,,Rozpaczliwa próba odwrócenia uwagi’’. PK odpowiada na oskarżenia Banasia  - zdjęcie
18.10.21, 14:39Fot. screenshot - YouTube

,,Rozpaczliwa próba odwrócenia uwagi’’. PK odpowiada na oskarżenia Banasia

39

Prokuratura Krajowa odpowiedziała już na oskarżenia prezesa NIK, który przekonywał na dzisiejszej konferencji prasowej, że śledczy obiecywali różnym osobom zwolnienie z aresztu w zamian za zeznania go obciążające. Prokuratura zaznacza, że informacje przekazane przez Mariana Banasia są nieprawdziwe.

Prezes NIK Marian Banaś wystąpił dziś na konferencji prasowej, w czasie której podzielił się „szokującymi” informacjami. Stwierdził, że dysponuje oświadczeniami osób, które miały być nakłaniane przez prokuraturę do składania obciążających go zeznań. W zamian za to miały otrzymać propozycję opuszczenia aresztu tymczasowego i oczekiwania na proces w domu.

Do sprawy w specjalnym oświadczeniu odniosła się Prokuratura Krajowa.

- „Prokuratura Krajowa oświadcza, że przekazane dziś na konferencji prasowej Prezesa NIK Mariana Banasia informacje dotyczące rzekomo bezprawnego gromadzenia przez prokuratorów dowodów w śledztwie, w którym Prokuratura Regionalna w Białymstoku chce mu przedstawić zarzuty są nieprawdziwe”

- podkreślono.

- „Materiały będące podstawą skierowania wniosku o uchylenie immunitetu Prezesowi NIK opierają się przede wszystkim na dokumentacji odnalezionej przez CBA w wyniku kilkudziesięciu przeszukań oraz z banków, urzędów i innych instytucji, a także na analizach i opiniach biegłych sporządzonych w oparciu o te dokumenty. W żadnym z postępowań prowadzonych przez wszystkie prokuratury, prokuratorzy nie nakłaniali świadków ani podejrzanych do fałszywego oskarżania Mariana Banasia”

- dodano.

Zaznaczono, że prezentowane przez Mariana Banasia twierdzenia są „rozpaczliwą próbą odwrócenia uwagi opinii publicznej od meritum toczącego się w jego sprawie postępowania karnego”.

kak/Prokuratura Krajowa

Komentarze (39):

