. "Niezależnie więc od tego czy zależy nam na wzmożeniu czynnika współpracy i integracji, czy uznajemy priorytet faktora narodowego – wizja Trójmorza/Międzymorza jest z nimi radykalnie sprzeczna i winna zostać odrzucona" - mówił. 

lro/konserwatyzm.pl

Komentarze (26):

anonim2020.01.1 10:14
Sprawcy ciężkich przestępstw poddawani są operacjom mózgu. Zoperujcie tego idiotę:):)
Niszczyciel bandy czworga2020.01.1 9:43
Ruskie onuce są równie złe jak szmaty proniemieckie czy proUSizraelskie. Tylko własna broń atomowa odmieni sytuację.
tfuj2019.12.31 20:05
Czyja to onuca? Pytanie retoryczne. O to, czy śmierdzi już nie pytam.
Hanna2019.12.31 15:42
Przypomina mi się naczelny skin Żyd, który chciał bić rękami Polaków polskich Żydów
szalej Keller, życie ci się kończy szybko2019.12.31 14:37
„ ..moja rodzina, mimo że praktycznie czystej niemieckiej krwi,” - „Jako potomek niemieckich Żydów…” Tego jeszcze nie było; "praktycznie czystej krwi niemieckiej żyd". Kto tak o sobie napisał? 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫, 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 dodał sobie żeby nie być bardzo żydowski. A kim on jest? Jest oczywiście żydem który z tego powodu ma wielki kompleks niższości stąd jego idiotyczno-mitomańskie pseudonimy, że przypomnę "PolishPatriot" (jego ulubionym jest użycie "polaczki"), "Poliamorysta" (nie miał "doopy" od dekad), "Sarmata" ( to dobre, sarmata obrzezany), był "wikingiem" (niektórzy byli "obrzezani" po bitwie z Saxonami), i tak dalej. 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 wyniósł z domu tzw. kompleks mamuśki która podglądał i się onanizował, potem robił to z siostrą - podglądał i "trzepał". Ostatecznie zakosztował dowdoopnego stosunku i smaku spermy. Oto kim jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤. Mieszka w norze postalinowskiej na Starych Bielanach, jeździ używana Hondą z ubiegłego millenium która kupił od jugola pod Berlinem. 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 po "40-letnim" pobycie w "australii" jest tak biegły w "angielskim" jak inny mitoman, Albert.
Leise Goldbaum2019.12.31 14:23
Mozna smialo powiedziec totalny idiota, czlowiek na uslugach sowietow, kreatura ktora mieni sie dziennikarzem, perfidny ruski czlowiek udajacy polaka, zastanawiam sie dlaczego siedzi w Polsce a nie w Rosji, Putin wlasnie potrzebuje takich glupkow aby rozgrywac Polske i swiat, ale dni tego mongola z KGB sa policzone , zniszczy go choroba
Alekx2019.12.31 13:59
Coś ohydnego czytać bełkot takich "mądrości"... niech jeszcze tylko po rusku gdaka bo nie powinien po polsku!
macie za ten wywiad Rękas wakacje na Krymie2019.12.31 13:48
- ""Oczywistością jest, że II wojny światowej NIE WYWOŁAŁ Pakt Ribbentrop-Mołotow, tylko narastające sprzeczności interesów wielkich mocarstw.' - Towariszcz Rękas, ciekawi mnie, jakie to były sprzeczne interesy wielkich mocarstw? Przede wszystkim, jakich mocarstw? Oprócz Stalina i Hitlera nikt w Europie nie miał ochoty na wojnę! A bez pomocy Stalina (miliony ton ropy, rud żelaza a nawet zboża) Hitler by nie miał czy wojować.
Tom Bombadil.2019.12.31 13:43
Mówią tyle, ile pozwoli im Jego Ekscelencja. Co ten Rękas robi jeszcze w Polsce? Czy ewidentne naruszanie miru domowego już nic w Polsce nie znaczy? Czy jest traktowane jak żart? Czy rzucanie na uczciwych Polaków kłamstw, obelg i zniesławień to dla władz Polski "pestka"? Czy takie rozwiązania jak banicja zostaną wprowadzone dopiero wtedy, gdy do banicji będą zmuszani uczciwi Polacy...?
