Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów: „Brońmy chrześcijan!”  - zdjęcie
23.08.14, 14:48"Chrześcijanie i Żydzi czytają tę samą Biblię, wyznaję te same zasady etyczne i moralne" (fot. sxc hu)

Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów: „Brońmy chrześcijan!”

15

"Dlaczego świat milczy, gdy trwają pogromy chrześcijan na Bliskim Wschodzie i w Afryce?" – zastanawia się Lauder na łamach „The New York Times”. Kiedy chrześcijanie są bestialsko mordowani w Nigerii przez członków sekty Boko Haram, czy przez islamistów na Bliskim Wschodzie, światowi przywódcy „wydają się pochłonięci tego dziwnego lata 2014 roku innymi sprawami”. Masakry chrześcijan „nie aktywują społecznego zmysłu pięknych celebrytów i starzejących się gwiazd rocka” – zauważa Lauder.

Jak podkreśla, Państwo Islamskie nie jest „luźną koalicją ugrupowań dżihadystów”, lecz stanowi „rzeczywistą siłę zbrojną”, która podporządkowała sobie sporą część Iraku. ISIS to dziś „najbogatsza islamistyczna grupa terrorystyczna na świecie. (…) Brutalna przemoc dotyka szyitów, Kurdów i chrześcijan, a 200 tys. Aramejczyków musiało opuścić ojczyznę swych przodków – zwraca uwagę szef Kongresu.

Jego zdaniem, czymś wręcz nieprzyzwoitym jest obojętność wobec działań Państwa Islamskiego i jego „masowych egzekucji chrześcijan”.

Lauder przypomina, że w historii to zwykle Żydzi byli „prześladowaną mniejszością”. Teraz ten los dotyka chrześcijan i dlatego więzi między Żydami i chrześcijanami „nabierają pełnego sensu”. Wyznawcy obu religii czytają tę samą Biblię, wyznaję te same zasady etyczne i moralne. A teraz doświadczają również „tego samego rodzaj cierpienia: chrześcijanie umierają z powodu swej wiary, ponieważ są bezbronni i dlatego, że światu obojętne jest ich cierpienie” – pisze.

Autor artykułu podkreśla, że prosząc o powstrzymanie przerażającej fali przemocy, występuje „jako żydowski przywódca, zatroskany o swoich chrześcijańskich braci i siostry”. "Naród żydowski nadto dobrze rozumie, co może się stać, gdy świat milczy. Trzeba powstrzymać kampanię śmierci" – apeluje przewodniczący Kongresu.

ed/ The New York Times

Komentarze (15):