Prawdziwy Polak : Marian Banas !!!!2021.10.19 9:38
Murem za Marianem : https://www.youtube.com/watch?v=7m9NSMO7daY
Anonim2021.10.19 8:58
Tonacy Banas brzydko sie chyta 😈
Portofino2021.10.19 8:44
"Oburzonym na prawdopodobne wymuszanie przez śledczych zeznań ws. Mariana Banasia przypomnę, że od razu po objęciu MON przez Macierewicza dziesiątkom osób proponowano tam pozostanie na stanowiskach w zamian za donosy na poprzednie kierownictwo. To jest stała metoda ludzi PiS" - Tomasz Siemoniak
Dokonania władzy2021.10.19 6:11
Polski ład będzie polegał na zabieraniu pieniędzy samorządom i dawaniu tylko tym, gdzie rządzi PiS albo Solidarna Polska. Przedsiębiorcy zapłacą większe podatki, a ich pieniądze dostanie elektorat pisowski. Jeśli PiS przegra wybory parlamentarne w 2023 roku, to wielu polityków z tej partii będzie miało postępowania karne. Jarosław Kaczyński jest zatem zdolny do wszystkiego, że utrzymać swoją władzę. Austriak Gerard Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys. zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Prezesowi PiS-u nie odebrano immunitetu. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Politycy z PiS-u zmarnowali 4 mld zł na budowę bloku C elektrowni w Ostrołęce. Mateusz Morawiecki zmarnował 134 mln na wybory kopertowe bez podstawy prawnej. Politycy z PiS-u okradli PCK w Wałbrzychu na kilka milionów i z tych pieniędzy finansowali swoje kampanie wyborcze. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Zbigniew Ziobro zmarnował miliony z Funduszu Sprawiedliwości. Marek Kuchciński codziennie latał służbowym samolotem do swojego domu w Małopolsce. Żona Pawła Adamowicza została oskarżona na podstawie absurdalnych zarzutów i uniewinniona. Roman Gertych został bezpodstawnie zatrzymany i skierowano przeciwko niemu niepoważne zarzuty. Prof. Tomasz Grodzki jest pomawiany i na podstawie pomówień chce mu się odebrać immunitet. Prawo i Sprawiedliwość powinno zmienić nazwę na Bezprawie i Niesprawiedliwość! Jarosław Kaczyński chce przejąć niezależne media m. in. TVN, żeby zablokować informacje niekorzystne dla rządzących. Daniel Obajtek jako prezes Orlenu z tego samego powodu wykupił Polska.Press. Dla polityków z PiS-u "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji RP i prawa unijnego. Być może w wyniku orzeczenia mgr Julii Przyłębskiej Polska straci 770 mld euro dotacji unijnych. W dniu 10 października 2021 roku odbyła się na Placu Zamkowym w Warszawie wielka manifestacja przeciwko kroczeniu do polexitu. Sanepid straszył, że będzie wlepiał mandaty w związku z pandemią koronawirusa. Był mecz na Stadionie Narodowym Polska: San Marino i było 50 tys kibiców. Jednak sanepid nie wystawiał im mandatów. Władze pisowskie używają zatem Sanepidu do walki politycznej przeciwko swoim adwersarzom. Gdyby PiS urządzał manifestacje, to takiego straszenia by nie było. Jarosław Kaczyński wielokrotnie w tłumie w czasie największego szczytu pandemii chodził bez maski.
cam2021.10.18 23:19
Gdy TVN prowadził dziennikarskie śledztwo w sprawie Banasia to dla PIS-u był on "kryształowy" i nie było żadnej dyskusji i wątpliwości. No i PIS niechcący miał rację. Teraz rzeczywiście Banaś pokazał, że jest kryształowy i bezkompromisowy, no i chyba pierwszy raz w życiu się z PIS-em zgadzam.
gumowa kaczka2021.10.18 20:37
jeżeli władza jest bez skazy to czym się przejmujecie?
Filip2021.10.18 20:22
Marian Banaś zleca kontrole niekorzystne dla rządzących, dlatego rządzący chcą się go pozbyć, cel uświęca środek. Brawo Marianie Banasiu!!!! Zdemoralizowaną władzę należy obalić raz na zawsze.
Klapaucjusz2021.10.18 19:27
Dzięki światłym rządom PiS w Polsce nie ma ani jednej wiarygodnej i niezależnej instytucji, której wszyscy mogą zaufać. PiS zjadł wszystko a teraz zaczyna zjadać własny ogon.
jle_ffm2021.10.18 20:15
Pisowcy to tacy politycznie wandale i hunowie (a przy okazji kłamcy i złodzieje).
won2021.10.18 17:45
Banaś ma już zerowa wiarygodność - wierzy ktoś w to ,że majątek dostał od przyjaciela ze Stanów Zjednoczonych ?
Hue2021.10.18 18:20
Dlaczego nie? Takie cuda u Glapinskiego, Obajtka i Morawieckiego to nie nowość.
POLSKIE PRAWDZIWE PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.18 19:53
Tam gdzieś w TRÓJMIEŚCIE zdarzyło się, że jacyś PRADZIADKOWIE takiemu jednemu oświadczyli, ze cały majątek jego pochodzi od tych BAORÓW u których byli na robotach i po wojnie wrócili, przywożąc KILKANAŚCIE WALIZEK WSZELAKIEGO CENNEGO DOBRA. Ponoć złoto i brylanty i cós tam jeszcze. Ale ile było tego DOBRA i ile można było kupić legalnie mieszkań za ta zapłatę od Baora to nam trudno orzec. Jak byłoby SB to może i na Rakowieckiej coś by się dowiedzieli.
brawo Marian2021.10.18 17:44
Pejsate szabrownictwo 2.0 won za Don !!! https://www.youtube.com/watch?v=cRWMZLN0LMQ&t=54s
W normalnym kraju2021.10.18 16:00