Roanszz2019.12.31 13:38
https://ddb24.pl/artykul/prezydent-wydal-decyzje/889967 Nowy MECZET BIałystok! Prosze podawać dalej!!
franek2019.12.31 13:37
MÓJ DO RODZINNY BUDOWAŁA (POCZĄTKOWO) EKIPA RODZINNA RĘKASÓW. PIJACY, PARTACZE, GŁUPKI, LESERY. OJCIEC STRACIŁ SPORO ZDROWIA UŻERAJĄC SIĘ Z TĄ BANDĄ ZANIM PRZEGONIŁ TĘ FERAJNĘ. uNIKAJCIE WSZELAKICH RĘKASÓW!!!!!
antykomuch2019.12.31 13:34
zniknęło TO TO z lubelskiej polityki i teraz plecie bzdury onuckie
Reytan2019.12.31 13:32
To jest portal dziwaka profesora Adama Wielomskiego,ktory wraz z zona popieral zawsze Jaruzelskiego,Putina i agenta Bezpieki cybernetyka Kossowskiego. Wedlug tyvch fantastow PRL byla niepodlegla Polska,w ktorej rzadzil Endecy i Kossowski. Jednak nawet ten Wielomski zorientowal sie ,ze Korwin jest darwinista spolecznym.czyli jest ateista i wrogiem katolicyzmu.
gość2019.12.31 13:16
głupek i tyle. Rosja osiąga swoje cele wyłącznie dzięki straszeniu atomem innych. gdyby nie to, to jest to kraj trzeciego świata bez gospodarki, dostawca surowców i nic poza tym.bo co produkuje Rosja na eksport prócz broni?
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.31 12:57
No cóż Kaczyński jako pokorny uczeń jednak nie przerósł swego mistrza Putina w kłamstwach i manipulacjach! a co gorsza zaplątuje się coraz bardziej w kacze łapki...
Mercedes Bęc2019.12.31 13:23
Bjorn, złamasie, czy to ty, tylko w kapturku?
anonim2019.12.31 14:25
Nie, to nie on. To ja.
Reytan2019.12.31 13:26
Komunista Stalker popiera Konfederacje. Komuna i Konfederacja Ruska Racja.
Adam S2019.12.31 12:50
Co to za bałwan? Te ględzenie jest niepoważne. Ale czy Targowica była poważna? Podejrzewam, że to taki sam parszywiec jak ten agent Kramek, czy ta suka, która sama siebie nazywa kosłowska.
Janek2019.12.31 12:48
Uczcie się od mądrych ludzi, Grzegorz Braun OSTRO odpowiada na kłamstwa sowietów i Putina! Na żywo wRealu24! Pytania!? youtube.com/watch?v=O-qHVp4HvtI Grzegorz Braun OSTRO odpowiada na kłamstwa sowietów i Putina! Na żywo wRealu24! Pytania!?Cz.2 youtube.com/watch?v=Zix62I9UYY0
Reytan2019.12.31 13:24
BRAUN KLAMIE. Kazdy kto popiera Konfederacje,popiera Korwina. Bez takich lajdakow i klamcow jak Braun,ktorzy sie sprzedali ZA PIENIADZE,Korwina by w OGOLE nie bylo w Sejmie. Pecunia non olet,tyle jest warty pseudokatolicyzm i pseudopatriotyzm kameleona Brauna.
Janek2019.12.31 13:28
Sorry, "wszystkowiedzący", ale jeśli ktoś tu rzuca półprawdami i gównoprawdami to jesteś ty. Dowody, gdzie są dowody na twoje kłamliwe tezy?
Reytan2019.12.31 13:43
Ja podaje kretynie SAME FAKTY. Korwin od poczatku rozmow chwalil Brauna ,za to,ze on W OGOLE nie bronil katolicyzmu i jego zasad. Narodowcy i Braun ze wzgledow wylacznie FINANSOWYCH poszli w tany z PIENIEDZMI Putina,przepraszam,Kurwina,bo wiedzieli,ze inaczej NIGDY nie wejda do Sejmu. W ten sposb przyjeli wartosci utylitarne judaistyczno-protestanckie,i stai sie wrogami Polski. Konfederacja to instrument komunistow,by szybciej i latwiej doprowadzic do POWROTU Komuny. Jest to narzedzie wykorzystania niedouczonych i prymitywnych glupkow,przy okazji wykorzystujace elementarne bledy i przeoczenia PIS-u.
Michał Jan2019.12.31 14:21
Zostaw go - to przychlast. Na nic mądrego i wartego dyskusji nie licz.
Janek2019.12.31 18:13
I później ludzie są zdumieni, że zamiast Sejmu mają polską wersję Mappet Show.
kumaty2019.12.31 14:52
Po tylu dniach? A z kim Braun to uzgadniał, by się dopiero teraz odezwać?