Rozłam w Ordo Iuris? Instytut odpowiada na doniesienia mediów   - zdjęcie
27.01.22, 21:28Fot. screenshot - YouTube (Ordoiuris)

Rozłam w Ordo Iuris? Instytut odpowiada na doniesienia mediów

15

Stojący na straży praw człowieka - również tego najbardziej bezbronnego, jeszcze nienarodzonego - Instytut Ordo Iuris w naturalny sposób mierzy się z niechęcią środowisk lewicowych, które szukają sposobności do uderzenia w instytucję. Taką sposobność media znalazły w odejściu wiceprezesa dra Tymoteusza Zycha, donosząc o „rozłamie w Ordo Iuris”. Sprawę wyjaśnia sam Instytut.

- „Rozłam w Ordo Iuris. Odchodzi kilkanaście osób”

- brzmi tytuł sensacyjnego artykułu opublikowanego dziś na portalu Onet, który powołuje się na wcześniejsze doniesienia portalu Dziennik.pl.

Onet informuje o odejściu wiceprezesa Instytutu dodając, że „powodem są różnice w wizji działania i konflikty personalne z jej obecnym szefem Jerzym Kwaśniewskim” (w liście do redakcji serwisu Dziennik.pl dr Zych pisał jedynie o „innej wizji przyszłości organizacji”). Serwis wskazuje też, że razem w wiceprezesem z Ordo Iuris odeszli inni pracownicy i współpracownicy – łącznie kilkanaście osób.

- „Szanując prywatność b. wiceprezesa, nie komentujemy przyczyn jego rezygnacji złożonej i przyjętej w październiku 2021 roku. Dr Zych zakończył też swą misję w 7 innych podmiotach. Z nim odeszło 2 pracowników i stażysta

- wyjaśnia Anna Szala z Instytutu Ordo Iuris.

- „Od listopada Ordo Iuris kieruje 5-osobowy Zarząd, do którego przystąpili najbardziej doświadczeni prawnicy, koordynatorzy poszczególnych działów Instytutu: mec. Magdalena Majkowska, Łukasz Bernaciński, mec. Rafał Dorosiński. Wiceprezesem Zarządu Została Monika Leszczyńska, od sześciu lat Dyrektor ds. Członkostwa - przedstawiciel Darczyńców i członków Kręgu Przyjaciół Ordo Iuris w Zarządzie. Prezesem Zarządu niezmiennie jest mec. Jerzy Kwaśniewski”

- dodaje.

Zaznacza też, że Instytut informował o zmianach już trzy miesiące temu.

Sam dr Tymoteusz Zych zaangażował się w nowy projekt - think-tank Logos.

- „Logos to nowy międzynarodowy ośrodek badawczy, który tworzą doświadczeni eksperci związani od lat z czołowymi polskimi i zagranicznymi think tankami, w tym Fundacją Republikańską, Instytutem Ordo Iuris, Ośrodkiem Cegielskiego, Laboratorium Prawa i Gospodarki, Centrum im. Adama Smitha, węgierskim Centrum Praw Podstawowych i włoskim Centro Studi Machiavelli. Nowy think-tank jako pierwsza w naszym kraju niezależna instytucja będzie komentował zarówno kluczowe wyzwania stojące przed naszym krajem, jak i legislację tworzoną na poziomie UE. W szerokim gronie współpracowników znaleźli się eksperci z Węgier, Słowenii, Hiszpanii, Belgii, Stanów Zjednoczonych, Włoch i Ukrainy”

- informuje Zespół Logos Europa.

Jutro o godz. 11 w Centrum Prasowym PAP odbędzie się konferencja prasowa inaugurująca think-tank Logos, w czasie której zostanie też zaprezentowany „Raport o stanie państwa”.

kak/Fronda.pl, Onet.pl, Dziennik.pl 

Komentarze (15):

POkatoliku2022.01.28 12:13
Pożarli się o wpływy za wynajem posiadanych nieruchomości.
Krakus2022.01.28 11:08
Ci obrońcy płodów wpadli we własne sidła. Nie pozwalając usunąć martwego płodu, doprowadzili do zatrucia i śmierci jego bliźniaka, a przy okazji matki tych dzieci. Czyż to nie jest morderstwo?
WyszambiłSięSmródFanatyzmuKatolickiego2022.01.28 10:37
Odór Siurów szybko osiągnął stężenie autodestrukcyjne. Środowisko prawnicze w Polsce znienawidziło ich za psucie rynku skamlaniem o datki, społeczeństwo znienawidziło ich za fanatyczny kato-zamordyzm do spółki z kleruchami, arcy-kleruchy znienawidziły ich za pchanie się między reżim PiSocjalistów a ePiSkopat, a aparatczycy rządowi reżimu znienawidzili za konkurencyjną pazerność na wpływy, układy i fotele.
man.of.Stagira2022.01.28 9:28
Na onetach ciPOsza, w tVN’ach ciPOsza, nie ma Mickiewicza i nie ma Miłosza | Tu ciPOosza tam ciPOsz, szaro brudno i zima, nie ma Słowackiego i nie ma Tuwima | Na ulicach ciPOduch, na kościołach POśluzy, nie ma Heideggera i nie ma Deleuzy | Tu ciPOtusk tam ciPOsz, śmierdzi niemcem i wzdycha, GWnoprawdą Brejzy i szlochem Giertycha. | Na twitterach ciPOsza, w GieWueN’ach ciPOduch, nie było wolności a za to był podsłuch | Bezrobotny ciPOśluz jako stalker ujada od świtu do nocy śni mu się zdrada | Na twitterach ciPOsza … na kościołach POśluzy … nie ma Heideggera i nie ma Deleuzy | f i n e // da capo al fine
Anonim2022.01.28 7:58
Tą brazylijską pseudo katolicką sektę trzeba zdelegalizować.
Polak2022.01.28 7:42
Nawet do finansowanych z kremla sekciarzy dociera że nie uciekną od odpowiedzialności za zamordowane kobiety, więc co rozsądniejsi uciekają.
Andy Semicki Rabin2022.01.28 0:24
Regularnie, w miarę moich możliwości, wspieram finansowo Ordo Iuris. Brawo oni!
Żydzisko Krakus to żydek gumowa kaczka2022.01.27 22:07
jedynie co potrafi to - HEJTERSKA SRRACZKA!
Zespół Logos Europa?2022.01.27 22:06
Co jeszcze wymyślisz, Karolu?
Anonim2022.01.27 22:04
Ordo Iuris to jakaś instytucja zagraniczna albo żydowska że nie ma POLSKIEJ nazwy? Wstydzi się POLSKIEJ mowy i POLSKICH wyrazów? Dlaczego nie szanują POLSKI i POLAKÓW?
kawa z mlekiem2022.01.28 3:48
Orto Luris to po łacinie znaczy "Porządek prawa" i nie ma nic wspólnego z hebrajskim. Trochę wiedzy nie zaszkodzi tym bardziej ze żyjesz w kręgu kultury łacińskiej. Pora skończyć z nauką online i może warto iść do szkoły aby ukończyć tą podstawową.
Anonim2022.01.28 7:59
Tak OI to brazylijska sekta.
Krakus2022.01.27 21:58
No sypie sie ta putinowska organizacja, mająca na sumieniu smierć 3 kobiet w ciąży...
Smok Wawelski2022.01.28 3:50
marzenia lewaka i nic więcej
Smok Wawelski2022.01.28 3:52
nocne marzenia lewaka