Nikt nie wybiera na Prezesa NIK człowieka, co do którego są podejrzenia popełnienia przestępstwa i to zgłaszane przez opozycję przed jego wybraniem. Ponoć był kryształowy, a zarzuty wobec Banasia były fake news'ami "Totalsów" W normalnym kraju nikt nie lekceważy raportów NIK. Ale Polska nie jest już normalnym krajem, jest krajem rządzonym przez uzurpatorów.
Kornhauser - Kramsztyk2021.10.18 15:57
Czy rządy PISu to już rządy mafii ??
Anonim2021.10.18 17:58
Jeśli Banaś rzeczywiście ma oświadczenia osób, które funkcjonariusze służb i prokuratury nakłaniały do składania fałszywych zeznań, to potwierdza się najgorszy scenariusz. Państwo PiS działa jak organizacja przestępcza. Sprawiedliwości dla wrogów władzy nie będzie.
rabin juh2021.10.18 15:42
myślałem ,że na tej focie to jest jakiś ciapaty uchodźca z tych co siedzą na granicy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
robaczek2021.10.18 15:33
CYRK PISU dla swojego nierozgarniętego wyborcy .............................. znana strategia : ...................... "ZLAPIĄ CIĘ ZA RĘKĘ PODCZAS KRADZIEŻY........... MÓW ZE TO NIE TWOJA RĘKA!!!! " ........................... brawo pisiuśki!! ............... ależ piękna tą polske tera budujecie!!!! warchlaczki
Anonim2021.10.18 15:32
Na miejscu Banasia i jego syna garściami łykałbym Prozac, żeby ich myśli samobójcze nie dopadły...😁😁😁
Hue2021.10.18 15:31
Taaa, rozpaczliwa. Dlaczego służby jechały do syna Banasia, z podejrzeniem, że chce popełnić samobójstwo? Chcieli mu pomóc? Bo skąd można mieć takie informacje?
jle_ffm2021.10.18 15:29
Pisia mafia nie daruje Banasiowi tej zdrady i tego że teraz wywleka te ich machloje, przekręty i złodziejstwo. Gang Kulawego będzie chciał go za wszelką cenę skompromitować i użyją do tego wszelkich metod. A mają się na kim wzorować, bo na samych bolszewikach. Oni robili podobnie.
👍⚡️👍2021.10.18 15:28
Marian uwazaj na seryjnych samobojcow !!!
Felek2021.10.18 15:27
Nie oczekujcie po mafii, że się do czegoś przyzna. Oni będą woleli gnoić Banasia i szukać na niego haków niż przeprowadzić jakiekolwiek śledztwa w swoich ministerstwach. Będą bronić koryta do upadłego.
robaczek2021.10.18 15:20
CZEKAJ CZEKAJ..................... czyli Ziobro ma sprawdzić Ziobro czy Ziobro nie popełnił przestępstwa? ;] ......................................... fajny ten system PISOWSKI ;] .................. no ja im ufam ;] ......................................... eh komuszki .........kog wy do tego koryta tera wybrali !!!??? ;] ......................... CYRK
Jazzz2021.10.18 15:16
KAŻDY MA PRAWO DO OBRONY. Można kłamać w obronie własnej, ale kiedy kłamstwo wyjdzie na jaw to z wiarygodnością jest już kiepsko.
fdf2021.10.18 15:09
Pisowcy jak mafia.
Jenny2021.10.18 15:02
Umoczony w aferę 280 mln Miekiszon Ziobro jest wiarygodny?
kombajnista kibucu polin2021.10.18 15:02
Marian ,pejsate towarzystwo knesetu polin , w 1989 roku , gwizdnelo mi kombaj i nie mogo od tego czasu wykopac dojrzalego czerwonego buraka ... ktory bezkrempacji w bialy dzien od tego czasu uprawia pejsate dzikie walenie na gnojnej ...w warszawce .. az czajce przebral pampers i POPOpuscila do wysly ... szalom jaro
żydku, żydku ...2021.10.18 15:12
O hameryce to ty zapomnij!
JanP2021.10.18 14:58
Jeszcze Banaś nie powiedział ostatniego słowa. Ziobro, to polityczny trup i jedynie PO może mu pomóc.
dołącza do grupy "uczciwych" POplatfusów2021.10.18 14:57
Kopertnika, Zegarmistrza i innych
Banaś! Skąd masz kasę?2021.10.18 14:53
Czekamy na wyjaśnienia, zanim zaczniesz obrzucać błotem innych.
Dam2021.10.18 15:02
Od Obajtka też żądasz żeby powiedział skąd ma kasę na 37 nieruchomości? A od jego matki, która zarabiając 1500zł miesięcznie nagle znalazła 800000zł na inwestycje? Czy tylko od tych, których PIS nie lubi, hipokryto?
kto chce wszystko wiedziec , ten bedzie siedziec2021.10.18 15:06
A znasz kunia , to on sie zwie ... kaczor donald ...
Po 11 ... danziger1000 ... zza Buga pisze CYT.:2021.10.18 14:51
"Dziękujemy co kaczy zwelu, tw balbino pierydolona" . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Kwartet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH- WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, i obywatel ZSRR JERZY URBAN nie podobają im się te słupy na Odrze i Nysie - tęsknią za STUTTHOFEM. . . . .. . . . . . . . . Ja też żydki!
Po 11 ...2021.10.18 14:49
Banaś negocjuje z PiS. Pokazuje co wie i co pokaże jak zostanie zaatakowany. Słowem żenada. Pisowskie licytowanie się na haki i to, kto jest większym przestępcą. Jest tylko jeden sposób, aby to skomentować: ***** ***!!!
Suweren2021.10.18 14:47
Rozpaczliwie, jak kiedyś na wiecu to będzie skomlał Zerro, kiedy usłyszy wyrok 12 lat pozbawienia wolności.
POLSKIE PRAWDZIWE PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.18 14:44
Banaś to człowiek kryształowy
Anonim2021.10.18 14:43
Zobaczmy te dowody i oceńmy. To że prokuratura dostała zleceni na Banasia to akurat nikogo nie zdziwi.