anonim2014.08.23 15:27
Panie Lauder, nie "200 tyś Aramejczyków" tylko 200 tyś Asyryjczyków. Poza tym pełna zgoda. Izrael może pomóc Libanowi pozbyć się Palestyńczyków ze swego terytorium oraz wzmocnić świeckie rządy Assada w Syrii które są przyjazne chrześcijanom. Na terytorium północnego Iraku powinno powstać państwo Asyria zamieszkałe przez chrześcijan.
anonim2014.08.23 15:28
Zapomniałem dodać link do ciekawej strony poświęconej Asyryjczykom : http://szlomo.pl/
anonim2014.08.23 17:32
@Ateizm_to_zlo Mam znowu zejść do twojego poziomu ? Nie, tym razem się powstrzymam dzieciaku. Więc odpowiem Ci tak: Ja tylko podpowiadam życzliwym nam jak zwykle Żydom jak mają pomóc Chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Mając taką przewagę militarną mogą to zrobić.
anonim2014.08.23 19:15
@Ateizm_to_zlo Twoje "wal się", "buuuaahhhhaaaa" świadczy o Tobie dzieciaku. Trochę mniej egzaltacji chłopcze. Wiem, koniec wakacji, trzeba do szkoły ... stąd te nerwy. Podręczniki i kajety kupione ?
anonim2014.08.23 20:13
@adam.tam Nie, to nie ja na to wpadłem, tylko przewodniczący Światowego Kongresu Żydowskiego, Ronald S. Lauder który wezwał przecież do pomocy Chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. No bo niby na czym miałaby polegać ta pomoc ? Na wsparciu Libanu w którym 40 % społeczeństwa to chrześcijanie Na wsparciu Assada w Syrii gdzie 10 % społeczeństwa to chrześcijanie. Na zrobieniu porządku w Iraku. Jak ? Przez podział tego państwa na Kurdystan, Irak i Asyrię. Taka Asyria graniczyłaby z umiarkowaną Syrią i równie umiarkowanym Kurdystanem. Trzeba sobie wreszcie odpowiedzieć na pytanie co lepsze, rządy umiarkowanych Assadów czy fundamentalistów islamskich. Co się stało z Libią, Egiptem, Syrią, Irakiem ? kiedy w tych krajach żyło się lepiej Chrześcijanom, za "Saddama" czy teraz ? Potrzebny jest wielki projekt polityczny dla całego Bliskiego Wschodu. To jego brak powoduje ludobójstwo Chrześcijan i umiarkowanych Muzułmanów.
anonim2014.08.23 20:50
@adam.tam Kurdystan powstanie. Jestem tego pewien. Właściwie to już istnieje.
anonim2014.08.23 21:50
@Ems - Kurdów tam jest sporo więcej, a NIKT im nie pozwala nawet wywalczyć swojego państwa...
anonim2014.08.23 22:05
Tutaj całkiem ciekawy tekst o powstającym Kurdystanie ... link : http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/110820,kurdystan-i-kalifat
anonim2014.08.24 6:14
Według jakiego Talmudu Żydzi mają zamiar chronić chrześcijan, babilońskiego czy jerozolimskiego?
anonim2014.08.24 6:21
Zapomniałem dodać, że od Objawienia Chrystusa, to my Katolicy jesteśmy Narodem Wybranym, Izraelem i spadkobiercami Judaizmu Biblijnego w prostej linii. Apostołowie i św. Paweł byli Żydami i nam przekazali wiarę. Reszta Żydów, która dzisiaj wali głową o ścianę powiedziała Bogu - NIE CHCEMY CIEBIE!
anonim2014.08.24 10:26
@vipersky Absolutnie nikim nie gardzę. Modlę się o ich nawrócenie. Gdyby wszyscy Żydzi Bogu powiedzieliby TAK! historia świata byłaby całkiem inna. Nie byłoby np. Krwawej Luny, Michnika, Rothschilda, masonerii, kabały itp.
anonim2014.08.24 19:05
marekwu, powiem ci coś strasznego, ale absolutnie prawdziwego - Jezus modlił się do naszego Boga, a nie do waszego. A co do mordowanych chrześcijan, to może już czas żebyście odrzucili pacyfistyczne utopie i wzięli do ręki miecz ? To jest niemoralne, że bezczynnie patrzycie jak mordują waszych braci. Chrześcijan jest dwa miliardy a Żydów kilkanaście milionów. To my mamy za Was wasze sprawy pozałatwiać ? Jesteśmy waszymi przyjaciółmi i sojusznikami, ale nie oczekujcie że będziecie bezczynnie patrzeć jak waszych braci mordują
anonim2014.08.24 19:11
Ostatnie zdanie w poście powyżej miałem usunąć w całości, ale jakoś tylko pół się usunęło i zostało kompletnie bez sensu. Chodziło o to, że możecie na liczyć na naszą pomoc, ale najpierw sami zacznijcie coś robić.
anonim2014.08.24 19:21
"więzi między Żydami i chrześcijanami..." Dlaczego autor tego tekstu napisal "Zydzi" z wielkiej litery, a "chrzescijanie" z malej? Z tekstu jasno wynika, ze chodzi tu o religie, a nie o narodowosc, wiec bardzo prosze o spojnosc i szacunek.
anonim2014.08.24 19:37
Rozróżnianie "żyda" od "Żyda" to są wasze reguły, nie nasze. Dla nas to po prostu bezsens. Każdy wyznawca judaizmu należy do narodu żydowskiego, więc jest Żydem.