Rosyjski ślad w kampanii Zełeńskiego - zdjęcie
12.04.19, 19:25zdj. screen Youtube/TCH

Rosyjski ślad w kampanii Zełeńskiego

8

Pawieł Gubariew, jeden z przywódców samozwańczej „Donieckiej Republiki Ludowej”, który od wielu lat jest członkiem neofaszystowskiej Rosyjskiej Jedności Narodowej dołączył do licznej grupy rosyjskich sympatyków kandydata na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego.

Neofaszysta Gubariew wraz z rosyjskimi terrorystami i ich sługusami ponosi odpowiedzialność za zajęcie 1 marca 2014 budynku Donieckiej Obwodowej Administracji Państwowej, kiedy to proklamował się „gubernatorem ludowym”. Pięć dni później, 6 marca 2014 r., prorosyjski zdrajca został aresztowany przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy za zagrażanie integralności terytorialnej Ukrainy. 7 maja 2014 w zamian za uwolnienie oficerów SBU został zwolniony. 

Przypomnijmy, maszyna rosyjskiej propagandy z pełną prędkością włączyła się w agitację na poparcie Zełeńskiego. W poparciu dla kandydata na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego przemówili: wpływowy rosyjski propagandzista i prezenter telewizyjny Dmitrij Kisielow; prowadzący program „60 minut” Jewgienij Popow i Olga Skabiejewa; Iwan Ochłobystin, rosyjski aktor, reżyser i pisarz; Michaił Porieczenkow, rosyjski aktor, producent i prezenter telewizyjny; Natalia Pokłonska, zdrajca Ukrainy, była prokurator Republiki Krymu, deputowana do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej; zbiegły do Rosji były premier Ukrainy Mykoła Azarow, najbardziej prorosyjski z ukraińskich polityków – kum Władimira Putina – Wiktor Medwedczuk oraz inne.

Jak informowaliśmy wcześniej, ukraiński portal „Mirotworec”, specjalizujący się w publikacji danych „osób, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa” i pochodzących z przecieków dokumentów dotyczących bezpieczeństwa Ukrainy, zwrócił się do Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, Służby Bezpieczeństwa Ukrainy oraz Rady Najwyższej Ukrainy i zaapelował o zweryfikowanie źródeł finansowania kampanii wyborczej kandydata na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zeleńskiego.

Eksperci twierdzą, że mają dowody, że w lutym 2019 r. pewien Andriej Pinczuk, oficer Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej polecił Dmitrijowi Chawczence, który jest właścicielem giełdy kryptowalut WEX i bojownikiem nielegalnych formacji zbrojnych okresowe przeprowadzanie operacji prania pieniędzy w celu sfinansowania kampanii wyborczej kandydata na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zelenskiego.

Według najnowszego sondażu Wołodymyr Zełenski może wygrać w drugiej turze wyborów prezydenckich na Ukrainie, co grozi tymczasowym chaosem i destabilizacją w systemie zarządzania państwem. Ryzyko wzmocnienia sił prorosyjskich, a więc antypolskich i antyzachodnich, na Ukrainie jest absolutnie realne. Nasilenie walki na linii prozachodnie reformatorzy – prorosyjskie odwetowcy może pociągnąć za sobą chaos i destabilizację, a to może w końcu doprowadzić do kolejnego zawieszenia euroatlantyckiej integracji Ukrainy. W takim przypadku znacznie wzrośnie zagrożenie materializacji antyzachodniego i antypolskiego projektu „Prorosyjska Ukraina”, który próbuje wdrożyć w życie prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin. Realizacja takiego scenariusza może znacznie osłabić pozycje strategiczne i geopolityczne kolektywnego Zachodu i w perspektywie krótkoterminowej zagrozić bezpieczeństwu państw Europy Środkowo-Wschodniej, przede wszystkim Polsce, Rumunii i krajom bałtyckim.

Jagiellonia.org

Komentarze (8):

Roman2019.04.14 18:19
Od początku to było jasne jak słońce ,że Moskal kogoś takiego podstawi .To rezultat tego jak się oligarchia ukraińska w demokrację bawi .
Zorro2019.04.14 22:19
A co to za różnica jeżeli obydwoje są żydami i służą tym samym władcom świata, poprostu ludzie już są takimi debilami bez mózgów i u nas i wszędzie
Zorro2019.04.13 0:25
A co to za różnica jeżeli obydwoje są żydami i służą tym samym władcom świata, poprostu ludzie już są takimi debilami bez mózgów i u nas i wszędzie
Mirek2019.04.12 23:09
Zanosi się na to że prezydentem Ukrainy zostanie błazen .
MAGDA2019.04.14 2:11
To tylko figurant! Kto inny pociaga za sznurki!
Mirek2019.04.14 22:18
Zanosi się na to że prezydentem Ukrainy zostanie błazen .
MAGDA2019.04.14 22:18
To tylko figurant! Kto inny pociaga za sznurki!
Olej2019.04.12 20:23
Sowiecki ślad ? A gdzie ich nie ma ??? Wy zamiast patrzeć za wschodnią miedzę gdzie sowieckimi tropami utkana jest cała Ukraina wzdłuż i wszeż, w poprzeg również, popatrzcie na nasze podwóreńko i przedostatniego lokatora Pałacu Namiestnikowskiego z jewo całą kamandą. Zresztą co tu gadać jak po woroszyłuwkach sztab generalny do niedawna stojący jedną nogą w FSB drugą w CIA i czort jeszcze wie gdzie. Ci wszyscy gienierałowie znający się z kacapami jak łyse konie. To są takie życiorysy, że śmiało mogli by zmienić służbę tu na służbę tam, nikt by się nie spostrzegł. W Kiejkutach się nikt tym nie interesował. Kraj na przeciągu w którym wszystko jest otwarte na oścież, politycy głupieją nie wiedząc czyje wykonywać dyspozycje. Waszyngton via Tel Awiw, Moskwa, Berlin. Kogo tu słuchać ? Gęsto od agentury, ciemnych typów i interesów na 300 miliardów do skrojenia. Co by tu jeszcze wykraść, wyrabować pospołu z rodzima żulią i złodziejami a potem pod hasła patriotów, za waszą i jeszcze raz waszą wysłać miliony ludzi na rzeź. Stawiać pomniki i sławić martwych bohaterów. A na koniec jakiś pejs podsumuje nas jak zwykle; durnie, ciemnota, kolaboranci i mordercy przez których wszystko się zaczęło. Strącą jeszcze przy tym kilka samolotów, utłuką trochę niepoprawnych ideowo idealistów i wszystko się unormuje na następne 50 lat bycia pod cudzym buciorem. Do następnego razu !